به روز شده: ۱۸:۵۹ تهران - جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

مدیرمسئول اعتماد: شورای نگهبان در سال ۸۸بازی را به آتش کشاند+ ویدئو

امروز: الیاس حضرتی با اشاره به حمایت شورای نگهبان از یکی نامزدهای انتخابات دوره قبل شورای نگهبان را یکی از مقصران اتفاقات سال ۸۸ دانست که بازی را به آتش کشانده است.

وی در پاسخ به ادعاهای شاگرد مصباح یزدی در خصوص انتخابات ۸۸ گفت: « دوستان معمولاً به صحرا کربلا می زنند. یکی از مقصرین داستان ۸۸ شورای نگهبان بود. شورای نگهبان داور یک مسابقه است. اگر یکی از داوران در یک بازی حساس در وسط مسابقه به نفع تیم مقابل سخنرانی کند و با جعبه شیرینی به سمت آن تیم برود، بازی را قطعاً به آتش می کشاند. آتشی که توسط هیچ یک از اعضای دو تیم قابل اطفاء نیست! آیا در انتخابات ۸۸ طرفی که شورای نگهبان به سمتش رفت، عالم و سخنران کم داشت که عده ای از حقوق دان های شورای نگهبان به نفع آن سخنرانی کردند؟ »

وی با انتقاد از بداخلاقی های سیاسی و تخریب شخصیت های انقلابی افزود: «از دید ما کسانی که در مبارزه سبقت داشته اند و خدمات زیادی داشته اند بزرگ هستند. آیا این درست است که در مناظره های انتخاباتی آبروی خانوادگی دو تن از بزرگان انقلاب با خدشه وارد شود؟ قطعاً اگر رقابت با نشاطی در انتخابات وجود نداشته باشد، دشمن خوشحال خواهد شد. آدم هایی که در حوزه مدیریت تخصص دارند باید وارد صحنه شوند تا تجربه خود را در خدمت انقلاب قرار دهند. متاسفانه امروز همه افراد مدیر و توانمند با توجه به دیدگاه شما خانه نشین شده اند!»

حضرتی ادامه داد:« ما باید حقوق مردم را به رسمیت بشناسیم. ذات انقلاب اسلامی جای معامله نیست. اینکه ورود یکی از شخصیت های به صحنه را که باعث افزایش مشارکت می شود،صرفاً به دلیل خوشحالی دشمن مورد هجمه قرار داده شود کار درستی نیست. شاید دشمن در کوتاه مدت از این موضوع شاد شود اما بدون شک انتخاب چنین فرد بزرگی در بلند مدت به نفع نظام خواهد بود.»

مدیرمسول روزنامه اعتماد گفت:«بد اخلاقی در این کشور نهادینه شده و از صبح اول وقت به هم تهمت می زنیم. ما از اسلام و انقلاب دم می زنیم اما متاسفانه مدام به هم تهمت می زنیم. اگر تهمت ها درست است بیایید افراد متخلف را محاکمه کنید ولی اگر دروغ است افرادی که تهمت می زنند را محاکمه کنید.»

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AaazVRh8K50

به گزارش خبرآنلاین مناظره عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و مدیر مسول روزنامه اعتماد به عرصه تقابل این دو چهره سیاسی بدل شد.

پنجشنبه شب قاسم روانبخش (عضو شورای مرکزی جبهه پایداری) و الیاس حضرتی (مدیر مسول روزنامه اعتماد) در برنامه تلویزیونی «دیروز، امروز، فردا» به مناظره درباره «انتخابات عرصه مقابله ملت ایران با دشمن» پرداختند.

مردم همیشه جلوتر از خواص

مدیر مسول روزنامه اعتماد با بیان اینکه «مردم همیشه از خواص جلوتر بوده اند» افزود: این انتخابات برای ما نقش اساسی دارد. با توجه به تحریم ها و قطعنامه هایی که وجود دارد به یک مانور عظیم مردمی نیاز داریم تا بتوانیم از مصالح مردم دفاع کنیم.هنوز شور و شوقی که باید وجود داشته باشد، ایجاد نشده، آدم های بزرگ باید بازیگر اصلی صحنه شوند. انتخابات نیاز به آدم های بزرگ و احزاب قدرتمند دارد. اگر پرسپولیس و استقلال بازی کنند مردم از شهرستان های مختلف به ورزشگاه آزادی می آیند اما بازی تیم های شهرستانی تا این حد نمی توانند مردم را به ورزشگاه ها بکشانند.»

حضرتی ادامه داد:«انتخابات متعلق به همه مردم است. همه مسولین به وسیله مردم انتخاب می شوند و این که عده ای در انتخابات شرکت نمی کنند، یک نقص است که باید به فکر درمان آن باشیم. ما باید زمینه و اعتماد مردم را ایجاد کنیم تا با خوشحالی پای صندوق حاضر شوند.»

