به روز شده: ۲۳:۴۵ تهران - دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴

اولادقباد: راه قدردانی عملی حاکمیت از مردم، رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی است

عضو ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان با بیان اینکه مردم با حضور گسترده در ۲۲ بهمن نشان دادند در دفاع از نظام و جمهوری اسلامی ثابت قدم هستند، اظهار کرد: مجموعه ارکان نظام برای تقدیر عملی از این حضور همیشگی در صحنه، جشن ملی ۲۲ بهمن و ۷ اسفند را با رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی کامل کنند.

فریده اولاد قباد، عضو ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی، با اشاره بحران‌هایی که منطقه خاورمیانه و همچنین وضعیت نامساعد اقتصادی که به گفته او، دولت احمدی‌نژاد مسبب اصلی آن است، گفت: در این ایام که حتی خطر گسترش جنگ‌های منطقه ای نیز دور از ذهن نیست، مردم ایران به اهمیت و نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان اصلی حکومت و مردمسالاری، بیش از پیش واقف هستند و می‌دانند که اگر یک مجلس تندرو روی کار بیاید چه عوارضی برای کشور در عرصه داخلی و بین المللی خواهد داشت، لذا اغلب مردم در دو سال اخیر، برای برگزاری انتخابات مجلس روزشماری می کنند و آمادگی و شور و نشاط لازم برای مشارکت حداکثری وجود دارد.

وی افزود: اگر چه برخی تنگ نظری ها در تأیید صلاحیتها ممکن است کمی از شور و نشاط سیاسی را تحت تأثیر قرار داد؛ اما به نظر من، با نهایی شدن لیست‌های احزاب و جریانهای اصلاح طلب و اصولگرا، فضای انتخابات به سمت دو قطبی شدن و رقابت بیشتر می رود و قطعا در روزهای نزدیک به انتخابات بخش عمده‌ای از مردم که شاید هنوز برای شرکت در انتخابات تردید دارند، تصمیم قاطع برای حضور فعال خواهند گرفت و احتمالا شاهد حضور چشمگیر مردم در انتخابات خواهیم بود.

اولاد قباد، ضمن پیش بینی حضور ۷۰ درصد از واجدین شرایط در این انتخابات، ابراز امیدواری کرد: مجموعه ارکان نظام و حاکمیت هم به درستی از مردمِ همیشه در صحنه باید قدردانیِ عملی کنند و با پیش قدم شدن برای آشتی ملی جشن ملی ۲۲ بهمن و ۷ اسفند را با رفع حصر محصورین و آزادی زندانیان سیاسی تکمیل کنند.

به گفته این کاندیدای اصلاح طلب کوهدشتی، تا امروز، قدردانی از حضور مردم در عرصه های مختلف از جمله راهپیمایی ها و انتخابات، فقط محدود به صدور بیانیه، شعار و سخنرانی بوده، درحالیکه مردم انتظار دارند، امسال حاکمیت با رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی، آغازگر و کامل کننده جشن ملی و وفاق ملی باشد.

وی با بیان اینکه در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت که مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۷ اسفند، همدلی شان را ابراز کرده اند، حاکمیت نیز باید همدلی، مهربانی و مهرورزی خود را با مردم بیشتر کند، اظهار کرد: نباید در چنین سالی هیچ یک از فرزندان انقلاب و نظام که از ابتدای انقلاب به این نظام و کشور خدمت کرده و وفاداری شان را ثابت کرده‌اند، به خاطر اختلاف فکر و سلیقه در حصر و زندان باشند، بنابراین حاکمیت باید با عملی کردن آشتی ملی، زمینه خدمت همه علاقمندان به نظام را فراهم سازد.

اولاد قباد با بیان اینکه امروز همه طرفداران اصلاحات باید در فرصتِ اندک باقیمانده همه تلاششان را صرف حضور حداکثری مردم در انتخابات و رأی به همه نامزدهای لیست ائتلاف اصلاح طلبان در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان کنند، تاکید کرد: ما امید داریم که مجلس آینده، عاری از هر گونه رادیکالیسم و تندروی که مُضر به حال منافع ملی است، باشد. از مردم آگاه هم چنین انتظار می‌رود که حامی اصلاحات و اعتدال باشند.

