به روز شده: ۰۸:۲۹ تهران - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

تاجزاده: احمدی نژاد باید ردصلاحیت شدگان شورای شهر را به لیست کاندیداها بازگرداند

امروز: سید مصطفی تاجزاده در جدیدترین پیغام خود از زندان اوین از احمدی نژاد خواست تا اگر واقعا آنگونه که ادعا میکند طرفدار انتخابات آزاد است رد صلاحیت شدگان انتخابات شورای شهر را به لیست کاندیداها بازگرداند.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی با اشاره به رد صلاحیت های غیرقانونی کاندیداهای انتخابات شورای شهر و روستا، به احمدی نژاد توصیه کرده است تا همانند وی کسانی را که به شکل غیرقانونی توسط هیات نظارت رد صلاحیت شده اند را به لیست کاندیدا ها باز گرداند. تاجزاده که در دوران معاونت سیاسی خود اولین انتخابات شورای شهر و روستا را برگزار کرد با یادآوری رد صلاحیتهای آن انتخابات آورده است :" احمدی نژاد اگر همان گونه که در صحبت هایش اظهار می کند واقعا طرفدار انتخابات آزاد است، در صورتی که هیأت نظارت صلاحیت کاندیداهای شوراها را رد کرده همان کاری را بکند که من در اولین دور انتخابات شوراها کردم و آقایان عبدالله نوری و سعید حجاریان را که به شکل غیرقانونی توسط هیأت نظارت رد صلاحیت شده بودند، در لیست کاندیداها قرار دادم."

رییس ستاد انتخابات دولت اصلاحات همچنین با اشاره به نقش مجلس در انتخاب هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر می نویسد: "لاریجانی ها هم در حال دادن امتحان هستند تا معلوم شود مجلس شورای اسلامی چقدر به حقوق اساسی ملت پای بند است و به دنبال حقوق و منافع مردم است نه اقتدارگراها چرا که هیأت نظارت انتخابات شوراها توسط مجلس انتخاب می شوند و دیگر نمی توانند خطاها و اقدامات غیرقانونی انجام شده را به شورای نگهبان احاله دهند."

عضو ارشد جبهه مشارکت ایران اسلامی در بخش دیگری از یادداشت خود با انتقاد از سیاستهای نادرست جمهوری اسلامی در قبال بهار عربی نوشته است: "دیپلماسی و سیاست های تبلیغی ما آنقدر اشتباه بوده که نه در جهت منافع ملی توانسته ایم گام مهمی برداریم و نه در جهت ارائه الگو از جمهوری اسلامی و نه در مسیر وحدت شیعه و سنی یا دست کم جلوگیری از نزاع خونین بین آنان موفق بوده ایم و اگر این سیاست ادامه پیدا کند، من شرایط حادّتر و وخیم تری را پیش بینی می کنم و بهار عربی یا بیداری اسلامی که می توانست فرصتی طلایی برای ایران به حساب آید، به بزرگترین تهدید در سال های اخیر علیه ما تبدیل خواهد شد."

متن کامل این یادداشت در پی می آید:

اول- در ارتباط با دادگاه مرتضوی:یکی از بدنام ترین چهره های دو دهه اخیر در جمهوری اسلامی، قاضی سعید مرتضوی است که او را به حق، جلاد مطبوعات خوانده اند که متهم ردیف اول در قتل های کهریزک و قتل دکتر زهرا کاظمی است. او کسی است که بدترین مواجهه را با فعالان سیاسی- اجتماعی- فرهنگی، روزنامه نگاران و دانشجویان داشته است. با وجود این، اتهاماتی که متوجه اوست از مصادیق بارز جرائم سیاسی بوده بنابر این حق اوست که دادگاهش علنی و با حضور هیأت منصفه باشد. اگرچه او خود، این حق را برای بسیاری از متهمانش رعایت نکرد ولی در هر حال ما باید از حقوق قانونی مخالفان خود دفاع کنیم و با معیارهای دوگانه و غیراخلاقی در این زمینه داوری نکنیم. و امیدوار باشیم که با دفاع از حقوق مخالفین مان به تدریج شاهد رعایت حقوق همه ایرانیان با هر سلیقه و گرایش و اندیشه ای باشیم.

