به روز شده: ۰۱:۰۲ تهران - دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲

۵۰ عضو ادوار انجمن اسلامی دانشگاه تهران در نامه ای خطاب به ملت ایران خواستار الهام گیری از تجربه های انقلاب و دفاع مقدس برای عبور از مشکلات فعلی کشور شدند

امروز: پنجاه نفر از اعضای ادوار شورای مرکزی دو دهه اخیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، در نامه ای خطاب به ملت ایران، خواستار الهام گیری از تجربه های انقلاب و دفاع مقدس برای عبور از مشکلات فعلی کشور شدند و از سید محمد خاتمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.

آنها در بخشی از نامه خود تصریح کرده اند: علی رغم تمامی تنگناها و معضلات نگران کننده ای که امروز کام دانشگاه و جامعه را تلخ کرده است، ما بر این باوریم که سخن گفتن از دردها و رنج‌ها نباید موجب یأس و انفعال گردد. باید عزم جزم کرد و با الهام از تجربه انقلاب اسلامی و همبستگی مردمی در دوران دفاع مقدس که بزرگترین سلاح ما در برابر معضلات داخلی و دشمنان خارجی بود، کمر به حل مشکلات و ساختن کشور بست.

متن این نامه که در بازتاب منتشر شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و نجیب ایران

شهادت مظلومانه بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت عرض می نمائیم. در روزهای کنونی فراز مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی عزیزمان در حال رقم خوردن است و ما به عنوان فرزندان ملت بر آن شدیم تا دغدغه های خود را با شما در میان بگذاریم.

انقلاب اسلامی ملت ایران چیزی جز فریاد حریت در دوران خفقان ستمشاهی نبود، انقلابی که با آرمان رفیع «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» علی‌رغم انسداد سیاسی به ثمر نشست و با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و همت بلند مردم به سرانجام رسید؛مردمی که از دهه‌ها قبل،از دوران مشروطه خواهی تا عهد ملی شدن صنعت نفت و پس از آن در روزهای انقلاب اسلامی در جستجوی آزادی و عدالت بودند و اندیشه زندگی دینی و اخلاقی در دنیای جدید را در سر می پروراندند.

امروز و پس از گذشت سی و پنج سال از انقلاب اسلامی، دستاوردها و سرمایه‌های گران‌بهای آن حماسه بزرگ در آستانه خطرهای جدی قرار گرفته است. میراثی که به رهبری امام راحل به بار نشست و به خون هزاران شهید آبیاری شد‌، بیم آن می رود که در سایه هجمه دشمنان خارجی و برخی بی‌تدبیری‌های داخلی از کف برود.

این موقعیت نگران کننده، لزوم احیای همدلی و امید و تلاش برای بهبودی را به عنوان ضرورتی حیاتی بار دیگر در میان طیف های مختلف مردم ایجاب می کند.

علی رغم تمامی تنگناها و معضلات نگران کننده ای که امروز کام دانشگاه و جامعه را تلخ کرده است، ما بر این باوریم که سخن گفتن از دردها و رنج‌ها نباید موجب یأس و انفعال گردد. باید عزم جزم کرد و با الهام از تجربه انقلاب اسلامی و همبستگی مردمی در دوران دفاع مقدس که بزرگترین سلاح ما در برابر معضلات داخلی و دشمنان خارجی بود، کمر به حل مشکلات و ساختن کشور بست. در این میان انتخابات به عنوان فرصتی قانونی برای مشارکت و حضور مردم و همچنین تغییر در مدیریت کشور و سپردن آن به دست مدیرانی حاذق تر پیش روی ملت ایران قرار دارد. انتخابات به عنوان مظهر اراده ملی و مقوم مردم سالاری از ارکان رفیع نظام جمهوری اسلامی است که مطالبات مردم را بر کرسی می نشاند. در این میان امید است که اشاره رهبر انقلاب در جمع زائران حرم رضوی مبنی بر حضور همه‌ی سلیقه‌ها و جریان‌های معتقد به جمهوری اسلامی در انتخابات پیش رو، راه را بر هر گونه تنگ نظری و نگرانی‌های احتمالی از بدسلیقگی‌ها بسته باشد و فرصت مغتنمی را برای تحقق خواست‌های ملی فراهم آورد.

