به روز شده: ۰۴:۲۶ تهران - پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲

چپاول در سازمان تامین اجتماعی؛ پرونده رحیمی، زنجانی و دیگر متخلفان در قوه قضائیه

امروز: در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی آمده است: مبالغی شامل۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به رحیمی، یک میلیارد ریال به عباسی و شیخ‌الاسلامی، ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به سرپرست وقت وزارتخانه تعاون، یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به مدیرعامل خبرگزاری موج و یکصد میلیون ریال کارت هدیه به مدیرعامل وقت ایرنا تحویل داده شده است.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های تابع از سوی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در صحن علنی قرائت شد.

در ابتدای این گزارش با اشاره به درخواست تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال ۹۱ در خصوص تحقیق و تفحص از این سازمان و ذکر محورهای تحقیق و تفحص به بیان مسائل و مواردی که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته است اشاره شده است.

در این گزارش با اشاره به پرداخت مبالغ فراوان در قالب پاداش به مدیران و معاونین سازمان تأمین اجتماعی آمده است هیئت امنای سازمان در جلسه مورخ ۲۱ / ۵ / ۹۲ پرداخت بیش از ۶۰ میلیارد ریال پاداش را به کلیه مدیران این سازمان در دولت‌های نهم و دهم از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۹۲ صادر می‌کند. البته در این رابطه مدیران این سازمان از پرداخت این مبلغ خودداری کرده است.

همچنین در خصوص قرارداد واگذاری انحصار ۱۳۸ شرکت به هلدینگ سورینت ( متعلق به بابک زنجانی) قشم آمده است: مطابق تفاهم‌نامه مقرر شده قرار بود مبلغ ۴ میلیارد یورو که شامل ۱۳۸ شرکت گوناگون می‌شود به سازمان تأمین اجتماعی محول شود که عمدتا موضوع اصلی تحقیق و تفحص از این مجموعه بوده‌اند . این تفاهم‌نامه شامل واگذاری سهام شرکت تأمین اجتماعی در شرکت‌هایی همچون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی تبریز می‌شود که البته دارای اشکالات حقوقی و قانونی مختلف است.

در ادامه این گزارش آمده است؛ مبلغ تفاهم نامه مذکور قرار بود از یک بانک مالزیایی به حساب قرض‌الحسنه ارزی سازمان تأمین اجتماعی نزد اداره کل عملیات ارزی بانک مسکن ریخته شود اما بعد از مدتی مدیریت امور بین‌الملل بانک مسکن طی نامه‌ای به این سازمان اعلام می‌کند به دلیل اینکه بانک دریافت‌کننده وجه حواله ارزی در مالزی در فهرست جدید مؤسسات مورد تحریم آمریکا و اروپا قرار گرفته است امکان انتقال وجه مورد نظر وجود ندارد.

در بخش دیگری این گزارش در بررسی اسناد و مدارک این سازمان برخی مبالغ پرداخت شده در سال ۹۱ و شش ماهه اول ۹۲ آمده است: این مبالغ شامل تحویل ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس‌جمهور یک میلیارد ریال و به آقای عباسی سرپرست وقت اقتصاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک میلیارد ریال به آقای شیخ‌الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس‌جمهور ۵۰۰ میلیون ریال کارت هدیه به سرپرست وقت وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به مدیرعامل خبرگزاری موج، یکصد میلیون ریال کارت هدیه به مدیرعامل وقت ایرنا مبلغ یکصد میلیون ریال کارت هدیه به ستاد نمازجمعه تهران و همچنین پرداخت یکصد میلیون ریال کارت هدیه به پرسنل نهاد ریاست‌جمهوری و مدیر مسئول روزنامه آرمان می‌شود.

در این گزارش؛ پرداخت‌های صورت گرفته در جشن‌های مختلف این سازمان آمده است.

در این گزارش عملکرد مؤسسه فرهنگی آهنگ آسیه و روزنامه خورشید نیز مورد بررسی قرار گرفته است و میزان انتشار و تیراژ این روزنامه‌ها در آن ذکر شده است.

همچنین تخلفات صورت گرفته در بخش فروش شرکت‌ها و عملکرد مؤسسات اقتصادی زیرمجموعه شرکت شستا نیز آمده است.

خرید و فروش ارز نیز از طریق صرافی‌های مستقر در تهران و امارات نیز جزء تخلفات دیگری است که در این گزارش مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

بخشی دیگر از بذل و بخشش از اموال بیمه شدگان را به نقل از اینا در ادامه بخوانید. گزارش از افرادی نظیر رحیمی، معاون اول وقت دولت دهم، شیخ الاسلامی وزیر سابق کار، عباسی سرپرست وزارت کار، مدیرعامل خبرگزاری موج، امیدی شهرکی مدیرعامل سابق ایرنا و صدوقی دبیر هیات دولت سابق نامبرده شده است.

