به روز شده: ۱۲:۳۹ تهران - شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲

آیت هاشمی رفسنجانی: آنان که یاران امام را تار و مار کردند ظلم کردند

امروز: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با شرکت کنندگان همایش میثاق با حضرت امام ( ره) که در حسینیه امام خمینی (ره) در جماران برگزار شد به انتخابات ریاست جمهوری ۲۴خرداد اشاره کرد و اظهارداشت: این حماسه کار ملت ایران بود.

وی با بیان این که مردم ایران حماسه آفریدند ولی حفظ آن سخت است، افزود: حفظ انقلاب اسلامی نیز بسیار سخت بود، در طول سال های بعد از انقلاب، اتفاقات زیادی رخ داد، افراد بسیاری قربانی ترورها، انفجارها و جنگ تحمیلی شدند و تمام این ها برای حفظ انقلاب بود.

هاشمی رفسنجانی در ادامه به دیدار خود با دانشجویان پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اشاره و خاطرنشان کرد: در آن دیدارعده ای دانشجویان اظهارناراحتی می کردند از این رو من به آنان گفتم «من که نگفتم نمی آیم، چرا ناراحتی می کنید» این جمله من جریان های افراطی را وارد عمل کرد.

وی ادامه داد: این خواست مردم بود که من برای انتخابات ثبت نام کردم و این مردم بودند که حماسه ای خلق کردند، در این حماسه مردم از روستاها و شهرها و حتی ایرانیان خارج کشور حضور یافتند.

کسانی که امروز شما با آمدن نامشان به هیجان می‌آیید در دوره های اخیر دچار مشکل شدند

به گزارش ایرنا، عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: قدرت های غرب و شرق در آن زمان نمی خواستند ما انقلاب را حفظ کنیم و در ادامه نیز شاهد اتفاقاتی بودیم. وی به برخی از مصائب دوره های اخیر اشاره کرد و گفت:اخیرا شاهدیم کسانی که بسیار به انقلاب خدمت کرده اند دچار مشکلات شده اند و شما با شنیدن اسم شان به هیجان می آیید و باید این مشکلات را ان شاءالله به تدریج حل کرد.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: انتخابات ۲۴ خرداد ماه اتفاق بزرگی بود که بسیاری از آنها که نمی خواستند این اتفاق بیافتد را غافلگیر کرد. آنها تا چند روز قبل از برگزاری انتخابات آمارهایی رااعلام می کردند که تنها برای خودشان اغوا کننده بود، آنان آمار از مردم می گرفتند و آمار دیگری را به مردم اعلام می کردند ولی ما شاهد بودیم که خداوند چگونه آنان را غافلگیر کرد.

وی ادامه داد: خداوند متعال دل های میلیون ها نفر از مردم ایران را متوجه نقطه ای کرد و از آن نقطه آرامش بار دیگر به ملت بازگردانده شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در این راه ممکن است افرادی با کسان دیگری باشند ولی ما نباید آنان را محکوم کنیم؛ اگر می خواهیم اسلامی و شرعی عمل کنیم باید این حق را به دیگران بدهیم که حرف خود را بزنند.
هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: کسانی که اختلاف سلیقه دارند باید از منطق، عدل و عدالت و آرامش استفاده کنند تا ما بتوانیم الگوی بزرگی برای دنیا باشیم.

وی با یادآوری این که این لطف خداوند بود که ملت ایران آرام بگیرد، خطاب به شرکت کنندگان در همایش میثاق با امام (ره) گفت: اگر شما احساس کنید، موفق شدید و همان کارهایی را که عده ای انجام دادند و تند و تیز و انحصارگرایانه عمل کردند را انجام دهید، همانند خود آنان خواهید بود، از این رو نباید این گونه رفتار کنید.

وی افزود: با منطق عدالت و اعتدال باید در جامعه جلو برویم ، امروز اطلاعات و آگاهی به روی هیچ کس بسته نیست دیوارهای بتونی میان مردم فرو ریخته است و ملت ایران با این اطلاع و آگاهی به حماسه ۲۴ خرداد رسیدند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که ملت ایران آگاه است، اظهارداشت: ممکن است امروز حرف هایی زده شود ودر رسانه ملی پخش نشود ولی رسانه های دیگر آن را منتشر می کنند یا ممکن است برخی رسانه ها مطالبی را منتشر نکنند ولی رسانه های دیگر آن را منتشر می کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان رهبری در مورد حق الناس بودن رای مردم افزود: اگر کسانی چند روز پیش از انتخابات مانع حضور برخی در انتخابات شدند حق الناس کردند و اگر کسانی نگذاشتند رای های داده شده، خوانده شود حق الناس کردند. اگر به گونه ای عمل کنیم که در راه اسلام باشد، می توانیم نمونه خوبی برای دیگر مسلمانان باشیم.

