به روز شده: ۱۰:۳۲ تهران - یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲

مصطفی تاجزاده : اگر رهبری خودسری های جنتی را مهار نکند مسول مستقیم انتخابات رسوا خواهد بود

امروز: سید مصطفی تاجزاده در پیامی خطاب به مردم با اعتراض نسبت به روند رد صلاحیتهای انتخابات ریاست جمهوری آن را کودتای انتخاباتی 92 خواند.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی در پیام خود رد صلاحیت های گسترده را در جهت یک نفره کردن حکومت و استحاله جمهوری اسلامی به سلطنت مطلقه فقیه خوانده و معتقد است اقتدارگرایان با این اقدام خود نشان دادند که در عمق وجود خویش مردمی را ناآگاه تر و صغیرتر از ملت ایران نمی شناسند که صلاحیت مشارکت در انتخابات آزاد را ندارند و در نتیجه اقتدارگراها مجبورند به زعم خویش برای حفظ نظام، شعار جاودانه «میزان رأی ملت است» را به «میزان رأی رهبر است» تبدیل کنند.

رییس ستاد انتخابات دولت اصلاحات از وقایع رخ داده با عنوان کودتای انتخاباتی 92 یاد کرده و آورده است :" هاشمی به میدان آمده بود تا با اتکاء به خدا و رأی شما و با شعار اتحاد و اقتدار و تشکیل دولت وحدت ملی، پرچم دار راهی شود که در آن پول و پاسپورت و پرچم ملی اعتبار خود را مجدداً بازیابد. اما با کمال تأسف انسدادطلبان و انحصارجویان با سوء استفاده از نظارت بر انتخابات، فرصتی تاریخی را از ملت ما گرفتند."

عضو ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین با ابراز تاسف از اینکه اقتدارگراها با دزدیدن حق انتخابات آزاد عملا راهی جز عدم شرکت در انتخابات مهندسی شده و نامشروع باقی نگذاشته اند به هموطنان پیشنهاد کرده است تا با تشکیل کمپین بزرگ «رأی ما هاشمی» جناح حاکم را مجبور به تجدید نظر در تصمیم غیرقانونی خود کنند.

تاجزاده در بخش دیگری از پیام خود آورده است :" چنانچه رهبر از انجام وظیفه قانونی خود در مهار خودسری های جنتی و استیفای حقوق ملت قصور ورزد، وی را مسئول مستقیم این انتخابات رسوا و تک اسبه و نیز نابسامانی های مدیریت اجرایی کشور، پس از این انتخابات خواهیم خواند. هم چنان که دولت آتی را دولت کودتا خواهیم نامید."

متن کامل این پیام در پی می آید:

به نام خدا

ایرانیان شریف!

جناح حاکم با حذف نامزدهای رأی آور حق مسلم ملت را در برپایی انتخابات آزاد نقض کرد و با توهین به شعور ملی و اراده آزاد مردم به امید اصلاح مدیریت میهن و بهبود معیشت مردم لطمه زد. به حیثیت کشور آسیب رساند و ما را در میان ملل آزاد شرمسار نمود. شورای به اصطلاح نگهبان قانون اساسی در اقدام مخالف نصّ و روح قانون اساسی خود، علاوه بر نامزد اجماعی اصلاح طلبان، کاندیدای انحصاری جناح دولت و تمام دیگر داوطلبان مستقل، اصولگرا و سنتی را حذف کرد تا آرای داوطلبان ائتلاف سه گانه و جلیلی شکسته نشود و راه برای پیروزی نامزد موردنظر رهبر هموار گردد.

مردم عزیز!

اقتدارگراها که از پیش گفته بودند مهندسی معقول و منطقی انتخابات را وظیفه ذاتی خود می دانند، امروز به بهانه مقابله با فتنه و انحراف بزرگترین گام انحرافی را برداشته اند و با استحاله جمهوری اسلامی ایران به سلطنت مطلقه فقیه به سوی یک نفره کردن حکومت پیش رفته اند. اقدام ضد حماسی و ضد مشارکتی فوق روشن کرد که چرا در ماه های اخیر سخن گفتن از برپایی انتخابات آزاد را جرم خواندند. آنان پس از ناامیدی از حذف اصل انتخابات ریاست جمهوری، نهاد انتخابات را از ماهیت رهایی بخش خود تهی ساختند تا راهی جز گزینش یکی از نامزدهای کانون قدرت و ثروت و رسانه برای رأی دهندگان باقی نماند. این در حالی است که با توجه به آن چه حکومت یک دست و اقتدارگرا در سال های اخیر بر سر میهن و آیین و مردم آورده است، انتظار می رفت با عذرخواهی از ملت راه بهبود اوضاع را با امکان برگزاری انتخاباتی آزاد، قانونی و رقابتی فراهم آورند تا پنجره ای به سوی امید برای خروج از وضعیت اسفناک کنونی گشوده شود. نه این که برخلاف شعارهای پرطمطراقی که از صدر تا ذیل درباره بصیرت، دشمن شناسی و زمان آگاهی ملت می دهند، در عمل بی اعتمادی عمیق خویش را به رأی و اراده ملت بزرگ ایران به نمایش گذارند و نشان دهند که در عمق وجود خویش مردمی را ناآگاه تر و صغیرتر از ملت ایران نمی شناسند که صلاحیت مشارکت در انتخابات آزاد را ندارند و در نتیجه اقتدارگراها مجبورند به زعم خویش برای حفظ نظام، شعار جاودانه «میزان رأی ملت است» را به «میزان رأی رهبر است» تبدیل کنند.

