به روز شده: ۰۵:۴۶ تهران - سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲

مراسم تجلیل از رئیس قانون گریزترین دولت از مشروطه تا کنون توسط متهم اصلی جنایت کهریزک

امروز: "سازمان تأمین اجتماعی برای احمدی نژاد مراسم بزرگداشت برگزار می کند." مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قصد دارد تا به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان در سالن سران اجلاس کشورهای اسلامی طی مراسم ویژه‌ای از محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دهم تجلیل کند.

بر اساس دعوت‌ نامه ‌هایی که به تازگی از سوی سازمان تامین اجتماعی میان برخی مقامات صنفی کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان توزیع شده‌ است، قرار است در تاریخ ۲۵ تیرماه مراسم بزرگداشتی از سوی مدیران ارشد سازمان برای تجلیل از محمود احمدی ‌نژاد، رئیس دولت‌ های نهم و دهم در سالن اجلاس سران برگزار شود.

آن طور که ایلنا گزارش داده هر چند در روزهای اخیر نهادهای متعددی در صدد تجلیل از رئیس دولت دهم بوده‌اند اما مدیران سازمان تامین اجتماعی در حالی قصد ورود به حلقه برگزار کنندگان چنین مراسمی را با سرمایه بیمه‌شدگان دارند، که سازمان تامین اجتماعی برخلاف ادعای دولت مبنی بر پرداخت ۳۴ هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی با مشکلات جدی مالی مواجه است تا به آنجا که مابه‌التفاوت افزایش مستمری بازنشستگان در چهارمین ماه سال پرداخت شد و بسیاری از قوانین مورد مناقشه از جمله ماده ۱۰ قانون نوسازی صنایع و بازنشستگی پیش از موعد به دلیل ناتوانی سازمان در تامین منابع مالی تا کنون اجرا نشده‌اند.

کلمه در گزارشی که چندی پیش منتشر کرده بود، از توقف مبلغ یک هزار و ششصد و شصت و دو میلیارد تومان ۱،۶۶۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ از حقوق مستمری بگیران در نزد سازمان تأمین اجتماعی به علت تاخیر در عدم پرداخت افزایش بیست و پنج درصدی حقوق بازنشستگان خبر داده بود. مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در حالی برای رئیس قانون گریز ترین دولت از صدر مشروطه تا کنون، مراسم بزرگداشت برگزار می کند که هنوز هیچ نهادی پی گیر افشاگری غیر اخلاقی احمدی نژاد در مجلس در مورد سازمان تأمین اجتماعی نشده است و همگان به بهانه رفتار غیر اخلاقی احمدی نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار، از اصل موضوع دزدی های و قانون گریزی ها در سازمان تأمین اجتماعی بی سروصدا گذشتند.

این در حالی است که در روزهای گذشته سلیمان جعفرزاده رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم نیز از قانون گریزی های و دزدی های گسترده تری در این سازمان پرده برداشت. این نماینده پیشین مجلس بابیان اینکه مجموع گزارش‌‌های هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی بالغ بر ۵۰ هزار صفحه است، به ایلنا گفت: تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی به صورت کامل طبقه بندی و جمع آوری شده بود اما در اواخر دوره مجلس هشتم، برخی از دولتی‌ها با مانع‌ تراشی و اعمال محدودیت، فشار و اقدامات تهدید آمیز باعث مسکوت ماندن این گزارش شدند. با تغییر مجلس هرچند عملکرد این هیات بی‌نتجیه ماند اما در حال حاضر رونوشتی از این گزارش در اختیار برخی نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد.

نماینده سابق ماکو و چالدران در مجلس با بیان اینکه حاضر است تا در صورت تمایل رئیس جمهور منتخب، رونوشتی از این گزارش را در اختیار دولت یازدهم قرار دهد؛ مدعی شد: براساس اسناد معتبر در پرونده مربوط به تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، گروهی از مقامات مسئول مرتکب تخلف شده‌اند بطوری که حتی در برخی موارد پس از گزارش تخلف ارتکابی، مسئول متخلف با شخصی متخلف ‌تر جایگزین شده ‌است.

