به روز شده: ۰۶:۴۱ تهران - پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲

موسوی لاری: واقع بینی و دوری از تملق و چاپلوسی، راهکار اعتمادسازی است

امروز: ضیافت بزرگ افطاری اصلاح‌طلبان استان همدان با حضور صدها فعال اصلاح‌طلب از تمامی شهرستان های استان در حسینیه شالبافان همدان برگزارشد.

به گزارش جرس، عبدالواحد موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر كشور دولت اصلاحات، مهندس احمدخرم استاندار اسبق همدان و وزیر راه ‌و ترابری دولت اصلاحات، دو تن از استانداران سابق استان، پنج تن از نمایندگان ادوارمختلف استان درمجلس و بیش از سی تن از فرمانداران و مدیران كل سابق دستگاه‌های اجرایی استان از جمله‌ی حاضرین این مراسم بودند.

دراین مراسم كه اعضای گروه‌های اصلاح‌طلب فعال درسطح استان ازجمله انجمن اسلامی جامعه‌ی پزشكی، انجمن اسلامی دانش‌آموختگان ایران اسلامی(ادوار دفترتحكیم وحدت)، حزب اسلامی كار، انجمن اسلامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های همدان،حزب كارگزاران سازندگی، حزب مردمسالاری، حزب اعتمادملی،انجمن اسلامی معلمان همدان، خانه‌ی كارگر،حزب جامعه‌ی مدنی اسلامی استان به همراه اعضای جبهه‌ی مشاركت ایران اسلامی وسازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ونیز اعضای كانون صنفی معلمان همدان حضور داشتند، آقای موسوی لاری به سخنرانی پرداخت.

موسوی لاری باانتقاد از كنارگذاشته‌شدن اقدامات اساسی و زیربنایی دركشور، تصریح کرد: تملق و چاپلوسی به آفت بزرگی برای جامعه بدل‌شده است و باید واقعیت‌ها به خوبی بازگو شوند.

وی افزود: برخی مدیران مسئولیت پیامدهای اشتباهات خود را نمی پذیرند و هر تصمیم و راهی که انتخاب نموده‌اند را بهترین می‌دانند. این تفکر، یک آفت و زیان بزرگ برای کشور است.

عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه‌گفت: در شرایطی كه فضای طرح نظرات و ایده‌ها وجودنداشته‌باشد، قطعا فضای بی‌اعتمادی ایجاد می‌شود و واقع بینی و دوری از تملق و چاپلوسی، راهکار اعتمادسازی است.

وی با تاکید براینکه تملق همچون موریانه، پایه‌های مدیریت را می‌خورد، ابراز داشت: همه باید با صراحت و شهامت، نقاط ضعف را برای جامعه بازگو کنند. بیان انتقادات سازنده تاثیر فراوانی ذز پیشرفت كشور دارد.

وی، استفاده از ظرفیت‌های انسانی، مادی و معنوی را از عوامل پیشرفت عنوان و ابراز داشت: اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود، پیشرفت‌ها بیشتر خواهد بود. همچنین وی از ورود افراد بی‌تجربه در عرصه مدیریت انتقادكردوگفت: متاسفانه کارهای اساسی و زیربنایی کنار گذاشته شده و به ظواهر پرداخته شده است.

وی با اشاره به درآمد ارزی ناشی از نفت طی ۸ سال گذشته که قریب به ۷۰۰ میلیارد دلار بوده است، گفت: درآمد نفتی ۸ سال گذشته بیش از درآمد یک قرن بوده است.

پیش از سخنرانی آقای موسوی لاری، بیانیه اصلاح‌طلبان استان قرائت شد كه متن كامل آن بدین شرح می‌باشد:

ملت آگاه ایران، مردم فهیم استان همدان !
حضور‌حماسی در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری به‌رغم همه‌ی‌محدودیت‌ها، بیانگر هوشمندی و‌درایت تحسین‌برانگیز شما و شایسته قدردانی‌است. این حضور، باطل السحر تمامیت خواهان اندكی‌گردیدكه با تكیه بر منابع و امكانات مالی و سیاسی‌گسترده، در صدد حذف آخرین نشانه‌های جمهوریت نظام بودندكه ناممكن ساختن حضور آقای خاتمی و عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی از جمله این تلاش ها بود وصدالبته، از اسلامیت مورد ادعا هم در تطبیق با معارف و معاریف دینی‌اثری‌ مشهود نبود. امروز خدای بزرگ را شاكریم كه مجموعه‌ای عظیم و گسترده از دلسوزان و خردمندان كشور به مثابه جبهه‌ای در برابر افراطی‌گری شكل یافته و اهدافی را مطرح و دنبال می‌كند كه سالیان متمادی اصلاح طلبان علی‌رغم حذف و حصر و حبس ، مطمح نظر داشته‌اند . اینك لازم می‌دانیم مراتب شادباش خویش را به محضر شما ملت گرانقدر و منتخب گرامی‌مان جناب آقای دكتر‌روحانی ابراز‌ داریم و از تمامی بزرگانی كه به انحاء گوناگون درایجاد نشاط انتخاباتی و عینیت بخشی نسبی به مفهوم انتخابات و یكپارچگی آراء تعقل‌گرایان و تحول‌خواهان ایفای نقش نمودند ، به ویژه جناب آقای دكتر محمدرضا عارف سپاس‌گزاری نماییم .

