به روز شده: ۰۰:۳۶ تهران - یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳

واکنش خانواده کروبی به جبهه دروغ و نفاق: زیبنده نیست حکومت را اینقدر ضعیف بدانید

خانواده مهدی کروبی در واکنش به موج تازه دروغ ها و تهمت پراکنی های رسانه های اقتدارگرا، با صدور بیانیه ای به تکذیب وجود هرگونه حکم یا دستور قضایی برای حصر پرداخت و ادعای تفهیم اتهام از سوی شورای عالی امنیت ملی را نشانه بلاهت صاحب سخن دانست.

به گزارش کلمه، در این بیانیه با تاکید بر اینکه پنج سال دروغ و اتهام های لاینقطع نتوانسته خدشه ای به اعتبار و جایگاه محصوران وارد سازد، به اظهارات کدخدایی که حصر آقای کروبی در خانه امن اطلاعات را اقدام تامینی برای حفظ جان وی دانسته، انتقاد شده و آمده است: حاکمان به خوبی می دانند روند در حال اتفاق، معنایی جز ستاندن آرام جان عزیزان دربندمان ندارد. زیبنده نیست که حکومت را آنقدر ضعیف بدانید که برای فرار از مسئولیت اش مدعی حفظ جان محصورین از شر اوباش مزد بگیر باشید.

خانواده کروبی همچنین از همصدایی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اقتدارگرایان به شدت انتقاد کرده و نوشته اند: جناب اکرمی به درستی میداند که اشغال این پست در نهاد ریاست جمهوری حاصل پیگیری مستمر مردم در حق تعیین سرنوشت شان در حوادث پس از انتخابات ۸۸ و مقاومت رهبران در حبس و حصر بوده است. اگر نمی خواهند قدرشناس پاستور بخشان باشند، حداقل نمک بر زخم آغشته به خون و زندان و حصر و حبس و آوارگی آنان نپاشند.

متن کامل این بیانیه که در سحام نیوز منتشر شده، بدین شرح است:

در آستانه روز حکومتی ۹ دی، ماشین تبلیغاتی حاکمیت بدون به رسمیت شناختن فرصتی برای پاسخ، مجددا سیلی از دروغ و تهمت های ناروا را نسبت به عزیزان در حصر و حبس مان وارد ساخته و می سازد. "فتنه" رمز مشترک کاسبانی ست که یکه راه فرار از رسوایی غارت کم نظیر بیت المال در چندسال گذشته را در لقلقه لسانی آن می دانند. در این میان آقای مهدی طائب همان که رذالت دروغ و نفاق را به فریضه واجب تبدیل کرده، مدعی شد: "تمام تصمیماتی که شورای عالی امنیت ملی در خصوص سران فتنه گرفته به خود آنها ابلاغ و در واقع آنها را تفهیم اتهام کرده است که موضوع بغی بر نظام توسط آنها برای اعضای شورای عالی امنیت ملی اثبات شده است".شاید بر ما خرده گیرید که چرا پاسخ یاوه گویان بی اعتباری که به تعبیر پیامبر اکرم (ص) به سبب پستی نفسشان دروغ می گویند را میدهیم؟ مگر ۵ سال دروغ و اتهام های لا ینقطع آنها توانست خدشه ای به اعتبار و جایگاه عزیزان در حصر و حبس مان وارد سازد؟ با علم و آگاهی به درستی این اشکال که درد مشترک جبهه دروغ، نفاق و تزویر است به پاسخ مبادرت می کنیم زیرا با بیان صحیح حوادث و وقایع، متعهد به ممانعت از تحریف دستوری تاریخ مان هستیم.

