به روز شده: ۰۶:۱۸ تهران - سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲

خانم احمدی نژاد! "مظلوم"، مردم هستند نه برادر شما/ وقت مظلوم نمایی و مرثیه سرایی نیست، پاسخگو باشید

امروز: پس از آنکه خواهر احمدی نژاد به تجلیل از برادرش پرداخت و او را شهید خواند، عصر ایران نوشت: مظلوم ، کارگر آن شرکت فولاد است که به گفته آقای کمال علی پور نماینده مجلس ماه هاست حقوق نگرفته است. مظلوم، کودکی است که از گفت و گو با پدر محروم شده چون صبح گاهان از خانه می رود و شب نیز که باز می گردد خفته است. چون مرد خانه محکوم به کار بیشتر و بیشتر برای جبران همان تورم ۴۲ درصدی شده است.

روز گذشته پروین احمدی نژاد در یک متن عاطفی و مبالغه آمیز در مراسم تقدیر از برادرش با به بازی گرفتن باورهای مذهبی مردم در دل نوشته‌ای، برادرش را مظلوم و غریب دانسته و غربت و مظلومیت او را با غربت و مظلومیت پیامبر و ائمه و شهید بهشتی و شهید رجائی مقایسه کرد.

وی پا را از این حد هم فراتر گذاشت و نوشت: "اگر بر شهید بهشتی با سرمایه‌دار بودن و مستبد بودن و بر شهید رجایی با برچسب بی‌سوادی تاختند اما بر تو بدترین توهین‌ها و تخریب‌ها روا داشتند و تو را بزرگترین خطر از صدر اسلام تاکنون دانستند... غریب‌تر از تو قصه غربت رسول خدا(ص) ست که سالها مواجه با نفاق بوده است. غریب‌تر از تو قصه علی(ع) است؛ قصه دل پردرد و غصه خنجر و تیر و محراب و قلب شکافته و اینکه او ادامه راه رسول خدا(ص) ست. غریب‌تر از تو قصه‌ام ابیهای پهلو شکسته و بازوی کبود خیرالنساء العالمین(س) و حجت خدا بر اولیاست. غریب‌تر از تو قصه تنهایی حسین(ع) و زهر تیر است. غریب‌تر از تو قصه حسین(ع) و شمشیرهای بران و خط سرخ شهادت است. و از همه غریب‌تر قصه فراق امام عصر(عج) است که هزار و اندی سال است که غریب نشین است."پروین احمدی نژاد دیروز در مراسم تجلیل از فعالان حوزه زن و خانواده توسط برادر خود محمود احمدی نژاد مورد تجلیل قرار گرفت. وی نامزد انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بود ولی رأی نیاورد.

البته آنگونه که خبر آنلاین گزارش داده این اولین بار نیست که در وصف احمدی نژاد غلو می شود، در کورس تعریف کردن از رییس دولت محمدرضا رحیمی و غلامحسین الهام هم البته کم نگذاشتند، یکی او را «پیامبری چون یوسف» می دانست و دیگری او را «یار رجعت کننده با امام زمان(عج)». او یک سال پس از ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، در اجلاس سالانه مدیران دیوان محاسبات گفت «در سوریه یکی از مسلمانان به من گفت که من معتقدم اگر بنا بود بعد از پیامبر، پیامبری دیگر بیاید، آن احمدی‌نژاد بود. این ابراز احساسات برای ما افتخار بزرگی است و به برکت وجود شما، ما را مورد نوازش و احترام قرار می‌دادند.»

در همین حال، حمیدرضا بقایی که او را کوروش زمانه نامید، سقای بی‌ریا مشاور سابق در امور روحانیون که از متبرک بودن رییس دولت سخن گفت، محمدعلی رامین از همراهان پیشین احمدی نژاد که او را پیامبری در مواجهه با مشکلات زیاد دانست و ... شبیه سازی که به کرات از سوی سایت ها وابسته به دولت نیز تکرار شد و تنها در یک نمونه سایت نزدیک به سازندگان مستند جنجالی ظهور نزدیک است به بیان شباهت های احمدی نژاد و مختار پرداخته و آورده بودند «چقدر این روزهایمان شبیه آن چیزی است که بر سر مختار آوردند، اتهاماتی بزرگ که هر کس را تاب تحمل آن نیست و اراده ای پولادین میخواهد...»

