به روز شده: ۱۰:۲۶ تهران - سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

خشم رسانه امنیتی: یک عضو جامعه روحانیت کاندیدای مجمع روحانیون مبارز شده است

امروز: ابراز نگرانی رسانه وابسته به محافل امنیتی از حمایت مجمع روحانیون از یک عضو جامعه روحانیت (حسن روحانی)، اغتشاش لباس شخصی ها در مراسم سخنرانی علی اکبر ولایتی، تاکید محمدرضا عارف بر قبول اجماع اصلاح طلبان، نامه نگاری رحیم مشایی با رهبری در مورد رد صلاحیتش، غافلگیری و شادمانی دو کاندیدا از کناره گیری حداد عادل، گلایه تلویحی احمدی‌نژاد از رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی، روزه سکوت مداحان برای اولین بار در انتخابات و تکذیبیه دستپاچۀ وزارت اطلاعات پبرامون حمایت وزیر از یک کاندیدای خاص، از رخدادهای چهار روز مانده تا انتخابات ریاست جمهوری است.

خبرگزاری فارس با ناخشنودی از حضور حسن روحانی در انتخابات و حمایت های برخی اصلاح طلبان از وی، می نویسد: "این نخستین بار است که پس از 26 سال، مجمع روحانیون مبارز به دلیل بحران هویت یک چهره طیف راست و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز را به عنوان کاندیدای خود در انتخابات معرفی می کند."و این درحالی است که تاکنون این مجمع اعلام نظر در مورد شرکت در انتخابات و حمایت از نامزدی خاص نکرده است.

این خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی - نظامی، در یادداشتی تحت عنوان "یک عضو جامعه روحانیت کاندیدای مجمع روحانیون مبارز شد"، نوشت: "حسن روحانی که اکنون به عنوان کاندیدای جبهه اصلاحات و مجمع روحانیون مبارز انتخاب شده، از دیر باز به عنوان طیف راست جامعه روحانیت مبارز محسوب شده و تاکنون عضو شورای مرکزی این تشکل به شمار می آید. اگر چه جریان چپ و مجمع روحانیون مبارز طی چند دهه به لحاظ معرفتی و تشکیلاتی دچار دگرگونی های متعددی در مقاطع مختلف شده، اما این نخستین بار است که به دلیل بحران هویت مجبور به انتخاب و معرفی فردی از تشکل رقیب سنتی خود به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است که حتی برخلاف هاشمی رفسنجانی(در دهه 60) در هیچ مقطعی از فعالیت سیاسی خود گرایشی به جریان و دیدگاه چپ نداشته و همواره به عنوان یک چهره راست سنتی شناخته شده است."

"شتری که درب منزل..."
در پی موضع گیری قاطع علی اکبر ولایتی در برابر مدعیات سعید جلیلی در خصوص برنامه اتمی و سیاست خارجی، این بار لباس شخصی ها به طور سازمان یافته به سخنرانی مشاور عالی رهبری در قم حمله کرده و در نتیجه اغتشاش این نیروها، وی ناچارا سخنان خود را در نیمه راه به والسلام علیکم رساند و مانند سخنرانی پنج ماه قبل علی لاریجانی، نیمه تمام به تهران بازگشت.

ولایتی که در جریان مناظره های تلویزیونی پاسخ ادعاهای جلیلی را نداده بود، بعدا در یک میتینگ انتخاباتی اظهار داشت: "در این زمان قصد ندارم به اظهارات ایشان همانند خودشان پاسخ دهم ... فقط باید تاکید کنم که اطلاعات بنده در خصوص مذاکرات هسته ای و تلاش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی که در آن مناظره عنوان شد کاملا مستند و درست بود ولی حالا این که از سوی برخی دوستان این اطلاعات با چه صفتی ارزیابی می شود، در این زمان ضرورتی به اصرار بر نفی آن تلقی ندارم..."

