به روز شده: ۰۱:۰۳ تهران - دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳

درایتی: خطر توقیف تنها برای رسانه‌های اصلاح‌طلب است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اصول‌گرایان بدانند در انتخابات سال آینده با رقیبی به مراتب قدرتمندتر از سال ۹۲ رو به رو خواهند بود.

حجت‌الاسلام مصطفی درایتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برخورد اصولگرایان تندرو نسبت به برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان گفت: جریان اصول‌گرا همیشه پهلوانی در غیبت رقیب بوده است؛ چراکه از روبرو شدن با رقیب خود هراس دارد. از پس از انقلاب تا امروز ما شاهد بوده‌ایم هرگاه دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا رقابت آزاد و منصفانه‌ای داشتند، اصولگرایان همواره با شکست مواجه شدند، برای همین تلاش می‌کنند هیچ‌گاه در صحنه رقیبی نداشته باشند، تا با شکست روبرو نشوند.

وی افزود: پس از ۶ سال اصلاح‌طلبان همایش محدودی برگزار کردند. با تمام حساسیت‌هایی که در مورد برگزاری این همایش بود، رسانه‌های اصولگرا برآشفته شدند. البته پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها اهمیت ندارد، مهم این است که جامعه تفکر اصلاحات را می‌پسندد.

درایتی با اشاره به اظهارات یک عضو حزب موتلفه٬ مبنی براینکه جریان اصلاح‌طلبی را مطلقا قبول نداریم، گفت: ما منتظر نایستاده‌ایم که افرادی مانند بادامچیان ما را قبول کنند، آنها باید ابتدا خودشان را به اثبات برسانند. هرگاه فرصت محدودی برای بیان نظرات اصلاح‌طلبان ایجاد می‌شود، جریان مقابل به شدت دلواپس و ناراحت می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش اخیر اصلاح‌طلبان به شدت باعث دست‌پاچگی جناح رقیب شده است، تصریح کرد: برای همین طی روزهای اخیر اصولگرایان عکس‌العمل‌هایی از خود نشان داده‌اند که خارج از عرف سیاسی بوده است. آنها بخواهند یا نه٬ رقیب قدرتمندی به نام اصلاح‌طلبان دارند که به سادگی نمی‌توانند بر آن غالب شوند.

درایتی گفت: جناح مقابل همواره فریاد می‌زند که باید جلوی فعالیت‌های اصلاح‌طلبان گرفته شود، برای همین تلاش می‌کنند با ابزارهایی که در اختیار دارند، این کار را انجام دهند. کلیدواژه فتنه نیز در این میان وسیله کاسبی آنها شده است. آنها با قدرتی که در اختیار دارند وارد می‌شوند و اقدام به بستن روزنامه‌ها و برخی رسانه‌های حامی دولت یا اصلاح‌طلب می‌کنند، در حالی که با این اقدامات نمی‌توان جلوی رشد یک تفکر را گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه سر و صدای جناح مقابل پس از برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان قابل انتظار بود، گفت: آنها حتی خودشان هم حرف‌هایی هم که می‌زنند را باور ندارند، فریادهای آنها ناشی از نگرانی است؛ چراکه هنوز آماده رقابت برابر با جریان اصلاحات نیستند. برای همین فریادهای آنها٬ نه از روی قدرت بلکه از روی ضعف است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر یکی از اعضای موتلفه در گفت‌و‌گو با ایلنا٬ مبنی بر اینکه تعداد روزنامه‌‌های اصلاح‌طلب بسیار زیاد است، گفت: متاسفانه یا خوشبختانه٬ تعدد روزنامه‌های اصلاح‌طلب هنوز به پای روزنامه‌های اصولگرا نرسیده است. مهمترین رسانه آنها نیز صداوسیماست که هنوز از این جناح حمایت می‌کند. اما مشکل اصولگرایان تعداد روزنامه‌ها و رسانه‌های اصلاحات نیست. مشکل آنها این است که رسانه‌هایشان خواننده و مخاطب ندارند؛ چراکه همواره حرف‌های کلیشه‌ای می‌زنند که هیچ‌گاه بوی خبر درست و صحیح از آن نمی‌آید.

