به روز شده: ۱۱:۰۱ تهران - شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

احمدی نژاد: با اطمینان می گویم این دولت پاک ترین دولت است، حلالم کنید!

امروز: طی هفته های جاری برای دومین بار ضرغامی رسانه ملی را در اختیار احمدی نژاد قرار داد تا مثل همیشه بدون حضور خبرنگاران و منتقدانش به تعریف و تمجید از خود و مدیرانش بپردازد و با تطهیر خود همه چیز را به گردن دشمنان فرضی بیندازد تا در آخرین روز از عمر دولت دهم دین بخشش زمین های نمایشگاه بین المللی به صدا و سیما ادا شده باشد.

چندی پیش وقتی رسانه ملی ساعتها در اختیار احمدی نژاد قرار گرفت تا با ارائه آمار غیرواقعی وانمود کند همه چیز آرام است، فعالان سیاسی و اقتصادی و کارشناسان نقدهای جدی به سخنان او وارد کردند. اما نتیجه آن حضور تصویری برای صدا و سیما بذل و بخشش زمین های نمایشگاه بین المللی را به همراه داشت. حاتم بخشی که حتی صدای وزیر صنعت را هم در آورد.

اینک در آخرین روز از عمر دولتی که حتی اصولگرایان آرزو می کنند که دیگر پروژه احمدی نژاد در کشور تکرار نشود، باز رسانه ملی یکطرفه در اختیار او قرار گرفته تا خود را تطهیر کند و همه چیز را به گردن دشمنان فرضی بیندازد و گلایه کند که ما زیاران چشم یاری داشتیم!

محمود احمدی نژاد پس از هشت سال بحران سازی برای کشور و اشاعه فرهنگ دروغ و فساد مالی با این ادعا که پاک ترین دولت تاریخ بوده است، از ملت ایران خواست او و همکارانش را حلال کنند.

پس از آن بود که سایت پارسینه در یک نظر سنجی از مردم پرسید که آیا او را حلال می کنند و تاکنون بیش از ۷۲ درصد گفته اند که او را حلال نخواهند کرد.

احمد نژاد که طی هشت سال ریاستش بر قوه مجریه به رغم همه تلاشهایش برای به دست گیری دانشگاه آزاد موفق نشده بود آن را تحت سیطره خود در آورد، حال از مجوز دانشگاه بین المللی اش خبر می دهد و از مردم می خواهد که سهامدار این دانشگاه شوند.

او که مدعی است اموالش طی این مدت هشت سال تغییری نکرده است اما نمی گوید گرفتن مجوز دانشگاه بین المللی و در اختیار گرفتن دفاتر دولتی برای این دانشگاه آیا مصداق رانت هست یا نه؟

احمدی نژاد که در اثر تصمیمات خلق الساعه دولتش بیش از بیست میلیون نفر زیر خطر فقر زندگی می کنند و هزاران نفر ناچار از خروج از کشور شده اند، مدعی شده است: اینکه تصمیم بگیریم و بدانیم که عده‌ای از مردم بر اثر آن آسیب می‌بینند، هرگز در دوره ما انجام نشد و ما چنین تصمیمی نگرفتیم.

وی بر خلاف قول آوردن پول نفت بر سر سفر مردم که بارها تکرار کرده بود، ادعا کرد که برخی این گونه قول می دادند که فلان قدر پول می دهیم یا این و آن را می آوریم و می بریم ولی من چنین قول هایی را ندادم اما تعهداتی بین من و همکارانم اتفاق افتاد؛ به مردم قول دادم که با تمام تلاش پای منافع ملت خواهم ایستاد و از عظمت و تمامیت ملت دفاع خواهم کرد و هرگز سرگرم منافع شخصی نخواهم شد. ملت خودشان باید در این باره قضاوت کنند.

احمدی نژاد بدون اشاره به اختلاس ها و مفاسد مالی گسترده دولتمردان و مدیرانش، ادعا کرد: قول دادیم پاک دست باشیم، با اطمینان می گویم این دولت پاک ترین دولت است؛ اگر چه تلاش کردند وصله هایی به دولت بچسبانند اما نچسبید.

