به روز شده: ۲۱:۱۶ تهران - چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳

پدر شهید سید علی موسوی: نمی‌دانم چه فکری می‌کنند که چنین دروغ‌هایی می‌گویند

میرحسن حبیبی موسوی، پدر شهید موسوی و همسر خواهر میرحسین موسوی در مصاحبه ای ادعاهای محمود نبویان، نماینده عضو جبهه پایداری درباره وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را کذب خواند و اعلام کرد وضعیت آنها در حصر به همان صورتی است که از ابتدا بوده و هیچ تغییری نکرده است.

محمود نبویان از اعضای جبهه پایداری در مجلس و از نزدیکان محمود احمدی نژاد در سخنانی در مشهد ادعا کرده خانه محل حصر را دیده وگفته: "ای کاش ما آنجا بودیم، کبابش به جاست، استخرش به جاست، همه چیز به جاست و بهترین پزشکان باید از او مراقبت کنند".

میرحسن حبیبی موسوی این ادعاها را دروغ محض می خواند و می گوید: قبلا هم یکی از مسئولین مملکت گفته بود که شمال می روند و ویلا دارند و... نمی دانم چی توی سرشان است یا چی فکر می کنند که چنین دروغ هایی می گویند.

او می افزاید: نمی توانند اعتراف کنند که آنها را در حصر گذاشته اند. از همان اول هم حرف هایشان درباره مهندس موسوی، خانم رهنورد و آقای کروبی دروغ بود. یادتان هست که در خطبه های نماز جمعه گفتند چند میلیارد از عربستان پول گرفته اند که کلا دروغ بود؛ یعنی حرف هایشان هیچ اعتباری ندارد، نمازشان هم اعتباری ندارد. من یک هفته نبود که نماز جمعه نروم و نماز جمعه ام قطع شود اما مدتهاست دیگر نمی روم و پشت سر اینها نماز نمی خوانم؛ چون امام جمعه ای که مردم را بزغاله و گوساله خطاب کند یا خطیبی که دروغ بگوید نمی تواند امام جمعه باشد و اعتبار و عدالت ندارد. این در دل ما مانده که نماز جمعه ای باشد که بتوانیم اقتدا کنیم. این هایی که هم می روند پشت سر اینها نماز می خوانند چطور می روند؟ چطور نماز می خوانند؟

هفته گذشته یک عضو امنیت ملی مجلس هم در مصاحبه ای از امکان ۲۰ درصدی آزادی میرحسین موسوی سخن گفته و مدعی شده بود: "رفع حصر داشت انجام می‌گرفت کم کم و ۲۰ درصدی آزادی به آقای موسوی دادند اما نیامده بیانیه اش را صادر کرد و گفتند می خواهی همان روش گذشته را ادامه دهی پس ما هم همان روش گذشته را انجام می دهیم".

همسر خواهر میرحسین موسوی این ادعا را هم تکذیب می کند و می گوید: وضعیت شان همان طور است که ۶ ماه قبل بود، همان طور که ۲ سال قبل بود. همانطور که از آغاز بود. ۲۰ درصد آزادی هم واقعیت ندارد. درهمان وضعیتی هستند که از آغاز حصر بودند. سر موضع شان هم ایستاده اند و قدمی عقب نمی گذارند. آقای موسوی مملکت را برای ریاست جمهوری نمی خواست، بلکه می خواست مملکت را از این ورطه ای که افتاده بود نجات دهد. حالا هم برای رفع حصر، از مواضعش کوتاه نمی آید. اینطور نیست که فکر کنند در قبال رفع حصر، او از مواضع اش کوتاه می آید. نه، چنین اتفاقی هیچ وقت نمی افتد.

او می افزاید: بر مواضع شان ایستاده اند. همان شب انتخابات مهندس موسوی اعلام کرد که من همان موسوی هستم که سال ۶۰ بودم. سال ۶۰ اگر مقاومت نمی‌کرد و جلوی امیالشان را نمی‌ایستاد‌‌ همان وضعیت دوران احمدی‌نژاد‌‌ همان موقع می‌شد و مملکت را چپاول می‌کردند. زمان جنگ بود، می‌خواستند چپاول کنند اما آقای موسوی ایستاد. او حساب یک ریال را هم می‌کرد، مثل الان نبود که میلیارد‌ها غارت بکنند؛ مملکتی که معاون رئیس دولت‌اش دزد باشد و بیت المال را بدهند دست او و از هر طرف چپاول کنند. در دهه ۶۰ هم اگر مقاومت مهندس موسوی نبود همین را می‌کردند.

