به روز شده: ۱۲:۳۶ تهران - سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲

پیام ناطق نوری به روحانی: ملت ایران به بی صداقتی و عوام فریبی پشت کرد/درخواست بیت آیت الله منتظری برای آزادی زندانیان سیاسی

امروز: در ادامه پیام های تبریک برای انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری، بیت آیت الله منتظری در پیامی به وی نوشته است: امیدوارم شعار شما برای آزادی زندانیان سیاسی، به حول و قوۀ الهی، جامۀ عمل بپوشد و این بی‌گناهان از زندان و حصر رهائی یابند و گامی دیگر در جهت هم‌دلی ملی برداشته شود.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی، انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور آینده کشور را تبریک گفت و وی را نماد اعتدال عقلایی، اصلاح‌طلبی حقیقی و اصولگرایی واقعی توصیف کرد.

در همین حال دختر امام خمینی و بیت آیت الله منتظری نیز در پیام های جداگانه ای انتخاب حسن روحانی را تبریک گفته اند.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهور منتخب

انتخاب شایسته و به‌حق جنابعالی که با خلق یک حماسه بزرگ همراه شد، یکبار دیگر امید را در دلهای ایرانیان جاری ساخت و کالبد جامعه را جانی دوباره بخشید.

ملت بزرگ ایران اینبار با تشخیص درست و درک جامع از شرایط حساس کشور، با پشت کردن به دوران بی‌صداقتی و عوام‌فریبی و با این انتخاب هوشمندانه، عنان مدیریت اجرایی کشور را بدست شخصیتی سپرده است که نماد اعتدال عقلایی، اصلاح‌طلبی حقیقی و اصولگرایی واقعی گردیده است.

پاسخ درخور به این اقبال و اعتماد کم نظیر ملت ایران، به معرض گزاردن نمایشی شکوهمند از وحدت و یکپارچگی در سطح نخبگان سیاسی متعهد کشور از همه طیف‌ها و سلایق برای تشکیل یک دولت وحدت ملی است که آرزوی همه دلسوزان بوده و هم اینک به برکت این خواست عمومی و در سایه مشی اعتدالی حضرتعالی، امکان تحقق یافته است.

فراخوان مجدد نیروهای با تجربه و فن سالاران بر آمده از تجربه بزرگ انقلاب و نظام اسلامی، انتظار به‌حقی است که اینک بدست شما ممکن گردیده است؛ نیروهایی که وفاداری خود را به آرمانهای انقلاب، بارها به اثبات رسانیده‌اند، آنها که آرزوی بزرگشان اعتلای نظام اسلامی است، همانگونه که مخوف‌ترین کابوسشان شکست این یادگار خمینی کبیر است.

می‌دانم که از دشواری‌های پیش رو، آگاهی کامل دارید و با خبرم که از فقر اخلاقی حاکم بر فضای عمومی کشور و بخصوص در حیطه سیاست‌ورزی این روزها، در رنجید همچنان که از فقر اقتصادی مردم. باور دارم که وضع نابسامان معیشت مردم، آشفتگی‌های فرهنگی، شکاف‌های اجتماعی موجود، مهجوریت کارشناسی، روزمرگی در تصمیمات مجریان، بی‌قانونی، فساد اداری، رانت‌خواری، وضع نابسامان سیاست خارجی، همه و همه از یکسو و از سوی دیگر گوشه‌نشینی نیروهای کارآزموده و وفادار نظام، که کلید حل همه این مشکلات بوده‌اند، پیوسته روح شما را نیز چون دیگر دلسوزان، در این سالها آزرده است و خوب می‌دانم که جنابعالی نیز چنانچه در مناظرات هم بیان کردید سینه‌ای پر درد دارید.

اما در اینجا مایلم با اطمینان بگویم همانگونه که می‌دانید آنچه که از خرابی‌ها می‌توان شمرد در برابر همت بلند و اراده آهنین این مردم و تصمیمی که برای رسیدن به فرداهای بهتر و ساختن ایرانی آباد گرفته‌اند، رنگی و وزنی نخواهند داشت.

ایمان راسخ دارم که در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همینطور درایت جنابعالی، روزهای روشن‌تر این مرز و بوم، از راه خواهد رسید.

در پایان ضمن تبریک فراوان به حضرتعالی، صمیمانه برایتان آرزوی توفیق و سربلندی دارم و از خدای بزرگ مسالت می‌نمایم که همراه و یاورتان باشد.»

