به روز شده: ۲۳:۱۹ تهران - پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴

سرداران سر یاری با مردم ندارند؟

هر چند مردم در انتخابات هفتم اسفند مهر بطلانی به اتهام زنی‌ها و تبیلغات یکسویه و مغرضانه ماه‌های اخیر زدند اما گویی فرمانده کل سپاه هنوز پیام جامعه متکثر ایران را دریافت نکرده و همسو با دیگر اقتدارگرایان مدعی شده است: عواملی هستند که در داخل کشور علیه انقلاب اقداماتی را انجام می‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با انحصاری کردن رهبری در جناح حامیان خود همچنین ادعا کرده است: این عده، اعتقادی به استمرار انقلاب اسلامی ندارند در حالی که فلسفه وجودی انقلاب بر اصل ولایت فقیه و رهبری استوار است؛ آنان تلاش می‌کنند تا با این اصل مقابله کنند.

سردار جعفری با اتهام‌زنی به بخش وسیعی از نیروهای سیاسی کشور اظهار داشته است که در سال‌های ۷۶ تا ۷۸ عده‌ای معتقد بودند که باید پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی متوقف شود به طوری که نباید با سایر مسلمانان دنیا که به آنها ظلم می‌شود، کاری داشته باشیم که این موضوع به خوبی نشان می‌دهد افرادی که این اظهارات را مطرح می‌کردند هیچ‌گونه آشنایی با ماهیت انقلاب اسلامی و وظیفه دینی و قرآنی نداشتند.

البته اظهارات این چنینی سردار جعفری حتی با استقبال هم‌پیمانان و همفکرانش نیز رو به رو نمی‌شود به طوری که یکی از اصولگرایان گفته بود این افراد اگرچه دلشان برای نظام می‌سوزد اما تصورشان این است که مردم باید همواره آنها را برگزینند و باید همیشه به عنوان ژنرال در مجلس باشند. واقعیت این است که بخشی از افراطیون و تندروها همواره در تلاشند با متلاطم کردن فضای سیاسی و دشمن تراشی‌های تخیلی عرصه را برای تک‌تازی خود فراهم کنند. اما هر روز که می‌گذرد نه تنها بدنه اجتماعی آنان فرو می‌ریزد بلکه دوستان آنان نیز از جبهه‌شان خارج می‌شود. آرایش نیروهای سیاسی که در زمان انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در کشور شکل گرفت نشان از ریزش شدید نخبگان و الیت سیاسی از این جریان است. جریانی که با انحصاری کردن رهبری، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در صدد قبضه کامل قدرت هستند. کسانی که حتی در یک میدان نابرابر که همه منابع مادی و معنوی و رسانه‌ای در خدمت آنان است نیز قدرت رقابت ندارند اما با تکیه به سلاح و ثروت تلاش دارند قدرت مطلقه خود را برای مدت بیشتری حفظ کنند.

سردار محمدعلی جعفری از همان سالی که سیدمحمد خاتمی با قاطعیت آرای مردم به ریاست جمهوری رسید ندای مخالفت با اصلاح‌طلبان را سرداد و در نامه‌ای تهدید آمیز به رییس‌جمهوری وقت برای وی خط و نشان کشید. هر چند با مهندسی انتخابات طی دوره‌های پیش سرداران سپاه موفق شدند دولت و مجلس نزدیک به خود را به مردم تحمیل کنند و مصلحان واقعی کشور را در حصر و حبس و محدودیت قرار دهند اما به نظر می‌رسد این کینه و دشمنی سردار جعفری با اصلاح‌طلبان هنوز ادامه دارد و وی برخلاف نص صریح وصیت نامه امام خمینی بینانگذار جمهوری اسلامی، خود را ملزم به مداخله مستقیم در سیاست می‌کند.

اقتدارگرایان سال‌هاست به بهانه‌های واهی تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، فتنه، انقلاب رنگی، نفوذ و ... در تلاش برای اعمال محدودیت‌های بیشتر برای فعالان سیاسی و مدنی و مردم عادی هستند و هر چند مردم در بزنگاه‌های متفاوت نشان داده‌اند که هیچ یک از این سناریوهای تخیلی و اتهامات واهی را نمی‌پذیرند اما گویی سرداران سر همراهی با مردم را ندارند و در جشن پیروزی اقتدار و انسجام ملی که در هفتم اسفند خود را نمایاند سردار جعفری باز هم از داستان جدیدی پرده‌برداری می‌کند و این بار افرادی را که در جبهه آنان نیستند به دشمنی با انقلاب و رهبری متهم می‌کنند.

