به روز شده: ۰۸:۴۶ تهران - پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۲

افشاگری محمد امین هادوی درباره بی قانونی های بازجویان در نامه به صادق لاریجانی

امروز: محمد امین هادوی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، در نامه ای به رئیس قوه قضاییه با یادآوری مسئولیت وی و با شرحی از بازجویی ها از وی خواسته است: قاضی مستقل و شجاعی را مامور فرمایید تا به شکایت اینجانب از بازجویم با نام های مستعار مهدوی- طیبی و شکایت دیگر متهمان از بازجویان نهادهای امنیتی- اطلاعاتی رسیدگی عادلانه نموده و پس از اثبات آنها را که به ادعایشان خدای متهمان در بازداشتگاه ها هستند به اشد مجازات محکوم نمایید.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی، فرزند اولین دادستان کل انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در نامه ی خود تصریح کرده است: متاسفانه برخورد قضات شما با این بازجویان برخورد مادون با مافوق است و این افراد فعال مایشاء هستند. خود دستگیر می کنند خود بازجویی می کنند و در مواردی شکنجه می کنند و خود نیز حکم صادر می کنند و قضات شما که باید مستقل باشند و بر اساس شرع و قانون حکم صادر کنند تابع بی چون و چرای خواست و اراده اینگونه افراد هستند. در موردی این فرد هنگام دستگیری متهمی به وی گفته ۱۰ سال حکم به تو می دهند و در نهایت هم همین حکم با امضا قاضی برای وی صادر شده و برای خود من هم چنین پیش آمد. علاوه بر قضات که تابع آنها هستند، سازمان زندان ها نیز هیچگونه اطلاعی از بندهای اختصاصی آنها همچون بند ۲۰۹- ۲۴۰ اطلاعات و بند ۲ الف سپاه ندارند و نمی دانند در آنجا چه می گذرد.

محمدامین هادوی در مهرماه ٨٩ به علت انجام فعالیت هایی همچون مراجعه به منزل شهدای جنبش سبز و ارتباط و ملاقات با فعالان و رهبران جنبش سبز بازداشت و از سوی قاضی پیرعباسی به تحمل شش سال حبس محکوم شد. او در دوران بازداشت به مدت ۶٠ روز دست به اعتصاب غذای تر زد، در اعتراض به اینکه ماموران امنیتی جهت تحت فشار قرار نهادن وی، فرزندش را نیز بازداشت کرده بودند.

متن کامل نامه وی به رئیس قوه قضاییه که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

جناب آیت الله صادق لاریجانی

سلام علیکم

بنا نداشتم تا زمانی که در زندان هستم در مورد آنچه در بازداشتگاه های امنیتی و اطلاعاتی بر من و نیز دیگر زندانیان سیاسی گذشته و قانون شکنی ها و اقدامات خلاف قانون و خلاف شرعی که صورت گرفته و می گیرد مطلبی خدمتتان بنویسم و قصدم این بود که پس از آزادی مشروح آن را برایتان قلمی کنم. ولی روز یکشنبه ۲۷/۱۲/۹۱ اتفاقی افتاد که شاید ننوشتن آن برای شما گناهی را نیز برای من به همراه داشته باشد لذا علیرغم قصد قبلی خلاصه ای را به اطلاعاتان می رسانم.

روز ۲۷ اسفند ۹۱ هنگامیکه در حال برگشت از بهداری زندان اوین به بند ۳۵۰ بودم در طول راه برای اولین بار در این مدت پانزده ماهه اخیر که در بند هستم با بازجوی خود که آن زمان خود را سید احمد طیبی معرفی می کرد و اینک به نام مهدوی مشهور است (و احتمالا هر دو نام مستعار هستند) مواجه شدم، وی بنده را صدا زد و چنین اظهار داشت:

- تو تا ۵ سال دیگر اینجا هستی و تا آخر این مدت من نمی گذارم که بیرون بروی - پس از ۵ سال هم که حکم فعلی تو تمام شد دوباره تو را به اینجا (بند ۲۰۹) بر می گردانم.

- تا آخر عمر نمی گذارم که راحت زندگی کنی مگر اینکه با ما همکاری کنی - اگر همکاری کنی همین فردا آزادت می کنم و اگر همکاری نکنی تا اخر عمر نمی گذارم آب خوش از گلویت پایین برود.