روانبخش در ادامه ادعا کرد:«مشارکت مردم در انتخابات همیشه حداکثری بوده! ممکن است در انتخابات سوم و چهارم که در دهه هفتاد اتفاق افتاد، مشارکت پایین بوده باشد، اما هرچه جلوتر آمدیم مشارکت ها افزایش پیدا کرد! این که آقای حضرتی می گویند همه باید اجازه حضور داشته باشند یعنی اینکه شورای نگهبان وظیفه خود را انجام ندهد؟ این وظیفه شورای نگهبان است که صلاحیت افراد را بررسی کند و اگر این کار را انجام ندهد به مردم خیانت کرده است. با توجه به این نقش شورای نگهبان، مردم حضور حداکثری دارند و این یعنی اعتماد مردم به شورای نگهبان! نکته ای که وجود دارد این است که مردم با تایید شورای نگهبان مشارکت حداکثری دارند، اما آقای حضرتی دوستان شما این مشارکت حداکثری را نمی پذیرند! مثلاً در سال ۸۴ که مردم حضور فوق العاده ای داشتند و به کاندید مورد نظر خود رای دادند، بعد از پایان انتخابات، لیدر اصلاحات به منتخب ملت تبریک نمی گوید و طی نامه ای شکایت به خدا می برد! آیا باید به خدا شکایت برد که مردم رای نداده اند؟»

شاگرد مصباح یزدی با قلب واقعیت اعتراضات مردمی در سال ۸۸ ادامه داد:«در سال ۸۸ که مردم با حضور حداکثری خود دست به خلق حماسه ای بزرگ زدند که رهبری از آن به عنوان جشن ملی یاد کردند، چه عملکردی داشتید؟ سال ۸۸ با زیر پای گذاشتن قانون، رای مردم که می توانست به یک نقطه قوت تبدیل شود به یک چالش تبدیل شد. باید ببینیم کسانی که شما از آن ها به عنوان بزرگ یاد می کنید ایا واقعاً بزرگ هستند یا خیر؟از نظر ما همه مردم ایران بزرگ هستند. از هرجای این سرزمین شخصیت اصلحی باشد، فردی شایسته برای ریاست جمهوری است و اینطور نیست که آدم های بزرگ فقط در تهران حضور داشته باشند.»

حضرتی در پاسخ به ادعاهای روانبخش که برای همه چیز به حمایت دشمن پناه می برد، گفت:« مثلاً نظام یک پرونده ۳هزار میلیاردی را کشف کرد، دشمن در ابتدا خوشحال شد اما در دراز مدت کاری بود که به نفع نظام و در خدمت عدالت بود.»

حضرتی با تاکید بر نقش مردم در انتخابات اظهار داشت:« ما باید مردم را در جریان مسائل مختلف قرار دهیم. من می گویم فرد ضعیف می تواند پاذل دشمن را کامل کند و به این موضوع اعتقاد دارم. آدم های ضعیف ضربات سنگینی وارد می کنند. وضعیت تولیدات نفتی ما را ببینید! متوجه صحبتم خواهید شد.»

مدیرمسئول روزنامه اعتماد ادامه داد:«برنامه اصلی دشمن این است که نشاط انتخابات را بگیرد. این موضوع هم از نبود رقابت جدی ناشی می شود. رقابت جدی باعث ایجاد نشاط انتخاباتی و ایجاد مشارکت حداکثری دارد.»-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • تشدید محدودیت ارتباط میرحسین و زهرا رهنورد با خانواده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری
 • مدیرمسئول اعتماد: شورای نگهبان در سال ۸۸بازی را به آتش کشاند+ ویدئو
 • احمد خاتمی: اگر کسی نمی‌تواند زیر نظر ولایت مطلقه امر کار کند، اصلا کاندیدا نشود
 • صراحتنامه هاشمی​رفسنجانی از نمایشگاه کتاب جمع آوری شد
 • تقدیر خانواده های زندانیان سیاسی از پایداری تاج زاده و انتقاد از برخوردهای غیرقانونی اعمال شده بر وی
 • سید محمد خاتمی: بیاییم هم حق نداریم بیش از آن چه می خواهند رأی بیاوریم
 • برگزاری جلسه انتخاباتی وزرات اطلاعات و مسئولان قضایی هر استان/اصلاح طلبان براندازند؛ فیس بوک را در کنترل کامل داریم
 • ملاقات عبدالحمید معافیان با خانواده در پلاک 100
 • صادق لاریجانی: مساله تقلب در انتخابات ۸۸ را رسانه ها مطرح می کنند، معترضان قبول کردند که نتیجه صحیح است
 • پیامد ارجاع مکرر هاشمی و خاتمی به رهبری
 • وزیر کار دولت میرحسین موسوی: سئولان ما دارای بلوغ سیاسی نیستند. شأن، ادب و عفت لازم برای مسئولیت‌پذیری را ندارند/نگذارید مرتجعین سرنوشت کشور را به دست بگیرند
 • محمد هاشمی: برادرم هیچوقت با نظام قهر نکرده و نمی کند/ احتمال کاندیداتوری او در انتخابات زیاد است
 • اداره کل زندان ها تکذیب کرد: بازداشتگاه سروش ۱۱۱ همان کهریزک نیست
 • میرتاج‌الدینی خطاب به اصولگرایان: اگر عملکرد دولت در هشت سال را کنار بگذارید حرفی برای گفتن ندارید و مطمئنا دوران حاکمیت اصولگرایان مورد تهدید قرار می‌گیرد
 • جانشین نماینده رهبری در سپاه: دشمنان از هاشمی رفسنجانی حمایت می کنند/ برخی از ولایت پذیری منحرف شده اند
 • تایید تماس های مشکوک به کاندیداهای اصلاح‌طلب انتخابات شورا برای انصراف
 • علی مطهری به وزیر اطلاعات در خصوص بازداشت مهدی خزعلی تذکر کتبی داد
 • تاسیس مرکز حامیان حقوق بشر توسط شیرین عبادی
 • استیضاح مرجعیت مقام رهبری
 • بی اطلاعی وکیل ستار بهشتی از تشکیل کمیسیون پزشکی
 •