به روز شده: ۲۱:۴۰ تهران - جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۳

دیدار و دلجویی اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی از فرزندان موسوی و رهنورد

جمعی از پزشکان و دندان پزشکان عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران روز سه شنبه ۹ دی به دیدار فرزندان مهندس موسوی و زهرا رهنورد رفتند و ضمن احوالپرسی و دلجویی از فرزندان مهندس موسوی، جویای حال پدر و مادر محصور آنها شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، حاضران از اینکه پس از گذشت نزدیک به چهار سال از حصر خانگی رهنورد، موسوی و کروبی؛ در روزهای اخیر به بهانه نهم دی ماه تبلیغات یکجانبه و سنگینی در رسانه های ملی و تریبون های نماز جمعه و مجلس علیه آنها صورت می گیرد، اظهار تاسف کردند.

ادامه این وضعیت، با خواست مردم در انتخابات سال گذشته در تضاد است

پزشکان ملاقات کننده با فرزندان میرحسین و رهنورد که عمدتا از اعضای هیات علمی دانشگاه هستند، اعلام کردند که آنها نیز همپای قاطبه جامعه دانشگاهی و نخبگان کشور از تداوم حبس و حصر رهبران و فعالان سیاسی معترض به نتایج انتخابات اعلام شده سال ۸۸ شگفت زده هستند.

آنها ادامه این وضعیت را، آن هم پس از حماسه سیاسی انتخابات سال گذشته که در آن ملت با رای خویش مسیر آینده کشور را تعیین کردند، با خواست مردم و منافع ملی کشور در تضاد می بینند.

مطالب روشنگر مهندس موسوی، سناریوی تبلیغاتی افراطیون را بر هم زد

بر اساس این گزارش، یکی از پزشکان حاضر در این دیدار اظهار داشت: این حجم تبلیغات علیه رهبران در حصر جنبش سبز حکایت از موقعیت تاثیرگذار آنها در بین مردم دارد و اگر چنین نبود، هرگز لازم نبود هر روز شاهد اظهارنظرهای عجیب و غیر واقعی برای توجیه چرایی اقدام به حصر و تداوم آن باشیم.

وی افزود: مطالب روشنگری که اخیرا از مهندس موسوی نقل شد، سناریوی تبلیغاتی افراطیون برای نهم دی ماه را برهم زد و آنها را از مسیر پیگیری اهداف خود خارج کرد.

وجدان عمومی جامعه به رغم تبلیغات پنج ساله، با حقایق آشناست

به گفته این چهره دانشگاهی، دانشجویان در سالگرد ۱۶ آذر از خود نشاط سیاسی شگفت انگیزی نشان دادند و این مساله بر همه روشن شد که به رغم ۵ سال تبلیغات یکجانبه سنگین علیه رهبری جنبش سبز، وجدان عمومی جامعه که دانشجویان نماینده آن هستند، با حقیقت تحولات چند سال اخیر کشور آشناست و در تمیز حق و باطل چون گذشته هوشیار است.

یکی دیگر از حاضرین نیز با اشاره به جمعیت انبوهی که برای تشییع جنازه مرتضی پاشایی گرد آمده بودند، گفت: در نهاد جامعه و در زیر پوست آن جریاناتی از آگاهی وجود دارد که تابع تبلیغات رسمی نیست و هرگاه این جریان ها بر سر موضوعی هم راستا می شوند، شگفتی زا می گردند.

وی افزود: اگر تظاهرات خیابانی لشکرکشی باشد، نهم دی هم یک اردوکشی خیابانی بود که با تبلیغات وسیع صدا و سیما و نسبت های دروغ به مردم خداجو در هتک حرمت عاشورا و به دانشجویان در پاره کردن عکس امام و نیز تدارکات و پشتیانی وسیع سازمان بسیج و اجبار اداری و غیر اداری کارمندان در آن زمان صورت گرفت. اما با این حال جمعیت آن قابل مقایسه با تظاهرات خودجوش ۲۵ خرداد سال ۸۸ نبود.

حصرها و حبس ها را کش می دهند تا اذهان را از فسادهای عظیم منحرف سازند

وی رای کاندیداهای مطلوب طرف مقابل خواست مردم در انتخابات گذشته را ملاک وزن مدعیان پرسر صدای امروز دانست و اظهار داشت: این عده باید پاسخگوی ناکارآمدی و فساد گسترده در دولت پیشین باشند و به همین خاطر است که برای فرار از عملکردهای خود در دولت پیشین موضوع حصرها و حبس ها را کش می دهند تا اذهان را از فساد عظیمی که تارو پود آنها را دربر گرفته، منحرف سازند.