هم وطنان آزاده!

کودتای انتخاباتی 92 ثابت کرد که موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی نه تنها محبوب ترین چهره های سیاسی میهن هستند، بلکه جناح حاکم با اقدام نابخردانه و غیرقانونی خویش در حذف هاشمی او را که فداکارانه در این میدان پرمخاطره حاضر شده و از آبروی خویش مایه گذاشته بود، در اوج سربلندی و عزت از میدان رقابت های انتخاباتی خارج کرد.

آنان با ردصلاحیت هاشمی در واقع بی صلاحیتی خویش را فریاد کردند و به اقبال عمومی به هاشمی اعتراف نمودند و آشکار ساختند که منظورشان ازحاکمیت قانون، تأیید مطلق اقدام های خودسرانه و غیرقانونی جنتی و تأیید روند انحرافی و خطرناک حذف چهره های منتقد و مستقل و تبدیل انتخابات مردمی به انتصابات رهبری است. اقتدارگراها بار دیگر جسارت محمدرضا پهلوی را علیه ملت ایران تکرار کردند که می گفت دموکراسی خوب است اما برای مردم سوئیس نه برای ایرانیان! شاه می گفت هرکس ناراضی است می تواند پاسپورت بگیرد و ایران را ترک کند و ایشان می گویند داوطلبانی که اجازه حضور در رقابت های انتخاباتی را نیافته اند در تلویزیون حاضر شوند و برای این که جنتی آنان را بی صلاحیت اعلام کرده سجده شکر به جای آورند. طرفداران شان نیز باید قدرشناس رهبر باشند که اجازه می دهد در سایه حاکمیت پلیسی و امنیتی کنونی زنده بمانند.

هم میهنان گرامی!

هاشمی به میدان آمده بود تا با اتکاء به خدا و رأی شما و با شعار اتحاد و اقتدار و تشکیل دولت وحدت ملی، پرچم دار راهی شود که در آن پول و پاسپورت و پرچم ملی اعتبار خود را مجدداً بازیابد. اما با کمال تأسف انسدادطلبان و انحصارجویان با سوء استفاده از نظارت بر انتخابات، فرصتی تاریخی را از ملت ما گرفتند. با این توهم که پس از سوء استفاده از برپایی انتخابات فرمایشی می توانند با یکی دو اقدام نمایشی از جمله دلجویی از رد صلاحیت شدگان به ویژه شخص هاشمی، کودتای انتخاباتی را مشروع سازند و آسوده خاطر به حکمرانی بپردازند. غافل از آن که کاهش مشارکت مردمی در انتخابات به ویژه در قیاس با خرداد 88 معضلات فراوان مدیتریتی و اقتصادی، فساد گسترده حکومتی، اختلاف فزاینده اصول گراها، فشارها و تحریم های روزافزون بین المللی و نارضایتی رو به رشد عمومی و مهم تر از همه آگاهی روبه تزاید قشرهای وسیعی از ملت، حکومت مطلقه فردی را زودتر از آن چه فکر می کنند با بحران مواجه خواهد ساخت.

ایرانیان سرفراز!

