به روز شده: ۰۷:۵۳ تهران - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲

همسران شهید باکری و شهید همت: میرحسین، رهنورد و کروبی به مردم اطمینان دادند هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد

امروز: همسران شهید باکری و شهید همت در نامه ای به دادستان کل کشور با تصریح بر اینکه آنچه ما به عنوان شاهدان اعتراضات مردمی مثلا در عاشورای ۸۸ دیدیم با انعکاس آن در رسانه های خودی بسیار متفاوت بود، تاکید کردند ما هم در بحث فتنه با شما موافقیم. اما انگشت اشاره ما سمت دیگری را نشان می دهد! حوادث آن روزها واقعا فتنه ای برای خودی ها بود تا مردم فهیم ماهیت این جماعت را ببینند!

به گزارش کلمه، خانم چهل امیرانی و بدیهیان، همسران دو تن از فرماندهان دوران دفاع مقدس در نامه ی خود با بیان اینکه انصافا تکلیف مردم با اصحاب حکومت روشن نیست، نوشته اند: بی توجهی به قانون و آشفتگی در برگزاری انتخابات ۸۸ باعث به وجود آمدن اعتراضات مردمی شد. مردم برای رساندن صدای اعتراضشان به گوش مسوولان به خیابان ها آمدند. البته مورد مذمت واقع شدند که چرا مطالباتتان را در کف خیابان پیگیری کردید؟

همسر شهید باکری و همسر شهید همت در نامه ی خود با تاکید بر اینکه صد البته که تصادفا همه مظلومان اتفاقات ۸۸ خودی بودند. اما شاید پس از گذشت ۴ سال و روشن شدن بیشتر بسیاری از مسایل برای همگان، غیر خودی ها نیز در زمره مظلومان قرار گیرند، نوشته اند: میرحسین، رهنورد و کروبی دقیقا به نفع انقلاب فعالیت کردند و به مردم اطمینان دادند که هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد. آنان اشتباهات خودی ها را با ماندن در کنار مردم و دلجویی از آنان جبران کردند. ما که ایمان داریم انتخابات سال ۹۲ ثمره حرکت انسان دوستانه این عزیزان بوده که نگذاشتند رشته اعتماد مردم به نظام گسسته شود. انصافا آیا امروز مسوولان مواردی را که آن زمان در کیفرخواست ها به عنوان جرم و تشویش اذهان مطرح می شد، تایید می کنند؟

متن کامل نامه ی فاطمه چهل امیرانی و ژیلا بدیهیان به شرح زیر است:

دادستان محترم کل کشور

آنچه شاهد هستیم باور کردنی نیست. به طرفه العینی تمام باورهایی که برای آنها بهای سنگینی داده بودیم، زیر سوال رفته است. واقعا فاین تذهبون!!!!

جناب دادستان! آیا شما وظیفه مدعی العمومیتان را در حق همه مردم ایران انجام می دهید یا تنها بخشی خاص؟ سالها باورمان آن بوده که رمز پیروزی انقلاب وحدت است. اما متاسفانه زمانیکه در قدرت قافیه کم آمد، مردم را به دو دسته خودی و غیرخودی تقسیم کردند و قانون یک بام و دو هوا بر کشور حاکم شد. از آن به بعد هر کاری که خودی ها انجام دهند درست است و هر آنچه غیر خودی ها انجام دهند، اشتباه!

راستی! تا بحال شرایط خودی و غیرخودی را بررسی کرده اید؟ فکر می کنید عادلانه است؟ معیار شما چیست؟ مردم به کجا باید برسند تا خودی شوند و حق حیات و اظهارنظر پیدا کنند؟ راستی شعار «ایران برای همه ایرانیان» فقط مصرف انتخاباتی دارد؟ آیا مثلا اگر خانمی با تعریف جمهوری اسلامی بدحجاب باشد، همیشه لایق توهین است و فقط زمانی به مقام نظردهی در رسانه ملی نایل می شود که بخواهد خودی ها را تایید کند؟ شما وقتی حالتان خوب است شعار می دهید که دانشگاه ها باید سیاسی شوند. منظورتان از سیاسی شدن چیست؟ آیا می خواهید بچه های مردم به تحلیل شما برسند؟ گیریم جوانی را جو سیاسی شدن دانشگاه گرفت، اما منظور اصلیتان را نفهمید و به تحلیل ها و نتایج دیگری رسید که از نظر شما جرم است. آن وقت با کدام تعریف از عدالت او را ستاره دار و از کلاس درس حذف می کنید؟ جرم و حکمتان با هم هماهنگ است؟ مگر نه آنکه درس و علم یک مقوله است و مشی سیاسی مقوله دیگری!