تا به امروز برابر با ۶ دی ماه ۱۳۹۳ احدی از مقامات کشور اعم از رسمی و یا غیر رسمی، تصمیم شورای عالی امنیت در مورد حصر و حبس (البته اگر اساسا تصمیمی در این باب وجود داشته باشد) را به آقای کروبی و یا خانواده اعلام نکرده است. با وجود آنکه ایشان بارها خواستار ابلاغ دستور قضایی بازداشت و مبنای حقوقی این مجازات خودسر شدند لیکن تاکنون هیچ پاسخی اعم از شفاهی و یا کتبی به ایشان داده نشده، نه ابلاغی شده و نه تفهیم اتهامی صورت پذیرفته، ادعای ابلاغ تصمیم شورای عالی امنیت ملی هم دروغ محض است. در واقع تاکنون هیچ یک از مقامات عالی قضایی رسما مسئولیت بازداشت و حبس غیر قانونی عزیزمان را بر عهده نگرفته اند. شاید همین سردرگمی و استیصال است که شاهد سخنان متناقض شان هستیم بنحوی که یکی از مبرهن بودن حکم اعدام سخن می گوید و دیگری حصر را اقدام تامینی برای حفظ جان محصورین می داند. ادعای تفهیم اتهام از سوی شورای عالی امنیت ملی نشانی جز بلاهت صاحب سخن نداشته و ندارد زیرا تفهیم اتهام امری است قضایی و باید توسط مقام قضایی صورت پذیرد، اما بر فرض اداره مملکت به روش حسینقلی خانی هم باید اذعان کنیم که این شورا تاکنون چنین نکرده زیرا همچون خود عمار پنداران هنوز سفاهت و بلاهت از شروط اصلی عضویت در آن نهاد تعیین نگردیده است.

آقای کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان مدعی شبیه سازی اقدام تامینی دستگاه قضایی با مجرمین شدند و گفتند تا زمانی که خطر آسیب رسیدن به جان این ها وجود دارد، حصر بعنوان اقدام تامینی صورت می گیرد. استدلال حفظ جان محصورین پیشتر از سوی سایت های هتاک بدون معین بودن هویت نویسندگان شان بیان می شد. اما مدتی است جناب کدخدایی حقوقدان با سابقه شورای نگهبان اعمال این مجازات خودسرانه که در مورد آقای کروبی سه سال آن در خانه امن اطلاعات و بدون دسترسی به نور و هوای آزاد رقم خورده را اقدام تامینی برای حفظ جان آنان میداند!!! این در حالی است که حاکمان به خوبی میدانند روند در حال اتفاق، معنایی جز ستاندن آرام جان عزیزان دربندمان ندارد. زیبنده نیست که حکومت را آنقدر ضعیف بدانید که برای فرار از مسئولیت اش مدعی حفظ جان محصورین از شر اوباش مزد بگیر باشید. استدلال حقوقی آقای کدخدایی و توسل وی به اقدام تامینی برای جلوه دادن مشروع حصر و حبس یادآور حکایت تاریخی ناصر الدین شاه و بادمجان است. تسری دامنه اقدام تامینی برای توجیه حصر و حبسی که در آستانه ورود به پنجمین سال آن هستیم همانند توصیف شاعر درباری آن زمان از بادمجان بود که به تناسب حال قبله عالم اش روزی بادمجان را موهبت الهی که قادر آسمان ها برای قادر زمین آفریده توصیف می کرد و روز دیگر بادمجان را سیاه، زشت و بی خاصیت نامید که باید بجای زهر از آن استفاده کرد.

در پایان لازم است سخنی هم با آقای اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری که این روزها نقش جناب شجونی را بخوبی ایفا می کنند داشته باشیم. مشاور رئیس جمهور روحانی، در مصاحبه خود اعتراض مسالمت آمیز مردم در خرداد ۸۸ را اردوکشی خیابانی خواندند و مدعی شدند معترضین در "روز عاشورا مرتکب رفتاری خلاف فضیلت و اخلاق شدند و به ساحت مقدس امام حسین(ع) اهانت کردند." آقای اکرمی در ارتباط با حصر هم گفتند: "وقتی شورای امنیت ملی بعد از بررسی لازم به جمع بندی "حصر سران فتنه" رسیده اند و رهبری هم بر آن "صحه" گذاشتند نباید حرفی و ان قلتی وجود داشته باشد ... آن طرفی که این ماجرا را به وجود آوردند و سکوت کردند باید عذرخواهی کرده و تجدیدنظر کنند تا در طرف مقابل هم تغییری حاصل شود."

