به روز شده: ۱۰:۴۷ تهران - سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲

پیام تبریک آیت الله دستغیب به روحانی: برای آزادی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی کوشش کنید

امروز: آیت الله دستغیب در پیام تبریکی به حسن روحانی نوشته است: علت اصلی اقبال مردم به شما از ناحیه انحراف و خرابی وضع موجود بود، به این معنا که سه قوه یعنی مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و قوه مجریه اختیاری از خود نداشته و ندارند، شاید بتوان گفت درآن سه قوه تنها ۲۰ درصد کارها از مسائل مملکت انجام می گرفت و ۸۰ درصد آن در جای دیگر تصمیم گیری می شده و می شود و نیز دخالت سپاه و بسیج که وظیفه آنها این نمی باشد که درهر کاری دخالت کنند و مردم از این ناحیه نیز ناراحت بوده و هستند. لذا بر شما است که آنها را به قانون که می گوید ایشان حافظ مرزها و امنیت افراد ملت باشند؛ برگردانید.

مرجع تقلید مقیم شیراز در پیام خود تصریح کرده است: شما می دانید جناب آقای میر حسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد و حجة الاسلام والمسلمین کروبی و ده ها زندانی سیاسی از سرمایه های مفید این انقلابند و محبوب ملت مسلمان هستند و تذکرات آقای موسوی از آینده واقع در آمد. شما وظیفه دارید که نهایت کوشش را در آزادی همه آنها بنمایید که این هم از جمله آرزوهای این ملت ستم دیده است.

متن این پیام به گزارش حدیث سرو به شرح زیر است:

بسمه تعالی

ابتداءاً سلام خود را خدمت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حضرت حجة الاسلام و المسلمین خاتمی عرض می نمایم.

و سپس به حضور محترم حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب مردم ایران سلام و تبریک می گویم.

و باید گفت علت اصلی اقبال مردم به شما از ناحیه انحراف و خرابی وضع موجود بود، به این معنا که سه قوه یعنی مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و قوه مجریه اختیاری از خود نداشته و ندارند، شاید بتوان گفت درآن سه قوه تنها ۲۰ درصد کارها از مسائل مملکت انجام می گرفت و ۸۰ درصد آن در جای دیگر تصمیم گیری می شده و می شود و نیز دخالت سپاه و بسیج که وظیفه آنها این نمی باشد که درهر کاری دخالت کنند و مردم از این ناحیه نیز ناراحت بوده و هستند. لذا بر شما است که آنها را به قانون که می گوید ایشان حافظ مرزها و امنیت افراد ملت باشند؛ برگردانید. که نهایت آرزوی ملت می باشد. "فبما رحمه من الله لنت لهم و لو کنت فظا غلیظ القلب لانفضوا من حولک فاعف عنهم و استغفر لهم و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله ان الله یحب المتوکلین آل عمران ۱۵۹

و بدانید شادی های مردم ایران پس از اعلام نتایج انتخابات، امید به آینده و وفای به عهدی است که ضمناً داده اید و این جانب اشاره می کنم :

۱- توجه داشتید که بعضاً خبر گزاریهای خارجی، مردم را از انتخابات و رأی دادن نهی می کردند اما مردم که ظاهراً صداقت را از کلام شما مشاهده کردند اعتناء به این گونه سخنان ننمودند و با توکل به خداوند در پای صندوقهای رأی حاضر شدند، و این هجوم معنا دار یعنی که ما وابسته به خارج نیستیم. ما ایران و اسلام و انقلاب و قانون اساسی خود را دوست می داریم، و ما را متهم به بی دینی و وابسته بودن به خارج و اتهامات دیگر نکنید، ما صادقیم و اهل صداقت را دوست می داریم و اگر صدق و صداقت را ببینیم یاور واقعی هستیم.