انصافا تکلیف مردم با اصحاب حکومت روشن نیست! بی توجهی به قانون و آشفتگی در برگزاری انتخابات ۸۸ باعث به وجود آمدن اعتراضات مردمی شد. مردم برای رساندن صدای اعتراضشان به گوش مسوولان به خیابان ها آمدند. البته مورد مذمت واقع شدند که چرا مطالباتتان را در کف خیابان پیگیری کردید؟

جناب دادستان! حافظه ی تاریخی ما تایید کننده ی این نوع اعتراض است! ما سالها به اشاره نظام در هر شرایطی به تظاهرات خیابانی می آمدیم. خودی های کفن پوش نیز هر زمان مصلحت دانستند بر علیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی راه پیمایی می کردند. و صد البته که این به خیابان آمدن ها از برکات انقلاب بود و نتیجه هم داده بود. اما در سال ۸۸ خودی ها احساس کردند که ممکن است رشته قدرت از دستشان برود. حالشان دگرگون شد و هدف، وسیله را برایشان توجیه کرد. با این بهانه که دشمن در صف معترضان نفوذ کرده و امنیت ملی به خطر افتاده، همه بی اخلاقی ها عین اخلاق، و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی، مباح بلکه عین ثواب شمرده شد.

فاجعه کهریزک و زیرزمین وزارت کشور به راحتی اتفاق افتاد. اصل برائت به خاطره ها سپرده شد. همه متهم شدند و به هر قیمتی برایشان مدرک تهیه می شد. عجیب بازار ظلم و دروغ به راه افتاده بود! آنچه ما به عنوان شاهدان اعتراضات مردمی مثلا در عاشورای ۸۸ دیدیم با انعکاس آن در رسانه های خودی بسیار متفاوت بود. رسانه هایی که هر معترضی را فتنه گر معرفی می کردند. البته ما هم در بحث فتنه با شما موافقیم. اما انگشت اشاره ما سمت دیگری را نشان می دهد! حوادث آن روزها واقعا فتنه ای برای خودی ها بود تا مردم فهیم ماهیت این جماعت را ببینند! در این چند سالِ بعد از آن اتفاقات غم انگیز، هر از گاه افرادی به حکم انسانیت به ظلم های انجام شده اعتراض کرده اندکه البته با حمله غیراخلاقی خودی ها نتیجه ای نداده است. دکتر علی مطهری یکی از این انسانهای شریف بوده و هستند که خداوند حفظشان کند. ایشان سعی کردند مودبانه و عاقلانه به وظیفه انسانی، قانونی و اخلاقی خود عمل کنند، شاید گوش شنوا یا وجدان بیداری پیدا کنند و جو حاکم را کمی تغییر دهند. و البته آرامشی برای مردم آسیب دیده باشندکه هنوز امیدی برای اعاده حقشان هست!

جناب مدعی العموم! بسیاری از نمایندگان مجلس دائما حرف هایی وحدت شکن می زنند و تفرقه اندازی می کنند. ولی چون در جرگه خودی ها هستند، شما اتهامی به ایشان وارد نمی کنید. با اینکه رمز پیروزی انقلاب، همین وحدت بود. در عجبیم صحبت های یک نماینده که دارای مصونیت پارلمانی است و بر اساس وظایف مندرج در قانون اساسی مطرح شده، چه مشکل قانونی می تواند داشته باشد؟ آقای مطهری، مواردی را دلسوزانه مطرح کرده اند. عقل، ایمان و آموخته های دینی حکم می کند به توصیه هایشان توجه کنید! واقعا عدالت حکم می کند که به احکام صادر شده و (یا صادر نشده ولی عملی شده) برای اتفاقات ۸۸ مجددا رسیدگی شود! قوه قضاییه وظیفه دارد همیشه طرف مظلوم باشد. صد البته که تصادفا همه مظلومان اتفاقات ۸۸ خودی بودند. اما شاید پس از گذشت ۴ سال و روشن شدن بیشتر بسیاری از مسایل برای همگان، غیر خودی ها نیز در زمره مظلومان قرار گیرند.

