به روز شده: ۱۶:۰۵ تهران - شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲

فائزه هاشمی: روحانی نیاز به زمان دارد/ امیدوارم زندانیان سیاسی آزاد شوند

امروز: فائزه هاشمی با اظهار امیدواری برای آزادی زندانیان سیاسی گفت: روحانی وعده‌هایش را عملی می‌کند اما باید قبول کنیم که نیاز به زمان دارد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه حقیقت دارد که زندان شما نظیر هتل‌ بوده تصریح کرد: از روی انصاف باید حرف بزنیم که زندان اوین بند زنان شرایط خوبی دارد و در واقع می‌توان گفت برای من هتل اوین بود.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: در مورد اینکه امکانات زندان خوب شده باید بگویم که در دوره‌ای که مرعشی در زندان بود به دلیل ارتباطات خود با رئیس زندان‌ها توانست مقداری آنجا را تجهیز کند و وقتی من به زندان رفتم تجهیزات و امکانات خوبی در زندان وجود داشت.

هاشمی گفت: در ابتدای زندانی‌شدنم یادداشتی با عنوان زندانی یک دانشگاه است را منتشر کردم و من امروز خوشحالم چراکه واقعا زندان برای من دانشگاه بود و در آنجا تجارب بسیاری را کسب کردم.

وی با لحن شوخی خاطرنشان کرد: امیدوارم همه برای یک بار هم که شده زندان را تجربه کنند.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: در یک ماه قبل در مصاحبه‌هایم گفتم که از روحانی رضایت دارم به جز حیطه زنان، آنچه مشاهده می‌شود در حیطه زنان چه اصلاح‌طلب، چه اصولگرایان و چه تدبیر و امید نگاه مردانه وجود دارد و به زنان توجه نمی‌شود.

فائزه هاشمی در مشهد گفت: در همین مدت کوتاه که سرپرستی وزارت علوم به توفیقی سپرده شده مشکل برخی از دانشجویان ستاره‌دار و اساتید حل و در این شرایطی که پیش رو داریم امیدوارم این مسئله به طور کامل حل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فائزه هاشمی شامگاه پنج‌شنبه در مجمع زنان اصلاح‌طلبان مشهد مقدس که در محل دفتر این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: از یک مسئله اظهار تاسف دارم که زنان حزب کارگزاران در مشهد مقدس فعال نیستند.

هاشمی افزود: به مسائل داخلی و خارجی خوشبین هستیم، امیدوارم روحانی و تیمش موفق شوند و هر روز خبری خوشی را به ملت بدهند.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه امیدواریم زندانیان سیاسی آزاد شوند، تصریح کرد: امیدوارم شرایط فعلی ایران را به کشوری آبادتر تبدیل کند و ایران مانند گذشته جایگاه حقیقی خود را در عرصه بین‌المللی کسب کند چرا که نیازمند این هستیم در عرصه بین‌المللی به جایگاه حقیقی خود برسیم.

این فعال سیاسی افزود: از این به بعد باید عاقلانه تصمیم بگیریم، البته تاکنون حرکاتی که از طرف دولت و طرفداران دولت انجام شده خیلی عالی بوده است.

فائزه هاشمی گفت: امیدواریم این بلوغ و عقل و درایت به شکل تدریجی در مسیر بازگرداندن منافع ملی باشد چراکه در دولت قبلی حرکات شتاب‌زده و ناکارآمد بسیار انجام شد، امیدوارم ایران به جایگاه حقیقی خود بازگردد.

پرونده قطور مهدی هاشمی فقط شایعات غیرمستند است

وی با تاکید بر اینکه در پرونده مهدی هاشمی برادرم شایعات غیرمستند وجود دارد اظهار کرد: چیزی که در واقع در مورد پرونده مهدی شنیدیم پرونده قطور از اتهامات غیرمستند بوده است.