امروز سكان اجرایی در حالی به دولت جدید سپرده می‌شود كه كشور در عرصه های مختلف با بحران‌های جدی مواجه است كه اهم آن ها عبارتند از : موضع تضعیف شده در موضوع هسته‌ای و تنزل جایگاه جهانی كشور در عرصه سیاست خارجی، محدودیت رسانه ها و گردش اطلاعات و موانع ایجاد شده در مسیر تحزب و تشكل های غیر‌دولتی و نگاه امنیتی به مقولات سیاسی و اجتماعی در عرصه سیاست داخلی، آمار دهشتناك فساد ، بزهكاری ، اعتیاد، طلاق و رواج بی‌اعتمادی در عرصه اجتماعی، راكد ماندن پروژه های متعدد كوچك و بزرگ و بازده نازل منابع در عرصه صنعتی و عمرانی، تورم و بیكاری و فقر فزاینده، اختلاس، مصرف نابجای منابع، عدم رعایت الزامات قانونی درپرداخت یارانه و رشد سرسام‌آور نقدینگی درعرصه اقتصادی، انهدام نهاد ریشه‌داركارشناسی، مدیریت و تصمیم‌سازی درعرصه برنامه ریزی، آشفتگی، ناهماهنگی و هنجارشكنی بی‌سابقه در عرصه روابط سه قوه آن هم در‌حاكمیت‌یكدست و رواج بداخلاقی و قانون‌گریزی. این‌ها تنها بخشی از ثمره‌ی نا كارآمدی‌هایی است كه اكنون كسی حاضر به پذیرش مسئولیت آن نیست و مقایسه شرایط حاضر با وضعیت كشور در پایان دولت اصلاحات و آغاز به كار دولت نهم به شهادت آمار و ارقام مراجع رسمی و كارشناسان و متخصصین امر، عمق خرابی‌ها را نمایان‌تر می‌سازد .

ما صداقت، اخلاق ،عقلانیت و نقدپذیری را مبنای رفع بسیاری از ناهنجاری‌های موجود می‌دانیم و بر این باوریم كه اگر شفافیت و علنیت بر فضای عمومی كشور سایه نیفكند تلاش های اصلاحی راه به جایی نخواهد برد .

مردم رشید ایران !
تحقق مطالبات عمومی ، صرفا" از مسیر حضور سازمان یافته‌ی شما در عرصه ها قابل دستیابی است و اعمال نظارت عمومی با پرسشگری میسور است. تسریع در حصول این هدف، مستلزم وجود جریان آزاد اطلاعات، حضور موثر مطبوعات و رسانه‌ها، پرهیز از اعمال سلیقه‌های شخصی و جناحی، محترم شمردن حقوق شهروندی و اعمال حقوق مصرح در قانون اساسی برای آحاد جامعه به ویژه حقوق مربوط به فعالیت احزاب، تشكل‌ها، قومیت‌ها و مذاهب و برگزاری اجتماعات قانونی می باشد. در این میان، وجود و حضور رسانه های مستقل در فقدان رسانه‌ی فراگیر و بی‌طرف ملی، واجد نقشی تعیین‌كننده است.
ما نگرانیم چه بسا دركوتاه مدت، دستگاه‌های عدیده نظارتی كه طی هشت سال اخیر به محاق تعطیل و تماشا رفتند، تدریجا" به میدان آمده و به جای كمك در ترمیم خرابی‌های به‌جامانده، به مانع‌تراشی درجبران عقب ماندگی‌ها بپردازند. ما معتقدیم كه همه‌ی خردمندان و علاقه‌مندان به این مرز و بوم باید با‌تمام توان و ظرفیت، به كمك دولت جدید برخیزند. جای تردید نیست كه اگر عزم ملی از صدر تا ذیل در این راستا شكل نگیرد، امكان رفع معضلات كنونی و مشكلات معیشتی به‌ویژه برای اقشار فرودست جامعه میسر نخواهد شد .
دیری نگذشته كه پیشنهاد گفتگوی تمدن ها به نمایندگی از سوی ملت بزرگ ایران، بازتاب مثبت وسیعی در جهان برانگیخت و با ارتقاء موقعیت جهانی ایران ، تاثیرات شگرفی بر امور گوناگون كشور برجای نهاد.ملت ما با پیشینه‌ی غنی فرهنگی و دینی ، منادی تعامل و گفتگوست. بر این اساس، تنش زدایی و شاخص قراردادن منافع ملی در تعامل سازنده‌ی بین المللی را لازمه‌ی عقلانیت و تدبیر در سیاست خارجی می‌دانیم .
در پایان لازم می‌دانیم بر خواست عمومی ملت ایران مبنی بر رفع محدودیت های غیرحقوقی و غیرقانونی به‌ویژه آزادی زندانیان ‌سیاسی ‌و مدنی ‌تاكید نماییم. تحقق این مهم ‌و گشایش ‌در حصردلسوزان شاخص این آب ‌و‌خاك، حلاوت كامیابی های ملت ما را افزون خواهد ساخت .