گفتنی است؛ جلیلی که یکی از طرفدارانش یعنی مهدی محمدی نویسنده سابق کیهان (و عضو فعلی تیم هسته ای) در مورد ولایتی نوشته بود "ولایتی چهره واقعی خود را آشکار و حرف آن کسانی را تصدیق کرد که می‌گفتند ایشان اگر بر سر کار بیاید به اصولگرایان بدتر از آن خواهد کرد که اصلاح‌طلبان کردند." از جمله نامزدهایی بوده است که احتمال انصراف وی مطرح شده ولی باقری کنی رئیس ستاد وی در این مورد گفته است: برنامه‌های انتخاباتی جلیلی با قوت تا پایان مهلت تبلیغات ادامه خواهد داشت و وی به هیچ وجه قصد کناره‌گیری ندارد.

عارف: از ابتدا مبنا را بر اجماع اصلاح‌طلبان گذاشتم
محمدرضا عارف تاکید کرد که از ابتدا مبنا را بر اجماع اصلاح‌طلبان گذاشتم.

به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در همایشی در خانه والیبال ایران اظهار کرد: از ابتدا مبنا را در اجماع اصلاح‌طلبان گذاشته‌ایم و آقایان خاتمی و هاشمی بگویند، کنار می‌روم.

وی افزود: من با محوریت آقای خاتمی و اصلاح‌طلبان آمده‌ام و از آنها تمکین می‌کنم و به تعهدات خود پایبند هستم.

مشایی در مورد رد صلاحیتش نامه ای به رهبری نوشت
به گزارش مهر، بهمن شریف زاده عصر دوشنبه در نشست خبری ستاد موسوم به زنده باد بهار در پاسخ به اینکه آیا سعید جلیلی کاندیدای دولت است و آخر و عاقبت خبر خوش دولت در مورد انتخابات ریاست جمهوری چه شد گفت: این خبر از سوی رئیس جمهور اعلام شد که باید امیدوار و صبور باشیم و آقای مشایی هم گفتند منتظر خبرهای خوش هستیم. ما هم بر اساس صحبتهای دکتر احمدی نژاد حوصله کرده و امیدواریم و فعالیت خاصی هم انجام نشده است. آقای مشایی در مورد رد صلاحیتش نامه ای به رهبری نوشتند تا رسیدگی شود.

حداد غافلگیرشان کرد یا هماهنگ بود؟
در پی اعلام کناره گیری غلامعلی حداد عادل از کاندیداتوری، یکی از نامزدهای انتخاباتی خود را "غافلگیر" شده خواند.

ابتدا محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سئوالی مبنی بر واکنشش نسبت به کناره گیری حداد عادل گفت: خبر کناره گیری حداد غافلگیرکننده بود بالاخره 8 نفر بهتر از 7 نفر است.

اما محمد باقر قالیباف از حداد به خاطر پایبندیش به توافقهای ائتلاف سه گانه تشکر کرد.

احمدی‌نژاد: نباید کسی را به خاطر سنش از رده خارج دانست
محمود احمدی نژاد نیز پس از چند روز سکوت بعد از رد صلاحیت ها، این بار با اشاره ای تلویحی به رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی گفت: " در نگاه جامعه اسلامی یک عده از رده خارج شده و ضعیف نداریم. نباید تصور کنیم فردی که مثلا 95 سال سن دارد از رده خارج شده است. اینکه یک عده به عنوان از رده خارج شده حذف شوند، معنایی ندارد..."

سکوت مداحان
خبرگزاری مهر نیز در گزارشی با عنوان " چرا مداحان روزه سکوت گرفته اند" به سکوت مداحان در این انتخابات اشاره کرده و نوشته است: "نه مانند سال ۸۴ که ۱۰۴ مداح در حمایت از یکی از نامزدهای آن دوره بیانیه ای صادر کردند و نه مثل سال ۸۸ که حاج منصور ارضی در مصلی تهران در حمایت از محمود احمدی نژاد سخنرانی کرد، اینک در انتخابات یازدهم مداحان روزه سیاسی گرفته اند، اگر خبری هم از حمایت هست به تکذیب ختم می شود."
سعید حدادیان: حمایتم از جلیلی کذب محض است
در همین زمینه سعید حدادیان خبر حمایت خود از سعید جلیلی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرآنلاین، این مداح مشهور گفت: «من در روزهای گذشته خبری شنیده‌ام که بنده و حاج منصور از سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده‌ایم. این گفته‌ها تحت هیچ شرایطی صحت ندارد و من از آقای جلیلی هیچ حمایتی نکرده‌ام.»

