به روز شده: ۲۲:۱۴ تهران - جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴

اصلاح‌طلبان زنجان: دولت بعد از توافق هسته‌ای، به سمت گشایش در سیاست داخلی برود

شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان زنجان در بیانیه ای ابراز امیدواری کرده است که دولت تدبیر و امید در شرایط پسا توافق هسته‌ای در جهت گشایش‌های هر چه بیشتر در سیاست داخلی، گام‌های مؤثرتری برداشته و به وعده‌ی خود در زمینه‌ی رفع حصر سه سخصیت انقلابی و آزادی زندانیان سیاسی هم جامه‌ی عمل پوشاند.

به اعتقاد اعضای این شورا می توان در سایه‌ی آشتی ملی و وفاق حداکثری داخلی بر مشکلات و تنگناهای موجود و پیش روی میهن غلبه کرده و زمینه‌های پیشرفت و توسعه متوازن و پایدار ایران عزیز را بیش از پیش فراهم نماید.

به گزارش کلمه، اصلاح طلبان استان زنجان در بیانیه خود تهدیدات غیراخلاقی و غیرقانونی و نیز رایج شدن ادبیات خشن و مبین گردن کلفتی را محکوم کرده، ضمن حمایت و سپاسگزاری از دولت یازدهم و تیم مذاکره کننده به سبب حل و فصل اصولی مشکلات پرونده هسته‌ای، فراهم نمودن امکان رفع تحریم‌ها و برگرداندن روند شرایط کشور به سوی احساس امنیت، آرامش و پیشرفت؛ از همه‌ی کسانی که با درک صحیح از شرایط زندگی مردم، در این مسیر یاری رسان تیم مذاکره کننده بوده اند نیز قدرانی کرده است.

متن کامل بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان زنجان که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

به نام خداوند جان آفرین

ملت آگاه و رشید ایران!

همانگونه که مستحضرید دولت منتخب شما پس از ماهها تلاش، مذاکره و اقدامات دپلماتیک منطقی، حساب شده و معطوف به تأمین منافع ملی، پروژه‌ی پرونده‌ی هسته‌ای را به نقطه‌ی بسیار حسّاس و مطلوبی رسانده است.

این اقدام مبارک نشان داد که منطق گفتگو و تعامل با جهان از هر ابرازی کم هزینه تر، اثربخش تر، کارآ تر و پربازده تر است.

توافق بسیار مهم هسته‌ای که پس از سالها گفتگو و چانه‌زنی کارشناسان ذیربط با قدرتهای جهانی حاصل شده است، علاوه بر اینکه جغرافیای قدرت در منطقه و جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، بلکه اجرای دقیق و آگاهانه‌ی آن می‌تواند کشورمان را از حصار تحریم‌های ظالمانه‌ برهاند و بستر مناسبی را برای زدودن آثار عفریت جنگ، خشونت و ترور از منطقه و زمینه‌ای‌ را برای همگرایی در خاورمیانه و گسترش صلح و دوستی در جهان فراهم سازد.

پر واضح است که دولت یازدهم در شرایطی سکان امور مملکت را از دست دولت قبل تحویل گرفت که کشور گرفتار بحرانی‌ترین وضعیّت و ناگوارترین شرایط شده بود.

بدیهی است ادامه آن اوضاع وخیم می‌توانست به گسترش بحرانهای عدیده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و ... منجر شده و کشور را به لبه‌ی پرتگاه بکشاند.
دولت تدبیر و امید با اتکا به رأی و نظر ملت در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، چاره کار را در طراحی و اجرای مذاکراتی از جنس دیگر دید که کشور سوابق مفید آن را در مذاکرات و توافقات هسته ای دوره دولت اصلاحات تجربه کرده بود.

از این رو سرنوشت این پروند را به تیمی قوی، متخصّص و توانمند به سرپرستی وزیر محترم امورخاجه جناب آقای دکتر ظریف سپرد تا اداره‌ و پیشبرد مذاکرات را با ایده های جدید و برنامه های تعریف شده و منسجم معطوف به موضوع مذاکرات هسته ای و نه مسایل حاشیه ای، سامان بخشد که انصافاً هم این تیم به خوبی از عهده کار برآمده و با غلبه بر دشواریهای راه، پروژه‌ی محول شده را با کامیابی و توفیق عظیم به پایان بُرد و سرانجام به تبع توافق با ۱+۵ و صدور قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، سایه‌ی دهشتناک جنگی ویرانگر و تداوم تحریمها را از سر ملّت دور ساخت و اگر دستاورد این توافق را در همین دو فقره‌ی مهم منحصر کنیم، کاری است کارستان و کارنامه ای است قابل پذیرش و درخشان.