پیام دختر امام خمینی

سرکار خانم زهرا مصطفوی، دختر گرامی حضرت امام و رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین،در پیامی انتخاب دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، زهرا مصطفوی، دختر گرامی حضرت امام و رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین،در پیامی انتخاب دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری را تبریک گفت.

متن این پیام به این شرح است:

برادر بزرگوار جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی دامت برکاته
رئیس جمهور محترم منتخب ملت ایران
سلام علیکم

ضمن سپاس به پیشگاه حضرت احدیت که توفیق خلق حماسه شکوهمند دیگری را به ملت بزرگوار ایران عنایت فرمود این رویداد مهم تاریخی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، ملت شریف ایران اسلامی و حضرتعالی که در خلق این حماسه تاثیر بسزایی داشته اید صمیمانه تبریک عرض می نمائیم.

امید و اطمینان داریم که مواضع منطقی و محکم جنابعالی در دفاع از حقوق ملت بزرگوار ایران و همه ملت های آزاده جهان خصوصا ملت مظلوم فلسطین راهگشای عرصه جدیدی در پیگیری اهداف انقلابی امام راحل(س) و مقام معظم رهبری خواهد بود.

رجاء واثق داریم که دولت جنابعالی با شعار تدبیر و امید می تواند موجب وحدت و انسجام کلیه نیروهای کارآمد نظام مقدس جمهوری اسلامی در خلق حماسه اقتصادی و رشد و شکوفایی میهن عزیز اسلامیمان باشد.
زهرا مصطفوی
رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین


تبریک بیت آیة الله العظمی منتظری به آقای دکتر حسن روحانی

باسمه تعالی

حضور محترم جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی
رئیس جمهور منتخب مردم ایران

پس از سلام و تحیت

انتخاب شایستۀ شما را به ریاست جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می‌کنم؛ امید که این پیروزی، طنین آرامش در ساحل متلاطم دریای ملت باشد.

مردم شریف و آگاه ایران با این رأی قاطع اعلام کردند که طرفدار عقلانیّت و اعتدال می‌باشند و جریان اصلاح‌طلبی ریشه در اعماق دل ملت دارد و همچنین برای چندمین بار ثابت کردند که روحانیّت با اخلاق و فهیم و دلسوز کشور و مصالح ملی، مورد تأیید ملت است.

إن‌شاء‌الله جنابعالی با خدمت به مردم صبور و مظلوم ایران، امید و نشاط ایجاد شده را در آنان زنده نگه دارید و با تعامل و ارتباط منطقی با دیگر کشورها و دوری از تندروی و دشمن تراشی، بتوانید گامی بلند در خروج کشور از انزوای ناروای بین‌المللی و حلّ مسائل سیاسی و اقتصادی ایران
عزیز بردارید.

جنابعالی نیک می‌دانید که آفت هر حکومتی به حکم عقل و شرع ظلم به بی‌گناهان است. امیدوارم شعار شما برای آزادی زندانیان سیاسی، به حول و قوۀ الهی، جامۀ عمل بپوشد و این بی‌گناهان از زندان و حصر رهائی یابند و گامی دیگر در جهت هم‌دلی ملی برداشته شود.

توجّه دارید که زندانیان سیاسی منحصر به شخصّیت‌های معروف و خدمتگزار جمهوری اسلامی نیستند؛ در زندان‌های شهرستان‌ها زندانیان عقیدتی و سیاسی فراوانی هستند که مظلومانه در بندند و فریاد‌رسی ندارند.

به عنوان مثال برادران روحانی اهل سنت در زندان مشهد هستند که به گفتۀ افراد مورد اعتمادی که با آنان هم بند بوده‌اند،
به بهانه‌های واهی زندانی شده‌اند و در مظلومیّت مضاعف به سر می‌برند؛ إن‌شاء‌الله با یک برنامه ریزی فوری به این مهم بپردازید.

ما در کشوری زندگی می کنیم که سابقۀ دوهزاروپانصد ساله در تدوین منشور حقوق بشر دارد و نیز متدیّن به دینی هستیم که رعایت حقوق مخالفین در آن بسیار تأکید شده است؛ پیامبر اسلام(ص) و امام علی(ع) با مخالفین عقیدتی و سیاسی خود گفتگو می‌کردند و هیچ‌گاه آنان را زندانی و یا محروم از
حقوق اجتماعی ننمودند.

