به روز شده: ۰۹:۱۰ تهران - شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

حاشیه های چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

امروز: در چهارمین روز از ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۹۳ نفر دیگر از جمله افرادی چون علیرضا زاکانی، محمدرضا عارف، غلامعلی حداد عادل، اکبر اعلمی، علیرضا علی احمدی و محسن رضایی ثبت نام کردند. روز چهارم ثبت نام نامزدها، همانند سه روز گذشته، مملو از حاشیه های پر رنگ تر از متن بود.

ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران، از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه (۱۷ اردیبهشت/۷ مه) آغاز شده و نامزدهای انتخاباتی به مدت ۵ روز (تا پایان وقت اداری فردا شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) می توانند برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کنند.

به گزارش آفتاب، روز جمعه و در چهارمین روز، ۹۳ نفر دیگر اعلام کاندیداتوری کردند، که با احتساب سه روز قبل، اکنون ۳۳۶ تن خواهان نامزدی برای پُستِ ریاست جمهوری هستند. (روز پنجشنبه و در سومین روز، ۹۹ نفر، چهارشنبه (دومین روز) ۶۹ نفر و در اولین روز از ثبت نام داوطلبان (سه شنبه) ۷۵ نفر ثبت نام کرده بودند.

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد ماه و همزمان با انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا و انتخابات میان‌‌دوره‌ای مجلس خبرگان و نهم شورای اسلامی برگزار خواهد شد و فضای سیاسی کشور همچنان امنیتی، مسدود و ابهام آمیز است.

طی چهار روز اخیر، تعدادی چهره ها از جمله صادق واعظ‌ زاده، کامران باقری لنکرانی، حسن روحانی، محمد سعیدی‌کیا، مصطفی کواکبیان، حسن سبحانی، سید محمد غرضی، علی فلاحیان، سید محمد باقر خرازی، روح‌الله احمدزاده کرمانی، شهرام علمداری، محمدرضا عارف، غلامعلی حدادعادل، علیرضا زاکانی و علی‌احمدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند.

محمد رضا عارف ثبت‌نام کرد
محمد‌رضا عارف، معاون اول دولت دوم محمد خاتمی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز با حضور در وزارت کشور برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی را در این ثبت نام، حاجی صوفی، معتمدی، توفیقی و حسن رسولی همراهی می کردند.
عارف پس از ثبت نام اظهار داشت: از همین حالا تا پایان شمارش آرا و اعلام نتایج پایبند به قانون هستم‬.

محمدرضا عارف بدون اشاره و رویکرد به قاطبه اصلاح طلبان اظهار داشت: اجماعی بین بنده، شریعتمداری، جهانگیری و مهرعلیزاده در حال شکل‌گیری است.
وی در پاسخ به سوالی درباره رنگ انتخاباتی اش گفت: رنگ انتخاباتی ام سفید و رقیب اصلی من عدم حضور مردم است.

حدادعادل در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت نام كرد
غلامعلی حدادعادل، اولین عضو ائتلاف موسوم به "برای پیشرفت" با حضور در وزارت كشور نام خود را در جمع كاندیداهای یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت كرد.
حسین نجابت و حسین مظفر دو همراه غلامعلی حداد عادل بودند.

حداد عادل كه به همراه علی اكبر ولایتی و محمدباقر قالیباف عضو ائتلاف برای پیشرفت است به عنوان اولین كاندیدای این ائتلاف برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام كرد.

علت حمایت‌هایم از قالیباف بی‌انصافی‌های روا شده در حق اوست
غلامعلی حدادعادل در پاسخ به اینکه شما از قالیباف حمایت کردید، آیا گزینه نهایی ائتلاف آقای قالیباف است، گفت: اظهارنظرم و حمایتم از قالیباف به معنای این نبود که گزینه نهایی ائتلاف است بلکه اگر علیه هر کس دیگری بی‌انصافی می‌شد از او حمایت می‌کردم کما اینکه اگر علیه ولایتی هم صحبت کنند،من از ولایتی دفاع می‌کنم.

زاکانی ثبت نام خود را در یازدهمین دوره انتخابات انجام داد
علیرضا زاکانی دبیر کل تشکل موسوم به «جمیعت راهپویان انقلاب اسلامی» در بدو ورود به ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: هنوز رنگ انتخاباتی‌ام را انتخاب نکردم . به نفع هیچ کس کنار نمی‌روم، اما اگر آقای جلیلی در انتخابات ثبت نام کند، با او ائتلاف می‌کنم ولی در جلسه‌ای که با او داشتم، گفت که آمدنش هنوز مشخص نیست.

