به روز شده: ۱۱:۲۶ تهران - یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲

زنان اصولگرا و اصلاح طلب خطاب به علما و مراجع: برای پاسداشت جمهوری اسلامی از اعمال سلیقه‌های جناحی کاری کنید

امروز: ائتلاف زنان اصولگرا و اصلاح طلب در دومین بیانیه ی خود خطاب به علما و مراجع با اشاره به رد غیر قانونی صلاحیت هاشمی رفسنجانی نوشته اند: چه خون ها که برای اسلام داده نشده و به پای این جمهوری ریخته نشده؟ چه خون دل ها که خورده نشده و چه محرومیت ها که به پای آن کشیده نشده؟ خط سرخ این فدکاری ها تا کجای تاریخ نمی رود وقتی می دانیم "ان الدین عندالله الاسلام"؟ ما زنان که هم خود به پای اسلام عزیز ایستاده ایم و هم عزیزان و ثمره های عمرهامان را برای آن داده ایم به خود اجازه می دهیم که از شما پاسداری از اسلام عزیز را بخواهیم. سرمایه و پشتوانه این نظام مقدس که از صدمه خوردن آن پیشگیری می کند حضور مردم در صحنه است، و صحنه انتخابات تجلی حضور مردم است.

به گزارش کلمه، در بخشی از این بیانیه آمده است: بر اساس قانون، مجمع تشخیص مصلحت نظام که آیت الله هاشمی ریاست آن را دارد محل رسیدگی و گیرنده تصمیم نهایی اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان است، در حالی که امروز شورای نگهبان ریاست این شورا را رد صلاحیت کرده است. ما از علمای عظام می خواهیم که حافظ و نگهبان جمهوری اسلامی باشند و آن را از اتهامات اعمال سلیقه های جناحی و بی قانونی به دور نگه دارند.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
علمای اعلام و آیات عظام دامت برکاتهم
با سلام و تحیات
بسم الله الرحمن الرحیم ... وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاء بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَرِ (زنان و مردان مومن بعضی اولیاء بعضی دیگر هستند، امر به معروف می کنند و نهی از منکر- سوره توبه آیه ۷۱)
به فرموده آیه، مومنان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند. از شما عزیزان و بزرگواران امر به معروف و نهی از منکر مسولین را می خواهیم. جمهوری اسلامی به دور است از این که در محدوده سلیقه یک گروه خاص بماند و از این رو متهم به نادیده گرفتن مردم باشد. حضور پرشور مردم و انتخاب فرد مورد نظرشان حقشان است، و ادای حق مردم هم واجب. وظیفه مسولین است تا مقدمات این واجب را فراهم کنند. مگر نه این که مقدمه واجب واجب است؟ حق کسانی که تنها گزینه شان "هاشمی" است چه گونه حفظ می شود؟
چه خون ها که برای اسلام داده نشده و به پای این جمهوری ریخته نشده؟ چه خون دل ها که خورده نشده و چه محرومیت ها که به پای آن کشیده نشده؟ خط سرخ این فدکاری ها تا کجای تاریخ نمی رود وقتی می دانیم "ان الدین عندالله الاسلام"؟ ما زنان که هم خود به پای اسلام عزیز ایستاده ایم و هم عزیزان و ثمره های عمرهامان را برای آن داده ایم به خود اجازه می دهیم که از شما پاسداری از اسلام عزیز را بخواهیم. سرمایه و پشتوانه این نظام مقدس که از صدمه خوردن آن پیشگیری می کند حضور مردم در صحنه است، و صحنه انتخابات تجلی حضور مردم است.
حضور فداکارانه آیت الله هاشمی در صحنه انتخابات در پی تقاضاهای مکرر گروه ها و دسته ها و جریان های مختلف بوده است که خواسته آن ها فقط با حضور هاشمی محقق می گردید. پیوند هاشمی با انقلاب اسلامی و با خمینی کبیر(ره) که فرمود "هاشمی زنده است تا نهضت زنده است" وقتی با تجربه و تدبیر و مدیریت و اعتدال و سابقه و توانایی او در تجمیع نیروها جمع می شود او را "انتخاب" عده کثیری از نیروهای اصیل انقلاب اسلامی می نماید. از همه مهمتر اعتقاد راسخ او به "اسلامیت" و "جمهوریت" این نظام است که او را گزینه واحد رای دهندگان به او کرده است. کیست که اعتبار و توانایی "هاشمی" را در پاسخگویی به مطالبات مردم در رفع مشکلات داخلی و تهدیدهای خارجی نداند؟ هاشمی از استوانه های انقلاب است و مرد عبور از بحران ها. کیست که نداند نام "هاشمی" با نام "جمهوری اسلامی" پیوند خورده است؟
