به روز شده: ۰۹:۴۳ تهران - پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲

احمد شیرزاد: روحانی قاطعانه سنگ‌اندازی ها را با مردم در میان بگذارد

امروز: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:روحانی باید تصمیمات خود را با اقتدار اتخاذ کند و در راستای وعده‌ای که به مردم داده است و هماهنگ با نهادهای قانونی با چنین پارازیت‌هایی صحنه را خالی نکند و آنچه صلاح است انجام دهد او باید حرف خود را به ملت بزند و اگر سنگی جلوی پای او انداخته شد انتظار این است که قاطعانه آن را با مردم در میان بگذارد چراکه تجربه نشان داده است سکوت مظلومانه دراین خصوص فایده‌ای نخواهد داشت.

احمد شیرزاد در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به چینش کابینه دولت یازدهم عنوان کرد: رئیس جمهور منتخب با شعار زنده باد اصلاحات،زنده باد هاشمی و خاتمی و با شعار اعتدال پیروز انتخابات شد بنابراین کابینه وی نیز باید با این شعار‌ها هماهنگ باشد در غیر اینصورت رئیس جمهور یک شخصیت دکوری خواهد شد که دیگران همانند گذشته به کار خود ادامه خواهند داد.

وی با تاکید براینکه برای کارآمدی دولت، وزرا باید از میان کار‌شناسان درجه یک و شخصیت‌های باتجربه انتخاب شوند، گفت: این افراد باید از اقدامات خودسرانه خودداری کنند بحث قانونمندی افراد یک دولت مهم‌ترین بحثی است که فقدان آن را در دولت‌های نهم و دهم دیدیم اما با‌شناختی که ما از روحانی داریم می‌دانیم که وی فردی پایبند به قانون است و خواهد بود.

شیرزاد با بیان اینکه رای مردم در انتخابات اخیر در واقع رای به تغییر بود، عنوان کرد: اگر عده‌ای گمان می‌کنند که هرچه طبق روال قبل بوده هم اکنون نیز باید اجرا شود باید گفت که دیگر چه نیازی به انتخابات و تغییر دولت بود؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اظهارات عده‌ای مبنی براینکه وزرای دولت آینده نباید از میان تکنوکرات‌ها باشند، گفت:مگر می‌توانیم دور یک عده را خط بکشیم و بگوییم تنها کسانی که مشابه ما فکر می‌کنند باید در دولت حضور داشته باشند این حرف کودکانه‌ای است.

وی افزود: متاسفانه همچنان عده‌ای عنوان می‌کنند که کابینه دولت یازدهم نباید اهل فتنه و یا ساکتین فتنه باشد جای تاسف است که این عده هنوز حاضر نیستند همه را به یک چشم نبینند به نظر من نفس این کار توهین برانگیز و نوعی بی‌ادبی است اگر کسی ممنوعیت کار سیاسی دارد دادگاه باید آن را احراز کرده باشد نه اینکه با برچسب زدن بخواهیم مانع از فعالیت عده‌ای شویم.

شیرزاد با تاکید براینکه وقتی صحبت از قانون می‌شود یعنی قانون باید همواره حاکم باشد، گفت: اگر دادگاه فردی را از داشتن پست دولتی منع کرد می‌توان چنین اظهاراتی داشت اما وقتی محکوم نشده است چرا عده‌ای باید در محافل خود یک لیست تهیه کنند و عناوینی به آن‌ها بدهند که اخلاقی و قانونی نیست این عناوین باید اثبات شود.

وی خطاب به نمایندگان عنوان کرد: من از نمایندگان مجلس می‌خواهم که وارد این بازی‌ها نشوند چرا که در این صورت این افراد نیز حق دفاع از خود را خواهند داشت همه باید بدانند دوران چهار ساله منولوگ تمام شده است و امروز همه حق حرف زدن دارند دوران اینکه هرکسی از رسانه ملی هر آنچه خواست به دیگران نسبت بدهد و بقیه وادار به سکوت شوند نیز تمام شده است آن‌ها باید بدانند هر حرفی بزنند پاسخ آن را خواهند شنید.