هاشمی افزود: حتی شایعات را به عنوان اتهامات در پرونده وی ضمیمه کردند تا آنجایی که ما خبر داریم قاضی، این پرونده را به دلیل غیرمستند بودن آن برگرداند، یکی از این شایعات غیرمستند مطلبی قطور به زبان آلمانی و یا یک زبان خارجی دیگر بوده که در پرونده مهدی فقط برای قطور شدن آن گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: هیچ چیز جدی در پرونده مهدی وجود ندارد و تمام آنها شایعات غیرمستند بوده است.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اتهاماتی که سعید تاجیک به وی وارد کرده است، گفت: در مورد سعید تاجیک باید بگویم که ما نه از وی شکایتی می‌ کنیم و نه با وی برخوردی خواهیم کرد چرا که باید تفاوتی بین ما و آنها وجود داشته باشد.

این فعال سیاسی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا ایستگاه‌های دوچرخه سواری برای بانوان ممنوع است، گفت: البته این مسئله از طرف مخالفان من بحث سیاسی شد ولی پیست دوچرخه‌سواری زنان که مطرح شده را باید پیگیری کنیم.

سفر روحانی به نیویورک بسیار پربار بود/ قدم های شجاعانه‌ای در آمریکا برداشته شد

وی با اشاره به سفر اخیر روحانی به نیویورک در تحلیلی اظهار کرد:‌ به نظر من سفر روحانی با هیئت همراه به نیویورک بسیار پربار بود چه در مذاکرات هسته‌ای چه گفت‌وگوی روحانی و اوباما و چه دیدار ظریف و جان‌کری، قدم‌های شجاعانه‌ای بود و نتایج مثبتی را در پی دارد.

هاشمی تصریح کرد: خیلی از کشورها هستند که دوست ندارند رابطه با آمریکا برقرار باشد چرا که در صورت برقراری این ارتباط امتیازات خود را از دست می‌دهند اما مسئله‌ای که ما نسبت به آن اظهار تاسف می‌کنیم این است که اوباما بعد از دیدار با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بی‌تدبیری کرد و گفت گزینه نظامی همچنان برقرار است البته ظریف هم جواب خوبی به این مسئله داد.

وی در پاسخ به سئوال یکی از زنان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه زنان اهل سنت نیز می‌توانند در حوزه مدیریت فعالیت کنند، گفت: به نظر من نباید چنین تبعیض‌هایی باشد و زنان اهل سنت هم که جمعیت بسیاری را تشکیل می‌دهند باید در این حوزه فعالیت کنند.

آیت الله هاشمی پس از نماز جمعه تاریخی‌اش دیگر به نماز جمعه نرفت

این فعال سیاسی در پاسخ به سئوال یکی از زنان فعال اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به نماز جمعه تهران بازمی‌گردد گفت: در این مورد چیزی نشنیدم البته این را باید بگویم که پدرم بعد از نمازجمعه تاریخی‌اش خودش دیگر به نماز جمعه نرفت، البته هر ماه با وی برای حضورش در نماز جمعه تماس گرفته می‌شد.

هاشمی در پاسخ به اینکه احتمال بازگشتن آیت‌الله هاشمی به نماز جمعه وجود دارد، اظهار کرد: هر چیزی امکان دارد و وقتی ما در انتخابات این‌گونه پیروز شدیم پس احتمال هر چیز دیگری می‌رود.

فرزند ایت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: زنان در حوزه فعالیت سیاسی باید حضور مقتدرانه و پررنگ‌تر داشته باشند.

اولویت دولت حل مشکلات اقتصادی باشد

وی در پاسخ به سئوال یکی از زنان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه به نظر شما دولت یازدهم در حوزه حقوق زنان چه اقداماتی باید انجام دهد، گفت: آنچه مسلم است بیشتر مشکلات نظیر فقر، مشکلات اقتصادی، طلاق و اعتیاد زنان ریشه در همان مشکلات اقتصادی و بیکاری داشته و باید اولویت دولت حل مشکلات اقتصادی باشد تا در این مسیر آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا کند.

