به روز شده: ۰۹:۴۶ تهران - یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

هشدار آیت الله مظاهری به اتهام زنندگان: به نام خدا تهمت می زنید و دروغ می گویید، اما سقوط شما حتمی است

امروز: آیت‌الله مظاهری در درس اخلاق هفتگی خود طی سخنانی با اشاره به نزدیک شدن موعد انتخابات ریاست جمهوری، اصل انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را امری لازم و مفید و مطلوب دانسته و با اشاره به اینکه در انتخابات، گریزی از تبلیغات برای معرّفی نامزدها نیست، خاطرنشان کرد: همانطور که بارها گفته شده، تبلیغات انتخابات، اولاً باید صادقانه و در حدّ متعارف باشد و ثانیاً معرّفی یک نامزد نباید با نفی دیگران و تخریب دیگر نامزدها همراه شود.

وی در این زمینه تصریح نمود: انتخاباتی که با تبلیغات مبالغه‌آمیز و دروغ گفتن کاندیداها یا حامیان آنان، ارائه وعده‌های غیرعملی، اسراف در تبلیغات و استفاده از تشریفات و تجمّلات و به خصوص تخریب دیگر نامزدها و اهانت، تهمت و شایعه‌سازی، همراه باشد، نه تنها انتخابات اسلامی و موردپسند دین اسلام نیست، بلکه با تنزّه جمهوری اسلامی نیز سازگاری ندارد.

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، آیت‌الله مظاهری با یادآوری تقارن ایّام تبلیغات انتخابات با ماه رجب، اظهار داشت: مردم باید آگاه باشند که غفلت نسبت به گناه و بی‌توجّهی نسبت به اهمیّت و آثار سوء گناهان بزرگی همچون غیبت، تهمت، اهانت و شایعه در این ایّام، موجب محرومیّت آنان از برکات و آثار بیبدیل ماه رجب میشود و در این ماه ارزشمند به جای خودسازی و آدمسازی، محکوم به شیطان‌سازی و تبعیّت از شیاطین انسی و جنّی میشوند که عاقبتی به جز جهنّم و عذاب سخت قیامت نخواهد داشت.

وی در اینباره ضمن تأکید بر اینکه حامیان نامزدها صرفاً حقّ تبلیغ متعارف و تعریف صادقانه از کاندیدای مورد نظر خود را دارند، به حرمت شرعی تخریب رقبای انتخاباتی اشاره کرده و افزود: وای به حال افرادی که برای تأمین دنیای دیگران و برای به قدرت رساندن آنان، با گناهان بزرگی مثل تهمت، اهانت و تخریب شخصیّت رقبا، خود را جهنّمی می کنند.

آیت‌الله مظاهری با اشاره به برخی آیات و روایات، گناه و معصیت را مانع بزرگی برای رسیدن به مقاصد و اهداف دنیوی و اخروی دانسته و اضافه کردند: علاوه بر آیات قرآن کریم، امام حسین"سلام‌الله‌علیه" در روایتی میفرمایند: اگر کسی بخواهد از راه گناه به مقصود خود برسد، نه تنها در رسیدن به مطلوب موفق نمیشود، بلکه دوان دوان به سوی ضدّ آن پیش خواهد رفت.

وی تأکید کرد: براساس روایت نورانی امام حسین "سلام‌الله علیه" که به تجربه نیز کراراً اثبات شده است، اگر کاندیداهای ریاست جمهوری یا حامیان آنان، برای پیروزی در انتخابات، آلوده به گناه شوند و به خصوص اگر در تبلیغات خود، راه مذموم دروغ، خیانت، تخریب شخصیّت، اهانت و تهمت به دیگران را در پیش گیرند، حتماً به هدف نهایی و نتیجه مطلوب خود نخواهند رسید.

