به روز شده: ۰۵:۲۷ تهران - چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲

گناه موسوی و کروبی زود فهمی و بصیرت است

 نامه همسر مهدی کروبی به عسگراولادی: به جای تهمت زنی، زمینه مناظره معترضان ۸۸ را فراهم کنید تا مردم قضاوت کنند

امروز: همسر مهدی کروبی در نامه ای سرگشاده خطاب به عسگراولادی در پاسخ به اظهارات وی، ضمن غیر حقوقی و غیراخلاقی دانستن حبس آقای کروبی، گفته است که :"سکوت در مقابل تکرار سخنان وهن آمیز نسبت به همسر دربندم را جایز نمی دانم."

حبیب الله عسگراولادی در سخنانی گفته بود: "از موسوی و کروبی درخواست دارم در ماه رمضان که ماه توبه است، نسبت به امام، رهبری و نظام شرایطی را ایجاد کنند که در شب‌های قدر آرامشی را که در دولت جدید پدید آمده، به جانب کمال ببریم و عید فطر امسال رنگ دینی، مذهبی، ملی و کشوری شود".

این عضو ارشد موتلفه اسلامی در مراسم افطار اصولگرایان از مشروط بودن آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی به «نوشتن توبه نامه» و «بلامانع بودن فعالیت احزاب مشارکت و اعتماد ملی» سخن گفته بود.

به گزارش سحام، فاطمه کروبی در بخشی از نامه خود با بی ارزش دانستن و بی محتوا خواندن تبلیغات بر علیه آقایان کروبی و موسوی، آورده است: "مگر آقا(آقای کروبی) چه گفت که برای تخریب اش شرع و قانون زیر پا گذاشته شد و هر فعل خلاف شرع و قانون مشروع تلقی گردید. آنچه او پیشتر بر زبان و قلم آورد بعدها توسط دوستان خود شما به ادبیاتی متفاوت و بعضا تندتر گفته شد. آیا گناه او جز زود فهمی و بصیرت چیز دیگری است؟"
نامه فاطمه کروبی در حالی منتشر می شود که نزدیک به ۹۰۰ روز از حصر و حبس آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد سپری شده است. خانم کروبی نیز برای چند ماه دوران حبس خانگی را در کنار همسرش سپری نموده بود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، در ادامه این نامه به چند مورد از دفاع مهدی کروبی از حقوق بر حق مردم، به موضوع جنایت کهریزک و نیز تاکید ایشان بر میزان بودن رای ملت و همچنین ملامت سرکوب مردم معترض اشاره می کند و خطاب به آقای عسگراولادی می نویسد: "از شما می خواهم یکبار دیگر بیانیه ها و سخنان آقا را بخوانید و شرایط امروز کشور را ببینید و به مخالفانش توصیه کنید او را نقد بی رحمانه کنند و پاسخ ادعا هایش را با استدلال محکمه پسند نه با تهمت و تهدید و یا توسل به اوباش در جهت تخریب، حمله و انداختن بمب صوتی درون منزلش دهند."
در پی افشای جنابات کهریزک از سوی مهدی کروبی و نیز تهیه اسناد و مدارک جامع و مستند در خصوص این رفتارهای خلاف قانون و شرع با دستگیرشدگان، نهادهای قضایی و امنیتی به جای رسیدگی به این جنایت ها، در یورشی هماهنگ در ۱۸ اردیبهشت ماه ۸۸، ضمن پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی و بازداشت موقت ۸ نفر از کارکنان و خبرنگاران سایت سحام؛ اقدام به پلمپ دفتر شخصی آقای کروبی و دستگیری مرتضی الویری، نماینده ستاد آقای کروبی در کمیته صیانت از آراء و نیز محمد داوری، سردبیر سایت سحام نیوز؛ نمودند.