به گفته هاشمی امیدواریم دولت در زمینه حقوق زنان توجه ویژه‌ای کند و نسبت به این مسئله اقدامات و تصمیمات قابل توجه‌ای داشته باشد.

هیچ پیشنهادی از سوی دولت نداشتم

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: برخی از من می‌پرسند که آیا برای گرفتن پست در دولت یازدهم پیشنهادی داشته‌ام یا خیر، باید در پاسخ بگویم که تاکنون از من هیچ دعوتی نشده و از دعوت‌ها و یا پیشنهادهای مطرح شده در رسانه‌ها نیز بی‌خبرم.

هاشمی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا استانداری و مدیران استانی با صلاحدید ستادهای انتخابات انتخاب نمی‌شوند، گفت: آنچه مسلم است باید وحدت و انسجام میان ستادها حاکم باشد.

اظهار بی اطلاعی فائزه هاشمی نسبت به اظهارات آیت الله هاشمی درمورد حذف شعار "مرگ بر آمریکا"

هاشمی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا شده است، تصریح کرد: من چنین صحبتی را از سوی پدرم نشنیدم، البته باید یک مسئله را در نظر بگیریم که ما در سال‌های گذشته شعار مرگ بر شوروی نیز می‌دادیم اما با شرایط روز تصمیم گرفتیم، برمبنای منافع ملی چنین مسئله‌ای را استفاده نمی‌کنیم و شعار مرگ بر شوروی سر نمی‌دهیم.

وی گفت: ما دوست دائمی و دشمن دائمی نداریم بلکه منافع دائمی داریم و باید اولویت ما منافع ملی باشد، اینکه هزینه بیشتر است یا فایده باید مسئله هزینه و فایده مورد بررسی قرار گیرد و بر مبنای آن روابطمان تنظیم شود.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: در این سال‌ها که به روسیه امتیازاتی می‌دهیم برای پر شدن خلاء‌رابطه با آمریکا بوده و این کجای منافع ملی ما قرار می‌گیرد؟ همیشه می‌گوییم پیروز هستیم اما باید شاخص‌های پیروزی را تعریف کنیم، اگر واقعا شاخصه‌های پیروزی رشد کرده پس ما پیروز شده‌ایم و توانسته‌ایم براساس منافع عمل کنیم اما وقتی به قهقرا می‌رویم چه معنی دارد که دائم بگوییم پیروز هستیم.

نباید اصول و اعتقادات را ابزاری برای رفتن به راه غلط قرار دهیم

وی گفت: کسی نمی‌گوید از اصول و اعتقاد صرف‌نظر شود بلکه نباید اصول و اعتقادات را ابزاری برای رفتن به راه غلط و دستیابی به چیزهای نادرست قرار دهیم.

این فعال سیاسی با اشاره به حقوق ملت در مردم‌سالاری دینی تصریح کرد: اگر مبنای عمل ما قانون اساسی باشد حقوق ملت در آن به خوبی در نظر گرفته شده است، برای حقوق ملت در قانون اساسی همه چیز اعم از دادگاه عادلانه، وکیل، استراق سمع، محاکمه و مواردی از این قبیل قانون درست تعیین شده و حتی بدون سلاح و مجوز انجام تظاهرات عملی بوده و اگر بر مبنای قانون عمل کنیم حقوق ملت نیز عملی می‌شود.

هاشمی حجاب را مسئله شخصی توصیف کرد و گفت: امیدواریم زنان و دختران ما به این بلوغ برسند و ظاهر سنگین و متین داشته باشند، من فکر می‌کنم بخشی از صحنه‌های بی حجابی در واقع واکنش به فشارها باشد.