۲-شما می دانید که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بهترین قانونها را نسبت به سایر کشورها داراست. زیرا برگرفته از قرآن و سنت است، پس باید به طور کامل عمل شود. زیرا که مردم مسلمان ایران پس از رأی دادن به جمهوری اسلامی ، به قانون اساسی رأی دادند.

۳- تمام قوای سه گانه درقانون اساسی دارای وظایفی هستند که لازم است به طور استقلال و بدون دخالت دستهای ظاهر و پنهان خارج از آنها و بدون دخالت هر قوه درقوه دیگر به وظایف خود عمل کنند. مجلس که در رأس امور است اگر وابسته شد و مورد تهدید و تطمیع قرار گرفت دیگر مجلس جمهوری اسلامی نیست، مجلس شخص یا اشخاص خاص است. قوه قضائیه و مراکز مهم باید در رأس آنها، مجتهد جامع الشرائط که از جمله عدالت است باشد، تنها از خدا بترسد که در شفیر جهنم است.و قوه مجریه که فعلا شما در رأس آن هستید ،مسئول تمام وزراء و استانداران در تمام ایران و کارکرد آنها ، مسئول اقتصاد کشور در همه موارد، مسئول در برابر مجلس مستقل و قوه قضائیه مستقل هستید.ومسئول روابط ایران با کشورهای خارجه که درعین روابط دوستانه هیچ کدام از کشورها در اقتصاد و سیاست و فرهنگ نباید متولی ما باشند. و به طور خلاصه شما قسم می خورید و خورده اند که حافظ قانون اساسی باشندو باشید.

۴- صدا و سیما که متعلق به همه مردم است و منحصر در شخص و اشخاص خاص نمی باشد که خود شما در ضمن مناظره ها اشاره کردید، باید بر مبنای خود قرار گیرد. با مشورت با مراجع تقلید و علمای عامل مسائل به خوبی حل می شود واصلاح خواهد شد ان شاالله.

۵- دانشگاه و حوزه دو مرکز مغز متفکر جمهوری اسلامی است، هردو باید با آرامش خاطر و بدون واهمه و ترس و یا تطمیع بتوانند درس بخوانند و از جهات علمی از بیگانه کاملا بی نیاز شوند و هر دو بتوانند مصالح و مفاسد را براحتی بگویند و تذکر دهند، دخالت نیروهای غیر مسئول رابطه آن دو را به شدت تیره میکند، و تفکر و اندیشیدن را از آنها می گیرد، و نخبگان جای خود را به چاپلوسان می دهند، و این سرمایه بزرگ ملت اسلام در اختیار بیگانگان قرار می گیرد، و آنها بهترین استفاده را به نفع خودشان می برند.

و این کار به عهده شما است که با آمد و شد خدمت مراجع و علماء و فضلاء و اساتید دانشگاه و دانشجویان برای حل این معضل راهی و کاری بکنید.

۶- اگر سه قوه با مردم باشند، و نیروهای نظامی با مردم باشند، و اگر رئیس جمهور و وزراء و کارگزاران با مردم باشند احتیاج به خلاف گویی و ستر مطالب مربوط به مردم از آنها نیست. احتیاج به این همه کنترل و شنود ها نیست. احتیاج به این همه پارازیت ها نیست .اگر احکام اسلام از طرف بزرگان و خود شما اجراء شود مردم با شما و همه بزرگان دوست خواهند بود.

۷- شما توجه دارید و تذکر دادید که بداخلاقی ها و تهمت ها به افراد و بازداشت های فله ای و سانسور و اضمحلال روزنامه نگاران صادق که زبان ملت اند، و هنرمندان که همکاری با مردم دارند چگونه غم و اندوه را بر این ملت وارد کرد، و چگونه افسردگی را برای آنها آورد و چگونه راه خروج از این افراط گری ها را بر خود بسته می دیدند اما خداوند نمی خواهد خون شهداء و ناله جانبازان و آه درد مندان و دعای علمای عامل و بندگان خاص خداوند بیهوده شود و جواب داده نشود، و خدا را شکر با امید به عمل در آینده که مردم با استمداد از ائمه طاهرین علیهم السلام و نیت صادقانه خود گشایش را با دست مهر و محبت خداوند دیدند و نه با قهر به سوی آنها که می خواستند همه چیز ملت را از بین ببرند.