دوم- در ارتباط با حوادث اخیر منطقه:اقدام های غیرانسانی و غیراسلامی تکفیری ها در سوریه را قبلا پیش بینی کرده و نسبت به آن هشدار داده بودم که نتیجه عملکرد دشمنان آگاه و دوستان ناآگاه است و بیشترین سود آن به اسرائیل و ارتجاع منطقه و استعمارگران خارجی می رسد. با این روش ها اولا چهره ای غیرمدنی و غیرانسانی از اسلام و مسلمانان در جهان ترسیم می شود و دوم آن که نیروهای فعال و درون این جوامع اعم از شیعه و سنی به جای توسعه کشور خویش و بهبود شرایط اقتصادی مردم معطوف به جنگ خونین علیه یکدیگر می شود. سوم آن که اسرائیل با سوء استفاده از چنین وضعیتی اقدام های توسعه طلبانه خود را توجیه می کند و به دنیا عملا می باوراند که من در محاصره چنین امتی قرار دارم که به خودشان رحم نمی کنند چه رسد به یهودیان. بنابر این باید دنیا از من حمایت کند. ما در زمینه سوء استفاده دشمن کاری نمی توانیم بکنیم اما متاسفم که خود بهانه های زیادی به آنان داده ایم و عملا در آتش این نزاع دمیده ایم.

وقتی حزب الله لبنان رسما و علنا در سوریه با سلفی ها به جنگ می پردازد، بخواهیم یا نخواهیم این اقدام به نام ایرانیان و شیعیان تمام خواهد شد. وقتی جنایات حزب بعث هرگز از سوی ایران محکوم نمی شود و فقط یک طرفه جنایت تکفیری ها مورد مذمت قرار می گیرد، معلوم است که چه بازتاب منفی و سوئی در جهان اسلام و به خصوص در دنیای عرب خواهد داشت.

وقتی رهبر صرفا خواهان تشکیل حکومت اسلامی و اجرای احکام اسلامی و ضدیت با آمریکا و اسرائیل می شود و یک بار خواهان این نمی شود که مسلمانان از حقوق و آزادی های اساسی مخالفان خود دفاع کنند، معلوم است که بیشترین استفاده را جریان سلفی - تکفیری خواهد کرد چرا که شعار اصلی آنان مقابله با حکومت اسلامی و آغاز جنگ های صلیبی است. با کمال تأسف روابط سرد و بعضا خصمانه ما به ویژه با عربستان و ترکیه، امکان این درگیری ها را بیشتر کرده است.

در مجموع از سه جریان فعال در عصر بیداری مردم منطقه معروف به بهار عربی، 1- سکولارها 2- سلفی ها 3- مسلمانان دموکراسی خواه، سکولارها از جمهوری اسلامی وحشت دارند، سلفی ها از ما نفرت دارند و مسلمانان دموکرات از ما ناراضی و بعضا عصبانی هستند. یعنی دیپلماسی و سیاست های تبلیغی ما آنقدر اشتباه بوده که نه در جهت منافع ملی توانسته ایم گام مهمی برداریم و نه در جهت ارائه الگو از جمهوری اسلامی و نه در مسیر وحدت شیعه و سنی یا دست کم جلوگیری از نزاع خونین بین آنان موفق بوده ایم و اگر این سیاست ادامه پیدا کند، من شرایط حادّتر و وخیم تری را پیش بینی می کنم و بهار عربی یا بیداری اسلامی که می توانست فرصتی طلایی برای ایران به حساب آید، به بزرگترین تهدید در سال های اخیر علیه ما تبدیل خواهد شد.

سوم- در ارتباط با رد صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و روستا: احمدی نژاد اگر همان گونه که در صحبت هایش اظهار می کند واقعا طرفدار انتخابات آزاد است، در صورتی که هیأت نظارت صلاحیت کاندیداهای شوراها را رد کرده همان کاری را بکند که من در اولین دور انتخابات شوراها کردم و آقایان عبدالله نوری و سعید حجاریان را که به شکل غیرقانونی توسط هیأت نظارت رد صلاحیت شده بودند، در لیست کاندیداها قرار دادم. او نیز باید همان کاری را انجام دهد که در انتخابات نظام پزشکی کرد و به دلیل رد صلاحیت ها آن را غیرقانونی خواند.