موسوی و رهنورد شاکر این نعمت اند که آغشته به ظلم و فساد و دروغ و خیانت در امانت نشده اند

در این دیدار، فرزندان مهندس موسوی و دکتر رهنورد نیز ضمن تشکر از جامعه پزشکی کشور که در همه حال در صحنه حاضر بوده و از حق پشتیبانی کرده اند، به تشریح شرایط روحی و جسمی پدر و مادر خود پرداختند. آنها اعلام کردند که با وجود تعلل در رسیدگی و کینه جویی هایی که در مورد وضعیت پدر و مادر آنها وجود دارد و مضایق آشکار و نهان، والدینشان از روحیه ای قوی برخوردارند و بارها گفته اند که آنها در زندان خوش اند نه خوشحال و درست است که حق مسلم آزادی از آنها گرفته شده اما در عوض به لطف خدا و دعای خیر مردم و همدلی هایشان بر عهد خود با مردم پایبندند و به درگاه خدا شاکر این نعمت اند که آغشته به ظلم و فساد و دروغ و عدم رعایت امانت نشده اند. به علاوه، ایشان ضمن اطلاع کامل از شرایط کشور و برخورداری از ذهن پویا و آرای روشن، به دقت تحولات داخلی و خارجی کشور را مد نظر دارند.

دختران موسوی و رهنورد، در خصوص موارد مضایق و رنج های تحمیل شده بر محصوران به اخلال گاه گاه در روند درمانی، همزمان با نشر مکرر شایعات در باره سلامتی ایشان برای اذیت خانواده و نیز التهاب آفرینی و عدم دسترسی آنها به تلفن در طول هفته در حالی که از انظار و کنترل عمومی و حتی رایج همه زندان ها به طور مطلق، بی سابقه و بی مانندی دور هستند و از هر ملاقات تا ملاقات بعدی هیچ خبری از آنها در دست نیست و مهمتر از آن شکنجه بی صدا و طولانی مدت دور کردن آنها از انسان ها و عدم برخورداری آنها از حقوق قانونی شهروندی، قطع وسایل و روشهای ارتباطی آنها اشاره کردند.

به گفته خانواده موسوی، این در حالی است که ۴ سال است که آنها بی وقفه و بدون بهره مندی از اجازه دفاع از خود، مورد بمباران اتهام ها و دروغ ها و جعل اسناد یا تهیه فیلم و موارد مشابه تقطیع شده از زندگی و صحبتشان به صورت پنهان یا آشکار و از طریق رسانه های مختلف و برای فراهم کردن خوراک تبلیغاتی و یا پشت پرده برای نشان دادن به افراد پیگیر حصر قرار دارند.

آنها ضمن تشکر از پزشکانی که به میرحسین موسوی و همسر محصورش ابراز محبت می کردند، از قول پدر و مادرشان نیز از ابراز محبت های بی پایان دوستان و نخبگان و هوشیاری آحاد مردم کشور درباره وضعیت آنها تشکر کردند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • نامه سرگشاده انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران به ریاست جمهوری برای بازگشایی
 • دیدار و دلجویی اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی از فرزندان موسوی و رهنورد
 • اردشیر امیرارجمند : شش سؤال و هفت تذکر قانونی درباره آنچه صادق لاریجانی گفت
 • سید محمد خاتمی سال نو میلادی را تبریک گفت
 • بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در حمایت از پیام میرحسین موسوی و بیانیه خانواده کروبی
 • رویای آزادی
 • سیدمحمد خاتمی: امیدوارم چراغ امید در دل‌ها روشن باشد
 • فیض‌الله عرب‌سرخی: خاتمی در نزدیکی نیروها ایفای نقش می‌کند
 • پیام تسلیت جمعی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به علیرضا رجبیان
 • شورای هماهنگی راه سبز امید: کودتای ۸۸ با دروغ‌پردازی‌ها فراموش نمی‌شود
 • واکنش خانواده کروبی به جبهه دروغ و نفاق: زیبنده نیست حکومت را اینقدر ضعیف بدانید
 • میرحسین موسوی: برانداز کسانی هستند که از جیب مستضعفان و فقرا فسادهای عظیم ایجاد کردند
 • حجاریان: فساد باعث کم‌خونی دولت می‌شود/ منابع ملی برای همه است
 • روز نکبت ، ۹ دی
 • نامه خانواده های زندانیان سیاسی به دولت زنان کابینه: به ظلمی که بر زنان دربند می رود رسیدگی کنید
 • نگاهی به لایحه بودجه سال ۹٤
 • سید محمد خاتمی: رفع حصر، هم مطالبه جامعه و هم خواست دولت است
 • حمیدرضا جلایی‌پور: اگر نمایشگاهی از نقاشی‌های مهندس موسوی برگزار شود ۱۰۰ هزار نفر در آن شرکت می‌کنند
 • کیانوش راد:مهمترین اقدام جهت رفع فساد اقتصادی، شفاف‌سازی است
 • جامعه جنبشی، جامعه مدنی
 •