البته سردار جعفری توضیح نمی‌دهند که ارزش‌های انقلاب مورد نظر ایشان کدام است و چرا این سردار سپاه علاقه‌ای به تبعیت از رهنمودهای صریح امام خمینی در مورد عدم دخالت سپاه در امور سیاسی از خود نشان نمی‌دهد و به راحتی می‌تواند در هر مناسبتی به جای ایجاد وفاق ملی و همدلی که لازمه اقتدار و امنیت کشور است بر طبل مخالفت و تفرقه می‌کوبند.

فرمانده سپاه تاکنون در موارد متعددی به اصلاح‌طلبان اتهام زده و این اتهام‌زنی تا جایی پیش رفت که چندی پیش وی خواستار جلوگیری از فعالیت سیاسی این گروه مردمی در انتخابات شد. درخواستی که با واکنش جدی سیدحسن خمینی و محمدرضا خاتمی رو به رو شد. سیدحسن خمینی در متن صفحه فیس‌بوک خود نوشت که سردار عزیز مگر شما خود و ارگان وابسته به خود را ملتزم به اصول انقلاب و دستورات امام نمی‌دانید؟

همچنین محمدرضا خاتمی نیز در نامه خود به فرمانده سپاه تصریح کرد: «جناب آقای جعفری، شما نه قانونا، نه شرعا، نه عرفا و نه مصلحتا در جایگاهی نیستید که برای سیاسیون خط و نشان بکشید و برای آنها شرط تعیین کنید.»

البته سردار جعفری پس از آن کمتر در عرصه عمومی اظهار نظر سیاسی کرد اما به نظر می‌رسد نتیجه انتخابات هفتم اسفند ماه خیلی با انتظارات آنان فاصله داشته است که شخصا با دور جدیدی از اتهام‌زنی و افترا به میدان آمده است. ای کاش سردار جعفری سر احترام به آستان این ملت فرو آورند و با احترام به افکار عمومی به جای هدر دادن بخش عظیمی از توان این کشور به پرونده‌سازی و اتهام‌زنی، در این دنیای پر التهاب سیاسی که دشمنان واقعی این کشور برای بی‌اثر کردن جمهوری اسلامی در تلاشند، در جهت وفاق و آشتی ملی قدم بردارند. ای کاش سردار جعفری که خود را ملزم به حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌دانند یک بار دیگر این آرمان‌ها را مرور کنند و به یاد آورند استقلال، آزادی در کنار جمهوری اسلامی از اولین خواسته‌های این ملت بوده و هست.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • علل ناکامی مهندسی‌کاران(تبیینی از انتخابات مجلس و خبرگان ۹۴(
 • دو شیوه برخورد با فساد دو رئیس‌جمهور
 • روحانی: ادعای قانونی بودن مصوبه ممنوع‌التصویری خاتمی، شوخی است
 • انتقال عیسی سحرخیز به بند عمومی و اعلام پایان اعتصاب غذا
 • سرداران سر یاری با مردم ندارند؟
 • نقش فناوری‌های نوین در تبلیغات انتخاباتی
 • تولد میر و بازداشت ما
 • «نه» بزرگ مردم به افراط، بی‌اخلاقی و خشونت
 • آیت‌الله صافی به دیدار سیدحسن خمینی رفت: مردم شما را می‌شناسند، مسائل را هم می‌دانند
 • احتمال محاکمه مسئولان سپاه شیراز به عنوان آمر حمله به علی مطهری
 • این چه وضع رای دادن است؟
 • بیانیه رئیس قوه قضاییه؛ کاشتن بذر نفرت در روز آشتی
 • نامه ای به میرحسین....
 • سیدمحمد خاتمی: مردم خواستار عملی شدن شعارها و برنامه‌هایی هستند که رئیس‌جمهور وعده داده است
 • رهبر چه می‌خواهد؛ مردم چه می‌خواهند
 • دعوت محسن میردامادی برای رای دادن به هر ۴۶ نفر در تهران
 • شکوری‌راد: سرلیست اصولگرایان کارنامه‌اش را بگوید/ امنیت مورد ادعای تندروها، امنیت خودشان است
 • فراخوان بیت آیت الله منتظری برای شرکت در انتخابات
 • آنقدر صبر کنیم تا این میوه برسد
 • پیام مهدی کروبی از حصر خانگی: برای مصلحت مهمتر، یعنی حفظ جمهوریت رای خواهم داد
 •