به روز شده: ۰۷:۳۸ تهران - سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲

درخواست جمعی از فعالان و زندانیان سیاسی از هوتن دولتی برای شکستن اعتصاب غذا

امروز: جمعی از فعالان سیاسی و همچنین گروهی از زندانیان سیاسی، با انتشار نامه‌ هایی جداگانه، از هوتن دولتی خواسته‌اند اعتصاب غذایش را بشکند.

به گزارش جرس، این نامه به امضای ادیب برومند رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران، نعمت آزرم شاعر و استاد دانشگاه، مه لقا اردلان عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران، خسرو سیف دبیر کل حزب ملت ایران، مهندس حشمت الله طبرزدی دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران، تیمسار سرلشکر ناصر فربد رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش، باقر قدیری اصل دبیر کل حزب ایران و محمد ملکی رئیس پیشین دانشگاه تهران رسیده است.

با وجود گذشت بیش از دو هفته از اعتصاب غذای مهندس هوتن دولتی، مسوول سابق سازمان دانشجویان و دانش آموختگان جبهه ملی ایران در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت وی می گذرد، اما هنوز از سوی مسوولین بند سیصد و پنجاه زندان اوین و دادستانی به درخواست این زندانی سیاسی واکنشی مثبت نشان داده نشده است.

این زندانی سیاسی که از بیست و شش اسفندماه سال گذشته به اتهام عضویت در جبهه ملی ایران و تبلیغ علیه نظام در زندان به سر می برد به واسطه ی ابتلا به عارضه ی قلبی پرولانس دریچه ی میترال از سال هشتاد مداوما تحت نظر پزشک بوده اما روند درمانی وی از زمان بازداشت، به دلیل بی توجهی مسوولان زندان متوقف شده است.

آقای دولتی اخیرا با توجه به بی توجهی مسوولین زندان، درخواست کرده بود که با هزینه ی شحصی خود مداوا شود اما مسوولین بهداری اوین و دادستانی به درخواست وی رسیدگی نکردند.

این عضو جبهه ملی ایران پیش تر از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ابتدا به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد ولی این حکم در دادگاه تجدیدنظر به یک سال و نیم حبس تعزیری و یک سال و نیم حبس تعلیقی و همچنین 5 سال محرومیت از هرگونه فعالیت سیاسی تغییر کرد.

متن کامل نامه جمعی از فعالان سیاسی در ادامه آمده است:

دوست و برادر آزاده جناب آقای مهندس هوتن دولتی
صدای اعتراض و مظلومیت شما را مبنی بر مطالبه‌ی حقوق انسانی و قانونی ابتدایی زندانیان سیاسی؛ برای رسیدگی به وضعیت درمانی تان، شهروندان آگاه در ایران و نهادهای حقوق بشری جهان شنیدند.
جان عزیز و پربرکت شما، چنان گرانقدر است که تهدید آن ـ در این زمانه‌ی بی‌توجهی مسئولان قضایی و امنیتی ـ روا نیست. خواست صمیمانه‌ی امضاکنندگان این نامه ـ که جملگی از دوستان شما هستند ـ پایان دادن فوری به اعتصاب غذا، و درد و رنج مشددی است که متوجه شما می‌شود.
امیدواریم صاحبان قدرت در جمهوری اسلامی، صدای مظلومیت و حقیقت‌طلبی شما را بشنوند و ادای حقوق انسانی و قانونی زندانیان سیاسی ـ به‌ویژه زندانیان بیمار ـ را در اولویت قرار دهند.

ادیب برومند رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
نعمت آزرم شاعر و استاد دانشگاه
دکتر مه لقا اردلان عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران
خسرو سیف دبیر کل حزب ملت ایران
مهندس حشمت الله طبرزدی دبیرکل جبهه دمکراتیک ایران
تیمسار سرلشکر ناصر فربد رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش
دکتر باقر قدیری اصل دبیر کل حزب ایران
دکتر محمد ملکی رئیس پیشین دانشگاه تهران

درخواست زندانیان سیاسی
همزمان ۲۶ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه ای با ابراز نگرانی از وضعیت همبندی در اعتصاب غذای خود محمدحسن یوسف‌پورسیفى و هوتن دولتی که از اوایل آذر ماه دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده اند از آنان خواسته اند که به اعتصاب خود پایان دهند.

