به روز شده: ۰۸:۱۸ تهران - سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲

حاشیه های ۱۸ روز مانده تا انتخابات

امروز: در حالیکه چشم اندازی از انتخابات آزاد و منصفانه برای یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران به چشم نمی خورد، سوژه های هجده روز مانده به انتخابات، از "سانسور برنامه محسن رضایی"، "قطع برنامه تلویزیونی عارف در صدا و سیما"، "تاکید مجدد یک کارگردان سینما بر عدم ساخت فیلم نامزدهای انتخاباتی"، تا "ماجرای سی دی قرمز و ادعای سایت حامی دولت مبنی بر "بشارت‌ بزرگ" احمدی‌نژاد در سعید جلیلی"، و "حمله حسن روحانی به سیاست خارجی احمدی‌نژاد و اشاره وی به مجری بیسواد صدا و سیما و گردانندگان پشت صحنه"، ادامه داشت و نهایتا اینکه؛ رهبر جمهوری اسلامی خواستار رای به کاندیدایی شد که به زعم وی "مقابل دشمنان بایستاد و " و "جمهوری اسلامی را در چشم مستضعفان جهان الگو نماید."

چه کسی برنامه محسن رضایی را سانسور کرد؟
سانسور بخشی از برنامه تبلیغاتی محسن رضایی در سیما، با واکنش های مختلفی روبه رو شده. اما چه کسی مسئول سانسور این برنامه و برنامه های دیگر نامزدها در صداوسیماست؟

سایت «تابناک» که نزدیکترین سایت به رضایی است این طور ماجرا را روایت کرده است:"در این برنامه تلویزیونی محسن رضایی زمانی که از غم و رنج پدر سه شهیدی می گفت که اینک پنج پسر تحصیلکرده وی بیکار بودند علیرغم اینکه سه نقر آنان فوق لیسانس و دو نفر آنان لیسانس داشت، ادامه سخنان وی در این باره سانسور شد و از تلویزیون پخش نشد.این در حالی است که این پدر شهید در ادامه مکالمه خود به محسن رضایی می گوید اگر تا چند وقت دیگر مشکلات وی حل نشود، خود کشی می کند. محسن رضایی با نقل این واقعه می خواست به مخاطبان نشان دهد که بیکاری چه بلایی بر سر اقشار مختلف جامعه و حتی بر سر پدری آورده است که سه فرزندش را تقدیم میهن کرده است. این هشدار در تلویزیون اجازه پخش نیافت.علاوه بر این بخش دیگری از سخنان محسن رضایی و زمانی که وی در مورد تبعیض بین قومیت ها سخن می گفت نیز با سانسور مواجه شد. محسن رضایی در این بخش از سخنان خود از تلاش برای از بین بردن تبعیض بین قومیت ها سخن گفته بود که این بخش نیز اجازه پخش نیافت."

اعتراض به قطع برنامه عارف در صداوسیما
همچنین مسئول روابط عمومی دفتر محمدرضا عارف، قطع شدن برنامه وی را که از شبکه جام‌جم پخش می‌شد، کج‌سلیقگی خواند.

به گزارش تسنیم، علیرضا خامسیان مسئول روابط عمومی دفتر محمدرضا عارف با اشاره به قطع شدن برنامه انتخاباتی عارف از شبکه جهانی جام‌جم به دلیل نقص فنی و قطع صدا گفت: این اقدام امشب صداوسیما واکنش منفعلانه‌ای به صحبت‌های مستدل عارف در شبکه جهانی جام‌جم بود.
توضیح رسانه ملی ۱۵ دقیقه پس از نطق تبلیغاتی جلیلی
شبکه اول سیما پانزده دقیقه پس از خاتمه نطق تلویزیونی سعید جلیلی بعد از چندین سال یک مجری را مقابل چشم بینندگان قرار داد تا درباره این برنامه تبلیغاتی توضیحی ارائه کند.

به گزارش خبرآنلاین، این مجری با اشاره به اینکه هر شب ساعت 20 برنامه انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از شبکه اول سیما پخش می شود گفت: امشب مربوط به آقای سعید جلیلی بود که در فرصت قانونی نتوانسته بودند نقص فنی برنامه تبلیغاتی خود را رفع کنند که مسئولیت این برنامه متوجه ستاد انتخاباتی ایشان است.

برای پنجمین بار ساخت فیلم نامزدهای انتخابات را تکذیب می‌کنم
مسعود جعفری جوزانی نیز اعلام کرد: برای پنجمین بار ساخت فیلم تبلیغاتی برای هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری را تکذیب می‌کنم.

