به روز شده: ۰۸:۳۲ تهران - چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲

نامه فخرالسادات محتشمی پور به رییس قوه قضاییه: نقض حقوق بشر در این کشور موجب ترفیع مقام می شود

امروز: فخرالسادات محتشمی پور در نامه ای به آملی لاریجانی رییس قوه ی قضاییه نوشته است: شما در یک برنامه زنده تلویزیونی هرگونه نقض حقوق بشر در کشورمان را رد کردید و این مسئله را مبتلا به کشورهای غربی دانستید. و من چقدر دوست داشتم که این تکذیبیه براساس واقعیت های موجود اعلام می شد. اما جای تأسف و البته شرمساری است که نقض حقوق انسان در کشوری که دین رسمی اش اسلام مدافع حقوق برابر برای انسان هاست و ملاک برتری در آن فقط و فقط تقوی است، قبح خود را از دست داده و گاه موجب ترفیع و رفعت مقام ناقضان این حقوق می گردد.

به گزارش کلمه، همسر سیدمصطفی تاج زاده، معاون زندانی وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی در نامه ی خود آورده است: درخواست اکید دارم مقامات تحت امر خود را مکلف به رعایت همه حقوق این زندانی بنمایید تا دیگر فلان مأمور امنیتی سپاه و یا بهمان مأمور معذور زندان برای ما تعیین تکلیف نکند و در غیر این صورت دلیل معذوریت های خود برای اعاده حقوق وی و خانواده اش را برای تنویر افکار عمومی خاصه خانواده، دوستان و دوست دارانش اعلام دارید تا ما آن چه را توسط برخی دروغ نیوزها به دستگاه قضائی نسبت داده می شود عین واقعیت نپنداریم و پاسخی معقول برای سائلین بی غرض داخلی و خارجی از این وضعیت غیرقانونی که برای یک زندانی سیاسی قانون گرا در کشورمان ایجاد شده است، داشته باشیم.

متن کامل این نامه به گزارش کلمه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

جناب آقای لاریجانی، رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

فرارسیدن ماه رمضان، ماه خدا و ماه تزکیه نفس بر همه ما مبارک باد!

این اولین نامه ای نیست که این جانب همسر زندانی خاص جمهوری اسلامی، خدمتگزار صدیق کشور و مردم، سید مصطفی تاجزاده برای شما می نگارم. و البته مستحضرید که علاوه بر نوشته های صاحب این امضاء نامه های متعددی توسط خانواده تاجزاده برای شما نوشته و ارسال شده که هرگونه شائبه بی اطلاعی تان از وضعیت این آزاده دربند را برطرف می کند.

غرض از تصدیع، یادآوری چندباره وضعیت کاملا غیرقانونی مردی است که سال هاست به جرم نقد منصفانه و مشفقانه دربند ستم است. و این یادآوری به مناسبت فرمایش چندی پیش شما در رسانه به اصطلاح ملی است که متاسفانه تک صدایی بودنش ارزش و اعتبار آن را نزد مردم به شدت پایین آورده است. شما در یک برنامه زنده تلویزیونی هرگونه نقض حقوق بشر در کشورمان را رد کردید و این مسئله را مبتلا به کشورهای غربی دانستید. و من چقدر دوست داشتم که این تکذیبیه براساس واقعیت های موجود اعلام می شد. اما جای تأسف و البته شرمساری است که نقض حقوق انسان در کشوری که دین رسمی اش اسلام مدافع حقوق برابر برای انسان هاست و ملاک برتری در آن فقط و فقط تقوی است، قبح خود را از دست داده و گاه موجب ترفیع و رفعت مقام ناقضان این حقوق می گردد.

