به روز شده: ۰۸:۲۵ تهران - چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲

فلاحت‌پیشه از فعالین اصولگرا: اظهارات رسایی درباره خاتمی توهین به ملت ایران است

امروز: یک فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اظهارات اخیر حمید رسایی علیه حضور احتمالی سیدمحمد خاتمی در مراسم تدفین نلسون ماندلا، از حضور خاتمی در این مراسم دفاع کرد و این اظهارات را توهین به ملت ایران دانست.

به گزارش آفتاب، پس از درگذشت نلسون ماندلا، گمانه زنی های بسیاری در خصوص حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در مراسم تدفین وی مطرح شد و در این میان نام سید محمد خاتمی نیز به چشم می خورد. رئیس جمهور اسبق کشورمان در واکنش به این صحبت ها اعلام کرد: «ممنوعیتی برای خروج از ایران ندارم و امیدوارم که بتوانم در این مراسم شرکت کنم». این صحبت ها کافی بود تا بهانه ای به دست جریان های افراطی اصولگرا بدهد تا بتوانند مرد اول اصلاحات را به باد انتقاد و تهمت بگیرند.

در همین خصوص حشمت ا... فلاحت پیشه نماینده اصولگرای سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «پیام نو» گفت: با توجه به این نکته که ممنوعیتی در خصوص خروج آقای سید محمد خاتمی وجود ندارد و ارتباطی که مرحوم ماندلا با مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران داشتند و همچنین علاقه خاص او به انقلاب اسلامی ایران، حضورآقای خاتمی و یا مقامات سابق و کنونی کشور در مراسم تدفین وی بسیار در مسائل و وجهه سیاسی ایران در جهان موثر خواهد بود، زیرا نزدیک ترین رهبران در دنیا به نلسون ماندلا مسئولان ایران هستند. به نظر بنده این سفرها قطعا مثبت خواهد بود و از آنجایی که چنین شرایطی به ندرت در تاریخ کشورها به وجود می آید، نباید آنها را نادیده گرفت و برخورد سیاسی کرد. لذا حضور شخصیتی مانند آقای خاتمی در این مراسم نشان‌دهنده قوام ایدئولوژی در ایران است.

همچنین این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به صحبت های اخیر حمید رسایی نماینده تهران در مجلس مبنی بر اینکه «خاتمی نشان داده که سابقه خوبی در سفرهای خارجی ندارد، از ملاقات با برخی افراد مثل «جورج سوروس» گرفته تا اخذ کمک مالی از برخی شیوخ کشورهای منطقه، به همین دلیل دستگاه‌های امنیتی موظف به کنترل و مراقبت از وی هستند»، افزود: به عقیده من برخی افراد درک کوچکی از سیاست داخلی و خارجی کشور و تصویر غلطی از نخبگان کشور دارند و این صحبت ها که مطرح می کنند توهین به ملت بزرگ ایران است. درست است که من در انتخابات ریاست جمهوری به آقای خاتمی رای نداده ام اما معتقد هستم جایگاه و شان ایشان باید حفظ شود و این ادعاها شایسته شان یک ملت نیست.

فلاحت پیشه در پایان با اشاره به خصوصیات اخلاقی و سیاسی نلسون ماندلا گفت: ماندلا جز شخصیت های بزرگ تاریخ جهان است که یک نوع حکومت به نام عامل ماندلا به نام ایشان ثبت شده است یعنی کسی که خود را فدای یک حکومت کرد و بدون اینکه پیوستگی به قدرت داشته باشد، نظام مستقری را برجای گذاشت.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • حواشی رفتن و نرفتن خاتمی به مراسم خاکسپاری ماندلا
 • دیدار سیدمحمد خاتمی با اولین دادستان انقلاب/ سه سال حبس محمدامین هادوی بدون مرخصی
 • خاتمی و ماندلا‏
 • حضور احتمالی سید محمد خاتمی در مراسم خاکسپاری ماندلا
 • پیام سیدمحمد خاتمی برای روز دانشجو: آزادی زندانیان و رفع‌ حصرها دروازه گذر از فضای امنیتی است
 • مکالمه خاتمی و ماندلا‏ درباره ترور حجاریان
 • پیام تسلیت سیدمحمد خاتمی به زلزله زدگان بوشهری‎
 • سید محمد خاتمی: مردم موفقیت مذاکرات هسته ای را قدر می دانند
 • سید محمد خاتمی: اباعبدالله مظهر عزت الهی و خواستار عزت انسان بود
 •  
  آخرین اخبار