عصر ایران در یادداشت انتقادی با بیان نابسامانی هایی که دستاورد دولت احمدی نژاد است نوشت: سرکار خانم پروین احمدی نژاد اما ترجیح داده اند که منتظر نظر« دیگران» درباره عملکرد برادر -محمود احمدی نژاد- ننشینند و خود در « دل نوشته »ای به وصف او پرداخته و این القاب را در پی هم آورند:« شهید تهمت، رییس جمهور مظلوم و غریب » و البته برای التیام خود و همفکران، این غربت را با قصه غربت رسول خدا( در مقابله با نفاق)، امام علی ( با قلب"!"شکافته) و ام ابیهای پهلو شکسته و تنهایی امام حسن (ع) و شهادت امام حسین(ع) و فراق امام عصر(عج) مقایسه کرده و همه باورهای شیعی را در یک متن آورده تا آرامش خاطر دهد مرتبه غربت برادرش(!) از بزرگان دینی کمتر است اما هم چنان احمدی نژاد مظلوم است و در پایان یاد آور می شود: «آمده ایم تا این عصر، به طلایی ترین دوران تاریخ بدل شود.»

پروین احمدی نژاد محمود احمدی نژاد

این گفتار نمی خواهد و نمی تواند مانع ابراز احساسات خواهرانه شود. مردمان ایران عاطفی اند و از عاطفی ترین روابط، مناسبات خواهران با برادران است و طبیعی است که خواهرِ آقای احمدی نژاد، پاره ای انتقادها نسبت به عملکرد برادر را تاب نیاورد و از دور شدن او از کانون قدرت و تاثیر گذاری ، دل تنگ شده باشد.

اما خانم احمدی نژاد خود عضو شورای شهر تهران است و برای دوره چهارم نیز نامزد شد و البته رای نیاورد و شاید بخشی از این احساس سرریز شده در دل نوشته اخیر ناشی از همین نگاه ناهمدلانه اجتماعی باشد.

در این که آقای احمدی نژاد در حق خانواده بدی و سستی نکرده و دست کم این خواهر را گرامی داشته و به جامعه معرفی کرده هیچ تردیدی نیست. پس اگر سرکار خانم پروین احمدی نژاد زبان به ستایش گشاید جای سرزنش نیست اما می توان پرسید چه کسی را « شهید تهمت» می خواند؟ هم او که هیچ گاه از مظان تهمت زنی در مناظره ها خارج نشد؟

او چه کسی را با شهید بهشتی و شهید رجایی مقایسه می کند؟ او خود از موضع نسبت خانوادگی این مقایسه را انجام داده اما آیا می داند اعضای خانواده این دو شهید صدر انقلاب اسلامی درباره گفتار و رفتار و کارنامه احمدی نژاد چه نظری دارند و برخی هزینه بیان این نظر را نیز پرداخته اند؟

مهم تر این که چه ضرورتی دارد برای شرح عملکرد یک مسوول او را با اعاظم و بزرگان مکتب مقایسه کنید؟ رییس جمهور مظلوم یعنی چه؟ از کدام مظلومیت سخن می گویید؟

از مظلومیت بی تریبونی؟! در حالی که طی ۸ سال هیچ گاه حاضر به گفت و گو با روزنامه نگاران مستقل داخلی نشد و تنها در برابر دوربین صدا وسیما و مرتضی حیدری نشست و در خارج از کشور با خبرنگارانی گفت و گو کرد که وارد چالش جدی با او نشدند و به سبب قلت اطلاعات خود نمی توانستند بشوند.

از مظلومیت بی پولی؟ اگر دولتی با نفت ۱۵۰دلاری در سال های نخستین و نزدیک به ۷۰۰ میایارد دلار در طول ۸ سال مظلوم بوده دولت هایی که مملکت را با نفت ۱۰ دلار اداره کردند چه بودند؟

در حق رییس دولتی که هر جای ایران و جهان هر چه خواست گفت و هزینه به کارگیری تعابیری چون « قطعنامه دان و کاغذ پاره» را یک ملت با گرفتار شدن در تنگناهای تحقیر کننده معیشتی می پردازند کجا ظلم شد؟

لابد مظلوم است چون گفته شد با این ۷۰۰ میلیارد دلار نفتی نباید اقتصاد ما به نقطه ای می رسید که رییس جمهور منتخب در ضیافت افطار مجلس از تورم ۴۲ درصدی سخن بگوید و این که بالاترین نرخ تورم در منطقه از آن ایران است.