جناب دادستان شما نمی خواهید باور کنید که آقای مهندس میرحسین موسوی، خانم رهنورد و آقای کروبی دقیقا به نفع انقلاب فعالیت کردند و به مردم اطمینان دادند که هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد. آنان اشتباهات خودی ها را با ماندن در کنار مردم و دلجویی از آنان جبران کردند. ما که ایمان داریم انتخابات سال ۹۲ ثمره حرکت انسان دوستانه این عزیزان بوده که نگذاشتند رشته اعتماد مردم به نظام گسسته شود. انصافا آیا امروز مسوولان مواردی را که آن زمان در کیفرخواست ها به عنوان جرم و تشویش اذهان مطرح می شد، تایید می کنند؟ واقعا عالی گفتند که اگر این دوستان باید محاکمه شوند، عملکرد آقای احمدی نژاد و تیم انتخاباتی و تخلفات غیر قانونی و غیراخلاقی نیروی های امنیتی و اطلاعاتی نیز باید بررسی شود و همه متخلفان باید به کیفر اعمالشان برسند.

این جانبان ژیلا بدیهیان، همسر شهید محمد ابراهیم همت و فاطمه چهل امیرانی همسر شهید حمید باکری ضمن حمایت از فرمایشات دکتر علی مطهری فرزند رشید شهید مطهری اعتراف می کنیم که اگر انسانیت، احترام به حقوق و آزادی های مردم، بیزاری از دروغ، مردم فریبی و ظلم، وفاداری به آرمانهای امام و شهدا و اعتقاد به قیامت جرم است، ما نیز مجرمیم.

۱۱/۱۰/۹۲-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • همسران شهید باکری و شهید همت: میرحسین، رهنورد و کروبی به مردم اطمینان دادند هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد
 • محمدتقی کروبی: اندر حکایت فرمان "نابخشودنی"
 • میرحسین و رهنورد در دیدار با اعضای خانواده: صبر در برابر سختی ها از عنایات الهی است
 • همسران شهید باکری و شهید همت: محصورین مانند پدر و مادر برای کشور هستند
 • مشاور روحانی: در موضوع حصر، بحث از جناح عبور کرده است
 • بادامچیان: موسوی رجل مذهبی نبود، کروبی مدیر نبود، شورای نگهبان لطف کرد!
 • عضو پارلمان اروپا: رفع حصر راهی عینی برای نشان دادن عزم حکومت برای تغییر است
 • رییس مرکز پژوهش های مجلس: پرونده حصر، سکوت و آرامش سنجیده‌ ای می طلبد
 • گزارش نیویورک تایمز:فشار برای آزادی رهبران مخالف بیشتر می‌شود
 •  
  آخرین اخبار
 • آموزش دانش‌آموزان شین‌آبادی در بیمارستان
 • منتجب‌نیا: وزارت کشور در مورد وضعیت احزابی که مورد بی‌مهری قرار گرفتند، تعیین تکلیف کند
 • روزنامه بهار دادگاهی شد
 • اپیدمی مصرف قرص حافظه در دانشجویان؛ تهدیدی برای نظام سلامت
 • کارگران کمک هزینه مسکن را سال بعد می‌گیرند
 • سیدهادی خامنه‌ای: عده‌ای مواضع و منافعشان را عین نظام تلقی می‌کنند
 • زهرا رهنورد: مهمتر از سلامتی و قلب ما، آرامش و شادی مردم است
 • نامه همسر دکتر غروی خطاب به مردم ایران: بازداشت دکتر غروی دستمایه حمله به دولت شده است
 • علیرضا قزوه: دانشجویان زودتر سفارت انگلیس را می‌گرفتند فتنه رخ نمی‌داد
 • ادعاهای جدید اژه ای، مصلحی، علم الهدی و احمد خاتمی در مورد رهبران جنبش سبز
 • بازداشت چند تن از جوانان شهر گچساران توسط نیروهای سپاه
 • همسر حسن اسدی زید آبادی: ظاهرا قرار نیست حرف ما شنیده شود
 • همسر عماد بهاور: قصد آزار روحی و روانی زندانیان سیاسی را دارند
 • محسن کدیور: نظام با ادامه حصر بی آبروتر می شود/آقای خامنه ای انتقاد علنی از نظام را جرم و گناه «نابخشودنی» می داند
 • سیدمحمد خاتمی: امیدواریم همه محصورین و زندانیان آزاد شوند
 • ۵ روز امتناع از گرفتن غذا در بند ۳۵۰ زندان اوین/ اعتراض به انفرادی زندانیان سیاسی
 • نماینده اردبیل: گزارش ابتکار به مجلس درباره محیط زیست کشور تکان دهنده بود
 • مقررات استفاده از شبکه های اجتماعی در دستور کار؛ وایبر هم فیلتر شد
 • بازگشت رشته‌های حذف شده علوم اجتماعی دانشگاه علامه
 • وضعیت فعلی تأمین اجتماعی نتیجه ۳۴ سال مدیریت دولتی است‎
 •