مسعود جعفری جوزانی کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با مهر با بیان این مطلب که خبر ساخت فیلم تبلیغاتی حسن روحانی را تکذیب می‌کند، گفت: این برای پنجمین‌بار است که خبر ساخت فیلم تبلیغاتی برای کاندیداهای ریاست جمهوری را تکذیب می کنم و همین جا دوباره اعلام می‌کنم که تا امروز نه فیلم تبلیغاتی برای کاندیدای خاصی را ساخته ام، نه می سازم و نه تصمیم دارم که فیلمی در این‌باره بسازم.

سايت‌ حامي‌ دولت: جلیلی‌ «بشارت‌ بزرگ» احمدی‌نژاد است
سایت «رایحه ظهور» که از سوی سازندگان مستند جنجالی «ظهور بسیار نزدیک است» اداره می‌شود٬ با انتشار یادداشت و تصاویری از سعید جلیلی٬ از وی به عنوان «گزینه نهایی» احمدی‌نژاد در انتخابات نام برده و جلیلی را با عنوان مردی از تبار «جهاد» و «شهادت» نام برده که قرار است راه دولت احمدی‌نژاد را ادامه دهد و آورده است: "... لحظه موعود به سرعت در حال فرا رسیدن است و این بشارت را مي‌توان به خوبی در وحشت دشمنان از وقایع منطقه از سرزمین حجاز و شام تا بحرین و یمن و عراق و ایران مشاهده کرد و این همان بشارتیست که ۸ سال پی در پی مبشران بزرگ ظهور از امام خامنه ای(مدظله) تا دکتر احمدی نژاد و بزرگان دیگر نوید آن را داده اند."

ماجرای سی دی قرمز چیست؟
همزمان خبری تایید نشده توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است که بر فضای غبار آلود سیاسی این روزهای کشور افزوده است. این خبرگزاری در بخش «زمزمه های فارس» خبرِ پخشِ «سی دی قرمز» جریان وابسته به دولت را داده است. این خبرگزاری در خبر خود اعلام کرده است: «عوامل جریان انحرافی در جلسات خود اعلام کردند ما یک سی دی قرمز داریم که در آن ناگفته‌ها و افشاگری‌های فراوانی موجود است؛ اگر این سی دی پخش شود سرنوشت انتخابات عوض می‌شود.»

در خبر دیگری در همین بخش خبرگزاری فارس آمده است: کاندیدای مورد حمایت دولت «در جلسه اخیر خود اعلام کرده است: ما برمی‌گردیم؛ ۴۸ ساعت قبل از رای گیری تایید و با ۳۳ میلیون رای رئیس جمهور می‌شویم.»

به نظر می آید برنامه جریان دولت، بعد از دیدار احمدی نژاد با رهبری، انتظار تا زمان سخنرانی رهبری در ۱۴ خرداد و یا حتی بعد تر (یعنی تا ۴۸ ساعت قبل از انتخابات) و احتمال تایید صلاحیت مشایی در این بازه زمانی ست؛ که در صورت عدم انجام این کار، اقدامات دیگری مانند پخش این سی دی مرموز دور از دسترس نیست.

بر اساس گزارش ها، سایت دولت بهار(ارگان رسمی حامیان مشایی) از دسترس خارج شده و به نظر می رسد اتفاقات تازه و مرموزی در آینده نزدیک در شرف وقوع است و باید دید در جدال «سی دی قرمز» و اتفاقات آینده، برد با کدام جریان است؛ آیا «سی دی قرمز» پخش می شود؟

اشاره به مجری بیسواد صدا و سیما، و گردانندگان پشت صحنه
یک کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن انتقاد شدید از روند سیاست خارجی دولت‌های نهم و دهم، ابراز عقیده کرد که در صورت اقتضا، از مذاکره و گفت‌وگوی دو جانبه با آمریکا نباید پرهیز کرد.

حسن روحانی در گفتگو با دیپلماسی ایرانی گفت: "دولت های نهم و دهم پس از هوشیاری ناقص و دیرهنگام از تبعات تحریم‌ها علیه کشور، راهبرد گام به گام برای برون‌رفت از بحران هسته‌ای را برگزیده‌اند که تا کنون نتیجه مثبتی نداشته و در هر دور مذاکره، موضوع معامله و چانه‌زنی، لغو و یا کاستن از تحریم‌هایی است که در دور قبلی وجود نداشت. کشور در حوزه مناسبات خارجی در شرایط مناسبی قرار ندارد..."

آقای روحانی همچنین در برنامه تلویزیونی خود، با اشاره به "بی سوادی" مجری و گردانندگان پشت صحنه گفت: "در سعدآباد قراردادی نبود، این‌ها که می‌گویند مال بی سوادهاست. در تهران بیانیه صادر شد. خوب است تاریخ را بخوانید آقای عابدینی.اين حرف هايي كه از گوشي به شما مي گويند از روي ناداني است.دروغ است. مال بي سوادهاست. كتاب خاطرات من را سه باره بخوانيد. می دانید یو‌سی‌اف کی افتتاح شد؟ فروردین 83. مرحله بعدی پاییز 83. میدانید کی کامل شد؟ فروردین 84. آب سنگین تابستان 83. کیک زرد زمستان 83 درآمد. سانتریفیوژها زمستان 83 شد 3000 تا. ما متوقف کردیم؟ ما فناوری را کامل کردیم."