به گزارش کلمه، یوسف‌پورسیفى طى هفته گذشته دو نوبت در بیمارستان مدرس تهران تحت اسکن قلب قرار گرفته و به گفته پزشکان به دلیل وخامت گرفتگى عروق بایستى آنژیوگرافى شود، درمانى که هنوز انجام نگرفته است.

از سوى دیگر این زندانى سیاسى در نامه اى به دادستان تهران و مقامات زندان با اشاره به وضعیت نگران کننده بینایى‌اش که به گفته پزشکان متخصص بر اثر عارضه مغزى و اختلال شبکیه به ۴/١٠ کاهش پیدا کرده، ضمن تشریح وضعیت جسمى خود «تاخیر در درمان را عامل از دست رفتن بخشى از بینایى» دانسته که «عارضه اى بازگشت ناپذیر» است.

این فعال حقوق بشر در سال ٩١ از سوى قاضى صلواتى به ۵سال و نیم حبس محکوم شد که اکنون ١۶ ماه از آن گذشته است.

هوتن دولتى که از ٨ ماه پیش در زندان اوین محبوس است از بیمارى قلبى) مشکل دریچه میترال، ضربان بالا و افت فشارخون ( رنج مى برد و پزشکان متخصص وضع قلبى وى را حساس و خطرناک توصیف کرده اند. این زندانى سیاسى همچنین دچار عرضه دیسک کمر و مشکل حرکتى در زانوى راست خود است.