۸- شما میدانید جناب آقای میر حسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد و حجة الاسلام والمسلمین کروبی و ده ها زندانی سیاسی از سرمایه های مفید این انقلابند و محبوب ملت مسلمان هستند.و تذکرات آقای موسوی از آینده ،واقع در آمد. شما وظیفه دارید که نهایت کوشش را در آزادی همه آنها بنمایید که این هم از جمله آرزوهای این ملت ستم دیده است.به امید برپایی قرآن و سنت والسلام.

سید علی محمد دستغیب

۱۳۹۲/۳/۲۷



-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی: اصولگرایان سرمایه اجتماعی خود را از دست داده اند
 • سردار نقدی: امیدواریم دولت جدید ظرفیت بسیج را نادیده نگیرد
 • پیام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به روحانی: فضای مناسب برای کار روزنامه‌نگاران فراهم کنید
 • تبعات انتخاب روحانی؛ احمدی نژاد به دادگاه احضار شد
 • قالیباف به شهرداری بازگشت: درخواست وی از روحانی
 • پیام تبریک جبهه مشارکت ایران اسلامی به مردم ایران و رئیس جمهور منتخب دکتر حسن روحانی
 • پیام تبریک هاشمی رفسنجانی به ملت سرافراز ایران
 • پیام تبریک آیت الله بیات به روحانی: خواهید توانست ناکامی ها را به امید و پیروزی تبدیل کنید
 • یک فعال مستقل کارگری: روحانی تعهداتش را به کارگران فراموش نکند
 •  
  آخرین اخبار
 • سعید لیلاز: برای بازگشت خرابی ها به اصلاح فرصت لازم است
 • مشروح اولین نشست خبری حسن روحانی
 • نگرانی ۲۰۰ فعال سیاسی از وضعیت آرش صادقی، زندانی سیاسی
 • امیرارجمند: هیچ دلیلی برای ادامه حصر موسوی، کروبی و رهنورد وجود ندارد
 • احمدرضا درویش: سینه همه هنرمندان مالامال از درد و رنج است
 • علیرضا رئیسیان: ساختار سینما باید به قبل از سال ۸۸ بازگردد
 • مخالفت هیات امنای تامین اجتماعی با ابلاغ افزایش حقوق بازنشستگان
 • کنایه روزنامه بهار به تیتر ۴ سال پیش کیهان: «تمام». «ملت کار را تمام کرد». الان می‌شود «خواب»ید
 • واکنش مادر سهراب اعرابی به شعارهای مردم در شادی های خیابانی
 • ناکامى «مهندسى انتخابات» به روایت اصولگرایان
 • روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به علم الهدی: حالا این ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به جهنم می روند؟
 • حسن روحانی: در برابر مردم سر تعظیم فرود می آورم
 • مهمترین انتخابات و گل لبخند
 • روایت همسر بهاره هدایت از اولین ملاقات بعد از انتخابات؛ وقتی زندانبان هم تبریک می گوید
 • مرثیه‌ای برای مجلسی که از ملتش عقب افتاد!
 • روایت دختر میرحسین و رهنورد از حضور در جشن پیروزی مردم؛ طفل گمشده شادی برگشت
 • روزنامه جمهوری اسلامی: سریع به روند مخرب دولت نهم و دهم خاتمه دهید/ مردم منتظرند فشارها را کم کنید
 • جمشید مشایخی: همه چیز سینما به هم ریخته و اختلافات زیاد است بنابراین امیدوارم از وضعیت فعلی خارج شویم
 • شعار های مردم در جشن ملی
 • پیام تبریک دختران میرحسین به حسن روحانی: پیروزی شما نتیجه گوارای صبوری مردم
 •