تخلفات مالی بالای ده هزار میلیارد تومان است

جعفر زاده بابیان اینکه حجم تخلفاتات مالی در سازمان تامین اجتماعی بالای ده هزار میلیارد تومان است، افزود: تخلف مالی شامل موارد متعددی است که از جمله آن می‌توان به مصوبات صوری هیات مدیره شرکت‌های شستا و یا اینکه پرداخت هزینه‌های پروژه‌ای مطالعاتی واهی اشاره کرد. وی با بیان اینکه بخشی از تخلفات مشهود مربوط به سوء استفاده ‌های مالی از منابع مالی سازمان تامین اجتماعی ‌است، افزود: به عنوان مثال در یک پروژه عمرانی بدون آنکه کار به پایان رسیده باشد مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به حساب پیمانکار مربوطه واریز شده‌ است.

جعفرزاده همچنین بابیان اینکه بخش دیگری از تخلفات اکتشافی به عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) باز می‌گردد، مدعی شد: در جریان تحقیق و تفحص، برخی مدیران با وجدان به من اعلام کردند که یکی از مدیران عالی‌رتبه شستا به چندین شرکت می‌گفته که ۲۰۰ میلیون پاداش از فلان مصوبه بردارید و بعد ۵۰ میلیون آن را می‌دادند و ۱۵۰ میلیون آن را به صورت دستی به تهران منتقل می‌کردند. در موردی دیگر امتیاز انحصار کارخانه‌ای را به آقایی داده‌اند و این درحالی بود که آن امتیاز بیشتر از خود کارخانه سود کرده است.

جعفرزاده افزود: در نتیجه اقدامات انجام شده شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) به عنوان یک بنگاه اقتصادی امروز وضعیت خوبی ندارد و حتی به اندازه سودی که بانک‌ها هم می‌دهند سود نمی‌کند بطوری که ارزش سرمایه ثابت آن هم هر روز پایین می‌آید.

این نماینده پیشین مجلس با بابیان اینکه مجلس هشتم برای اولین بار تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را تصویب کرد گفت: متاسفانه هر جا که ما پا می‌گذاشتیم با تخلف مواجه می‌شدیم؛ بطوری که مثلا در یک نمونه برای کارخانه سیمان به جای دینام آلمانی، دینام چینی خریداری شده است و از این طریق ۱۲ میلیارد تومان سوء استفاده شده‌ است. بنابر ادعای این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از تخلفات ثبت شده مسئولان سازمان تامین اجتماعی خرید و استفاده از داروهای بی‌کیفیت خارجی است.

بزرگداشت رئیس دولتی که قانون الزام را نقض کرد، توجیهی ندارد

همچنین امروز رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری به این اقدام سازمان تأمین اجتماعی اعتراض کرده است. حسن صادقی به ایلنا گفت: سازمان تامین اجتماعی در حالی قصد دارد تا هزینه مراسم تجلیل از رئیس دولت را بپردازد که به بهانه نبود منابع مالی به تعهدات خود در قبال بیمه ‌شدگان عمل نکرده‌ است. سازمان تامین اجتماعی دارای مراکز متعددی برای برگزاری مراسم‌های مختلف است. معلوم نیست چرا در شرایط کنونی قرار است با پول بیمه شدگان چنین مراسم پرهزینه‌ای را در یکی از مجلل‌ ترین اماکن پایتخت برگزار کنند.

حسن صادقی ضمن اعتراض به این بزرگداشت به برخی از مشکلات بیمه شدگان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی بابت عدم اجرای قانون همسان ‌سازی، نقض قانون الزام و تاخیر در پرداخت مابه التفاوت افزایش مستمری‌ها به مدیران سازمان معترض‌اند. در شرایطی که سازمان تامین اجتماعی به بهانه افزایش قیمت ارز دارو، قانون الزام را نقض کرده و خدمات درمانی را به بیمه شدگان می‌فروشد، برگزاری مراسمی مجلل برای تجلیل از عملکرد رئیس دولت هیچ توجیهی ندارد.