هاشمی رفسنجانی یادآور شد: جهانیان حماسه پرشور مردم ایران در انتخابات ۲۴ خرداد را مشاهده کردند ودیدند که چه قدر مردم ایران باشعور هستند.

وی در ادامه سخنان خود به اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت: هم اکنون اگر به شرایط کشورهایی همچون پاکستان، افغانستان، یمن، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، مصر و تونس بنگریم، ایران آرام ترین کشور است.

وی افزود: ایران بعد از برگزاری انتخابات آرامش زیادی به دست آورد و انتخابات بدون هیچ آسیبی برگزار شد، این مساله نمونه منطق دموکراسی است.

وی با یادآوری حوادث در مصر تصریح کرد: مردم مصر دو سال و نیم است که مبارزه می کنند در این مدت گاهی گفته می شود بیداری اسلامی و گاهی گفته می شد بهارعربی، ولی هم اکنون شاهد پایمال شدن حقوق مردم این کشورهستیم و استبداد در حال بازگشت به خانه های آنها است و مبارزین بار دیگر به زندان ها باز می گردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این اتفاقات عجیب و غریب در مصر درس خوبی برای همگان خواهد بود، کسانی که در مصر پیروز شدند ۲۵ درصد آرای این کشور را داشتند ولی بعد از پیروزی به جان مردم افتادند یک روز شیعیان را کشتند و روز دیگر کلیسا ها را به آتش کشیدند.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: مردم مصر در مقابل استبداد و افراط قرار گرفته اند یک روز از استبداد سوختند و یک روز قربانی افراط گری در این کشور شدند و ما شاهدیم که کشور تونس هم دوباره به روزهای قبل خود در حال برگشتن است.

وی، شرایط کنونی در سوریه را بسیار جدی توصیف کرد و گفت: در این کشور مردم را بمباران شیمیایی می کنند ، همانند بمباران های شیمیایی در ایران که در زمان جنگ تحمیلی انجام شد و افراد زیادی کشته شدند.
وی با بیان این که تنها مردم سوریه از این اتفاقات آسیب می بینند، افزود: به عراق نگاه کنید بعد از ۱۰ سال هنوز دهها بمب در این کشور منفجر می شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مردم سوریه دو سال است که شاهد قربانی شدن عزیزانشان، تخریب خانه هایشان و آوارگی هستند، ما باید راهی به دنیا نشان دهیم که در سایه آرامش و اعتدال و عقلانیت باشد.
هاشمی رفسنجانی یادآور شد: برای همگان ثابت شده است که زور، ترساندن، ارعاب مردم و امنیتی کردن هیچ فایده ای ندارد و این امنیت، امنیت گورستان خواهد بود ، ولی امنیت برای زنده ها نیست و ما برای زنده ها امنیت نیاز داریم.

برخی حزب اللهی‌ها به خیال خدمت به مردم، به آن‌ها ظلم کردند

هاشمی با قرائت آیه ای از قرآن کریم به معنی آن اشاره کرد و گفت: معنی این آیه چنین است که کسانی که ایمان داشته باشند، نباید ایمان شان را به ظلم آلوده کنند. این آیه باید بر سر در نهادهای امنیتی نوشته شود چون گاهی شاهدیم خیلی ها که خود را حزب اللهی می دانند، ظلم می کنند ولی تصور خودشان این است که از نظام دفاع می کنند، اما باید بدانند این اقدامات سکوت می آورد اما امنیت نمی آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروز عصر امام خمینی (ره) دوباره می درخشد، خاطرنشان کرد: کسانی هستند که نمی خواهند آن عصر دوباره تکرار شود و امام راحل سرلوحه کار ما قرار گیرد.
هاشمی رفسنجانی افزود: امروز همه ما در این مکان مهمان امام خمینی (ره) هستیم، هنوز بعد از گذشت سا ل ها زمانی که به این مکان می آیم حالت حزن و اندوهی که روزهای رحلت ایشان برایم تجدید می شود.امام راحل در دوران حیاتشان جان ما را تسخیر کردند، ایشان آرام سخن می گفتند، اما کلمات آرام ایشان جوانان آنان را بیدار می کرد.