ملت بزرگوار ایران

اکنون و در این برهه خطیر و سرنوشت ساز، تمامی دلسوزان انقلاب و دلبستگان جنبش تاریخی مردم ایران با بیم و امید به انتخابات پیش رو به عنوان فرصتی برای احیای مجدد و باز تعریف آرمان‌ها و گفتمان اصیل انقلاب اسلامی می نگرند. بی شک هر آنکه دل در گرو اندیشه اصلاح طلبی و حرکت مستمر و پیوسته برای نیل به آگاهی، آزادی و عدالت دارد، خواستار حضور حداکثری و موثر در انتخابات پیش رو است. شکی نیست که خواست شما مردم برای تغییر شرایط موجود رسالت گرانی را بر دوش بزرگان و یاران انقلاب گمارده است. در این میان ما به عنوان جمعی از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی را به عنوان شخصیتی متدین، خردمند، اخلاقی، کارآمد و صاحب تجاربی گران بها می شناسیم و از ایشان تقاضا داریم حضور در این عرصه سرنوشت ساز را، علیرغم موانع و مشکلات پیش رو بپذیرند و جوانه های امید را در دل مردم و به ویژه جوانان و دانشجویان زنده نگاه دارند. ما به صداقت، نجابت و دلسوزی ایشان ایمان داریم و امیدواریم با درایت و حضور ایثارگرانه خود امکان انسجام ملی و حضور موثر ملت در انتخابات را فراهم آوردند. امید واثق داریم با حضور ایشان و شما ملت شریف اسباب رفع محنت ها، گشایش در امور و حرکت مجدد کشور در مسیر توسعه و پیشرفت مهیا گردد؛ انشالله.

حسین احمدى
عباس اشرف واقفى
زینب اصغرى
محمد على اقارب پرست
على ایزدى
اسماعیل باقر پور
فرهاد پاسدار شیرازى
سمیه توحیدلو
مجتبى توسل
مرضیه جدا
محسن جعفرى
محمد جلوخانى
حمید چوبینه
رضا حجتى
سید مصطفى حسینى
حسین حمدیه
مهدى خسروى
داوود دشتبانى
علیرضا دهقان
هادى ذوالفقارى
حمید رفیعى
حسین رهبرى
حسین زارع
زهرا زندیه
على سبحانى
علیرضا سبزیکار
جواد سلمان زاده
سید جعفر سید على
علیرضا صولتى
غلامعلى صیادى
وحید عابدینى
رضا عباد
محمد عبدالهى
حسام الدین علامه
سید محى الدین فاضلیان
نسرین قاسمى
رعنا کاظمى
مریم کشاورز
ابوالفضل کول آبادى
محمد لسان پزشکى
غلامحسین محمدى
امیر معتمدى
محمد على ناد على زاده
محسن ناصرى
سید حسین نبوى
بهروز نعمت دوست
سینا نوشاد
آرش وثیق
حسین وفاپور
حسین یارى-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • زمینه سازی برای طراحی کاریکاتوری از حماسه سیاسی/ برنامه دولت برای کاهش مرحله به مرحله سرعت اینترنت تا انتخابات
 • مجلسی ها زندان‌های رجایی‌شهر و قزل‌حصار بازدید میکنند
 • پیام تسلیت مادر سهراب اعرابی برای حسن میرزاخان: فرزندم، تو هم به آرزویت رسیدی
 • واکنش زیباکلام به اظهارات مصباح یزدی: دخالت بی سابقه یک روحانی در کار شورای نگهبان است
 • باز هم هدیه دولت به سپاه: واگذاری ساخت بخش دیگری از آزاد راه تهران - شمال
 • بادامچیان: به احمدی نژاد رای دادیم که کاندیدای مورد حمایت بیگانگان رای نیاورد/ ۱۰۰ درصد راضی هستیم
 • بازهم وعده های احمدی نژاد: هر ایرانی 2000 متر زمین
 • کمیاب شدن لاستیک اتوبوس/خطر لاستیک‌های بی‌کیفیت چینی برای مسافران
 • بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت بازداشت سرکار خانم کریمی در شیراز
 • هشدار و نگرانی بانک مرکزی از شتاب تورم در بخش تولید و مصرف
 • حسین مرعشی: مصباح یزدی به جای عذرخواهی از ملت بخاطر حمایت از احمدی نژاد همچنان با اصلاح طلبان مخالفت میکند
 • سردار کوثری، نماینده تهران: تجربه مدیریت حماسی ایران در سوریه به خوبی جواب داده است
 • میرحسین موسوی در جلسه شورای راهبردی ستاد؛ سال ۸۷: جز احساس خطر جدی برای کشور، هیچ انگیزه دیگری ندارم
 • همسر مصطفی تاجزاده: از وضعیت پرونده پزشکی ایشان بی خبریم
 • ممانعت از اعزام مسعود لدنی به مرخصی درمانی
 • ممنوعیت ورود گردشگران ایرانی به مصر به دلیل ترس قاهره از نقض حاکمیت ملی
 • کاهش ۱۶۰ هزار بشکه ای صادرات نفت ايران در ماه مارس
 • انتقاد مجدد آیت الله صافی از گرانی و كمبود دارو
 • دادگاه محسن قشقایی زاده و محمد پارسی‌ برگزار شد
 • وزیر بهداشت: باید منتظر افزایش دو برابری قیمت دارو در کشور بود
 •