دستپاچگی وزارت اطلاعات
وزارت اطلاعات نیز در بیانیه ای دستپاچه خبر حمایت وزیر اطلاعات از سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری را که از سوی خبرگزاری های کشور به صورت پیامکی و مکتوب در فضای مجازی منتشر شده بود تکذیب کرد.

گفتنی است، عباس سلیمی نمین، کارشناس امنیتی حکومت درباره اظهارات اخیر حیدر مصلحی وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه وزارت اطلاعات و آقای جلیلی جریان انحرافی را شناسایی کرده اند، گفته بود:" جایگاه وزارت اطلاعات باقی خواهد ماند ولی افرادی مثل آقایان مصلحی و جلیلی می آیند و می روند، اما آن جایگاهها باید مورد اعتماد همه جریانات جامعه باشد. حمایت مصلحی از جلیلی به ضرر جایگاه وزارت اطلاعات است..."-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • واکنش و ابراز تاسف مجمع روحانیون مبارز از رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی
 • مواضع انتخاباتی مجمع روحانیون مبارز: حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در صحنه، فرصت مناسبی برای عبوردادن کشور ازشرایط کنونی می‌باشد.
 • واکنش مجمع روحانیون مبارز به هتاکی های اخیر به آقایان هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی
 • پیام تسلیت مجمع روحانیون مبارز به کروبی؛ دریغ فراوان که امکان عرض تسلیت حضوراً مقدور نیست
 • ابراز نگرانی مجمع روحانیون مبارز از حصر ناگوار موسوی و کروبی
 • مجمع روحانیون مبارز خواستار پایان هرچه سریعتر حصر موسوی و کروبی شد
 • خشم مردم مصر نتیجه غیرقابل گریز حاکمیت زور و خفقان است
 • مجمع روحانیون مبارز: مسئولان به فرمان هشت ماده‌ای امام، عمل کنند
 •  
  آخرین اخبار
 • اعلام انصراف رسمی محمدرضا عارف از کاندیداتوری در انتخابات
 • روحانی کاندید شورای مشاوران خاتمی شد/عارف انصراف داد
 • یک سال محکومیت دیگر برای محمدصادق هنرور؛ شجاعی روحانی منتقد
 • محتشمی پور: اگر در کاستن از بی عدالتی ناتوان هستید لااقل در کاستن آلودگی های محیطی کوشا باشید
 • اعتراض رضا خندان؛همسر نسرین ستوده به بازرسی غیر متعارف خانواده زندانیان
 • ورودی زندان های کشور در سال گذشته: 600 هزار نفر
 • زندانی سیاسی محکوم به اعدام: تحت شکنجه اعتراف کردم
 • تعمیر ژنراتور اصلی نیروگاه بوشهر
 • نگهداری فواد صادقی و علی غزالی، همچنان در سلول انفرادی در پی افشای فساد اقتصادی دولتی ها
 • انصراف شورای رقابت از بررسی واگذاری مخابرات به سپاه کناره گیری
 • کرباسچی: روحانی نامزد نهایی اصلاح طلبان است
 • ابراز نگرانی عضو جامعه روحانیت: ائتلاف عارف روحانی خطرناک است
 • نتیجه یک نظرسنجی: مردم تنها 28 درصد صدا و سیما را بی طرف میدانند
 • انصراف حداد عادل از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری
 • مصطفی تاجزاده: خداوند از سر تقصیرات رهبری که با مهندسی انتخابات فرصتی تاریخی را از ملت ایران گرفت بگذرد
 • "البرادعی" اشتباه سعید جلیلی را تصحیح کرد
 • احمد شیرزاد: باید در عرصه انتخابات بمانیم و نقش ایفا کنیم
 • انتشار ۱۰۰ میلیون قطعه اسکناس ۵۰۰ تومانی با طرح جدید
 • سید محمد خاتمی: رد صلاحیت هاشمی، فرصت بزرگی را از جامعه گرفت
 • سه افشاگری مهم ولایتی؛ کارشکنی های آگاهانه و هشدارهایی که شنیده نشد
 •