شیرزاد ادامه داد: نمی‌دانم آقایان چگونه برای خود احراز می‌کنند که فلان فرد گوشه کتش آلوه به فتنه است این باعث می‌شود رفتار غیرقانونی و برچسبی گسترش یابد و عده‌ای بی‌حساب و کتاب وارد چنین تهمت‌هایی شوند در حالی که این به نفع کشور نیست. روحانی رای آورده است که به چنین رفتار‌هایی پایان بدهد.

شیرزاد همچنین تاکید کرد: نمایندگان توجه کنند اگر وزیری معرفی می‌شود که کارآمد نیست و یا کارنامه مدیریتی ضعیفی دارد می‌توانند به او رای ندهند اما با تهمت زدن و برخوردهایی که دیگر دوره آن‌ها به سر آمده فقط حیثیت مجلس لکه دار می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در خصوص حضور روسای جمهور قبلی در مراسم تحلیف روحانی عنوان کرد: دعوت از روسای جمهور پیشین یک سنت بوده که در هر دوره انجام می‌شد و این ادب مجلس را نشان می‌دهد من بخاطر دارم که اولین باری که لاریجانی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد جلسه‌ای گذاشت و از نمایندگان دوره قبل دعوت کرد سیاست بالا و پایین دارد اما نمی‌توان تاریخ را انکار کرد خاتمی و هاشمی هرکدام ۸ سال رئیس جمهور این مملکت بوده‌اند چرا عده‌ای می‌خواهند تاریخ را عوض کنند. کسانی در تاریخ این کشور نقش داشتند چه عده‌ای بخواهند و چه نخواهند. دعوت از شخصیت‌های نظام که مورد قبول ملت هستند، ادب مجلس را نشان می‌دهد.

وی با تاکید براینکه تهدید کردن در خصوص دعوت روسای جمهور قبلی در مراسم تحلیف دور ازشان نمایندگی است عنوان کرد: صحن مجلس آوردگاه کسانی نیست که صدای آن‌ها بلند‌تر است مجلس جای منطق است و اگر کسانی انتقاد دارند می‌بایست آن را منطقی بیان کنند. دوره خط و نشان کشیدن به سر آمده است.

این فعالی سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: عده‌ای در مجلس تلاش می‌کنند تا هیات رئیسه را تحت فشار قرار دهند تا ازآیت اله هاشمی و سید محمد خاتمی برای حضور در مراسم تحلیف دعوت صورت نگیرد اما آن‌ها بدانند که این دو شخصیت بزرگوار هیچ‌گاه برای دعوت شدن به مراسم تحلیف پر و بال نمی‌زنند آن‌ها مثل همیشه زندگی خود را خواهند زد وشان و شخصیت آن‌ها همواره محفوظ خواهد ماند. با این کار‌ها حرمت آن‌ها کاسته نمی‌شود اما کسی که در خصوص آن‌ها ادب را مراعات کند خود را مورد تمجید قرار داده است.

شیرزاد افزود: فکر می‌کنم بهتر است مجلس این مراسم را‌‌ همان گونه که‌ شأن این قبیل برنامه‌ها بوده است برگزار کند نمی‌توان صرف مخالف بودن با عقیده فردی به او بی‌احترامی کرد ولی در عین حال می‌توانیم نظرات وی را نقد کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تعاملات ایران با سایر کشور‌ها عنوان کرد: روحانی باید با اقتدار با پارازیت‌هایی که از داخل به بیرون منتقل می‌شود مقابله کند قطعا وی خارج از حیطه اختیارات خود در زمینه سیاست خارجی عمل نخواهد کرد اما انتظار این است که قدم‌های خود را با قدرت بردارند.

وی در واکنش به اظهارات حسینیان مبنی براینکه در صورت حضور جک استراو در مراسم تحلیف از او با گوجه پذیرایی خواهند کرد، گفت: روحانی نباید مرعوب چنین تهدیدهایی شود کسانی این حرف‌ها را می‌زنند که کار دیگری از دست آن‌ها ساخته نیست این اقدامات مخصوص افرادی است که راه بهتری برای ابراز وجود ندارد اما سوال این است که چرا فردی مثل حسینیان که این سال‌ها همواره قدرت داشته و از تریبون‌های مخالف صدای او شنیده شده است باید این حرف را بزند.

