به روز شده: ۲۲:۴۱ تهران - یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲

رسول منتجب نیا: مردم ۸ سال ویرانگری را تحمل کردند

امروز: بزرگداشت روز دانشجو دیروز به همت انجمن تازه بازگشایی شده اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، در سالن مملو از دانشجوی تالار شهید فتوحی این دانشگاه برگزار شد و طی این مراسم اکثریت دانشجویان پیوند مستحکم خود با جنبش سبز و رهبران در حصر آن را بار دیگر نشان دادند.

به گزارش کلمه، در این مراسم که از ساعت ۶ عصر دیروز آغاز شد، دانشجویان بارها شعارهای حمایتی از جنبش سبز سر دادند و در مقابل کمتر از یک پنجم دانشجویان سازماندهی شده از سوی نهادهایی مانند بسیج دانشجویی، در اقلیت کامل شعارهایی علیه جنبش سبز سر دادند.

بنا بر این گزارش در این مراسم، پس از پخش قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی، کلیپی بر روی ترانه ماندگار "سر اومد زمستون" پخش شد، بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان قرائت شد تا نوبت به پخش پیام ویدیوئی سید محمد خاتمی به مناسبت ۱۶ آذر برسد.

پس از پخش پیام خاتمی، رسول منتجب نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی به عنوان سخنران مراسم به پشت تریبون آمد و از ۸ سال تحمل مردم در شرایط تک صدایی سال های دولت احمدی نژاد گفت.

وی در این سخنان با تاکید بر اینکه "مسئولان باید مراقب باشند که اگر مطالبات مردم محقق نشود یا خلاف آن عمل شود، مردم با هیچ‌کس سوگند ماندگاری نخورده‌اند"، افزود: پس از انتخابات ۲۴ خرداد امسال فضای جدیدی بر کشور حاکم شده است و نور امید در کشور ایجاد و دل‌های مردم متوجه آینده شده است.

به گزارش ایسنا از سخنرانی منتجب نیا، وی افزود: امروز برای دومین‌بار به دانشگاه صنعتی اصفهان آمده‌ام تا روز دانشجو، انتصاب رییس جدید دانشگاه صنعتی، و بازگشایی مجدد انجمن اسلامی دانشجویان را پس از سال‌ها مظلومیت و انزوا تبریک بگویم. در هشت سال اخیر برخی تلاش کردند انجمن اسلامی را به ضد آن تبدیل کنند، حتی در بسیاری از دانشگاه‌ها آن را به انحلال کشیدند، فضا را تک‌قطبی کردند تا تنها دست یک جناح خاص بیفتد و به قول رییس‌جمهور، سعی کردند دانشگاه را به یک پادگان تبدیل کنند.

منتجب‌نیا تحولات اجتماعی و تغییرات جامعه را معلول اراده و خواست مردم دانست و گفت: تنها اراده و خواست مردم است که تحول ایجاد می‌کند که البته باید زمینه‌هایی فراهم آید تا اراده مردم شکل بگیرد که این معلول اراده خداوند است. در زمان یکی از این خلفا بزرگان جامعه ظرف مدت کوتاهی به ثروت‌های کلانی دست یافتند و ثروت‌های کلان و خانه‌های مجلل و به قول امروزی‌ها اختلاس‌های مکرر باعث شد حکومت بنی‌امیه جای خود را به بنی‌عباس و آنها هم جای خود را به حکومت بعدی بدهند و در عصر حاضر نیز جنایت‌های رضاخان و محمدرضا زمینه را برای ظهور انقلاب اسلامی فراهم کرد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "حماسه دوم خرداد پاسخ «نه» مردم به فضای موجود آن زمان بود"، اظهار کرد: انصافاً مجلس ششم و دولت اصلاحات کارستان کرد و این قضاوت‌ها ظالمانه و غیرمنصفانه است اما در عین حال به عنوان مدافع اصلاحات از ابتدا تاکنون می‌گویم در طول هشت سال دولت اصلاحات دچار اشتباهاتی شدیم که باعث شد دولت و مجلس را دو دستی به افراد ناشایست تقدیم کنیم.

