به روز شده: ۱۲:۲۶ تهران - شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴

گوهرالشریعه دستغیب: دستور خداست که دزدان را آزاد بگذارید و پاکان را زندانی کنید؟

گوهرالشریعه دستغیب، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد روزه داری سیدمصطفی تاجزاده با اشاره به رفتار دوگانه ی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی در برخورد با دزدان و غارتگران کشور و افرادی که برای حفظ جامعه و کشور به زندان افتاده اند می گوید: "نمی دانم امروز به چه حکمی انسان هایی که دزدی کرده اند و یا ناموس مردم را خدشه دارد کردند آزاد می گذارند و با دیگران اینگونه رفتار می کنند؟ آیا این رفتار بر اساس دستور خدا است؟ مردم باید بدانند این رفتارها، دستور اسلام نیست. کسانی که سیاست گذاری سیاسی، نظامی و فرهنگی یک جامعه را می کنند اگر حق و باطل را مشخص نکنند دچار همین مصیبتی می شوند که یزید شد."

به گزارش خبرنگار کلمه، مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد روزه داری سیدمصطفی تاجزاده بیستم آبان ماه با حضور جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی؛ خانواده های شهدای جنبش سبز و فعالان سیاسی و مدنی برگزار شد. در این مراسم گوهرالشریعه دستغیب نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی و پروین فهیمی مادر شهید سهراب اعرابی صحبت کردند.

سیدمصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات، در حالی وارد ششمین سال روزه‌داری خود شده است که همچنان به صورت انفرادی در زندان اوین نگهداری می‌شود. مسئولان اطلاعات سپاه و مقامات قضایی در اقدامی عجیب و بدون هیچ گونه توضیحی، این زندانی سیاسی را برای پنج سال متوالی در انفرادی حبس کرده اند. از طرفی دیگر بر اساس اصل ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تاجزاده می بایست اردیبهشت سال جاری از زندان آزاد می شد اما مقامات قضایی از اعمال این ماده قانونی که حق این زندانی سیاسی است خودداری می کنند.

گوهرالشریعه دستغیب در مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد روزه داری مصطفی تاجزاده گفت: "پیامبر اکرم در فتح مکه حضرت علی را فرستاد تا اجازه ندهند کسی ابوسفیان را به قتل برساند و همچنین اعلام کردند که هرکس که در خانه ی ابوسفیان پناه بگیرد در امان است. ابوسفیان ۲۰ سال با پیامبر جنگیده و مشکلات بسیاری برای مسلمانان ایجاد کرده بود اما پیامبر به شکلی برخورد کردند که کسی به ابوسفیان و خانه ی او کاری نداشته باشد، اما فرزندان او با فرزندان پیامبر و با فرزندان حضرت علی چه کردند؟"

این نماینده اسبق اصلاح طلب مجلس در ادامه با اشاره به مدارای حضرت علی با مخالفانی همچون خوارج گفت: "امام هرگونه اعمال قدرت می توانست بکنند، یعنی می توانستند خوارج را از بین ببرند، محدود کنند و یا آنکه سهمیه شان از بیت المال را قطع کنند، اما برای نمونه حتی از بیت المال حقوق آنها را قطع نکردند. به امیرالمومنین گفتند آنها قصد خطایی دارند اما ایشان گفتند تا عملی صورت نگیرد نمی توانند کاری انجام دهند. اما امروز می بینیم همه چیز برعکس شده است."

دستغیب افزود: "نمی دانم امروز به چه حکمی انسان هایی که دزدی کرده اند و یا ناموس مردم را خدشه دارد کردند آزاد می گذارند و با دیگران اینگونه رفتار می کنند؟ آیا این رفتار بر اساس دستور خدا است؟ مردم باید بدانند این رفتارها، دستور اسلام نیست. حق و باطل باید در همه جا نشان داده شود؛ حق کجاست و باطل کجاست. کسانی که سیاست گذاری سیاسی، نظامی و فرهنگی یک جامعه را می کنند اگر حق و باطل را مشخص نکنند دچار همین مصیبتی می شوند که یزید شد."

دستغیب با اشاره به آنکه تشخیص حق و باطل امر مهمی است گفت: "کسانی که در مسند قدرت هستند بدانند مردم اگر راه حق و باطل را تشخیص ندهند جامعه به سمتی می رود که سر از ناکجا آباد در می آورد، مانند دنیایی که یزدیان درست کردند و امروز هم ما نگران آن هستیم."

