به روز شده: ۰۷:۳۵ تهران - چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲

تبریک مجمع نمایندگان ادوار مجلس به حسن روحانی به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری

امروز: مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن تبریک به حسن روحانی برای کسب رای مردم در جایگاه ریاست جمهوری نوشته اند: جا دارد از نقش آفرینان این حماسه تقدیر و قدردانی شود اول نقش آفرین این رخداد بزرگ ، ملت سرفراز و آگاه ایران است که با حضور به موقع خود ، همه ویژگی و خصوصیات بزرگی را عینییت بخشید. دومین مهم اقدامات مدبرانه و فداکارانه هاشمی رفسنجانی در فرآیند انتخابات از آغاز تا پایان و نیز ایفای نقش موثر جناب آقای خاتمی و رفتار خردمندانه ی دکتر عارف در جریان انتخابات تشکر می کنیم . سومین امر تشکر و قدردانی از نقش رهبری در صیانت از آرا مردم می باشد .

به گزارش کلمه، در بخشی از این بیانیه آمده است: همانگونه که مستحضر هستید روند سیاست ها و عملکرد ها و کیفیت مدیریت جامعه طی ۸ سال گذشته به گونه ای بوده است که علیرغم برخی دستاورد های مثبت در حوزه های سیاست ، اقتصاد ، فرهنگ و اجتماع با چالش های جدی و تنگناهای فراوانی مواجه گردیده است . تورم و بیکاری ، فقر و شکاف درآمدی ، رانت خواری و فساد ، رکود و بحران تولید در حوزه اقتصاد . حصر رهبران جنبش اعتراضی مردم و زندانیان سیاسی ، تعطیلی و رکود انجمن ها و تشکل های صنفی و احزاب ، تعطیلی مطبوعات در حوزه سیاست داخلی . ناهنجاری های اجتماعی و بد اخلاقی ها و برخورد های غیر معقول با جامعه دانشگاهی و ... در حوزه فرهنگ و اجتماع . تنش و تحریم های بی سابقه و ظالمانه در حوزه سیاست خارجی . نمونه هایی از پیامد های سوء مدیریت در کشور بوده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا
جناب آقای دکتر حسن روحانی
مردم شریف، آگاه و حق طلب ایران با تشخیص و شرکت به موقعدر انتخابات ۲۴ خرداد به جنابعالی رای اعتماد دادند این رای برخاسته از درک صحیح از شرایط داخلی و خارجی و جمع بندی از عملکرد ۸ سال گذشته حاکمیت یکدست گفتمان اصولگرایی و افراطیون بود. این رای در واقع ترجمان خواست ملت مبنی بر توجه به حاکمیت قانون، حقوق شهروندی، بهبود و اصلاح امور معیشتی و کیفیت زندگی و نیز ترسیم چشم انداز امیدوارانه به پیشرفت و توسعه ایران اسلامی بود. مردم ایران با حضور با شکوه و تاریخی خود در پای صندوق های رای این معنا را در رویکرد عقلانیت و اخلاق در اداره امور جامعه جستجو و انتخاب نمودند.

پیروزی شما در انتخابات موجب خرسندی گردید. مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی این موفقیت را تبریک گفته، از خداوند توفیق آن برادررا در انجام عهد خود با ملت خواهانیم.

جا دارد از نقش آفرینان این حماسه تقدیر و قدردانی شود اول نقش آفرین این رخداد بزرگ ، ملت سرفراز و آگاه ایران است که با حضور به موقع خود ، همه ویژگی و خصوصیات بزرگی را عینییت بخشید. دومین مهم اقدامات مدبرانه و فداکارانه آیت الله هاشمی در فرآیند انتخابات از آغاز تا پایان و نیز ایفای نقش موثر حجت السلام و المسلمین جناب آقای خاتمی و رفتار خردمندانه ی جناب آقای دکتر عارف در جریان انتخابات تشکر می کنیم . سومین امر تشکر و قدردانی از نقش رهبری معظم نظام در صیانت از آرا مردم می باشد .