مظلوم ، کارگر آن شرکت فولاد است که به گفته آقای کمال علی پور نماینده مجلس ماه هاست حقوق نگرفته است.
مظلوم، کودکی است که از گفت و گو با پدر محروم شده چون صبح گاهان از خانه می رود و شب نیز که باز می گردد خفته است. چون مرد خانه محکوم به کار بیشتر و بیشتر برای جبران همان تورم ۴۲ درصدی شده است.

مظلوم، نویسنده شریف این سرزمین است که به خاطر کلمات باید با کارمند تحت امر وزیر دولت برادر شما جدل کند تا مجوز کتابی را بگیرد که نتیجه عمرش هست.

اگر احمدی نژاد حرفی برای گفتن دارد این گوی و این میدان. اما با مظلوم نمایی نمی توان وضعیت کنونی را توجیه کرد. صریح تر این که مظلوم نمایی اساسا به آقای احمدی نژاد نمی آید که خود گفته بود بهترین دفاع، حمله است و بیشتر در آرایش هجومی بوده تا دفاعی و همین حالا هم فرصت پیدا کند هل من مبارز می طلبد.

رییس دولت اصولگرا در دیپلماسی این استراتژی را برگزید که به جای توضیح درباره اتهامات مطالبه گری کند و او نیز بپرسد . اما تعمیم این روش به همه عرصه ها اخلاقی نیست.

تعابیری چون «بزرگ ترین خطر از صدر اسلام تا کنون» البته اغراق آمیز و دور از انصاف است اما این فرهنگ را چه کسی نهادینه کرد؟ وقتی شما اصرار داشته باشید همه حسنات و برکات را به خود نسبت دهید و حتی تاریخ جمهوری اسلامی را نیز از ۱۳۸۴ آغاز کنید دیگران نیز در انتساب کاستی ها تردید نشان نخواهند داد.

یک پرسش ساده از خانم احمدی نژاد:افتخار فناوری نانو و هسته ای از آنِ برادرتان اما مسوولیت رنج تهیه داروی عادی و شرم تهیه یک لقمه نان متوجه دیگران؟

ایشان به سبب سال ها عضویت در شورای شهر و رصد کردن عملکرد شهردار رقیب دولت برادر، قاعدتا با آمارها و گزارش ها آشنا شده اند و انتظار این است که همان حقی را که برای خود در آگاهی از گزارش امور شهرداری قایل بودند برای دیگران نیز در نظر بگیرند و به تهمت افکنی متهم شان نکنند.

بحث بر سر شخص محمود احمدی نژاد نیست که قصه غربت و مظلومیت او در میان باشد. پرسش درباره شخصیت حقوقی او و رییس دولتی است که ۸ سال پیش با تورم ۱۰ درصدی آمد واکنون با تورم ۴۰ درصدی می رود.
دولتی که با ۷۰۰ میلیارد دلار نفتی میراث ۳ میلیون بیکار مطلق و ۸ میلیون اشتغال ناقص را برای جانشین خود بر جای می گذارد.

مهم تر اما این که باورهای مذهبی را چرا برای توجیه کاستی ها و خود شیفتگی ها هزینه می کنید؟

کاش دل نوشته دیگری نیز در کار باشد و خانم احمدی نژاد مانند خانم فاطمه رجبی از سیاست کناره نگیرد و توضیح دهد اگر « احمدی نژاد هست و می ماند و رجعت می کند» چرا تعبیر «شهید» را برای او به کار می برند و اگر کار او و دولت او به پایان رسده چرا تازه می گویند:« ما آمده ایم تا این عصر به طلایی ترین دوران تاریخ بدل شود ». مظلومیت با رفتن نسبت دارد نه با آمدن.