وی با اشاره به وضعیت دانشجویان ستاره‌دار و اساتید دانشگاه در دولت یازدهم تصریح کرد: خوشبختانه در همین مدت کوتاه که سرپرستی وزارت علوم به توفیقی سپرده شده مشکل برخی از دانشجویان ستاره‌دار و اساتید حل و در این شرایطی که پیش رو داریم امیدوارم این مسئله به طور کامل حل شود.

قصد داشتم سال تحویل را با زندانیان باشم

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا یک روز زودتر از زندان آزاد شدید، تاکید کرد: این مسئله دلیل خاصی نداشت البته بگویم هیچ تمایلی نداشتم که یک روز زودتر از زندان آزاد شوند و مرا به زور از زندان آزاد کردند.

وی با بیان اینکه دوست نداشتم یک روز هم زیر منت "آقای دادستان" باشم، خاطرنشان کرد: من گفتم همان‌طور که مرا به زور به زندان آوردید به زور هم از زندان بیرونم بیاورید چرا که من می‌خواستم سال تحویل را با زندانیان باشم.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • مذاکره کننده ارشد امریکایی: کنگره تحریم​های ایران را به تعویق بیاندازد/نباید پیام متناقض بدهیم
 • واکنش احمدی مقدم به حادثه لنگه کفش: نباید سخت بگیریم
 • درخواست دانشگاه احمدی نژاد از روحانی برای دریافت کمک های مالی گسترده از پول تا زمین
 • کمیته صیانت از منافع ایران مسئولیت برگزاری تجمع در فرودگاه مهرآباد را به عهده گرفت
 • آزادی ۴ زندانی سیاسی از بند ۳۵۰ زندان اوین
 • یونسی "دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی" شد
 • مشاور روحانی: صدا و سیما از مردم عذرخواهی کند برای پخش سخنان رایس قبل از خبر گفت و گوی تلفنی
 • ژیلا بنی‌یعقوب: آن هشتاد زندانی سیاسی آزاد شدند یا نشدند؟
 • خشم نتانیاهو در سازمان ملل: تحریم و تهدید نظامی علیه ایران را ادامه دهید
 •  
  آخرین اخبار
 • شورای عالی امنیت ملی برای رفع حصر نیاز به دلیل ندارد
 • اسدالله عسگراولادی: تحریم ها تا دو ماه آینده مرتفع می شود
 • گزارش نیویورک تایمز؛ تحریم ها و صعود و سقوط بابک زنجانی
 • عیسی سحرخیز آزاد شد
 • اسلام و ازدواج با فرزندخوانده
 • دولت بنفش و جنبش سبز
 • دیپلماسی تدبیر و عقلانیت
 • خط و نشان صادق لاریجانی برای مردم و انتخابات مجلس
 • مسئول دفتر مصباح: عاملان حادثه ۲۲ بهمن قم باید اعدام شوند!
 • عضو کمیسیون برنامه و بودجه: با اموال بنیاد شهید، ارز و طلا خرید و فروش شده است
 • اسناد مفقوده در زیرزمین سازمان تامین اجتماعی/ هشدار مجلس به متخلفان: پولها را برگردانید
 • تحصن دانشجویان دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه
 • عملیات مسلم ابن عقیل٬ پیشروی در خاک دشمن
 • ۱۴ میلیارد تومان پول اضافی مردم در جیب همراه اول و ایرانسل
 • آمار دقیق وبا در کشور/ منشا شیوع از کشورهای همسایه
 • بیانیه تحلیلی اعضاء و علاقمندان نهضت آزادی ایران در خارج کشور
 • تعویق ۵ ماه ازحقوق ۱۵۰ کارگر آدنیس در مشهد
 • اعتراض صدها دانشجو و فعال مدنی به سیاست‌های تبعیض‌آمیز آموزشی علیه زنان
 • خاوری در اینترپل؛ رادان خودمانی با پلیس کانادا
 • وزیر خارجه: در حوزه سیاست خارجی باید شفاف و صریح بود
 •