بخشی از گزارش تحقیق و تحفص مجلس در خصوص مبالغ پرداخت‌شده در سال ۹۱ و شش ماهه اول ۹۲ به شرح ذیل است:

مبالغ پرداخت‌شده در سال ۹۱ و شش ماهه اول ۹۲

۱- پانصد میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهوری (تحویل به رئیس دفتر آقای ترابی جهت مساعدت به ایتام وهزینه درمان مراجعین با اولویت بیمه شدگان تأمین اجتماعی) (تأییدیه ۹۲/۱/۲۲)

۲- یک میلیارد ریال به آقای عباسی، سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (تأییدیه ۹۲/۱/۲۰)

۳- یک میلیارد به آقای شیخ‌الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس جمهور (تأییدیه ۹۲/۱/۲۰)

۴- پانصد میلیون ریال کارت هدیه به آقای عباسی سرپرست وقت وزارتخانه (تحویلی ۹۲/۱/۸)

۵- دویست و پنجاه میلیون ریال بن فروشگاه رفاه متولی حسینیه شهید مطهری در استان یزد (تأییدیه ۹۲/۳/۱۷)

۶- دویست میلیون ریال به بنیاد خیریه مهربانی ها جهت کمک به خانواده‌های ایتام شهر ری (۹۲/۳/۱۷)

۷- یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به آقای دکتر امینی مدیرعامل خبرگزاری موج (تأییدیه ۹۲/۳/۱۷)

۸- چهارصد میلیون ریال به ۴۸ خانواده نیازمند و فاقد سرپرست استان یزد (تأییدیه ۲/۳۱/۹۲)

۹- آقای امیدی شهرکی، مدیرعامل ایرنا یکصد و چهل میلیون ریال کارت هدیه (تأییدیه ۹۲/۲/۲۴)

۱۰- آقای صدوقی، دبیر هیأت دولت پنجاه میلیون ریال کارت هدیه (تأییدیه ۹۲/۳/۱۷)

۱۱-آقای سعیدی، مدیرمسئول روزنامه آرمان یکصد میلیون ریال کارت هدیه (تأییدیه ۱۷/۳/۹۲)

۱۲- یکصد میلیون ریال به پرسنل نهاد ریاست جمهوری بصورت هدیه (تأییدیه ۱۷/۳/۹۲)

۱۳- اعطای یک میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به آقای شیخ‌الاسلامی معاون اجتماعی وقت رئیس جمهور حسب مصوبه هیأت مدیره سازمان (واریزی ۱۲/۵/۹۲ چک شماره ۶۲۳۶۵۰ بانک رفاه کارگران)که در تاریخ ۲/۹/۱۳۹۲ تادیه گردید.

۱۵- دویست و بیست و پنج میلیون ریال بن رفاه تحویل به آقای ضابطی مدیرکل روابط عمومی جهت توزیع بین خبرنگاران (تحویلی ۱/۹۲/۴)

۱۶- یکصد میلیون ریال بن رفاه دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهوری وقت بابت پاداش گزارش مربوط به تأمین اجتماعی(تأییدیه ۱۷/۳/۹۲)

۱۷- چهارصد و بیست و شش میلیون ریال در قالب بن رفاه و ششصد و هجده میلیون و پانصد هزار ریال وجه نقد به کانون نخبگان عدل تهران(ایتام) حسب درخواست رئیس هیأت مدیره کانون مذکور (تأییدیه ۱۸/۳/۹۲)

۱۸- هفتصد میلیون ریال به کانون نخبگان عدل تهران (ایتام) که بخشی از آن هزینه خرید ساختمان شده است (مصوبه هیأت مدیره) (۹۲/۲/۳۰)

۱۹- اختصاص دو میلیارد و پانصد میلیون ریال (کمک هزینه ساخت سالن آموزشی) به کانون نخبگان عدل تهران حسب مصوبه هیأت مدیره سازمان جهت آموزش ایتام معرفی شده از سوی روابط عمومی سازمان در سالن مذکور پس از احداث.

قابل توجه اینکه حسب آگهی تاسیس این کانون در ۱۶/۲/۱۳۸۸ و تحت شماره ۲۴۰۵۲ و شناسه ملی ۱۰۱۰۳۹۴۷۶۹۹ آقای سعید مرتضوی به سمت نائب رئیس هیات مدیره این کانون معرفی و ثبت شده است.