اعلمی یکبار دیگر شانسش را برای عبور از فیلتر شورای نگهبان را امتحان کرد
اکبر اعلمی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

اعلمی در انتخابات مجلس هشتم و انتخابات ریاست جمهوری هم رد صلاحیت شد و جالب است که یک بار دیگر با حضور در این عرصه قصد دارد شانسش را برای عبور از فیلتر شورای نگهبان امتحان کند.

اکبر اعلمی دو هفته قبل با حضور در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه در انتخابات پیش رو کاندیدهای اصلاح طلب واقعی حضور ندارد و به نظر می‌رسد که بعضی از جریانات طبق معمول می‌خواهند برخی افراد را به عنوان اصلاح طلب معرفی کنند، بنده به این نتیجه رسیدم که به عنوان یک شخصیت اصلاح طلب وارد میدان رقابت‌ها شوم.

وی افزود: شعاری که انتخاب کرده ام «احیای منشور نوفل لوشاتو» است که ان شاءالله برای توضیح این شعار بیانیه‌ای صادر خواهم کرد.

علی احمدی هم ثبت نام کرد
علیرضا علی‌احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش احمدی نژاد به عنوان سومین وزیر دولت نهم هم در انتخابات ثبت‌نام کرد.
وی در کنفرانس خبری که پس از ثبت نام در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور برگزار شد گفت: ‫کاندیداتوری بنده هم هیچ ربطی به تصمیمات آقای احمدی نژاد ندارد و نخواهد داشت و هیچگاه ‬نگفتم از خط مشی احمدی نژاد پیروی می کنم.

وزیر آموزش و پرورش دولت نهم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران ‫مبنی بر اینکه اگر مشایی ثبت نام کند باز هم شما در صحنه می مانید؟‬ گفت: ‫بنده کاملا مستقل در صحنه حضور پیدا کردم،آخر چه رابطه ای بین من و مشایی وجود دارد‬؟

محسن رضایی با حاشیه ثبت نام کرد
اما پر حاشیه ترین ثبت نام روز چهارم، حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری بود، که گروهی چند صد نفره را تحت عنوان "حامیان خودجوش" به صورت کارناوال با خود تا وزارت کشور همراه کرد.
رضایی پس ازنماز جمعه با پای پیاده به وزارت کشور آمد؛ امیدوار رضایی(برادر)، همسر و فرزندان رضایی و نیز عبدالحسین روح‌الامینی و همسرش نیز از همراهان وی بودند.

هواداران محسن رضایی با پرچم های نارجی رنگ او را برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات همراهی کردند.

محسن رضایی درباره کارناوال همراهش تا محل وزارت کشور گفت: این عده از نماز جمعه همراه من بودند و وقتی شعار "رضایی حمایتت می کنیم" سر دادند گفتم این شعار را ندهند.

محسن رضایی نیز پیش از ورود به ساختمان وزارت کشور دقایقی بر روی وانت تبلیغاتی هواداران خود رفت و برای آنان سخنرانی کرد.
دقایقی بعد سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد که راه اندازی کارناوال انتخاباتی توسط کاندیداها خلاف قانون است. رضایی البته افرادی که همراه وی بودند را "راهپیمایان نمازجمعه" خواند!

البته حضور محسن رضایی حاشیه های جالب تری نیز داشت. وی پس از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور در نشست خبری حاضر شد و با قرائت شعر " سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد، آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد" اظهاراتش را شروع کرد.

حاشیه های روز چهارم
صبح امروز فردی که مدعی بود فامیل وی "قالیباف " به وزارت کشور مراجعه کرد. این آقا مدعی بود که وی قالیباف واقعی است و شهردار تهران عنوان وی را دزدیده است چون پیشه او قالیبافی بوده!

از دیگر حاشیه های امروز ثبت نام در وزارت کشور حضور فردی بود که ادعا می کرد از آلمان برای ثبت نام به ایران آمده است. این آقا خود در بیان سن خود گفت که بیش از " نیم قرن" سن دارد! حامیان این داوطلب به گفته خودش تعدادی از همشهری ها و چند سایت خبری هستند.

از حوادث خواندنی روز چهارم ثبت نام ها، اظهارات مهدی کلهر مشاور سابق احمدی نژاد در جمع جوانان حامی دولت در کاخ سعد آباد بود که مدعی شد:" قبل از رئیس جمهور شدن احمدی نژاد هشتاد درصد جوانان به فکر مهاجرت و خارج شدن از ایران بودند اما زمانی که احمدی نژاد در انتخابات پیروز شد این رقم به بیست درصد رسید."