خانم فاطمه کروبی در بخش پایانی این نامه ضمن انتقاد از عدم اطلاع رسانی نهادهای امنیتی به خانواده در خصوص جزئیات مراحل درمانی همسرش؛ می نویسد: "پیشنهاد می کنم به ازای فرافکنی در این مورد که دون شان شماست، پیش قدم شوید و در عید سعید فطر امسال زمینه مناظره معترضین ۸۸ را با مجریان و دبیر شورای نگهبان فراهم آورید تا مردم بعنوان هیئت منصفه ای اصلی به قضاوت در این امر مهم ملی بپردازند."

هفته گذشته، محمد تقی کروبی در مصاحبه با سحام از دو روز انتقال آقای کروبی به بیمارستان طی یک هفته خبر داده بود.

فرزند مهدی کروبی در آن مصاحبه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی این رهبر سیاسی دربند؛ گفته بود: " در هفته گذشته ایشان را دوبار برای درد کمر و انجام پاره ایی از آزمایشات به بیمارستان وزارت اطلاعات بردند و ساعت ها ایشان در بیمارستان بودند. فقط می دانیم غلطت خون ایشان به شدت بالاست و این غلظت بی سابقه بوده و در شرایط سنی ایشان مضر و نگران کننده است. بارها از مسؤولان امنیتی خواسته ایم که پرونده پزشکی شان را در اختیار مان قرار دهند تا مراحل درمانی را زیر نظر متخصصان مورد اعتماد خانواده پیگیری کنیم که چنین نشده است."

متن کامل نامه فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی خطاب به عسگراولادی به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای حبیب الله عسگراولادی

با سلام،

مدتی است جنابعالی در مصاحبه های تان با اشاره به حوادث پس از انتخابات ۱۳۸۸ نسخه ای توبه برای عزیزان دربند به هدف خروج کشور از بحران فعلی را تجویز می کنید. بطور مثال در آخرین مصاحبه تان گفته اید:

"از موسوی و کروبی درخواست دارم در ماه رمضان که ماه توبه است، نسبت به امام، رهبری و نظام شرایطی را ایجاد کنند که در شب‌های قدر آرامشی را که در دولت جدید پدید آمده، به جانب کمال ببریم و عید فطر امسال رنگ دینی، مذهبی، ملی و کشوری شود".

در ابتدا لازم میدانم به این نکته اشاره کنم که اینجانب شما را فردی دلسوز و انقلابی می دانم. سوابق درخشان دوران مبارزه و همچنین خدمات ارزشمند شما پس از انقلاب را می ستایم و بعنوان فردی که سال ها همکار شما در هیئت منصفه ی مطبوعات بوده، برای شما احترام ویژه ای قائل ام. اما سکوت در مقابل تکرار سخنان وهن آمیز نسبت به همسر دربندم که هم غیر حقوقی است و هم غیر اخلاقی را جایز نمی دانم. رسانه ملی در ۴ سال گذشته در کنار سایر رسانه ها و سایت های متعلق به حکومت، بدون به رسمیت شناختن حق دفاع برای آقایان کروبی و موسوی، لاینقطع اتهام های واهی و بی پایه ای را علیه آنان ترویج کرده و این روزها شما با بستن چشم تان بر حوادث جامعه در سال های گذشته و با استناد به همان تبلیغات بی ارزش و بی محتوا خواستار توبه آنان می گردید. کافی است به جامعه بنگرید و ببینید نتیجه آنهمه تخریب و تهمت چه بود و جایگاه این عزیزان نزد مردم چگونه است. مطمئن ام از دو جشن شادی مردم و خواسته آنان باخبرید. آری عزت و ذلت بندگان در اختیار خداست و لاغیر. تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ

جناب آقای عسگراولادی

مگر آقا چه گفت که برای تخریب اش شرع و قانون زیر پا گذاشته شد و هر فعل خلاف شرع و قانون مشروع تلقی گردید. آنچه او پیشتر بر زبان و قلم آورد بعدها توسط دوستان خود شما به ادبیاتی متفاوت و بعضا تندتر گفته شد. آیا گناه او جز زود فهمی و بصیرت چیز دیگری است؟ اینجانب قصد ورود به موارد اختلاف اساسی میان همسرم با بخشی از حاکمیت ندارم، اما گذرا تنها به چند مورد اشاره می کنم و شما را با وجدان خود تنها می گذارم. همسرم از جنایات کهریزک گفت، جنایاتی که منجر به شهادت فرزندان عزیز این کشور شد و بعد ها حکومت ابعادی از آن را پذیرفت و زمینه محاکمه متهمان را فراهم آورد، اگرچه متهم ردیف اول آن جنایت یعنی همان مدیر عامل بزرگترین بخش اقتصادی کشور اخیرا به مجازات سنگین و کمر شکن دویست هزار تومانی محکوم شد!!! کروبی سرکوب خشن را ملامت کرد و خواستار تحمل نظر مردم شد، او از حق مردم و تکلیف حکومت در شنیدن ندای مردم گفت، او با استناد به قانون اساسی و امام بر میزان رای ملت بودن تاکید کرد. او فریاد بر آورد کسی حق مهندسی و یا تقلب در آرای مردم را ندارد. او گفت تمکین به حق مردم موجب اعتماد و آرامش است و توهین به حق و شعور آنان موجب طغیان. از شما می خواهم یکبار دیگر بیانیه ها و سخنان آقا را بخوانید و شرایط امروز کشور را ببینید و به مخالفانش توصیه کنید او را نقد بی رحمانه کنند و پاسخ ادعا هایش را با استدلال محکمه پسند نه با تهمت و تهدید و یا توسل به اوباش در جهت تخریب، حمله و انداختن بمب صوتی درون منزلش دهند.

جناب آقای عسگراولادی

از حقوق و اخلاق نمی گویم اما آیا رسم مردانگی است هنگامیکه که قلم و قدرت دفاع از این دو عزیز سلب شده، در محکمه ی مجازی تان آنان را محاکمه و با فرض مجرمانه بودن حکم به مجازات آنان دهید و بعد از تحمل ۳۰ ماه حبس غیر قانونی برای خروج از دایره مجازات، آنان را دعوت به توبه کنید؟ جنابعالی نیک می دانید که اگر این روحانی آزاده امروز حق سخن گفتن و دفاع داشته باشد، چه پاسخی به دعوت شما می دهد.

برادر گرامی

رمضان امسال سومین سالی است که این مبارز دوران ستم شاهی که امام او را دوست خوب خود می نامید بدون حکم و یا دستور قضایی در مکانی خارج از منزل مسکونی اش حصر است و به تشخیص مقامات امنیتی همه اعضای خانواده از جمله اینجانب از دانستن جزئیات مراحل درمانی کنونی اش محروم مانده ایم. به قول خودشان اگر در اوین هم بودند لااقل چند روزی مرخصی برای رفتن به منزل شخصی اش شامل حال شان می شد، اما علیرغم تحمل همه ی سختی ها و ناملایمت ها او بر عهد خود با خدای خود و مردم پایبند است. لذا پیشنهاد می کنم به ازای فرافکنی در این مورد که دون شان شماست، پیش قدم شوید و در عید سعید فطر امسال زمینه مناظره معترضین ۸۸ را با مجریان و دبیر شورای نگهبان فراهم آورید تا مردم بعنوان هیئت منصفه ای اصلی به قضاوت در این امر مهم ملی بپردازند.

آری همه ما محتاج توبه به درگاه احدیت هستیم و بدون شک رمضان بهترین ماه برای استغفار و بازگشت به خداست. امیدوارم خداوند در این ماه مبارک توفیق و فرصت توبه، استغفار و انابه را به همه بندگان بویژه آنانی که در این سال ها برای چند صباح دنیای فانی هر فعل نامشروعی را مشروع دانستند و حق الناس را زیر پا گذاشتند، اعطا کند.