۲۰- اعطای ۲ فقره وام قرض الحسنه به آقایان پارسا و رضوانی اعضاء هیأت امنا صندوق هر یک به مبلغ ۵۲۷/۵۰۰/۰۰۰ریال و یک فقره وام مسکن به آقای روحبخش به مبلغ پانصدمیلیون ریال.

۲۱- پرداخت ۴۸۰ میلیون ریال به ۴ عضو هیأت امناء سازمان (علی یوسف پور- غلامحسین رضوانی- سیدمحمد یاراحمدیان و محمد پارسا) حسب نظر وزیر وقت.

۲۲- پرداخت مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال وجه نقد و۱۵۰ میلیون ریال کارت هدیه جهت توزیع به هر یک از اعضاء هیأت مدیره سازمان در مرداد و شهریور سالجاری

موارد فوق بخشی از مبالغ پرداخت شده در قالب وجه نقد یا کارت ها و اوراق بهادار به کسانی است که از هر حیث مجوز قانونی در خصوص آنها وجود ندارد.

۲۳- هر چند در سال ۹۱ طی ۲۸ ردیف تعداد ۱۲۸ سکه تمام بهار آزادی، ۱۷ نیم سکه و ۱۰ عدد ربع سکه بابت انواع مراسمات و همایش­ها و تقدیر و تجلیل اختصاص و اعطاء شده است، اما فقط در ۵ ماهه اول سال ۹۲ تعداد ۴۳۵ سکه تمام بهار آزادی و ۴۵ نیم سکه اختصاص و اعطاء شده که در میان دریافت کنندگان سکه نام تمامی مدیران عالی سازمان، دبیر وقت هیأت دولت آقای صدوقی، تیم حفاظت مدیرعامل، آقای محمد پاریاب و دو عضو هیأت امنای سازمان وجود دارد. تعداد ۶۰ سکه تمام بهار نیز بابت جشن شصتمین سالگرد سازمان به برخی افراد اعطا شده که لیست آن به ضمیمه گزارش است.

۲۴- در سال ۹۱ مدیرعامل و کلیه اعضای هیأت مدیره شامل آقایان سعید مرتضوی، صمداله فیروزی، بهنام پرهیزگار، علیرضا عسگریان، سیدنورالدین شهنازی زاده، علیرضا صابر کوچک سرایی و عزیز دولتخواه هر یک پانصد میلیون ریال وام قرض‌الحسنه دریافت نمودند. در سال ۹۲ نیز آقایان عبداله عمادی و حسین حسنی بافرانی هر یک مبلغ پانصد میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت نموده اند که در این موضوع طی سال‌های قبل به‌جز ۳ فقره وام ضروری و ودیعه مسکن سابقه‌ای مشاهده نشد.

۲۵- در طول ۸ سال اخیر آقای علی ذبیحی مدیرعامل اسبق سازمان هیچ مبلغی را (حقوق، مزایا، وام و...) از سازمان دریافت ننموده است و این در حالی است که در ۵ سال اخیر قریب به ۲٫۵ میلیارد تومان حق الزحمه به اعضای هیأت مدیره سازمان پرداخت شده است.

۲۶- در کل سال ۹۱ مبلغ ۰۰۰,۸۶۶,۹۱۲,۲۰ ریال کارت هدیه خریداری و تحت عناوین مختلف توزیع شده است و این در حالی است که در ۵ ماهه اول سال ۹۲ مبلغ ۰۰۰,۰۰۰,۷۰۲,۱۷ ریال کارت هدیه، خرید و اعطاء شده است. آنچه در شرح عناوین کارتهای هدیه سال ۹۲ مشهود است، اعطای ۰۰۰,۲۲۲,۶۲۲,۴ ریال به کسانی است که جهت امورات حقوقی ازجمله پیش نویس قانون تأمین اجتماعی با سازمان همکاری نموده اند که اختصاص این مبلغ بابت این موضوع جای تعجب فراوان دارد.

همچنین بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون ریال به ۱۴۰ نفر از پرسنل سازمان که در برگزاری جشن بزرگداشت شصتمین سالگرد تأسیس سازمان همکاری داشته اند اعطاء شده است. مبلغ سه میلیارد ریال کارت هدیه و بن کارت نیز از محل مازاد کارانه بابت گرامیداشت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی اختصاص و اعطاء شده است. جالب است همه موارد فوق دربازده زمانی «پنجم لغایت چهاردهم مرداد ماه سال ۱۳۹۲» سند خورده است.