ثبت نام یک ساختمان تخریب کن
محسن آبكوه معروف به محمد علوي ساكن تبريز که 33 سال داشت هم امروز ثبت نام کرد. وی می گفت: فعلا ساختمان تخريب مي كنم و سال 80 هم يكبار ثبت نام كرده ام.
وی در مورد اينكه آیا توانائي رقابت را ديگر کاتديداها را داري گفت: من اصلا کاندیداها را نمي شناسم و هشت پای پیشگوی بازی های جام جهانی مهمترین انگیزه ام برای ورود به انتخابات بود.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • توزیع شبنامه علیه هاشمی رفسنجانی
 • دعوت آیات‌ عظام سیستانی و وحیدخراسانی از هاشمی رفسنجانی برای کاندیداتوری
 • ستاد ملی جوانان اصلاح طلب: خاتمی از معدود راه های حل معضلات کنونی است
 • ستاد آفتاب صبح امید اعلام کرد: فقط خاتمی یا هاشمی؛ از کاندیدای دیگری حمایت نمی کنیم
 • سید محمد خاتمی: بیاییم هم حق نداریم بیش از آن چه می خواهند رأی بیاوریم
 • برگزاری جلسه انتخاباتی وزرات اطلاعات و مسئولان قضایی هر استان/اصلاح طلبان براندازند؛ فیس بوک را در کنترل کامل داریم
 • صادق لاریجانی: مساله تقلب در انتخابات ۸۸ را رسانه ها مطرح می کنند، معترضان قبول کردند که نتیجه صحیح است
 • محمد هاشمی: برادرم هیچوقت با نظام قهر نکرده و نمی کند/ احتمال کاندیداتوری او در انتخابات زیاد است
 • جانشین نماینده رهبری در سپاه: دشمنان از هاشمی رفسنجانی حمایت می کنند/ برخی از ولایت پذیری منحرف شده اند
 •  
  آخرین اخبار
 • خسته نباشی میرحسین! رییس جمهور محبوبم/ چون کوه جانانه ایستاده ای
 • وکیل مدافع امید کوکبی،نخبه محبوس در زندان اوین: رای ده سال حبس برای امید "فاقد وجاهت قانونی" است
 • کاهش نیم میلیون بشکه ای تولید نفت ایران در اوپک
 • گرما به دل هایمان باز خواهد گشت
 • آیت الله حسین انصاری راد خطاب به آیت الله خامنه ای و آیات عظام: شورای نگهبان صریحا نقض قانون می کند
 • آقای آملی لاریجانی شما هم از عدالت ساقط شدید
 • تشدید محدودیت ارتباط میرحسین و زهرا رهنورد با خانواده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری
 • مدیرمسئول اعتماد: شورای نگهبان در سال ۸۸بازی را به آتش کشاند+ ویدئو
 • احمد خاتمی: اگر کسی نمی‌تواند زیر نظر ولایت مطلقه امر کار کند، اصلا کاندیدا نشود
 • صراحتنامه هاشمی​رفسنجانی از نمایشگاه کتاب جمع آوری شد
 • تقدیر خانواده های زندانیان سیاسی از پایداری تاج زاده و انتقاد از برخوردهای غیرقانونی اعمال شده بر وی
 • ملاقات عبدالحمید معافیان با خانواده در پلاک 100
 • پیامد ارجاع مکرر هاشمی و خاتمی به رهبری
 • وزیر کار دولت میرحسین موسوی: سئولان ما دارای بلوغ سیاسی نیستند. شأن، ادب و عفت لازم برای مسئولیت‌پذیری را ندارند/نگذارید مرتجعین سرنوشت کشور را به دست بگیرند
 • اداره کل زندان ها تکذیب کرد: بازداشتگاه سروش ۱۱۱ همان کهریزک نیست
 • میرتاج‌الدینی خطاب به اصولگرایان: اگر عملکرد دولت در هشت سال را کنار بگذارید حرفی برای گفتن ندارید و مطمئنا دوران حاکمیت اصولگرایان مورد تهدید قرار می‌گیرد
 • تایید تماس های مشکوک به کاندیداهای اصلاح‌طلب انتخابات شورا برای انصراف
 • علی مطهری به وزیر اطلاعات در خصوص بازداشت مهدی خزعلی تذکر کتبی داد
 • تاسیس مرکز حامیان حقوق بشر توسط شیرین عبادی
 • استیضاح مرجعیت مقام رهبری
 •