پدر شهید موسوی که چهارشنبه گذشته با میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ملاقات کرده می‌افزاید: ما چهارشنبه گذشته مهندس موسوی و خانم رهنورد را دیدیم. الحمدالله سرحال بودند، از لحاظ روحی خیلی خوب هستند بالاخره یک شخص معمولی نیستند و خودشان را با شرایطی که است هماهنگ کرده‌اند. اما از نظر جسمی ۵ سال است که در حصر هستند، ۵ سال کم نیست و بالاخره روی سلامتی شان تاثیر گذاشته و می‌گذارد.

او سپس در پاسخ به این سوال که آیا همچنان فشار‌ها بر خانواده نیز ادامه دارد می‌گوید: فشار‌ها که همچنان است و بی‌تاثیر هم نیست، بالاخره روی ما هم اثر می‌گذارد پسر مرا که سال ۸۸ ترور کردند. همین امسال ماه محرم هم که مراسم داشتیم و پرچم زده بودیم کوچه را امنیتی کردند و پرچم را هم پایین آوردند. کلا امنیت که نداریم اما کنار آقای موسوی و خانم رهنورد ایستاده‌ایم.

او می‌افزاید: آن‌ها همچنان در خانه خودشان در حصر هستند و مایحتاجشان را هم خود ما تامین می‌کنیم. خورد و خوراک؛ هیچ چیزی از طرف زندانبانان تامین نمی‌شود و همه را خانواده تامین می‌کند.

میرحسن حبیبی موسوی، پدر دو شهید است؛ یکی از فرزندانش در جنگ ایران و عراق و دیگر فرزندش، روز عاشورای ۸۸ و در جریان اعتراضات مردمی شهید شدند. خود او هم فروردین سال ۹۰ و در جریان مراسم تشییع پیکر میراسماعیل موسوی، پدر میرحسین موسوی، به اتفاق چند تن دیگر از اعضای خانواده موسوی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت شده بود.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • بازرگان؛ احیاگر پیشگام
 • یک هشدار امنیتی: مراقب افراطی‌های نفوذی باشیم
 • پدر شهید سید علی موسوی: نمی‌دانم چه فکری می‌کنند که چنین دروغ‌هایی می‌گویند
 • کاشفی: ما ملک مشاعی به نام ایران داریم که برای همه ایرانیان است
 • پیامی به آدرس گیرندگان انبوه
 • درایتی: خطر توقیف تنها برای رسانه‌های اصلاح‌طلب است
 • سخنان تاجرنیا و عرب‌سرخی درباره آینده اصلاح‌طلبی : گذر از فعالیت جبهه ای به حزب فراگیر
 • خاتمی به بان‌کی‌مون: نگذارید جهان و انسان تحت هیچ عنوانی در معرض هراس، ناامنی و مخاطره باقی بماند
 • مجمع مدرسین و محققین حوزه خواستار اقدام شجاعانه مسئولان نظام برای رفع حصر شد
 • همه پرسی؛ اصلی فراموش شده
 • درایتی: همراهی مردم با روند اصلاحی، شکست ندارد
 • بن‌مایه اصلاح‌طلبی
 • ماه مجلس
 • رمز گشایی از فساد ابوذر و سلمان ها
 • همایش اصلاح‌طلبان با حضور خاتمی و پیام هاشمی ۲۵ دی ماه برگزار می شود
 • محمد سلامتی: طرح موضوع رفراندوم، اتمام حجت با مخالفان دولت است
 • یاد آوری چند نکته
 • درسی از خلوت اختر برای سیاستمداران‎
 • تاجرنیا: عرصه سیاست در ایران به مثابه یک میدان مین نامنظم است
 • تابوی منافع ملی
 •