شاید اگر شما برخی مصالح و ملاحظات را کنار بگذارید و مانند همان رمضان سال ۸۸ (براساس گفته هایتان در جلسه حضوری در دفترتان) قصد عمل به مرّ قانون و اعاده حقوق مظلومان حوادث پس از انتخابات مسئله دار ریاست جمهوری دهم را داشته باشید و از جمله با باور به مظلوم واقع شدن تاجزاده و هم فکرانش به دنبال جبران برآیید، چتر رحمت الهی در ماه خدا بر فراز سرتان گشاده تر شود. و کاش همه ما با توبه و استغفار در این ماه و در شب های قدرش میهمان غفران و رحمت الهی باشیم.

جناب آقای لاریجانی

من هم مانند دیگر هم وطنانم دوست دارم روزی کشورمان الگوی کشورهای منطقه بلکه همه کشورهای جهان در رعایت حقوق انسان ها باشد اما افسوس که هنوز تا آن روز فاصله بسیار داریم. اما برای شروع دیر نیست. ماه رمضان مناسبت نیکویی است تا همه به خود آئیم و با بیشتر و عمیق تر خواندن قرآن راز وحدت و یگانگی را از آیات روح بخش آن دریابیم. و شما به عنوان رئیس قوه قضائیه که در بسط عدالت در این گوشه از زمین خدا مسئولیتی بس خطیر به عهده دارید، این شب ها و روزهای در معرض دعاهای مردمید. چه آنان که خود زندانی، به خصوص زندانی سیاسی، دارند و چه آنان که از باب انسانیت با خانواده های زندانیان سیاسی احساس نزدیکی و قرابت روحی می کنند و مضمون این دعاها را عمل شما و همکارانتان در قوه قضائیه تعیین می کند.

رئیس محترم قوه قضائیه

من به عنوان همسر یک زندانی سیاسی که نه تنها از حقوق اولیه یک زندانی عادی بلکه ازحقوق عادی دیگر زندانیان سیاسی نیز محروم است، با شما سخن می گویم. و از شما پرسش می کنم که چرا این همه بی قانونی و بی عدالتی در مورد تاجزاده عزیز اعمال می شود؟ این که حکم بازداشت او و جمعی از دوستانش سه روز قبل از انتخابات ۸۸ صادر شد و این که نحوه بازداشت و تفتیش خانه اش در غیبت صاحب البیت و نحوه بازجویی های وحشیانه و تشکیل دادگاه و صدور حکم براساس کیفرخواستی مضحک و بی پایه همه غیرقانونی و غیر عادلانه بود شاید به دلیل ریاست دیگری بر این مسند به شما ارتباطی پیدا نکند، اما حضور او در انفردی و محصور بودن و در ایزوله کامل بودنش به مدت سه سال از اولین روز اجرای حکم که منجر به روزه داری اعتراضی سی و دو ماهه مستمر و منجر به مشکلات جسمی بسیار شده دقیقا در زمان مسئولیت شما بوده است. اینک او به طور غیرقانونی در انفرادی است و از مرخصی، تماس تلفنی، ملاقات حضوری و دیدار عزیزانش حتی در ملاقات های کابینی و از بهره مندی از امکانات پزشکی علیرغم نیاز شدید به آن، محروم است. همسرش به جرم دفاع از حقوق او محکوم و نیز به همراه فرزند و دامادش ممنوع الخروج شده است. این حکم ناعادلانه خود تبعات سنگین روانی برای خانواده به وجود آورده به شکلی که داماد عزیز وی در تمام مدت بیماری پدرش از امکان حضور در وطن و عیادت پدر محروم ماند تا آن که سه روز پیش خبر درگذشت این عزیز به او رسید و برای ابد در حسرت دیدار باقی ماند. شاید از نظر شما و دیگرانی که ظواهر آیات رحمانی قرآن را درک کرده از فهم عمق و بطن آن عاجز مانده اند این ها موارد نقض حقوق بشر به حساب نیاید. اما سرشت پاک انسانی برآن است که این دردها که به جان فرزندان معصوم و مظلوم این دیار به اسم اسلام و توسط مدعیان مسلمانی ریخته می شود اثراتش به مراتب از دردهای لاعلاج جسمانی عمیق تر و مخرب تر و ماندگارتر است.