وی یادآور شد: امام (ره) اسلام ، تشیع و ایران را زنده کردند ، سال ها بود که تلاش می شد امام را در بین مردم کمرنگ کنند ولی این تلاش اشتباه بود. ما تنها در سایه امام می توانیم رشد کنیم ، امام شخصیتی معمولی نبود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: کسانی که تلاش کردند امام راحل را کمرنگ کنند، ظلم کردند، آنان یاران امام را تار و مار کردند؛ ولی خداوند نمی خواهد آنان موفق شوند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • سیدمحمد خاتمی: امیدواریم نتیجه این انتخابات پایان بگیر و ببندها و آزادی زندانیان و محصورین باشد
 • آیت الله دستغیب: شعار اصلی انتخابات نودو دو "یا حسین میر حسین بود"
 • محمدرضا عارف: امیدواریم با وجود دولت تدبیر و امید مساله حصر آقایان موسوی و کروبی حل شود
 • یک عضو موتلفه: «شهادت می دهم میرحسین موسوی در زمان نخست وزیری خون به دل آقا می کرد»
 • دیدار فاطمه کروبی با خانواده مصطفی تاجزاده؛ مراقبت های پزشکی کروبی ناتمام ماند
 • آیت الله بیات زنجانی: امیدوارم که جامعه بیشتر از خدمات آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد بهره مند شود
 • آیت الله دستغیب: نظرم نسبت به آقای موسوی همان است که از گذشته بوده/ نمى‌دانم چگونه ناگهان امام زدایى شد
 • پیشنهاد آیت الله مظاهری به علی لاریجانی: جلسه سران سه قوا را با حضور هاشمی رفسنجانی تشکیل دهید
 • هاشمی رفسنجانی: مردم از شرایط سخت اقتصادی و فضای امنیتی خسته شده اند
 •  
  آخرین اخبار
 • دستور کار کمیسیون امنیت ملی: رفع تعلیق بانک مرکزی و شکایت به دادگاه‌های بین‌المللی درباره خسارت تحریم‌ها
 • امام موسی صدر از زبان دخترش حوراء: پدرم اهل گفت و گو و مدارا بود
 • زندانیان زن سیاسی که بیش از ۵ سال است یک روز مرخصی نداشته اند
 • اعتراض وکیل ستار بهشتی به قرار مجرمیت «قتل شبه‌عمد»: نظر ما ارتکاب قتل عمد است
 • اکبر ترکان: عملکرد ۴۵ روز آخر دولت دهم نمونه بارز عملکرد آنان در این سالهاست/ چه دارایی هایی را بخشیدند؟ چه اموالی جابه جا شد؟
 • بابک زنجانی: من یک بسیجی اقتصادی ام نه رانت خوار!
 • رسیدگی مجدد به پرونده اختلاس بیمه و سر حلقه خانه فاطمی
 • فرهنگستان واژه می سازد، مردم استفاده نمی کنند
 • افزایش ۳۳درصدی قیمت اجاره خانه در تهران
 • قطع درختان حواشی کرخه؛ ریه های شوش و دزفول در خطر هستند
 • محمدباقر نوبخت: قیمت بنزین افزایش نمی یابد
 • دکتر توفیقی: امسال دانشجوی ستاره دار نداریم/ ایجاد فضای باز سیاسی ضرورت دانشگاههاست
 • اکبر ترکان: ابوالمشاغل نیستم
 • یک نماینده مجلس: فتنه گران دنبال حمله ناتو به ایران بودند!
 • علی لاریجانی: همه گروه ها و تفکرات را به رسمیت نشناسیم کشور با مشکل رو به رو می شود
 • مسجدجامعی: محسن هاشمی جامع ترین برنامه را برای اداره تهران ارائه کرده
 • مولوی عبدالحمید: کودتا و کشتار راه بیان نارضایتی نیست، باید تدبیر و گفت و گو کرد
 • پیشنهاداتی برای وزارت اطلاعات
 • حق برداشت از حساب 16 میلیاردی را فقط بقایی و احمدی نژاد دارند
 • حمید رضا بقایی: 160/000/000/000 را پس می‌دهیم
 •