۲۷- مبلغ یک میلیارد و سیصد و سی و پنج میلیون ریال کارت هدیه حسب اسناد ثبت شده مالی از بودجه در اختیار مدیرعامل سازمان به ۳۷ نفر از نمایندگان مجلس (با درج کد در اسناد و بدون ذکر مشخصات) در اردیبهشت ماه سالجاری سند خورده است.هیات جهت تایید سند مربوطه اعلام اسامی را از امور مالی سازمان درخواست و در پاسخ اعلام گردید هویت نمایندگان محترم فقط در اختیار آقای مرتضوی می باشد.در مذاکره حضوری با ایشان اعلام نمود به شرط عدم افشای هویت نمایندگان لیست مربوطه را تحویل رییس هیات می نماید که باپاسخ هیات مبنی بر اینکه هیچ سندی در تحقیق و تفحص محرمانه نخواهد ماند مواجه شد.

۲۸- بابت برگزاری شصتمین سالگرد سازمان تأمین اجتماعی هزینه های خاصی صورت پذیرفته که اهم آن به شرح ذیل است:

الف- مبلغ ۰۰۰,۵۰۰,۸۵۲ ریال اجاره سالن های مجموعه همایش های بین المللی جمهوری اسلامی ایران «بابت هفت ساعت» از ساعت ۱۵ روز سه شنبه ۲۵/۴/۹۲ لغایت ساعت ۲۲

ب- مبلغ ۰۰۰,۰۰۰,۱۳۲ ریال بابت ۶۰ دست پیراهن و کت و شلوار پرسنل حراست برگزاری جشن مذکور

ج- پرداخت مبلغ ۰۰۰,۲۵۰,۶۰۴ ریال بابت هزینه افطار و شام ۲۲۰۰ نفر در شب مذکور

د- مبلغ ۰۰۰,۰۰۰,۵۰۰,۱ ریال به شبکه ۳ سیما بابت تهیه، تولید و پخش ۵۰ دقیقه از مراسم بزرگداشت

ه‍- پرداخت مبلغ ۷۰۰,۰۲۰,۰۶۸,۱ ریال بابت ضیافت افطار در هتل هما در مورخه ۳,۵,۹۲

و- پرداخت مبلغ ۰۰۰,۰۰۰,۸۰۳ ریال به ۹ روزنامه بابت انعکاس مطلوب جشن مذکور و گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی

ز- پرداخت مبلغ ۰۰۰,۷۵۰,۳۵۷ ریال بابت ۴۵۰ عدد تندیس شصتمین سالگرد

۲۹- مبلغ ۰۰۰,۰۰۰,۳۰۰ ریال بابت خرید ۲۰۰۰ جلد کتاب تحت عنوان «دوستت دارم مادر» نوشته آقای محمدرضا فلاح تفتی که فاقد هرگونه ارتباط با حوزة تأمین اجتماعی است خریداری و در مراسم افطاری و برخی برنامه‌های دیگر سازمان در میان حاضران توزیع شده است.

۳۰- حسب اسناد اخذ شده از امور مالی سازمان ۲ فقره کمک به کانون انجمن های صنفی کارگران کوره پز خانه های استان تهران به مبلغ یک میلیارد ریال وجه نقد و یک میلیارد ریال بن رفاه وجود دارد که رسید گیرنده نیز به پیوست است. همچنین ۵فقره پرداخت به کانون مذکور یا مسوول آن -آقای غلامرضا عباسی- به مجموع یک میلیارد و ششصد و بیست و شش میلیون ریال بابت کمک و هزینه های اردو پرداخت شده است.

کانون مذکور در سال ۹۰ نیز بابت برگزاری همایش آموزشی مبلغ ۶۰۰میلیون ریال و برگزاری اردو در مشهد مقدس یکصد میلیون ریال دریافت داشته است.این حجم از کمک به یک کانون در سالهای اخیر بی سابقه بوده ومحل مداقه است.

اسناد مربوط به کمک به کانون انجمن های صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌های استان تهران

سند شماره ۱: درخواست از مدیر عامل وقت سازمان

سند شماره ۲: رسید دریافت مبلغ شصت میلیون ریال کوره پزخانه های خراسان

سند شماره ۳: رسید دریافت مبلغ ۲۵میلیون ریال توسط انجمن اصفهان

سند شماره۴: رسید دریافت مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال انجمن شمس‌آباد

سند شماره ۵: رسید دریافت ۱۲۰ میلیون ریال انجمن اسماعیل‌آباد

سند شماره ۶: رسید دریافت چهل میلیون ریال توسط بسیج کارگری تهران

سند شماره ۷: رسید دریافت ۸۰ میلیون ریال انجمن محمود آباد

سند شماره ۸: رسید دریافت یکصد میلیون ریال انجمن یافت آباد

سند شماره۹: رسید دریافت مبلغ ۴۰ میلیون ریال انجمن صنفی کارگری خاک رس آزادی

متخلفان تامین اجتماعی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت که متخلفان تامین اجتماعی با تصمیم هیأت رئیسه مجلس به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن ابوترابی‌فرد که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه) را بر عهده داشت پس از قرائت گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) و شرکت‌های تابعه اعلام کرد که هیأت رئیسه مجلس طبق ماده ۲۱۶ آیین‌نامه داخلی متخلفین را به دستگاه قضایی معرفی خواهد کرد.