وی با تاکید براینکه قطعا فردی همچون حسینیان چنین کاری را نخواهد کرد گفت: اما صحبت از این اقدام نیز دور ازشان مجلس است من فکر می‌کنم این حرف‌ها تنها برای این است که دست و دل رئیس جمهور منتخب را بلرزانند اما نباید فراموش کرد که روحانی فردی نیست که در برابر این افراد کوتاه بیاید و قطعا دست کسانی را که بخواهند با غوغا سالاری عقیده خود را حاکم کنند کوتاه خواهد کرد.

شیرزاد افزود: ‌روحانی باید تصمیمات خود را با اقتدار اتخاذ کند و در راستای وعده‌ای که به مردم داده است و هماهنگ با نهادهای قانونی با چنین پارازیت‌هایی صحنه را خالی نکند و آنچه صلاح است انجام دهد او باید حرف خود را به ملت بزند و اگر سنگی جلوی پای او انداخته شد انتظار این است که قاطعانه آن را با مردم در میان بگذارد چراکه تجربه نشان داده است سکوت مظلومانه دراین خصوص فایده‌ای نخواهد داشت.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • پشت پرده برای رای اعتماد به کابینه روحانی؛ شرط لاریجانی برای رای اعتماد: وزارت کشور را به رحمانی بدهید
 • فاطمه راکعی: عدم حضور زنان در کابینه روحانی برای جامعه زنان نگران‌کننده است
 • «یادگاری» برای دولت جدید: سازمان های ورشکسته و بدهی های فراوان
 • سیدمحمود میرلوحی: روحانی زمینه بازگشت یاران امام به عرصه را فراهم کند
 • هشدارترکان: اخبار موثق داریم که دولت دهم با عجله مشغول قرارهای میلیاردی و استخدام های گسترده است
 • اکبر ترکان: احمدی نژاد نامه خود به خاتمی در سال ۸۴ را اجرا کند
 • خاتمی در مراسم تحلیف حضور خواهد یافت
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی: اگر بگذارند روحانی به اعتماد و امیدواری مردم پاسخ شایسته می‌دهد
 • علی جنتی: موضع پدرم درباره احمدی​ن‍ژاد مانند گذشته نیست
 •  
  آخرین اخبار
 • علی شکوری راد: آیا رهبری اشتباه خود را می پذیرد تا نوبت به دیگران برسد؟
 • اسدالله عسگراولادی: طی ماههای آینده با کمبود مواد غذایی در کشور مواجه می شویم
 • تجمع اعتراضی و تحصن پزشکان و پرستاران در بیمارستان بوشهر
 • اعضای کمیسیون امنیت مجلس به زندان رجایی شهر می روند
 • تصویب طرح تشدید تحریم‌های ایران توسط مجلس نمایندگان آمریکا
 • احمدی نژاد: مهمترین مأموریت دولت، زمینه سازی برای حاکمیت امام عصر(عج) بود
 • اشتباه کجا بود؟ حصر و حبس تا به کی؟
 • عدالت در سیره علوی
 • بستری شدن مهدی کروبی در بیمارستان قلب تهران
 • پاسخ دبیرکل سازمان ملل به نامه ۷۰نفر از اساتید نامدار پزشکی ایرانی درباره تحریم‌ دارویی ایران
 • هشدار مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم نسبت به نزاع های قومی- مذهبی در جهان اسلام
 • آغاز بحران گندم و بی پولی مراکز خرید برای پرداخت بها
 • فراخوان جمعی از جوانان اصلاح طلب برای جشن وحدت ملی
 • مجمع اسلامی دانشجویان دانشگَاه سمنان: وزیر علومی انتخاب کنید که آزادی بیان را پاس بدارد
 • جدول مقایسه‌ای؛ قیمت‌ها در دوره احمدی‌نژاد چگونه بالا رفت
 • معاون وزیر امور خارجه: سه هزار ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند/سفیر نباید ازیک قاچاقچی دفاع کند
 • خانواده های زندانیان اعتصابی تبریز: اعتصاب غذا تا تشکیل یک دادرسی منصفانه
 • میراث نفتی دولت نهم و دهم در پارس جنوبی: سود سالانه قطر ۱۶ میلیارد دلار؛ ایران صفر
 • میترا پورشجری: پدرم را به جای بیمارستان، در فاضلابهای ندامتگاه کرج نگهداری می کنند
 • کاهش خرید چهار خریدار اصلی نفت ایران
 •