رهبر معظم انقلاب این سال را سال حماسه سیاسی و اقتصادی خوانده است، و حماسی سیاسی برای تحقق نیاز به شور و شوق گسترده دارد که با حضور همه سلیقه ها در انتخابات عملی می شود. حذف هاشمی به معنی حذف گروه های کثیری از مردم است که "هاشمی" تنها گزینه آن ها است. یک داور که قبل از پذیرش داوری نظرش مشخص است اجازه پذیرش و حق آن داوری را ندارد و بوده اند افرادی از این شورا که از قبل نظرشان را درباره "هاشمی" رسما و علنا اعلام کرده بودند. پذیرش این داوری توسط این افراد خود خلاف قانون است.
کدام قاضی اجازه دارد که توان جسمی انسان ها را در آینده مورد قضاوت قرار دهد؟ حضرت امام (ره) وقتی در سال ۵۷ بنیان انقلاب را نهادند ۷۶ سال سن داشتند و یازده سال بزرگترین انقلاب جهان را مدیریت کردند تا ۸۷ سالگی که رحلت نمودند همواره از هوش و توان ذهنی و جسمی بالائی برخوردار بودند. شورای نگهبان با رد صلاحیت هاشمی مبنی بر این ادعا که او توانایی جسمی نخواهد داشت بر خلاف موازین قانونی عمل و از جایگاه قانونی خود عدول کرده است.
بر اساس قانون، مجمع تشخیص مصلحت نظام که آیت الله هاشمی ریاست آن را دارد محل رسیدگی و گیرنده تصمیم نهایی اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان است، در حالی که امروز شورای نگهبان ریاست این شورا را رد صلاحیت کرده است. ما از علمای عظام می خواهیم که حافظ و نگهبان جمهوری اسلامی باشند و آن را از اتهامات اعمال سلیقه های جناحی و بی قانونی به دور نگه دارند.
در دفاع از اسلام و اعتلای "جمهوری اسلامی"، و دفاع از حق انتخاب کسانی که "هاشمی" را برگزیده اند، از شما بزرگواران امر به معروف و نهی از منکر مسولین، رسیدگی به تخلف شورای نگهبان از جایگاه قانونی خود، و اقدام جهت استیفای حق مردم را می خواهیم. برای پیروزی اسلام و موفقیت شما در پاسداری از اسلام دعا می کنیم.
و ماالتوفیق الا بالله العلی العظیم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
"ائتلاف زنان اصولگرا و اصلاح طلب"
خرداد ۱۳۹۲-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • ابراز امیدواری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تایید صلاحیت آیت‌الله هاشمی
 • درخواست مشترک خاتمی و ماهاتیر محمد برای پایان اختلافات بین شیعه و سنی
 • آیت الله اردبیلی هم خبر صلاحیت هاشمی برای رهبری را تایید کرد
 • احضار تیمور امجدی از بازداشت شدگان روز کارگر به دادیاری برای بیان آخرین دفاعیات
 • مجید انصاری: هاشمی بیش از ۷۰ درصد آرا را به خود اختصاص خواهد داد
 • بنیاد شهید نمایندگان پیگیر تحقیق و تفحص را تهدید کرده است
 • برگردانده شدن پرونده مهدی هاشمی به دلیل "ایرادات سنگین" به دادسرا
 • قرار گرفتن ایران در رتبه بیست و هشتم صادرکنندگان جهان
 • علی مطهری: کمیته فیلترینگ سرخود فیلترها را انجام می‌دهد
 • عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: یک چهارم نقدینگی کشور، معوقه بانکی است
 • نمایندگان مجلس نسبت به واردات گندم و برنج آلوده به کشور هشدار دادند
 • مصطفی تاجزاده : اگر رهبری خودسری های جنتی را مهار نکند مسول مستقیم انتخابات رسوا خواهد بود
 • بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در خصوص رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی اقتدارگرائي انحصار طلب به دنبال تسخیرهمه اركان انقلاب است
 • بیانیه ستاد جوانان اصلاح طلب:امیدوارانه در کنار آقایان خاتمی و هاشمی ایستاده ایم
 • ابراز امیدواری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تایید صلاحیت آیت الله هاشمی
 • آمریکا از همراهی هند در اعمال تحریم‌های ایران تشکر کرد
 • سعید لیلاز: اصلاح‌طلبان ايرانی با روش خودشان بازی می‌كنند
 • مرغ و برنج گران شد
 • ۳۱۲ نفر از رد صلاحیت شدگان تهران تایید شدند
 • خرمشهر؛ شهر نخل های همیشه خونین ۲۵ روز نبرد تا آزاد سازی خرمشهر؛ لحظه به لحظه با رزمندگان در عملیات بیت المقدس
 •