باری، این جانب ضمن شماره چندباره موارد نقض حقوق همسرم برای آن مقام عالی، درخواست اکید دارم مقامات تحت امر خود را مکلف به رعایت همه حقوق این زندانی خاص جمهوری اسلامی بنمایید تا دیگر فلان مأمور امنیتی سپاه و یا بهمان مأمور معذور زندان برای ما تعیین تکلیف نکند و در غیر این صورت دلیل معذوریت های خود برای اعاده حقوق وی و خانواده اش را برای تنویر افکار عمومی خاصه خانواده، دوستان و دوست دارانش اعلام دارید تا ما آن چه را توسط برخی دروغ نیوزها به دستگاه قضائی نسبت داده می شود عین واقعیت نپنداریم و پاسخی معقول برای سائلین بی غرض داخلی و خارجی از این وضعیت غیرقانونی که برای یک زندانی سیاسی قانون گرا در کشورمان ایجاد شده است، داشته باشیم.

والله المستعان

فخرالسادات محتشمی پور

۲۵/۴/۱۳۹۲ برابر با هفتم ماه رمضان المبارک

رونوشت: دادستان محترم تهران-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • برای بانوی دربند جمیله کریمی
 • شکوه پنجاه سالگی
 • برای خواهرم جمیله کریمی
 • نامه فخرالسادات محتشمی پور به خانم خجسته، همسر آیت الله خامنه ای
 • نامه محتشمی پور به همسر مجتبی خامنه ای
 • میلاد آذرینت مبارک/به مناسب ولادت مصطفی تاجزاده
 • نمای نزدیک!
 • یادداشت فخرالسادات محتشمی پور برای زادروز دخترش: روزهای خوب خواهند رسید
 • آقای دادستان! عدالت
 •  
  آخرین اخبار
 • علی شمخانی: انتخابات ۲۴ خرداد رای به تغییر بود
 • مخالفت اطلاعات سپاه با مرخصی حسین رونقی
 • احمدی نژاد: اجازه می دادند تمام ثروت کشور را توزیع می کردم
 • احمدی نژاد در پاستور می ماند؛ دفتری جدید التاسیس با ۲۵ پست سازمانی
 • ماه رمضان در زندان/ خاطرات هاشمی رفسنجانی از سالهای مبارزه
 • تداوم اعتراضها به برگزاری مراسم تقدیر از احمدی نژاد توسط مرتضوی‎
 • عزت الله انتظامی در واکنش به پلمپ خانه سینما: همه چیز را نابود نکنید
 • تبعید علی ناظری از زندان اوین به زندان زابل
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی: روستائیان در بمباران تبلیغات پرداخت یارانه‌ها، به تدبیر رأی دادند
 • ادامه واکنش ها به نصب شنود در دفتر علی مطهری؛ سردار علائی: نباید با نگاه امنیتی کشور را اداره کنیم
 • حسن روحانی: چرا به فردی که می‌گوید من طرفدار نظامم به زور می‌گوییم تو طرفدار نظام نیستی؟
 • نقش آمریکا در حل نشدن پرونده هسته ای/موسویان: سیاست اعمال تحریم،بازی دو سر باخت است
 • نشست نمایندگان ۱+۵ در دفتر کاترین اشتون برای هماهنگی در مذاکرات بعدی با ایران
 • خطر جیره بندی آب تهران
 • حسین کاشفی: هاشمی شناسنامه انقلاب است و باید به نماز جمعه بازگردد
 • عارف: رسانه‌ای که هنگام رفتن به چاپخانه با نظر یک مقام امنیتی اصلاح شود، دیگر رسانه نیست
 • منتجب نیا: فعالیت رسمی حزب اعتماد ملی منوط به روشن شدن تکلیف مهدی کروبی است
 • مرخصی استعلاجی اشکان ذهابیان از زندان بابل
 • تهدید و اخراج نمایندگان‌ کارگری جهت توقف پی‌گیری مطالبات صنفی‎
 • ابقا شدن یزدی و شاهرودی و مومن در شورای نگهبان
 •