تیم مذاکره کننده‌ای با این کارنامه درخشان و قابل قبول به حق شایسته عنوان قهرمانی و پاسداشتی متناسب با عملکرد شایسته‌ی آنهاست، نه مستحق دفن شدن در زیر خروارها بتن و سیمان! البتّه علیرغم اقلیّتی قدرناشناس و کاسبان تحریم، اکثریت ملّت قدرشناس ایران، حامی و پشتیبان تیم قدرتمند و محبوب مذاکرات هسته‌ای بوده و هستند.

جای بسیار تأسف است که به جای تکریم و احترام به مذاکره کنندگان ارجمند، برخی برخورداران از مزایا و منافع دوران تحریم و عده ای دلواپس در مجلس و بیرون از آن در طول مذاکرات و پس از توافق حاصله پیوسته با ادبیاتی وهن آلود، خشن و دور از انصاف و ادب و بی آنکه راهکار جدیدی برای این معضل خانمانسوز ارائه دهند، بر تیم مذاکره کننده تاخته و حمله ور شده‌اند که اوج این بی‌تقوایی و بی انصافی را در روز یکشنبه اخیر در جریان رأی‌گیری برای اجرا و یا عدم اجرای برجام، شاهد و ناظر بودیم، به طوری که یکی از لیدرهای عدّه‌ای قلیل که همیشه شعار دین و اخلاق ر ا درگفتار ابراز می دارند با رفتارهای جنجالی و سخنان حاوی خشونت و بی رحمی، در خانه‌ی ملّت و در جمع نمایندگان به نحو آشکار و علنی وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی را تهدید به کشتن کرده و حتی مکان و چگونگی دفن آنها را هم مشخص ‌نموده است.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان زنجان به شدت چنان تهدیدات غیراخلاقی و غیرقانونی و نیز رایج شدن اینگونه ادبیات خشن و مبین گردن کلفتی را محکوم کرده، ضمن حمایت و سپاسگزاری از دولت یازدهم و تیم مذاکره کننده به سبب حل و فصل اصولی مشکلات پرونده هسته‌ای، فراهم نمودن امکان رفع تحریم‌ها و برگرداندن روند شرایط کشور به سوی احساس امنیت، آرامش و پیشرفت؛ از همه‌ی کسانی که با درک صحیح از شرایط زندگی مردم، در این مسیر یاری رسان تیم مذاکره کننده بوده اند نیز قدرانی می‌نماید.

امیدواریم اکنون که دولت تدبیر و امید در شرایط پسا توافق هسته‌ای قرار گرفته، در جهت گشایش‌های هر چه بیشتر در سیاست داخلی، گام‌های مؤثرتری برداشته و به وعده‌ی خود در زمینه‌ی رفع حصر سه سخصیت انقلابی و آزادی زندانیان سیاسی هم جامه‌ی عمل پوشاند تا در سایه‌ی آشتی ملی و وفاق حداکثری داخلی بر مشکلات و تنگناهای موجود و پیش روی میهن غلبه کرده و زمینه‌های پیشرفت و توسعه متوازن و پایدار ایران عزیز را بیش از پیش فراهم نماید.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان زنجان

۲۳ مهر ماه ۱۳۹۴-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • پاسخ دیگری به رسالت
 • کیانوش‌راد: خواست اصلاح‌طلبان، تشکیل مجلس مستقل، ملی و فسادستیز است
 • در هجران «پدر»، آن «شمس» فروزان
 • روزنامه نگار دیوارنویس زندان
 • اصلاح‌طلبان زنجان: دولت بعد از توافق هسته‌ای، به سمت گشایش در سیاست داخلی برود
 • آذر منصوری: وقتی فرصت نقد را از جامعه می‌گیرند، فساد سازمان یافته شکل می‌گیرد
 • مسئولیت ناپذیری رهبری
 • تحول آرام سنتِ بیانیه‌نویسی سیاسی
 • بتن ریزی داعش وطنی و یک خاطره ازسال ٨٨
 • نامه به رئیس قوه قضائیه
 • سیدعلیرضا بهشتی: اینکه رهبر در جایگاه خدا باشد و فراقانونی، هرگز با شریعت و قرآن سازگار نیست
 • آبستراکسیون اقلیت؛ یعنی موافقت اکثریت مجلس
 • محاکمه پیش از موعد مشاور کروبی/ وکیل گرامی مقدم: او امکان تحمل حبس ندارد
 • صفایی فراهانی: آنچه در آن هشت سال رخ داد فساد نبود، غارت بود
 • محسن رنانی: دولت توانایی خارج‌کردن كشور از بحران را ندارد
 • آذر منصوری: تن دادن به خرد جمعی عیار اصلاح‌طلبی را مشخص می‌کند
 • در بیانیه پایانی کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی‎ : تاکید بر اجرای بدون تنازل قانون اساسی
 • شرایط وخیم سخنگوی کانون صنفی معلمان بعلت اعتصاب غذای خشک‎
 • نفوذ؛ کلمه رمز عملیات مهندسی انتخابات
 • سیدهادی خامنه‌ای: عادلانه نیست که مسببان بحران آزاد باشند و رهنورد، موسوی و کروبی در حصر بمانند
 •