بر اساس گزارش مذکور، میزبانی مراسم را گروه‌های اصلاح‌طلبی برعهده داشتند كه توانستند علیرغم فشارها ومحدودیت‌های هشت سال اخیر،انسجام تشكیلاتی خویش را حفظ نمایند. یكی از نمونه‌های این فشارها، تهدیدهاو تحدیدها، بازداشت تعدادی از نمایندگان گروه‌های مذكور ازجمله حسین لقمانیان نماینده همدان درمجلس ششم بود كه در پایان سال 91 در مسیر سفرآنان به ‌تهران برای دعوت از خاتمی به‌منظور كاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری رخ داد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • موسوی‌لاری: تملق و چاپلوسی مانند موریانه پایه و اساس مدیریت را می‌خورد
 • توصیه موسوی لاری به اصولگرایان: رقابت را بپذیرید و برای دولت بحران سازی نکنید
 • موسوی لاری: مردم به روند اداره کشور در هشت سال گذشته «نه» بزرگ گفتند
 • موسوی لاری: اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات هنوز تصميم نگرفته‌اند
 • موسوی لاری: اصلاح‌طلبان به هرقیمتی در انتخابات یازدهم شرکت نمی‌کنند
 • موسوی لاری: باید مطمئن شویم حضور اصلاح طلبان در انتخابات تشریفاتی نیست/خبر کاندیداتوری خاتمی دروغ است
 • موسوی لاری: مجلس اختیارات ملت را به دولت تفویض کرده
 • موسوی لاری: ایید صلاحیت همه افراد زیر چتر نظام از الزامات انتخابات ریاست جمهوری است
 • موسوی لاری: پذیرفته ایم رهبری راس هرم نظام است، ولی انتقادات خود را هم مطرح می کنیم
 •  
  آخرین اخبار
 • نامه‌ ابوالفضل عابدینی به دادستان تهران و اعلام اعتصاب غذا
 • نامه تکان دهنده ابوالفضل عابدینی به صادق لاریجانی
 • تصاحب بازار صنایع دستی ایران توسط چین
 • فاطمه راکعی: عدم حضور زنان در کابینه روحانی برای جامعه زنان نگران‌کننده است
 • احمد توکلی: توکلی: مهم‌ترين نقد میرحسین به احمدی نژاد، عدم تمکین به قانون بود
 • شکوری‌راد: به دنبال احیای جبهه مشارکت هستیم
 • معصومه ابتکار: ایرانی‌ها ۴ برابر استاندارد جهانی مصرف آب دارند
 • فرشاد مومنی: مسائل حیاتی کشور را بازیچه سیاست‌زدگی و تبلیغات وارونه نکنیم
 • مصباح یزدی: اقتضای توحید اعتقاد به ولایت است
 • فتوای آیت الله خامنه ای در خصوص حرمت اطلاع رسانی: گزارش دادن ظلم مسئولان به مردم حرام است
 • گزارشی دیگر از آن چه در جلسات خصوصی می گذرد
 • خوارج چه کسانی بودند
 • اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و اعتراض به واگذاری به سپاه‎
 • اعتراض ۴۴ زندانی سیاسی به تبعید شاهد آثار شکنجه در بدن ستار بهشتی
 • قیمت‌های جدید پیشنهادی ۴ نوع نان
 • بی اطلاعی رئیس دیوان عدالت اداری از ارسال نامه وزیر اقتصاد در مورد پرونده ۷۴ هزار میلیاردی
 • «یادگاری» برای دولت جدید: سازمان های ورشکسته و بدهی های فراوان
 • ناطق نوری: امام علی برای اعتراض به ناعدالتی ها شهید شد/ افراد متملق و چاپلوس خطرآفرین هستند
 • سیدمحمود میرلوحی: روحانی زمینه بازگشت یاران امام به عرصه را فراهم کند
 • هشدارترکان: اخبار موثق داریم که دولت دهم با عجله مشغول قرارهای میلیاردی و استخدام های گسترده است
 •