وی باید ضمن غیرقانونی خواندن این روند، افراد رد صلاحیت شده را به لیست کاندیداهای شورای شهر این دوره بازگرداند تا معلوم شود چقدر به حقوق ملت احترام می گذارد. و البته لاریجانی ها هم در حال دادن امتحان هستند تا معلوم شود مجلس شورای اسلامی چقدر به حقوق اساسی ملت پای بند است و به دنبال حقوق و منافع مردم است نه اقتدارگراها چرا که هیأت نظارت انتخابات شوراها توسط مجلس انتخاب می شوند و دیگر نمی توانند خطاها و اقدامات غیرقانونی انجام شده را به شورای نگهبان احاله دهند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • مسئول ستاد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای اصلاح طلبان: افراد به خاطر حضور در دولت موسوی و خاتمی، در انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند
 • اطلاعیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پیرامون كاندیداتوری هاشمی رفسنجانی
 • حسن روحانی: رییس جمهورآینده باید به دنبال کم کردن فاصله ها باشد تا حصر شدگان و زندانیان آزاد شوند
 • علی شکوری راد: با هاشمی هاشمی احتمال رفع حصرها و آزادی زندانیان افزایش می یابد
 • احمدی مقدم: در 88 اگر نیروی انتظامی نبود ایران، سوریه می شد!!!
 • بیانیه جبهه مشارکت اسلامی در خصوص انتخابات
 • جهانگیری رئیس ستاد هاشمی شد/ نجفی قائم مقام و علی مطهری سخنگو
 • بیانیه ستاد ملی جوانان اصلاح طلب : آرزو داریم هاشمی بتوانند روند رویکردهای جاری را متوقف کند
 • روایت دختر هاشمی رفسنجانی از یک تماس تلفنی
 •  
  آخرین اخبار
 • برگزاری نهمین دادگاه قضات کهریزک در روز چهارشنبه
 • هر ۶۶ دقیقه یک نفر در ایران بر اثر سرطان معده می‌میرد
 • بازهم اختلاس بزرگ کش آمد: اعلام نتایج بازبینی پرونده‌های گمرکی آریا به دادستان کل
 • کرایه های بین شهری حمل ونقل عمومی باز هم افزایش یافت
 • نامه سرگشاده دهها اقتصاد دان در اعتراض به انحلال دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف
 • رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی: تعداد مسافران به رقمی کمتر از سه درصد کل جمعیت کشور رسیده است
 • هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده کهریزک: قاضی حداد یک عذرخواهی بدهکار است
 • پیام تسلیت زندانیان سیاسی به مناسبت درگذشت پدر مصطفی نیلی
 • علی مزروعی: رهبر جمهوری اسلامی باید در سیاست های کلان کشور تجدید نظر کند
 • احمدی مقدم: از زنان کردستانی عذرخواهی می کنم/ با ماموران متخلف برخورد شد
 • آغاز هشتمین جلسه دادگاه کهریزک پشت درهای بسته
 • رد شدن درخواست اعاده دادرسی متهم ردیف دوم اختلاس بزرگ
 • ايران استفاده از سلاح شيميايی در سوريه را محکوم کرد
 • ماشاءالله شمس الواعظین: سرنوشت ایران به آخرین فصل زندگی سیاسی هاشمی گره خورده است
 • وبینار "جنبش سبز و انتخابات ریاست جمهوری" برگزار می‌شود
 • توقف صادرات ایران به آمریکا
 • واکنش جامعه اصناف سینمای ایران به اقدام غیرقانونی ارشاد: اصناف قربانی سیاست‌های زیانبار معاونت سینمایی شده‌اند
 • قانون "مجازات اسلامی" ابلاغ شد
 • دادگاه درخواست استمهال پرونده مهدی هاشمی را رد کرد
 • مهدی طائب: هاشمی از صحنه سیاسی کشور حذف می شود/ احمدی نژاد هنوز معجزه قرن است
 •