اقتدارگراها با دزدیدن حق انتخابات آزاد ما، راهی جز عدم شرکت در انتخابات مهندسی شده و نامشروع اخیر را برایمان باقی نگذاشته اند. البته ما تا 23 خرداد فرصت داریم تا با تشکیل کمپین بزرگ «رأی ما هاشمی» جناح حاکم را مجبور به تجدید نظر در تصمیم غیرقانونی خود و بازگرداندن حق مسلم ملت در تعیین سرنوشت خویش کنیم. آقای هاشمی حتی اگر 24 ساعت قبل از انتخابات به این صحنه وارد شود، پیروز میدان خواهد بود. چرا که ملت ایران وی را می شناسد و در نتیجه نیازی به تبلیغات صدا و سیمای میلی ندارد. از سوی دیگر چنانچه رهبر از انجام وظیفه قانونی خود در مهار خودسری های جنتی و استیفای حقوق ملت قصور ورزد، وی را مسئول مستقیم این انتخابات رسوا و تک اسبه و نیز نابسامانی های مدیریت اجرایی کشور، پس از این انتخابات خواهیم خواند. هم چنان که دولت آتی را دولت کودتا خواهیم نامید. رهبری تاکنون متوجه شده است که اگر اجازه می داد انتخابات مجلس نهم به شکل آزاد و رقابتی برگزار شود، ملت ایران گرفتار تحریم های جانکاه یک سال و نیم اخیر نمی شد. امروز نیز باید بداند که تنها با انتخاباتی آزاد و رقابتی می توان به مهار مشکلات داخلی و فشارهای خارجی امید بست.

امیدوارم که ایشان حساسیت شرایط و بدنامی از دست دادن یک فرصت تاریخی را به خوبی درک کند. چرا که هیچ کس این روزهای حساس و سرنوشت ساز را فراموش نخواهد کرد.

و عاقبت برای پرهیزکاران است

سید مصطفی تاجزاده

خرداد 1392

زندان اوین-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در خصوص رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی اقتدارگرائي انحصار طلب به دنبال تسخیرهمه اركان انقلاب است
 • بیانیه ستاد جوانان اصلاح طلب:امیدوارانه در کنار آقایان خاتمی و هاشمی ایستاده ایم
 • ابراز امیدواری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تایید صلاحیت آیت الله هاشمی
 • اعظم طالقانی: هاشمی امیدی برای نجات کشور بود
 • ادامه واکنش ها به رد صلاحیت هاشمی؛مسیح مهاجری: طرح اموری از قبیل بالا بودن سن بهانه‌ای بیش نیست
 • نامه آیت الله موسوی اردبیلی به هاشمی رفسنجانی: تنگ‌نظری ها چیزی از قدر شما نمی‌کاهد
 • دیده‌بان حقوق‌بشر: امکان انتخابات سالم و آزاد در ایران فراهم نیست
 • نظر آیت الله خمیتی در رابطه با صلاحیت هاشمی برای رهبری
 • دخالت وزیر اطلاعات و فرمانده سپاه در رای گیری شورای نگهبان
 •  
  آخرین اخبار
 • نمایندگان مجلس نسبت به واردات گندم و برنج آلوده به کشور هشدار دادند
 • آمریکا از همراهی هند در اعمال تحریم‌های ایران تشکر کرد
 • سعید لیلاز: اصلاح‌طلبان ايرانی با روش خودشان بازی می‌كنند
 • مرغ و برنج گران شد
 • ۳۱۲ نفر از رد صلاحیت شدگان تهران تایید شدند
 • خرمشهر؛ شهر نخل های همیشه خونین ۲۵ روز نبرد تا آزاد سازی خرمشهر؛ لحظه به لحظه با رزمندگان در عملیات بیت المقدس
 • معصومه ابتکار: سر منشاء بسیاری از عوارض و بیماری‌های بدن می‌تواند پارازیت ها باشد
 • سه روز از مدفون شدن کارگران در زباله ها گذشت/ مسئولان صدا و سیما ارزش‌های خبری را مرور کنند!
 • معمای تعیین نرخ سود بانکی
 • اعترض مولوی عبدالحمید به رد صلاحیت های شورای نگهبان
 • تداوم سونامی طلاق در ایران
 • سنای آمریکا جهت "حمایت از اسراییل در صورت حمله به ایران" رای مثبت داد
 • یک کارشناس اقتصادی: اقتصاد ایران دچار بحران است
 • انتقاد وزیر امور خارجه آمریکا از ردصلاحیت های شورای نگهبان: مسیر دموکراسی را سد کرده است
 • پست جدید مهدوی کنی رئیس کهن سال مجلس خبرگان: ریاست کمیسیون «نظارت بر استمرار شرایط رهبری»
 • سرلشکر فیروزآبادی اسرائیل را تهدید به حمله کرد: عازم قدس هم هستیم، اما طرح لو نمی‌رود
 • نامه ای از طرف دختری به پدر شاعر و دربندش؛ مصطفی بادکوبه ای
 • خطر تعطیلی بسیاری از مراکز درمانی
 • احمدی مقدم: اگر ما در صحنه نباشیم، بی حجابی رسمی می شود
 • نامه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از عدم احراز صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری دوره یازدهم توسط شورای نگهبان
 •