وی همچنین خطاب به آن دسته از شهروندانی که به دلیل ردصلاحیت گسترده چهره‌های شاخص انتخابات قصد تحریم انتخابات را دارند، گفت: این افراد که قطعا در صورت تایید صلاحیت چهره های استخوان‌دار اصلاح طلب، آرایشان را به صندوق اصلاح طلبان می ریختند، امروز با افتخار اعلام می‌کنند که ما حاضر نیستیم برای افرادی که از عملکردشان مطمئن نیستیم، شناسنامه خود را آلوده به مهر انتخابات کنیم و باید ارزش رأی‌مان را بدانیم و بیهوده خرجش نکنیم، به این دوستان هم باید گفت، شما با این فکرتان، رأی‌تان را پیش از شروع انتخابات به نفع گروه‌های تندرو به داخل صندوق انداخته‌اید و فرصتی را برای حضور آنها با آرای ثابت و حداقلی شان در مجلس فراهم کرده‌اید.

این کاندیدای اصلاح طلب از حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات با اشاره به ائتلاف اصلاح‌طلبان با حامیان دولت و جریان اعتدال ابراز امیدواری کرد: مجلس دهم، مجلسی همسو با دولت شود. البته همسویی ما با دولت، مطلق نیست بلکه مشروط به توانمندی اعضای کابینه، عملکرد منطبق با منافع ملی و تدبیر دولتمردان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاست خارجی و سیاست داخلی است.

اولاد قباد در پایان تاکید کرد: اگر هر یک از دولتمردان از مسیر اعتدال و سلامت اقتصادی خارج شود، ما هشدار لازم را داده و مانع انحرافشان خواهیم شد. بنابراین، همسویی و همراهی مجلس آینده قطعا در جهت تقویت دولت و در راستای حرکت بر مدار منافع ملی خواهد بود.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • از جیب فقرا در کیسه دزدان و رانت‌خواران
 • اولادقباد: راه قدردانی عملی حاکمیت از مردم، رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی است
 • تاجرنیا: سکوت مجالس اصولگرا علت بزرگ‌ترین اختلاس‌ها و فساد‌های تاریخ بود
 • جلایی‌پور: مجلس دهم می‌تواند دولت روحانی را در پیگیری وعده رفع حصر یاری کند
 • تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان آسیا شد/ کسب۷مدال طلا، نقره و برنز
 • دبیرکل کانون صنفی معلمان به شش سال حبس محکوم شد
 • امید بذر هویت ماست
 • برای جلوگیری از حاکمیت تفکر ضد منافع ملی
 • کنش جمعی مشترک برای پیشبرد دموکراسی
 • رای علیه داعشیان
 • سید محمد خاتمی: تأکید می‌کنم؛ مردم به تمامی افراد هر دو فهرست رأی دهند
 • حمایت جمعی از زندانیان سیاسی بند هشت اوین از ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان
 • هفت سوال و هفت جواب درباره حصر و محصوران
 • گزارشی از یک مراسم سبز تولد: سهراب شهید ۲۶ ساله شد
 • سیدحسن خمینی: باید رای بدهیم تا نگذاریم انقلاب و ارزش‌ها به دست نااهلان بیفتد
 • با پایان دوران محکومیت؛ حسین نورانی نژاد آزاد شد
 • به ائتلاف برد- برد رأی می‌دهم
 • محمدرضا خاتمی: علیرغم شرایط نابرابر؛ امید اصولگرایان به دوپینگ‌های فراقانونی است
 • علوی‌تبار: بازگشت عقلانیت و آشتی ملی بدون رفع حصر ممکن نیست
 • میتینگ انتخاباتی اصلاح‌طلبان یکسره سبز شد؛ کاندیداها و جوانان از رهنورد و میرحسین گفتند
 •