وی در این زمینه ادامه داد: اگرچه ممکن است برخی نامزدها با توسّل به گناه و معصیت، رأی بیاورند و به ظاهر پیروز انتخابات شوند، امّا مهم آن است که گناه آنان، موجب بی برکتی کار آنان خواهد شد و از سمت و مسئولیتی که دارند نمی‌توانند نتیجه‌گیری و بهره‌گیری لازم را به خصوص جهت خدمت‌رسانی به مردم داشته باشند و این حقیقت، علاوه بر سوء عاقبت خودشان، برای جمهوری اسلامی و مردم نیز خسارات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

آیت‌الله مظاهری با اشاره به نقش مخرّب توجیه گناه در سقوط و انحراف انسان، تأکید کرد: از همه نامزدها، از حامیان آنان و به خصوص از همه مردم تقاضا دارم در ماه رجب که ماه عبادت و خودسازی است، مراقب کردار و گفتار خود باشند و نسبت به گناهانی نظیر غیبت، تهمت و اهانت، مواظبت کامل داشته باشند و اگر هم در این شرایط حسّاس، گناهی از آنان سر زد، تقاضا دارم گناه خود را توجیه نکنند و جلو? دینی و مذهبی به گناه خود ندهند که این خطای بزرگ، آنان را در سراشیبی سقوط و انحراف میاندازد که نجات از آن بسیار سخت است.

وی ادامه داد: متأسّفانه در قضایای سیاسی بسیار مشاهده می شود که افراد ناآگاه یا مغرض، برای رضای خدا تهمت می زنند، اهانت می کنند، دروغ میگویند و از غیبت دیگران نه تنها لذّت می برند، بلکه آن را یک واجب شرعی می شمارند و علیرغم اطلاع از عظمت گناه آبروریزی و تخریب شخصیّت دیگران، گناه خود را توجیه می کنند و به عنوان از صحنه خارج کردن رقیب، به گناهان بزرگ خود، توجیه و جلوه دینی میدهند. ولی باید بدانند که سقوط آنان حتمی و سعادت و رستگاری آنان در حدّ محال است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • درخواست 214 نماینده از احمدی نژاد برای احیای سازمان برنامه و بودجه
 • گزارش کامل "اتحادیه نیروی کار پروژه ای" از نقض صریح قانون کار در کشور
 • افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی به ۴۳درصد افزایش یافت
 • برگزاری آخرین جلسه‌ دفاع چهار درویش گنابادی در دادگاه انقلاب شیراز
 • تا انتخابات؛ از تغییر معادلات جناحها تا اعتراض مطهری به "عوام‌فریبی" جنتی
 • اعلام اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده شوراهای شهر و روستا
 • لغو ناگهانی مرخصی بهاره هدایت، احمد زید آبادی، بهمن احمدی امویی، حسین رونقی و مسعود باستانی
 • سفیر ایران در روسیه: تهران پس از امضاي پروتکلي ويژه با آژانس بين المللي انرژي اتمي اجازه بازديد بازرسان اين نهاد از سايت "پارچين" را صادر مي کند
 • اخراج كارگران قدیمی برای صرفه‌جویی در هزینه كارگاه
 • افزايش فشارها بر فعالان مدنی و سیاسی آذربايجانی
 • مدير کل آژانس بين المللی انرژی اتمی: ايران با اين آژانس در مورد مسايل مربوط به فعاليت های اتمی اش همکاری نمی کند
 • رئیس انجمن داروسازان ایران: داروخانه‌ها در حال جان دادن هستند
 • پیام تشکر احمدرضا احمدپور از اعضای مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
 • فشار به كارگران برای بازگرداندن بخشی از مزد
 • وکیل خانواده ستار بهشتی: پرونده هفت ماهست روی میز بازپرس خاک می‌خورد
 • کرباسچی: جناح مقابل اصلاح‌طلبان انتخابات را فرمالیته می‌داند
 • تلاش فرانسه برای اعمال تحریم های بیش تر علیه ایران
 • کسب رتبه ششم تورم در رده‌بندی جهانی توسط ایران
 • موافقان و مخالفان مرجعیت آقای خامنه ای
 • مصطفی تاجزاده : وظیفه همگان اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و مستقل را رأی دادن به هاشمی می دانم
 •