براساس ماده ۲۱۶ آیین‌نامه داخلی مجلس در صورتی که در گزارش کمیسیون تخلف احراض و درخواست تعقیب شود متخلف توسط هیأت رئیسه مجلس حسب مورد به قوه قضائیه یا مرجع رسیدگی به تخلفات داریم معرفی می‌شود و آنها هم خارج از نوبت به موضوع رسیدگی می‌کنند.

ابوترابی‌فرد پس از قرائت گزارش مفصل تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی اعلام کرد: هیأت رئیسه مجلس طبق ماده۲۱۶ آیین‌نامه داخلی مجلس عمل خواهد کرد.

در گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون اجتماعی در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به تخلفات بسیار این دستگاه اشاره شده و از دستگاه قضایی خواسته شده که علل این تخلفات را ریشه‌یابی کند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • اسنادی از پرونده چپاول اموال کارگران در سازمان تأمین احتماعی
 • جزییاتی تازه از تخلفات سعید مرتضوی در تامین اجتماعی
 • لغو پاداش‌های میلیاردی به مدیران تامین اجتماعی‎
 • تاکید هاشمی رفسنجانی بر ضرورت اجرای طرح تأمین اجتماعی جامع در کشور
 • معاون فنی سازمان تامین اجتماعی: قانون افزایش مرخصی زایمان، امنیت شغلی زنان را به مخاطره می‌اندازد
 • پاداش‌های ۸۴۰‌میلیون‌تومانی در تامین‌ اجتماعی پاک ترین دولت تاریخ ایران
 • گزارش تفحص از تامین اجتماعی نهایی شد/ کشف کلاهبرداری و تخلفات مالی در شستا
 • پاسخ حافظی به اتهام مرتضوی: اسناد تحقیق و تفحص در دوره من گم نشد
 • اسناد مفقوده در زیرزمین سازمان تامین اجتماعی/ هشدار مجلس به متخلفان: پولها را برگردانید
 •  
  آخرین اخبار
 • ابراز امیدواری هاشمی رفسنجانی برای رفع حصر
 • عبدالله ناصری: بعد از سال ۸۸ دانشجویان هزینه‌های زیادی را پرداخت کردند
 • مخالفت مجدد کاخ سفید با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران
 • بازداشت ۱۶ فعال اینترنتی در کرمان
 • آزادی جمعی از زندانیان سیاسی کرد
 • بازداشت یکی از فعالان کمپین انتخاباتی روحانی
 • خانواده رونقی ملکی: با چه زبانی بگوییم جان حسین در خطر است؟
 • پرسش زیباکلام از آیت الله مکارم شیرازی درباره دلیل حرمت فیس بوک
 • جواد امام مدیرعامل بنیاد «باران» شد
 • گزارشی از نقض حقوق دراویش
 • گلایه احمدی‌نژاد از آیت الله خامنه ای: زمان من باید نرمش قهرمانانه مطرح می‌شد که نشد!
 • پاسخ سخنگوی دولت به درخواست مناظره احمدی نژاد: وقت نداریم
 • اسامی مکان‌های «ممنوع» برای ورود «گشت ارشاد»
 • چالش‌های محاکمه احمدی‌نژاد / آخرین ایستادگی در برابر قانون؟
 • سید مهدی طباطبائی نماینده سابق مجلس هفتم و استاد اخلاق: احمدی نژاد در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ خود را نشان داد
 • علی تاجرنیا: روح تازه‌ای در جنبش دانشجویی دمیده خواهد شد
 • سردار چه خوابی برای کشور دیده است؟
 • اظهارات تکان‌دهنده رییس کل گمرک ایران درباره گمرک
 • صحبت درباره بازگشایی سفارت انگلیس زود است/ شرایط مناسب باشد؛ هاشمی به عربستان می‌رود
 • نامه‌ای‌به فرزندشهیدمطهری درباره انتخابات سال ۸۸/همراه با تحلیل و سند
 •