جناب آقای دکتر روحانی
همانگونه که مستحضر هستید روند سیاست ها و عملکرد ها و کیفیت مدیریت جامعه طی ۸ سال گذشته به گونه ای بوده است که علیرغم برخی دستاورد های مثبت در حوزه های سیاست ، اقتصاد ، فرهنگ و اجتماع با چالش های جدی و تنگناهای فراوانی مواجه گردیده است . تورم و بیکاری ، فقر و شکاف درآمدی ، رانت خواری و فساد ، رکود و بحران تولید در حوزه اقتصاد . حصر رهبران جنبش اعتراضی مردم و زندانیان سیاسی ، تعطیلی و رکود انجمن ها و تشکل های صنفی و احزاب ، تعطیلی مطبوعات در حوزه سیاست داخلی . ناهنجاری های اجتماعی و بد اخلاقی ها و برخورد های غیر معقول با جامعه دانشگاهی و ... در حوزه فرهنگ و اجتماع . تنش و تحریم های بی سابقه و ظالمانه در حوزه سیاست خارجی . نمونه هایی از پیامد های سوء مدیریت در کشور بوده است.

پیامد های فوق نتیجه ای جز نارضایتی و تخریب سرمایه اجتماعی به همراه نداشته است در شرایطی که نارضایتی ها و اعتراضات متراکم اجتماعی رو به فزونی می نهد ، جامعه مواجه با انتخاب یکی از سه رویکرد ذیل می گردد :

۱- خروج و مهاجرت ۲-اقدام قهری ( لیبی شدن) ۳- اعتراض
اکثریت قوی مردم ایران در مواجه با شرایط و وضعیت موجود ، رویکرد "اعتراض" را انتخاب نمود .
اعتراضی از روی صدق ، ایران دوستی و اسلام خواهی به قصد آگاه نمودن حاکمان و هشدار جهت اجتناب از استمرار روند جاری بود . این شیوه از مصادیق اصل اسلامی " امر به معروف و نهی از منکر " می باشد .
حضور پر شور و آگاهانه مردم در عرصه انتخابات و انتخاب صندوق رای ، عینییت بخشی به اصل فوق و نه به وضعیت موجود بود .
جناب عالی با تشخیص صحیح وضعیت و همراهی با مردم و طرح برخی از خواسته ها و مطالبات آنها و نیز ایجاد تعهد مبنی بر پیگیری و تحقق مطالبات آنها توانستید اذهان و افکار عمومی را همراه و رای اعتمادئ آنها را جلب نمایید.

ما نمایندگان مردم در ادوار مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز مسرت و خرسندی خود از انتخاب جنابعالی و حمد و سپاس از الطاف اللهی با درک شرایط زمانی و وقوف به مشکلات و معضلات عرصه داخلی و خارجی و با امیدی که به آغاز روند جدید برای برون رفت از شرایط فعلی داریم ، همراه و همسو با مردم بزرگوار ایران ضمن تاکید بر مطالبات حداقلی و تعهد جناب عالی در پیگیری و تحقق مطالبت آنها سه اولویت مهم را موکدا پیشنهاد می نماییم :

۱-تنش زدایی داخلی ، که با تمرکز و تدبیر و اقدامات جدی برای گشایش فضای داخلی و رفع حصر رهبران جنبشی اعتراضی مردم و زندانیان سیاسی
۲- تنش زدایی و حل مناقشات موجود در عرضه خارجی و رفع تدریجی تحریم های ظالمانه با تاکید بر حفظ حقوق مردم و منافع ملی
۳- ساماندهی حوزه های تولید و تجارت پولی و مالی ، کاهش نرخ تورم و بیکاری ، ایجاد امنیت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار .

اقدام بموقع و بایسته نسبت به اولویت های مذکور زمینه حل مشکلات بعدی را فراهم می سازد . و هرگونه تا خیر می تواند این فرصت گران بها را از دسترس خارج سازد .