هوتن دولتى که از هموطنان اهل سنت است، ٢۶ اسفند ٩١ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ٢٠٩ منتقلشد، وى که از اواخر فروردین سال جارى در بند ٣۵٠ اوین محبوس است با اتهام عضویت در جبهه ملى، تبلیغ علیه نظام و ساخت مستند براى شبکه تلویزیونى ایران فردا در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه ابتدا به سه سال حبس تعزیرى محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ١/۵ سال حبس تعزیرى و ١/۵ سال حبس تعلیقى و نیز ۵ سال محرومیت از فعالیت در فضاى مجازى و عضویت در احزاب سیاسى تغییر کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:
به موجب قانون، دادستان و نهاد دادستانى مسئول اجراى مجازات و نظارت بر این روند است؛ بر اساس موازین قانونى، شرعى و انسانى هرگونه ایذاء و تضییعى فراتر از اصل مجازات، ظالمانه، تعدى به حق و جرم است؛ بزه و نقض قانونى که بى درنگ موجب مسئولیت نهاد دادستانى به عنوان مدعى العموم و مرجع رسیدگى به تظلمات مى شود.
تحمل حبس، آن هم حبسى که ناعادلانه باشد- در شرایط ویژه و محدودیتهاى خاص بند ٣۵٠ به اندازه کافى دشوار است چه برسد به آنکه در این وضعیت سلامتى خود را نیز از دست بدهى و درمان و رسیدگى پزشکى از تو دریغ شود.
چنین رفتارى در حق یک اسیر مصداق ظلم و نادیده گرفتن حق الناس است. اکنون ٢ تن از همبندیان ما روزهاى حبس خود را توأم با درد مى گذرانند و در اعتراض به عدم رسیدگى درمانى و مانع تراشى مسئولان ذى ربط اعتصاب غذا کرده اند. جناب آقاى محمد حسن یوسف پور سیفى بیش از ٣ هفته است که به دلیل عدم رسیدگى کامل و به موقع به عارضه چشمى اش و نیز بیمارى عروق قلب و دیسک کمر، اقدام به اعتصاب غذا کرده است. عارضه چشمى اى که در طول مدت محکومیت بینایى او را به ۴/١٠ به شکلى غیرقابل بازگشت و پیش رونده، کاهش داده است. بعلاوه جناب آقاى هوتن دولتى بیش از ٢ هفته است که در اعتراض به عدم رسیدگى به روند درمان قلب، مشکل حرکتى در کمر و زانو و نیز مخالفت مسئولان با درمان تحت نظر پزشک معتمد در خارج از زندان، دست به اعتصاب غذا زده است.
ما همبندیان این دو زندانى سیاسى در ادامه هشدارهاى پیشین در مورد عواقب و عوارض بى توجهى به حق قانونى درمان زندانیان بار دیگر اعلام خطر مى کنیم و تاکید مى نماییم: ایذاء فراتر از مجازات، جفاست. ما همچنین با درک شرایط دشوار این دو همبندى گرامى و اعلام حمایت از خواست قانونى و به حق آنها، درخواست مى کنیم به اعتصاب غذاى خود که مى تواند عاملى در تشدید آلام ایشان باشد، در اسرع وقت پایان دهند.
اسامى امضا کنندگان
حسن اسدى زیدآبادى
اکبر امینى ارمکى
رضا انتصارى
امیر اسلامى
عماد بهاور
امید بهروزى
قربان بهزادیان نژاد
نادر جانى
محمد داورى
علیرضا رجایى
محمد صادق ربانى املشى
محمد رضایى
حسین رونقى ملکى
عبدالفتاح سلطانى
مصطفى عبدى
بهزاد عرب گل
افشین کرم پور
حمید کرواسى
جعفر گنجى
سیامک قادرى
سعید مدنى
محسن میردامادی
عبدالله مومنى
محمد امین هادوى
سید احمد هاشمى
فرشید یداللهى-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • وضعیت وخیم زندانی سیاسی هوتن دولتی بعد از دو هفته اعتصاب غذا
 • انتقال یک زندانی سیاسی به سلول انفرادی و خودزنی یک زندانی دیگر/تداوم اعتصاب غذای شش زندانی اهل سنت محکوم به اعدام
 • ۱۶ روز پس از اعتصاب یوسف‌پورسیفى در اوین؛ ادامه بی توجهی مسئولان به وضعیت سلامت وی
 • برش‌هایی از خاطرات یک زندانی سیاسی در اعتصاب غذا
 • اعتصاب غذاى هوتن دولتى در اعتراض به عدم رسیدگى درمانى در زندان اوین
 • اوضاع نامساعد جسمی محمد حسن یوسف پور در پی اعتصاب غذا
 • درخواست خانواده مهدی کروبی از زندانیان اعتصاب کننده برای پایان دادن به اعتصاب
 • درخواست خاتمی و خانواده های زندانیان سیاسی از زندانیان سیاسی برای پایان اعتصاب غذا
 • درخواست همسر عبدالفتاح سلطانی زندانیان اعتصاب کننده برای شکستن اعتصاب غذا
 •  
  آخرین اخبار
 • ظریف: دولتمردان اروپا و آمریکا به ناکارآمدی تحریم پی برده‌اند/به ژنو ۲ دعوت شویم بدون پیش شرط شرکت می‌کنیم
 • متن سخنرانی محسن آرمین درباره سعید مرتضوی در مجلس ششم و برخورد ضد مردمی اصولگرایان
 • درخواست 1600 دانشجو از وزیر: رییس دانشگاه شیراز را تغییر دهید
 • سعید مرتضوی دنبال انتقام‌جویی از مجلس است
 • آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار هیأت پارلمانی اروپا: تحریم‌های جدید آمریکا نتیجه فشار صهیونیست‌ها است
 • رئیس اتحادیه انجمن‌های علوم کشاورزی و منابع طبیعی: احمدی‌نژاد تولید محصولات تراریخته را به نابودی کشاند
 • روایت دانشجویان ستاره دار در تلاش برای بازگشت به دانشگاه
 • دبیرکل سازمان ملل: از همکاری و تعامل ایران با جامعه جهانی استقبال می کنیم
 • بیهوشی مریم شفیع پور در زندان و انتقال وی به بهداری
 • اتحادیه اروپا: تحریم‌های ایران برداشته می‌شوند
 • آثار عباس معروفی هنوز زیر علامت سوال ارشاد
 • عضو ارشد تیم مذاکره هسته ای ایران و اشتون امروز در بروکسل گفت و گو می کنند
 • پاسخ امام به تضییع حقوق مردم: کار را به این آقایان سپردم، نه انقلاب را شناختند، نه مرا نه مردم!
 • علی اصغر خدایاری: هنوز حکومت داری بلد نیستیم، وظیفه حکومت دفاع از شهروندان معترض و تحمل آنهاست
 • یک کار‌شناس اقتصادی: دولت نباید به دلیل تورم، مانع افزایش واقعی حقوق کارگران شود‎
 • مادر ستار بهشتی: قتل عمد بوده،شبه عمد را نمی پذیریم
 • هاشم آقاجری: دانشگاه در ذات خود تسخیرناشدنی است
 • علی مطهری: روحانی با فشار افکار عمومی می‌تواند شعارهایش را اجرایی کند/امیدوارم در رفع حصر خانگی و آزادی زندانیان سیاسی موفق باشد
 • پشت پرده ممنوع‌الخروجی جدید رئیس جمهور اصلاحات
 • مراسم تجلیل از ۵۰ سال تلاش عبدالکریم لاهیجی برای احقاق حقوق بشر
 •