بر فرض چنانچه اشخاصی خلافی مرتکب شده باشند، قرآن کریم صریحاً دستور فرموده که بدی را با خوبی دفع کنید: "ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ"؛ و ثمرات مادی و معنوی این عمل را تبدیل دشمنی به دوستی می‌داند، فرموده است: "فَإِذَا الَّذِی بَیْنَکَ وَ بَیْنَهُ عَدَاوَةٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمِیمٌ" (سوره فصّلت آیه۳۴)؛ اگر قرآن کریم فقط همین یک آیه را داشت، برای عظمت و اعجاز آن کافی بود؛ هزاروچهارصد سال قبل و در جامعۀ بدوی و خشن آن روز عربستان، سفارش به گذشت و مدارا با مخالفین و تبدیل دشمنی به دوستی شده است.

حال ما را چه شده است که با وجود این فرهنگ غنی، بر خلاف آن عمل می‌کنیم و همواره در پی دشمن‌تراشی و دوست‌ستیزی هستیم؟
آیا وقت آن نرسیده که در رفتار خود احتمال خطا بدهیم و در آن تجدید نظر نمائیم؟ آیا با داشتن قرآن و نهج البلاغه و عمل نکردن به آن کفران نعمت نمی‌کنیم؟

از دیگر مواردی که لازم به ذکر است و انتظار میرود جنابعالی نسبت به حلّ آن گام مؤثر و اساسی بردارید برطرف کردن سانسور و ممیّزی در کتاب و نشریات است که متأسفانه در سال‌های اخیر به نحو بسیار چشم‌گیری گریبان‌گیر اهل فرهنگ این مرز و بوم گردیده است.

در پایان سلامتی و توفیق جنابعالی را در جهت خدمت به اسلام عزیز و مردم شریف از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته.

بیت آیة الله العظمی منتظری(ره)

احمد منتظری

۱۳۹۲/۳/۲۷-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • سپانلو: حداقل انتظار ما از دولت جدید این است که ویرانی‌های به وجود آمده در طی سال‌های اخیر را جبران کند
 • اسرائیل: رفتن احمدی نژاد و آمدن روحانی کار تل آویو را سخت می کند
 • پیوستن جبهه پایداری به منتقدان دولت: شکست مطلق ما، حاصل اقدامات غلط احمدی نژاد است
 • واکنش شجونی به پیروزی روحانی و شادی مردم/ادامه اتهام زنی به موسوی، کروبی، هاشمی و خاتمی
 • پیام تبریک آیت الله دستغیب به روحانی: برای آزادی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی کوشش کنید
 • عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی: اصولگرایان سرمایه اجتماعی خود را از دست داده اند
 • سردار نقدی: امیدواریم دولت جدید ظرفیت بسیج را نادیده نگیرد
 • پیام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به روحانی: فضای مناسب برای کار روزنامه‌نگاران فراهم کنید
 • تبعات انتخاب روحانی؛ احمدی نژاد به دادگاه احضار شد
 •  
  آخرین اخبار
 • بیانیه عفو بین الملل پس از پیروزی روحانی: به حقوق بشر توجه کنید
 • ممانعت از درمان پزشکی اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی زندانی
 • پیام تبریک ابراهیم یزدی به حسن روحانی: عهدی را که با ملت ایران بسته‌اید همواره در خاطر داشته باشید
 • واکنش آمریکا به پیروزی حسن روحانی: مردم ایران خواستار تغییر هستند
 • سنگین تر شدن وزنه اصلاح طلبان در شورای شهر
 • هکرهای ایران، خطرناک‌تر از هکرهای چین
 • پوتین و اوباما : نسبت به پیروزی حسن روحانی محتاطانه خوش بین هستیم
 • پیام تسلیت خانه هنرمندان برای درگذشت جلیل شهناز
 • ناگفته‌هایی خواندنی از حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب
 • برادرحسین از نفوذی های به قوه قضاییه خبرداد
 • سه درس بزرگ حسن روحانی در اولین کنفرانس خبری
 • علی کریمی: امیدوارم دومین جشن پیروزی را در این هفته بگیریم
 • نماینده فائو: ایرن در خطر خشکسالی است
 • اولین عضو زرتشتی در شورای اسلامی شهر یزد
 • بانک جهانی اعلام کرد ایران از رکود خارج میشود
 • فهیمه رحیمی، نویسنده درگذشت
 • سعید لیلاز: برای بازگشت خرابی ها به اصلاح فرصت لازم است
 • مشروح اولین نشست خبری حسن روحانی
 • نگرانی ۲۰۰ فعال سیاسی از وضعیت آرش صادقی، زندانی سیاسی
 • قالیباف به شهرداری بازگشت: درخواست وی از روحانی
 •