هر چند که استفاده از تعبیر «قلب شکافته» به جای «فرق شکافته» برای حضرت امیر حکایت از آن دارد که مشارالیها صرفا قصد داشته متنی احساسی را به روی کاغذ بیاورد و متن را به دقت ننوشته و سهو قلم در استفاده از تعابیر و تشبیهات دیگر نیز از او سرزده است. هر یک از اینها را نیز اگر بپذیریم دور شدن از قدرت به اراده ملت و پس از ۸ سال «قربت» را نمی توان «غربت» خواند و مردمان را با مظلوم خوانی به اشک افشانی واداشت.

اینک ، نه وقت مظلوم نمایی که زمان پاسخگویی و حساب پس دادن است ولی کسی که پاسخی نداشته باشد ، حکماً وارد حاشیه عاطفه می شود و می کوشد با مرثیه سرایی ، این چند روز را هم پشت سر بگذارد ولی آیا با تاریخ نیز می توان چنین کرد؟!-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • سر حلقه خانه فاطمی: احمدی نژاد به اندازه همه دولت های قبل و بعد از انقلاب کار کرده است
 • رای هیات حل اختلاف قوا به نفع احمدی نژاد و تایید رهبری
 • مراسم تجلیل از رئیس قانون گریزترین دولت از مشروطه تا کنون توسط متهم اصلی جنایت کهریزک
 • ادامه روند رکورد های احمدی نژاد؛ لغو ۴۱ مصوبه دولت در ۱۱۷ روز
 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از احمدی نژاد: تصمیمات خلق الساعه با تعهدات اخلاقی نسبت به دولت آینده تناسبی ندارد
 • چرخش ۱۸۰ درجه ای کوچک زاده: من از اول هم عاشق پیشه بودم نه افراطی و پرخاشگر!
 • برادر حسین: خدمات احمدی نژاد از مشروطه تاکنون بی نظیر است
 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از عملکرد احمدی نژاد؛ از سیاه نمایی تا نمایاندن سیاهی ها
 • آخرین فضل و بخشش های احمدی نژاد: واگذاری زمین های نمایشگاه بین المللی به صدا و سیما
 •  
  آخرین اخبار
 • منتجب نیا: دوران هوچی گری و کفن پوشی به سر آمده است/ دیگر با کفن پوشی نمی توان ارتزاق کرد
 • محمد نعیمی‌پور: تندروها کار را بر دولت روحانی سخت نکنند
 • محمدرضا خاتمی: اصولگرایان نمی توانند از مسئولیت خرابی ها شانه خالی کنند
 • سردسته لباس شخصی ها شلیک مستقیم در سال ۸۸ را تکذیب کرد
 • پیشنهاد مسعود نیلی: برای شفاف‌سازی وضعیت اقتصادی، دولتمردان روحانی و احمدی‌نژاد این کار را انجام دهند
 • خانه سینما پلمپ شد
 • هزینه‌تراشی‌های بزرگ دولت دهم برای رئیس جمهور منتخب
 • رییس مرکز تحقیقات بیولوژیک: ایران بزرگترین واردکننده دارو در جهان است
 • فائزه هاشمی: تشکیل پرونده های جدید نتیجه عصبانیت آقایان است
 • تبیین جنبش انتخاباتیِ ۹۲
 • گرامی مقدم: سومین شادمانی ملت در سال ٩٢ با اراده رهبری می تواند تحقق پیدا کند
 • پیام واگذاری زمین نمایشگاه بین‌المللی: دولت اولویتی برای رونق تجاری و اقتصادی قایل نیست
 • واکنش تعاونی‌های مصرف کارگران به اظهارات معاون وزیر صنعت و معدن مبنی بر عدم پیگیری سبد رمضان
 • رئیس موسسات امام موسی صدر: تمام روایت‌ها درباره امام موسی صدر دروغ است
 • شکوائیه همسر مهدی معتمدی مهر به رییس قوه قضاییه: انتقال همسرم مصداق تبعید غیر قانونی است
 • کارگران اخراجی فولاد زاگرس در خیابان پاستور تهران تجمع کردند
 • اعتراض عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس به خودروسازان
 • خبرگزاری فرانسه: پیشنهاد جدید ایران توقف غنی سازی در مقابل رفع تحریم هاست
 • بی توجهی به مطالبات جامعه کارگری، دولت آینده را با اعتراضات کارگران روبرو خواهد کرد‎
 • کمبود شدید داروی بیماران تالاسمی
 •