درایتی تاکید کرد: اصولگرایان و رسانه‌های ‌آنها هنوز نتوانسته‌اند خود را با جامعه هماهنگ کنند، برای همین مردم نیز به حرف‌های آنها توجهی ندارند؛ چراکه شنیدن حرف‌های تکراری ارزشی ندارد. امروز شاهد هستیم وقتی رسانه‌ای از سوی جناح مخالف حرفی خلاف مصالح ملی می‌زند، تنها به یک تذکر بسنده می‌کنند و این یعنی آنها در پشت صحنه از امنیت برخوردارند، اما رسانه‌های حامی دولت و اصلاح‌طلبان هیچ تامینی ندارند و همیشه خطر توقیف برای رسانه‌های اصلاح‌طلب وجود داشته است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: متاسفانه نهادهایی با سوءاستفاده از قدرت٬ برای محکومیت رقبای خود از حربه‌هایی مانند توقیف روزنامه‌ها استفاده می‌کنند اما اصولگرایان بدانند این اقدامات علاج مشکلات آنها نخواهد بود؛ چراکه این روش‌ها دیگر نخ‌نما شده است. اصولگرایان باید به جای سوءاستفاده از قدرت٬ به توانمندی‌های خودشان تکیه کنند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های جریان اصلاحات همواره در لبه شمشیر و با محدودیت کار می‌کنند، گفت: تا بروز و ظهوری از اقدامات اصلاح‌طلبان صورت می‌گیرد همه اصولگرایان دلواپس می‌شوند، در حالیکه اصلاح‌طلبان برای فعالیت رسانه‌ای خود نه تعدد دارند و نه امنیت.

درایتی در پایان خاطرنشان کرد: جناح مقابل٬ چه بخواهد و چه نخواهد باید بداند با نزدیک شدن به زمان انتخابات٬ فعالیت‌های ما شدت می‌گیرد. ما تلاش می‌کنیم با حداقل فضا و امکاناتی که در اختیار داریم٬ در آینده قدم‌‌های منسجم‌تر و کامل‌تری را برداریم. اصول‌گرایان بدانند در انتخابات سال آینده با رقیبی به مراتب قدرتمندتر از سال ۹۲ رو به رو خواهند بود.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • پیامی به آدرس گیرندگان انبوه
 • درایتی: خطر توقیف تنها برای رسانه‌های اصلاح‌طلب است
 • سخنان تاجرنیا و عرب‌سرخی درباره آینده اصلاح‌طلبی : گذر از فعالیت جبهه ای به حزب فراگیر
 • خاتمی به بان‌کی‌مون: نگذارید جهان و انسان تحت هیچ عنوانی در معرض هراس، ناامنی و مخاطره باقی بماند
 • مجمع مدرسین و محققین حوزه خواستار اقدام شجاعانه مسئولان نظام برای رفع حصر شد
 • همه پرسی؛ اصلی فراموش شده
 • درایتی: همراهی مردم با روند اصلاحی، شکست ندارد
 • بن‌مایه اصلاح‌طلبی
 • ماه مجلس
 • رمز گشایی از فساد ابوذر و سلمان ها
 • همایش اصلاح‌طلبان با حضور خاتمی و پیام هاشمی ۲۵ دی ماه برگزار می شود
 • محمد سلامتی: طرح موضوع رفراندوم، اتمام حجت با مخالفان دولت است
 • یاد آوری چند نکته
 • درسی از خلوت اختر برای سیاستمداران‎
 • تاجرنیا: عرصه سیاست در ایران به مثابه یک میدان مین نامنظم است
 • تابوی منافع ملی
 • نامه سرگشاده انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران به ریاست جمهوری برای بازگشایی
 • دیدار و دلجویی اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی از فرزندان موسوی و رهنورد
 • اردشیر امیرارجمند : شش سؤال و هفت تذکر قانونی درباره آنچه صادق لاریجانی گفت
 • سید محمد خاتمی سال نو میلادی را تبریک گفت
 •