هر چند کارشناسان و فعالان سیاسی از استبداد رای احمدی نژاد گلایه مندند و بر این باورند که تصمیمات این دولت مبتنی بر کارشناسی نبوده است، اما احمدی نژاد مدعی است که کارها را با کارشناسی و دقت حداکثری انجام داده و منافع عموم مردم را در نظر گرفته است و هیچ گاه تحت فشار تقاضایی که ما را از حقوق عموم ملت منحرف کند قرار نگرفتیم. شهادت می دهم که همکارانم نسبت به این قول وفادار بوده اند.

وی با این ادعا که بنده کوچک و خادم ملت هیچ سندی علیه ملت امضا نکردم مدعی شد: هیچ کس نمی تواند سندی بیاورد که بگوید من علیه ملت یا علیه ارزش های حاکم بر کشور امضا کردم.

احمدی نژاد که طی هشت سال گذشته بارها تهدید به افشاگری کرده بود اما در آخرین نطق خود گفته است: سکوت ما آگاهانه بود، کشور ما در شرایطی نیست که همه به مناقشات بپردازند بلکه همه باید دست به دست هم دهیم، مسائل فرعی را مطرح نکنیم و مانع تراشی نکرده تا کار پیش رود. ما مثل مادر اصلی عمل کردیم، از این به بعد هم همینطور خواهیم بود.

هر چند به گفته فعالان سیاسی و حامیان قبلی این رییس دولت دهم وی دارای زمینه های اجتماعی برای تشکیل حزب و گروه نیست، اما احمدی نژاد گویی این واقعیت را هم قبول ندارد و گفته است که گمانه زنی ها بسیار بود که من حزب و گروه تشکیل می دهم و افراد گوناگون را وارد این تشکیلات خواهم کرد.

احمدی نژاد از مجوز دانشگاه بین المللی خود خبر داد و گفت که در حال راه اندازی آن هستیم تا از داخل و خارج دانشجو گرفته و سعی کنیم بیشتر تحصیلات تکمیلی و علوم و فناوری های نوین را در آن فعال کنیم تا عرصه علمی کشور را تکان دهد.

وی بدون اشاره به هزینه های سنگین راه اندازی یک دانشگاه از مردم خواست که به او کمک مالی کنند و گفت که ما و همکارانی که دانشگاه را تاسیس کردیم پولی نداریم که از خودمان بگذاریم، یک ساختمان از دولت به طور موقت گرفته ایم و از این طرف و آن طرف مقداری پول و کمک هایی را دریافت کردیم اما به هر حال هزینه تاسیس دانشگاه بسیار زیاد است.

احمدی نژاد که هنوز سهام عدالتش به نتیجه نرسیده حالا می خواهد ملت سهام دار دانشگاه او باشند و حتی بعد از رفتنش هم می خواهد بارش بر دوش مردم باشد و گفت است: فکر کردیم این دانشگاه را هم به دوش مردم بیندازیم تا جوری باشد که مردم در آن مشارکت کنند تا این دانشگاه برای هیچ شخص یا گروه خاصی نباشد.

احمدی نژاد بدون اشاره به تخریب هایی که در عرصه اقتصاد و صنعت و سیاست خارجی به کشور وارد کرده است، ادامه داد: هرجا قانع شدیم که کسی آسیب نمی بیند تصمیم گرفتیم البته این به آن معنی نیست که هیچ کس آسیب ندیده است؛ ممکن است بی اعتنایی شده یا کم توجهی شده باشد اما این ها غیرارادی است. بنا نداشتیم خواسته کسی را پاسخ ندهیم یا به کسی توجه نکنیم که فکر می کنم مردم باید ما را حلال کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: من بسیار ضعیف هستم اگر کوتاهی صورت گرفته و کسانی آسیب دیدند از مردم خواهش می کنم که همه دولت را حلال کنند. ما در حد توانمان کار کردیم به هر صورت ما محدود هستیم و توانمان در همین حد بوده است؛ البته ملاحظاتی هم وجود دارد در بسیاری از موارد می توانستیم کاری بکنیم یا حرفی بزنیم اما مصالح بالاتر وجود داشته، ما شرایط منطقه وضعیت عمومی را می دیدیم.