وی اضافه کرد: هشت سال دولتی بر این کشور حاکمیت داشت که با همه اما و اگرهایی که بود، افرادی بودند که اغلب آنها نه در انقلاب سابقه و ریشه داشتند و نه در دفاع مقدس تلاشی کرده بودند و نه تخصصی در مدیریت کشور داشتند، اما در عین حال بر تمام شئون کشور مسلط بودند و چه مصیبتی وارد کردند که وزارت علوم و دانشگاه‌ها را به ویرانه و بلکه بدتر از آن تبدیل کردند و از وزیر علوم و معاونانش خواست این ویرانه را به دانشگاه تبدیل کنند.

منتجب‌نیا، ستاره‌دار کردن دانشجویان به عناوین مختلف، معلق یا اخراج کردن اساتید دانشگاه، وارد کردن برخی افراد بدون رعایت قوانین گزینش هیأت علمی را برخی از اقدامات دولت در هشت سال گذشته عنوان کرد و با اشاره به فشارهای موجود علیه مسئولان وزارت علوم گفت: امروز همه باید خود را با مردم هماهنگ کنند و اجازه دهند تا دولت به مطالبات حداقلی مردم جامه عمل بپوشاند و مسئولان باید مقاومت کنند تا این ویرانه را به ساختار خدایی و مردمی بدل کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: نه تنها دانشگاه ما به ویرانه تبدیل شده است، بلکه این شرایط، هشت سال است که بر همه شرایط کشور از جمله سیاست داخلی، سیاست خارجی، فرهنگ، مذهب، دین حاکم شده، به‌گونه‌ای که خرافات قرون گذشته را و کهنه را به نام مقدسات دینی از طریق حاکمان و رسانه‌ها ترویج و جوانان را نسبت به دین و مذهب بدبین کردند و از عقلانیت و دیانت کمتر اثری دیده شد.

منتجب‌نیا با اشاره به انتخابات اخیر گفت: مردم در این هشت سال تحمل کردند، هشت سال احساس حقارت کردند تا اینکه شنیدند چهره خندان مردمی و مؤثر کشور سیدمحمد خاتمی قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارد، اما دست‌های پیدا و پنهان خاتمی را کنار زد و هاشمی رفسنجانی، چهره با سابقه را نیز رد صلاحیت کرد و اینجا بود که بزرگان حجت‌الاسلام روحانی را معرفی کردند و در این مسیر نیز باید از بزرگ‌مرد تاریخ که ایثار بزرگ و تاریخی کرد، عارف هم نام ببریم.

وی افزود: به هر ترتیب جریان باشکوه و قدرتمند سیال و مواج اصلاحات در کشور ظاهر شد و در نهایت اراده مردم شکل گرفت و انعقاد پیدا کرد. اما درباره برخی تحلیل‌ها که گفته بودند مردم ایران قابل پیش‌بینی نیستند باید بگویم اشتباه است اگر به زمینه‌ها بنگریم به عوامل و عللی که منجر به این انتخاب شد، پی می‌بریم.

منتجب‌نیا توجه به رای و خواسته مردم، توجه به حقوق اجتماعی همچون آزادی، نوع برخورد مسئولان با احساسات مردم، نوع تنظیم و مدیریت اقتصادی جامعه را مؤثرترین مؤلفه‌های زمینه‌ساز تحولات اجتماعی برشمرد و در ادامه تأکید کرد: مسئولان باید مراقب باشند اگر مطالبات مردم محقق نشود یا خلاف آن عمل شود مردم با هیچ‌کس سوگند ماندگاری نخورده‌اند، بلکه باید مطالبات مردم پیگیری شود و در مقابل مردم نایستند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه "در دانشگاه همه تشکل‌ها باید حضوری فعال داشته باشند، اما بسیج به علت اینکه از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کند نباید از هیچ‌کدام از تشکل‌ها حمایت کند"، افزود: دولت گذشته آنقدر وضعش خراب بوده است که اکثر آنها در دادگاه‌های مختلف پرونده دارند.