این مقام صنفی کارگری با یادآوری اینکه در هشت سال گذشته سازمان تامین اجتماعی با مداخله غیر قانونی دولت متحمل زیان‌های جبران ناپذیری شده‌است، گفت: در این هشت سال هشت بار مدیرعامل سازمان تغییر کرد، هیات امنا به استناد اساسنامه‌ای نادرست جایگزین شورای عالی شد و در عمل هیچ مقامی در خصوص عملکرد سازمان پاسخگوی بیمه شدگان نبود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بابیان اینکه با گذشت حدود ۴ ماه از سال جدید، هنوز سازمان تامین اجتماعی در خصوص اجرای آخرین مرحله از قانون همسان‌سازی اقدامی نکرده است، گفت: این درحالی است که با پیگیری‌های کمسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس در بودجه سال ۹۲ اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد تومانی برای همسان سازی مستمری‌ها تعیین شده‌ است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • ادامه روند رکورد های احمدی نژاد؛ لغو ۴۱ مصوبه دولت در ۱۱۷ روز
 • افشاگری نماینده مجلس از دزدی های گسترده در سازمان تامین اجتماعی
 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از احمدی نژاد: تصمیمات خلق الساعه با تعهدات اخلاقی نسبت به دولت آینده تناسبی ندارد
 • چرخش ۱۸۰ درجه ای کوچک زاده: من از اول هم عاشق پیشه بودم نه افراطی و پرخاشگر!
 • برادر حسین: خدمات احمدی نژاد از مشروطه تاکنون بی نظیر است
 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از عملکرد احمدی نژاد؛ از سیاه نمایی تا نمایاندن سیاهی ها
 • آخرین فضل و بخشش های احمدی نژاد: واگذاری زمین های نمایشگاه بین المللی به صدا و سیما
 • واکنش روح الامینی به حکم سعید مرتضوی: شکایت مدعی‌العموم درجنایت کهریزک کجاست؟
 • اکبر اعلمی: اگر وضع به همین منوال پیش برود پایان احمدی نژاد محتمل است
 •  
  آخرین اخبار
 • پیام واگذاری زمین نمایشگاه بین‌المللی: دولت اولویتی برای رونق تجاری و اقتصادی قایل نیست
 • واکنش تعاونی‌های مصرف کارگران به اظهارات معاون وزیر صنعت و معدن مبنی بر عدم پیگیری سبد رمضان
 • رئیس موسسات امام موسی صدر: تمام روایت‌ها درباره امام موسی صدر دروغ است
 • شکوائیه همسر مهدی معتمدی مهر به رییس قوه قضاییه: انتقال همسرم مصداق تبعید غیر قانونی است
 • کارگران اخراجی فولاد زاگرس در خیابان پاستور تهران تجمع کردند
 • اعتراض عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس به خودروسازان
 • خبرگزاری فرانسه: پیشنهاد جدید ایران توقف غنی سازی در مقابل رفع تحریم هاست
 • بی توجهی به مطالبات جامعه کارگری، دولت آینده را با اعتراضات کارگران روبرو خواهد کرد‎
 • کمبود شدید داروی بیماران تالاسمی
 • مخالفت دادستانی تهران با مرخصی مجید توکلی
 • مدیرعامل خانه سینما: آقایان اگر بخواهند اینگونه پیش بروند از طریق مراجع قضایی پیگیری میکنیم
 • ۲۰۰۰ ساعت تحقیق مجلس برای معرفی ۳ عامل اخلال در سخنرانی رییس مجلس در قم/ ارسال گزارش به رهبری
 • آذر منصوری: بازگشت آیت الله هاشمی به تریبون نماز جمعه را موجب افزایش اعتماد عمومی مردم به حاکمیت
 • واکنش توهین آمیز و تهدیدی نتانیاهو به انتخاب حسن روحانی: به وی اعتماد نکنید،میانه روی اش تصنعی است
 • جمهوری اسلامی: گرانی ها برنامه‌ریزی شده است؛ نهادهای نظارتی در برابر اقدامات نامتعارف دولت موضع گیری کنند
 • حسین مرعشی: اصلاح‌طلب‌ها در انتخابات برنده شدند، چرا در کابینه نباشند؟
 • پگاه آهنگرانی پس از صحبت با روحانی بازجویی شد
 • اسماعیلی، ابراهیمیان و سوادکوهی حقوقدانان شورای نگهبان شدند/کدخدایی رای نیاورد
 • اردشیر امیرارجمند: همه باید کمک کنیم تا دولت روحانی صلح اجتماعی ایجاد کند
 • جمهوری اسلامی: گرانی ها برنامه‌ریزی شده است؛ نهادهای نظارتی در برابر اقدامات نامتعارف دولت موضع گیری کنند
 •