از هماهنگی ایشان با مواضع و سخنان جناب رئیس جمهور در ایام انتخابات و رویکرد شان به حوادث ۸۸ در شگفت ایم. تکرار سخنان بی ارزش جبهه دروغ و تزویر و متهم کردن مردم خداجو و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به حرمت شکنی در روز عاشورا، آنهم از نهاد ریاست جمهوری دست مریزاد دارد. اگر در ۱۷ ماه گذشته دولت به هر دلیلی حقوق و آزادی های مردم را دغدغه خود ندانسته و نخواسته قدم موثری در جهت رفع ظلم و تعدی دستگاه های امنیتی بردارد، حداقل انتظار است که اجازه ندهد رئیس شورای فرهنگی اش به بوق تبلیغاتی جریان سرکوب گر تبدیل گردد. جناب اکرمی به درستی میداند که اشغال این پست در نهاد ریاست جمهوری حاصل پیگیری مستمر مردم در حق تعیین سرنوشت شان در حوادث پس از انتخابات ۸۸ و مقاومت رهبران در حبس و حصر بوده است. اگر نمی خواهند قدرشناس پاستور بخشان باشند، حداقل نمک بر زخم آغشته به خون و زندان و حصر و حبس و آوارگی آنان نپاشند.

خانواده مهدی کروبی

شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۳-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • رویای آزادی
 • سیدمحمد خاتمی: امیدوارم چراغ امید در دل‌ها روشن باشد
 • فیض‌الله عرب‌سرخی: خاتمی در نزدیکی نیروها ایفای نقش می‌کند
 • پیام تسلیت جمعی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به علیرضا رجبیان
 • شورای هماهنگی راه سبز امید: کودتای ۸۸ با دروغ‌پردازی‌ها فراموش نمی‌شود
 • واکنش خانواده کروبی به جبهه دروغ و نفاق: زیبنده نیست حکومت را اینقدر ضعیف بدانید
 • میرحسین موسوی: برانداز کسانی هستند که از جیب مستضعفان و فقرا فسادهای عظیم ایجاد کردند
 • حجاریان: فساد باعث کم‌خونی دولت می‌شود/ منابع ملی برای همه است
 • روز نکبت ، ۹ دی
 • نامه خانواده های زندانیان سیاسی به دولت زنان کابینه: به ظلمی که بر زنان دربند می رود رسیدگی کنید
 • نگاهی به لایحه بودجه سال ۹٤
 • سید محمد خاتمی: رفع حصر، هم مطالبه جامعه و هم خواست دولت است
 • حمیدرضا جلایی‌پور: اگر نمایشگاهی از نقاشی‌های مهندس موسوی برگزار شود ۱۰۰ هزار نفر در آن شرکت می‌کنند
 • کیانوش راد:مهمترین اقدام جهت رفع فساد اقتصادی، شفاف‌سازی است
 • جامعه جنبشی، جامعه مدنی
 • نامه سرگشاده انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
 • بیانیه جمعی از نمایندگان ادوار مجلس برای رفع حصر یا محاکمه آقایان موسوی و کروبی، و سرکار خانم رهنورد
 • راه مبارزه با فساد؛ برگزاری سمینار یا پرداختن به ریشه‌ها؟
 • دکترمعین: تجارب مسولیتی، امانت اجتماعی است و باید آن را پاسداری و به آیندگان تحویل داد
 • متن کامل مصاحبه داود سلیمانی با روزنامه آفتاب یزد : مجلس هنوز پیام انتخابات گذشته را آنچنان که شایسته است درک نکرده است
 •