در پایان ضمن آرزوی توفیق جناب عالی در بهره گیری از " کلید تدبیر" در حل مشکلات جامعه از همه مقامات بویژه رهبر معظم ، جامعه مدنی و سایر نیرو های سیاسی و اجتماعی درخواست می کنیم در این شرایط خطیر همراه و مددکار شما در حل مشکلات موجود و پیش رو باشند .

مجمع نمایندگان ادوار صمیمانه اعلام آمادگی می نمایند تمام ظرفیت و توانایی های خود را در جهت خدمت به مردم بزرگ ایران ، در اختیار جنابعالی قرار دهد.

مجمع نمایندگان ادوار
مجلس شورای اسلامی
۲۹/۳/۹۲-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • همسر سعید مدنی: با آمدن حسن روحانی امیدواریم شاهد آزادی زندانیان سیاسی باشیم
 • حسن روحانی و سیدمحمد خاتمی دیدار کردند/صداو سیما پوشش نداد
 • سه کمیسیون مامور تشکیل کابینه حسن روحانی
 • رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران: بازی برد برد با آمریکا امکان‌پذیر است
 • شیرین عبادی: رفع حصر باید اولویت روحانی باشد
 • مشاوران روحانی قول پیگیری فسادهای مالی سطح بالا را دادند
 • در پی رفتار خشونت آمیز پلیس رشت جمعی از مردم این شهر به رییس جمهور منتخب نامه نوشتند
 • پیام تبریک سه زندانی بند ۳۵۰ اوین و از کارمندان سابق مرکز تحقیقات استراتژیک به حسن روحانی
 • پیام تبریک آیت الله راستی کاشانی به روحانی: نسبت به التیام و اصلاح حوادث گذشته و ستمهای واقع شده کنید
 •  
  آخرین اخبار
 • اعتراض فعالان سیاسی، مدنی، مطبوعاتی و حقوق بشری، به حکم حبس و تبعید سعید مدنی
 • بیانیه روسای اصناف خانه سینمای ایران
 • وکيل خانواده ستار بهشتی: پرونده را به دادگاه نمی فرستند
 • گران شدن 20 درصدی بلیت مترو و اتوبوس از فردا
 • ادامه ایجاد شغل های کاذب در کشور: اجاره سند برای وثیقه بانکی و آزادی زندانی
 • وزارت کشور با ادامه فعالیت کانون صنفی معلمان مخالفت کرد
 • مصطفی تاجزاده: روحانی تا زمانی که پای عهد خود با مردم است از آن پشتیبانی میکنیم همان طور که از خاتمی کردیم
 • اصول گراها، ما و دکتر روحانی
 • نظر عارف درباره ادامه حصر رهبران جنبش سبز: بحث زندانیان و حصر، استخوان لای زخم است
 • ابراز نگرانی عربستان از دخالت ایران و حزب الله در بحران سوریه
 • تحلیلی بر نزول فاحش پایگاه اجتماعی اصولگرایان سنتی
 • یک فعال حوزه سلامت: کمبود دارو هم‌اکنون سه رقمی شده است
 • نامه احمدی‌نژاد برای بازگشایی خانه سینما منتشر شد
 • مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران در حال افزایش حجم و ظرفیت غنی سازی اورانیوم است
 • گزارش دیوان محاسبات کشور: مصرف بیش از ۹ میلیارد دلار مازاد درآمد نفتی برخلاف قانون
 • واکنش ایران به قتل و آزار شیعیان در مصر
 • دلایل کاهش نرخ طلا و ارز در بازار
 • واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات طرف روسی خود: غنی سازی 20 درصد موضوع جدیدی نیست
 • صادق لاریجانی: برخی مواد قانون مجازات اسلامی خلاف شرع است/ اقدام احمدی نژاد لجبازی کودکانه است
 • یک فعال کارگری: در کارگاه‌های کوچک از کارگران زن سوء استفاده می شود
 •