فاطمه کروبی
یکم مردادماه ۱۳۹۲-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • سیدمحمد خاتمی: از خدا می خواهیم از موسوی و کروبی و رهنورد رفع حصر شود
 • جلایی پور: این جشن ملی نتیجه ایستادگی موسوی و کروبی است/ منافع خودشان را زیر پا گذاشتند و به حصر رفتند
 • پیشنهاد احمد منتظری به رهبری: زمینه شرکت موسوی و کروبی در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری را فراهم کنید
 • دیدار جمعی از دانشجویان علم و صنعت با دختران میرحسین و رهنورد؛ امید برای پایان یافتن حصرها و حبس ها
 • منتجب نیا: فعالیت رسمی حزب اعتماد ملی منوط به روشن شدن تکلیف مهدی کروبی است
 • هشدار خواهرزاده رهنورد در خصوص ادامه حصر رهبران جنبش در دیدار با عارف
 • گرامی مقدم: سومین شادمانی ملت در سال ٩٢ با اراده رهبری می تواند تحقق پیدا کند
 • اردشیر امیرارجمند: همه باید کمک کنیم تا دولت روحانی صلح اجتماعی ایجاد کند
 • آقای عسگراولادی! برای درک واقعیت ها هیچ وقت دیر نیست
 •  
  آخرین اخبار
 • چرا هاشمی باید نماز جمعه بخواند؟
 • 12 مرداد تاریخ برگزاری دادگاه برادران کردپور
 • تابش: لیست نهایی کابینه تدبیر و امید آماده ارائه به مجلس است
 • دادستان کل کشور: طبق نظر نهایی کارشناسان، عوامل روانی منجر به فوت ستار بهشتی شده است
 • اتحادیه اروپا شاخه نظامی حزب‌الله لبنان را به فهرست تروریستی خود افزود
 • نگرانی از حضور محمد خاتمی در مراسم تنفیض و تحلیف حسن روحانی
 • امضای بزرگترين قرارداد صادرات گاز ايران به عراق
 • آغاز بکار ۴ دانشگاه تک جنسیتی جدید از مهر ماه
 • عدم دریافت چهار ماهه حقوق ۳۰۰ کارگر شرکت پیمانکاری سولار
 • ادعای سردار دخیل در تقلب ۸۸: عملکرد سپاه در سال ۸۸ رضایت مردم را به همراه داشت/ سپاه در جریان انتخابات اشتباهی نکرد
 • محسنی اژه ای فعالین سیاسی سبز را تهدید به بازگشت به کشور کرد
 • آقای حسینیان! تهدید به پرتاب گوجه به سمت استراو، تهدید فرهنگ ایرانی و روابط خارجی است ومجازات دارد
 • قصه ناتمام بی مهری به ورزش زنان؛ بی احترامی به تیم ملی فوتسال زنان
 • نگرانی از وضعیت سلامت فیض الله عرب سرخی عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب/ کارشکنی سپاه از رسیدگی به ایشان
 • نامه شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد به رییس جمهوری منتخب: از نیروهای مجرب اقلیت های قومی استفاده کنید
 • تجمع مجدد کارگران اخراجی فولاد زاگرس مقابل مجلس
 • سعید لیلاز: آقای روحانی! وارد جنگ بی نتیجه آمار نشوید، نظام آمارگیری را اصلاح کنید
 • یک فعال محیط زیست در پی اعتراض به عملکرد فرماندار استهبان بازداشت شد
 • مشکلات هشت سال حاکمیت احمدی نژاد از نگاه امام جمعه شمیرانات: فریبکاری، تخریب و مخدوش کردن شخصیتها
 • واکنش پورمحمدی به احمدی نژاد: گفته های ایشان بی انصافی و نارواست
 •