در پایان مجری خطاب به احمدی نژاد گفت: شما در این مدت ۸ سال خیلی فرق کردید و موهایتان سفید شده است. سپس احمدی نژاد پاسخ داد: من با همان وزنی که وارد دولت شدم با همان وزن بیرون می روم.

اما او اشاره ای به وزن خسارات وارد شده به کشور نکرد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • عدم حضور هاشمی و روحانی در سخنرانی احمدی نژاد و سیداحمد خاتمی در روز قدس
 • عماد افروغ: کسانی که لیوان احمدی‌نژاد را تا ته سر می‌کشیدند، امروز از او انتقاد می‌کنند/باید رانت ۲۰ ساله این باند مخوف افشا شود
 • افزایش بدهی دولت به تامین اجتماعی به ۵۱‌هزار ‌میلیارد تومان
 • احمدی نژاد: مهمترین مأموریت دولت، زمینه سازی برای حاکمیت امام عصر(عج) بود
 • میراث نفتی دولت نهم و دهم در پارس جنوبی: سود سالانه قطر ۱۶ میلیارد دلار؛ ایران صفر
 • «یادگاری» برای دولت جدید: سازمان های ورشکسته و بدهی های فراوان
 • هشدارترکان: اخبار موثق داریم که دولت دهم با عجله مشغول قرارهای میلیاردی و استخدام های گسترده است
 • اولین‌هایی که احمدی نژاد نگفت؛ از فساد تاریخی تا گرانی‌های فزاینده
 • علی تاجرنیا: دولت حسن روحانی وامدار انهدام سرمایه‌های کشور است
 •  
  آخرین اخبار
 • جزییات تکان دهنده ای از بازجویی های حسین رونقی
 • مادران زندانیان تبعید شده به اهواز؛ جان عزیزانمان در خطر است
 • افزایش ۶۵٫۳ درصدی قیمت برنج و ۴۳٫۱ درصدی گوشت قرمز در یک‌سال
 • شرایط غیر انسانی فعالان رسانه‌‌ای در زندان و تلاش برای سرپوش گذاشت بر قتل ستار بهشتی
 • ابولفضل موسویان:روحانی از معرفی وزرای دلخواه خود عقب نشینی نکند
 • قطعنامه محکومت نقض حقوق بشر در ایران در کنگره فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر
 • جنجال آفرینی با تحریف موضع روحانی درباره اسرائیل
 • نامه سرگشاده شيرين عبادى به حسن روحانى/در پی دعوت از عمرالبشیر برای شرکت در مراسم تحلیف رییس جمهوری
 • واکنش چین، روسیه و ترکیه به مصوبه مجلس آمریکا در مورد تحریمهای جدید ایران
 • بازداشت موقت بیش از پنج هزار نفر از سوی گشت ارشاد استان فارس
 • شوک اقتصادی با بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر توقف اختصاص ارز 1226 تومانی به واردات کلیه کالاها
 • انتقاد دولت اوباما از تحریم جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران
 • کاهش ۱۷ درصدی صادرات نفتی ایران در گزارش سالانه اوپک
 • انتقاد شدید کمیسیون آزادی‌های مذهبی در جهان از فتوای رهبر جمهوری اسلامی
 • ابراز امیدواری نهاوندیان به حل مشکلات ایران و غرب در دولت روحانی
 • مادر ابوالفضل عابدینی: چرا مسئولان به صدای تظلم خواهی یک مادر توجه نمی کنند/ حرمت خانه و زندگی مان را هم نگه نداشتند
 • همسر شهید باکری: روزی به کوچه اختر خواهم رفت و عذرخواهی خواهم کرد
 • مرخصی دائمی برادر حسین!
 • انتقاد امام جمعه ایذه از محاصره روستاییان پشت آب سد کارون: اسرائیل هم اینگونه غزه را محاصره نکرد
 • علی اکبر ناطق نوری: امیدوارم شاهد آزادی احزاب سیاسی در دولت روحانی باشیم
 •