وی تاکید کرد چرا تلويزيون به افرادي كه مورد تهمت قرار مي گيرند فرصت دفاع نمي دهد؟
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به بیکاری حدود سه میلیون نفر در کشور، گفت: مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند.

به فردی که می‌تواند برای عزت ملی و الگو كردن جمهوری اسلامی درچشم مستضعفان جهان تلاش کند رای دهید
آقای خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز دوشنبه گفت: مردم نگاه كنند به اظهارات داوطلبی كه می تواند برای ایستادگی مقابل دشمنان و الگو كردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان جهان تلاش كند، به او رای دهند.

وی با هشدار به کاندیداها در خصوص "عدم چراغ سبز به افراد معاند در خارج و یا حتی در داخل"، گفت: "دشمن در تلاش است تا مردم را مأیوس و ناامید کند و متأسفانه برخی حنجره ها و زبان ها و قلم های بی تقوا هم در داخل حرف آنها را تکرار می کنند."-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی: متاسفانه امروز انقلابی‌نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی، درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمانهای بلند امام و مبانی اسلامی هستند
 • بیانیه مطالبه محور فعالین دانشجویی ۱۹ دانشگاه سراسر کشور در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری
 • حاشیه و متن انتخابات یازدهم ریاست جمهوری
 • رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها: حامیان موسوی و کروبی رد صلاحیت شدند
 • اردشیر امیرارجمند خطاب به احمد شهید: اینک در آستانه برگزاری انتخابات مهم ریاست جمهوری شاهد وقوع کودتایی دیگر هستیم
 • احمد منتظری: پس رد صلاحیت آیت الله هاشمی، با این وضعیت تنها یک نفر در نظام باقی مانده است
 • دستور وزارت اطلاعات به ستاد روحانی و عارف: از حضور تیم هاشمی در ستادهایتان جلوگیری کنید
 • صادق زیباکلام: اصلاح طلبان پس از هاشمی کاندیدایی ندارند
 • محسن دعاگو: ارزش هاشمی به منصب ریاست جمهوری نیست/هیچکس حق ندارد سرمایه انسانی ملت ها را با فاجعه تضعیف، تخریب و حذف روبرو سازد
 •  
  آخرین اخبار
 • غلامعلی رجایی: نمی دانم چرا وبلاگم مسدود شد
 • پیشنهاد علی مطهری برای تغییر ترکیب شورای نگهبان
 • یازگشت احمد زیدآبادی به زندان رجایی شهر
 • تداوم اعمال نظارت و سانسور بر مطبوعات و سایت ها/تذکر به شش روزنامه و فیلترینگ یک سایت
 • کمیاب شدن آرد و نان در اردبیل و خوزستان
 • سعید مرتضوی: من ۱۰۰درصد معتقدم که این پرونده سیاسی است و به رأی دادگاه اعتراض می‌کنم
 • مادر اشکان ذهابیان؛ برخورد ماموران خشن و تاسف‌بار بود
 • امید بذر هویت ماست
 • متهم اصلی پرونده اختلاس بزرگ، محکوم به بازگرداندن وجوه بانکی شد
 • ادعای وکیل قاضی حداد : این پرونده بسیار پیچیده است
 • نامه هوتن کیان: در زندان تبریز شدیدا تحت فشار از هر نوع آن قرار دارم
 • شرط قاضی صلواتی برای اعزام دراویش زندانی به مراکز درمانی: صدور مجوز توسط وزارت اطلاعات
 • آماده شدن طرح شکایت از احمدی نژاد در صحن مجلس
 • بیستمین ماه اسارت امیر میرزا حکمتی
 • مرکز پژوهش های مجلس: فشار تقاضا، فشار هزینه و عوامل ساختاری 3 دلیل اصلی بروز تورم در ایران است
 • سخنگوی اقتصادی دولت: كاهش درآمدهای ارزی، اصلی‌ترین عامل در رشد قیمت دلار بود
 • رئیس کل بانک مرکزی: توانمان نرسید تورم را کاهش دهیم
 • مهدی عظیمی: اعضای هیات مدیره خانه سینما و صنوف آن هیات بازگشایی خانه سینما را قبول نداشته و به رسمیت نمی‌شناسند
 • خاطره ای از مرحوم آیت‌الله توسّلی در مورد جانشینی امام خمینی
 • بازداشت اشکان ذهابیان، فعال سبز دانشجویی در بابل
 •