وی همچنین در پاسخ به شعار "مناظره، مناظره" که از سوی برخی دانشجویان سر داده می‌شد، اظهار کرد: رئیس دولت پیشین نمی‌تواند با رئیس‌جمهور فعلی مناظره کند، بلکه باید با یک شهروند مناظره کند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • سیدمحمد خاتمی: خشم و نفرت زندگی انسان‌ها را نابود می‌کند
 • وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت‌مان پایین است/ از مردم می‌خواهم به ما فرصت بدهند
 • مصطفی تاجزاده: ایرانیان به هر نحو ممکن از راهبرد آری به تفاهم هسته ای دفاع کنند
 • علی تاجرنیا: زمان به نفع مردم پیش می‌رود
 • مولوی عبدالحمید: مردم استان اجازه نخواهند داد عده ای استان را دستخوش ناامنی کنند
 • لبنیات از سفره مردم حذف می‌شود؟
 • مقابله با رای مردم؛ یکطرفه ترین هیأت منصفه دادگاه مطبوعات
 • خانواده زندانیان سیاسى قربانى عصبانیت مسؤولان قضایى از راى مردم به روحانى
 • کیانیان حرف مردم را زد
 •  
  آخرین اخبار
 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از کندی دولت در انتخاب استانداران
 • پرسش سیدمصطفی تاجزاده از مردم: در برابر اتهامات جدید چه روشی اتخاذ کنم؟
 • علی مطهری: رفع حصر و آزادی زندانیان در راستای شعار حقوق شهروندی دولت است/فشار افکار عمومی کار خودش را می​کند
 • پرداخت‌های میلیونی مرتضوی به متهمان «کهریزک»/ناگفته‌های تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین‌اجتماعی
 • سعید حجاریان: امیدوارم با مدیریت روحانی، حصر موسوی و کروبی و نیز حبس‌ها به پایان برسد
 • باز هم حادثه برای کاروان دانش آموزان راهیان نور؛ ۷کشته و زخمی در تصادف اتوبوس
 • جمع آوری برنج‌های آلوده از بازار
 • وزیر کار: ۵۰۰هزار بازنشسته ۲۲ بهمن مطالباتشان را می گیرند
 • کنعانی مقدم: نشان بی‌مهری دولت قبل به احزاب، بستن خانه احزاب بود
 • فاطمه معتمدآریا: سینما به گذشته قابل‌احترام بازگشت/ برچسب‌زنی های این سال‌ها در حال از بین‌رفتن است
 • تعطیلی ذوب آهن اسد آباد برای دومین بار و بیکاری بیش از ۲۵۰ کارگر
 • رئیس خانه احزاب: وزارت کشور قول مساعدت در برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب داد
 • صادق زیباکلام: فرش آمریکاستیزی را از زیر پای جناح راست بکشیم چیزی برای گفتن ندارند
 • پرونده بزرگ‌ترین تخلف اقتصادی ایران؛ بازداشت متهم پرونده ۴هزارمیلیارد تومانی
 • معاملات مسکن مهر آزاد می شود
 • فاطمه معتمدآریا: سینما به گذشته قابل‌احترام بازگشت/ برچسب‌زنی های این سال‌ها در حال از بین‌رفتن است
 • محمد جواد حق شناس: رای دهندگان به روحانی منتظر تحقق وعده هایی مانند آزادی زندانیان سیاسی هستند
 • تندروهای ایرانی و آمریکایی؛ عامل بر هم زدن توافقات میان ایران و غرب
 • جبران ضعف فنی گروه سایبری سپاه با تلاش برای تصاحب به صفحات فیس بوک بازداشت شدگان
 • دادگاه مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص داد/ خانواده ستار: خون فرزند خود را نمی فروشیم
 •