دستغیب با اشاره به آنکه زندانیان سیاسی افرادی هستند که برای حفظ جامعه و کشور به زندان افتاده اند تاکید کرد: "در گذشته هم کسانی که گرفتار می شدند همین خاصیت را داشتند و برای خودشان چیزی نمی خواستند. امروز هم همین طور است. آنهایی که دزدی های کلان کرده اند راحت هستند و حتی زندان را هم برایشان قصر کرده اند. مردم باید هوشیار باشند. ما باید قدرت جذب را بالا ببریم و از دافعه کم کنیم. من قبطه می خورم به تاجزاده و امثالهم. خوش به حالشان که فرصتی به دست آورده اند که روی خودشان کار کنند و استقامت وجودی خود را بالا ببرند و برای خود نام و نشان ارزشمند در جامعه بگذارند."

او با اشاره به اینکه نام این افراد در تاریخ می ماند گفت: "آنها مانند کف روی آب نیستند که از بین بروند. بزرگ نمایی نمی کنند و سر و صدا راه نمی اندازند. از قدیم می گفتیم حسین امروز نیست اما شمر و یزید فراوان هستند. این افراد حسینیان زمان هستند. حق هستند و صبری دارند، صبری که می کنند خیلی سخت است."

به گزارش کلمه، در ادامه این مراسم پروین فهیمی مادر شهید جنبش سبز سهراب اعرابی با اشاره به استقامت و پایداری مصطفی تاجزاده و دیگر اسیران در بند گفت: "آقای تاجزاده برادر و هموطن عزیز پنج سال است که روزه داری می کند یعنی ۶۰ ماه و به عبارتی ۱۸۰۰ روز. این حرکت و روش فقط در قامت مردان بزرگ و با ایمان همچون ایشان برازنده می باشد که در سلول انفرادی آنقدر به خدا نزدیک می شود تا به مستبدین زمان بفهماند از عقاید پاک و وجدان و اعتقادش دست برنمی دارد. درود بر تاجزاده عزیز که با تحمل روزهای روزه داری راه عشق به خدا و مردم، راه ایستادگی را به ما آموخت. "

او در پایان از خدا سلامتی و پایداری و سربلندی مصطفی تاجزاده و همسرش فخرالسادات محتشمی پور را خواست.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • ابراز همدردی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با دولت و ملت فرانسه پس از حملات تروریستی گروه داعش
 • فراخوان خاتمی علیه خشونت و افراط: مسلمانان تردید نکنند؛ همزیستی بر دگرستیزی ترجیح دارد
 • گوهرالشریعه دستغیب: دستور خداست که دزدان را آزاد بگذارید و پاکان را زندانی کنید؟
 • تاج زاده و پنج سال روزه داري
 • نامه تاجزاده به رهبری
 • کیانوش‌راد: نماینده‌ای که از دولت پاکت می‌گیرد و بده‌بستان دارد، دستش می‌لرزد
 • صفایی فراهانی: فساد تخلفی است که محدود باشد؛ دولت قبل غارت کرد
 • اقتصاد ایران در تنگنای توسعه
 • گزارش ملاقات
 • روحانی: باید به سمت قانون یکسان برای همه حرکت کنیم؛ رهبری هم با مردم برابر است
 • روایت عمادالدین باقی از کتاب «دنیای بسته»: جامعه بسته شبیه زندان است
 • پیشنهادی برای همبستگی با خبرنگاران دربند
 • بمناسبت برگزاری نمایشگاه مطبوعات
 • تحلیل صفایی‌فراهانی درباره ورود سرمایه‌گذاران خارجی؛ نفت را ۱۰بار آزمایش کردیم،اما هر بار لطمه دیدیم
 • علی مطهری: می‌خواهند کلمه «نفوذ» را وسیله‌ای برای ایجاد خفقان کنند
 • همسران شهیدان باکری و همت: نفوذی‌ها آنقدر به مسئولان نزدیک‌اند که آنها را نمی‌بینند
 • سؤال خانواده‌های زندانیان سیاسی از مراجع: آیا این برخوردها شرعی است؟
 • مقابله با نفوذ؛ اسم رمز دور جدید سرکوب‌ها
 • علی شکوری راد: بخش اعظم اصولگرایان هم نسبت به ادامه حصر توجیه نیستند
 • فریاد رفع حصر دانشجویان در دانشگاه تهران/ مطهری: بعد از مذاکرات هسته‌ای، نوبت اصلاح نوع برخورد با منتقدان است
 •