در پاسخ به وی گفتم اینکه برای من چه اتفاقی بیفتد در دست خداست نه شما و اینکه معلوم نیست که تا آن موقع کجا باشی و چه کاری بتوانی انجام دهی اگر خدا بخواهد من فردا آزاد می شوم و تو هیچ قدرتی برای نگهداری من نداری و شاید دیگر تو هم نباشی، وی در جواب گفت: من اگر هم از این مسئولیت رفتم به فرد بعدی می گویم که همین اقدامات را با تو انجام دهد. وی این مطالب را از موضعی کاملا متکبرانه و قلدرمآبانه و لات منشانه که جزء رفتار و کردار عادی وی است بیان می کرد، شما خود در مورد این نوع برخورد قضاوت کنید.

من تا قبل از اینکه بازداشت شوم و خود مستقیما برخوردهای بازجویان را ببینم بسیاری از مطالبی را که در مورد نوع برخوردهای بازجویان گفته می شد نمی توانستم بپذیرم، ولی اینک به عنوان کسی که به مدت ۱۴۷ روز در سلول های انفرادی و تحت بازجویی اینگونه بازجویان بوده ام و همه چیز را از نزدیک دیده ام هر عملی را از آنان محتمل می دانم. متاسفانه برخورد ضعیف دستگاه قضایی با بازجویان به نحوی بوده و هست که بازجوها احساس خدایی می کنند و از این موضع صحبت می کنند. برخی از آنها در ضمن بازجویی در جواب متهم که نام خدا را بر زبان می آورد گفته اند در اینجا خدا من هستم، شما در مورد مطلبی که این شخص به من گفته قضاوت کنید که اینها حرف "بنده خداست" یا حرف کسی است که "خدا را بنده نیست".

متاسفانه برخورد قضات شما با این بازجویان برخورد مادون با مافوق است و این افراد فعال مایشاء هستند. خود دستگیر می کنند خود بازجویی می کنند و در مواردی شکنجه می کنند و خود نیز حکم صادر می کنند و قضات شما که باید مستقل باشند و بر اساس شرع و قانون حکم صادر کنند تابع بی چون و چرای خواست و اراده اینگونه افراد هستند. در موردی این فرد هنگام دستگیری متهمی به وی گفته ۱۰ سال حکم به تو می دهند و در نهایت هم همین حکم با امضا قاضی برای وی صادر شده و برای خود من هم چنین پیش آمد. علاوه بر قضات که تابع آنها هستند، سازمان زندان ها نیز هیچگونه اطلاعی از بندهای اختصاصی آنها همچون بند ۲۰۹- ۲۴۰ اطلاعات و بند ۲ الف سپاه ندارند و نمی دانند در آنجا چه می گذرد.

من تا قبل از اینکه بازداشت شوم برایم سخت بود شرح بازجویی ها و برخوردهای غیرانسانی، غیر اخلاقی و غیر شرعی که در نامه های افرادی چون عبدالله مومنی و شکایت نامه ۲۶ نفر از زندانیان سرشناس حوادث پس از انتخابات تحت عنوان "ما شکنجه شده ایم" از رفتارهای غیرقانونی صورت گرفته توسط بازجویان در بازداشتگاه های امنیتی ۲۰۹ و ۲ الف در اردیبهشت ۹۰ منتشر شده بود را باور کنم ولی اینک پس از تحمل ۱۴۷ روز سلول انفرادی و ۴۴۰ روز حبس در بند ۳۵۰ و دیدن زندانیان دیگر به یقین رسیده ام که آنچه در نامه های افراد فوق الذکر آمده تنها جزیی کوچک از وقایع دردناکی بوده است که در بازداشتگاه ها و بازجویی ها می گذرد که قطعا به اطلاع شما و سایر مسئولان کشور رسیده است. ماجرای تلخ کهریزک و مرگ ستار بهشتی تنها نمونه هایی از این موارد بود که ناخواسته آشکار شد و چون عوامل آن پشتوانه دستگاه های اطلاعاتی را نداشتند ماجرا از کنترلشان خارج شد.

النهایه گفتنی آنکه، همین بازجو (مهدوی) با این ویژگی ها مسئول تیم بازجویی اعضاء نهضت آزادی است که انواع توهین ها، تهمت ها و افتراها را نسبت به آنها نیز روا داشته است همانطور که در مدت بازجویی بنده نیز هرچه توانست و خواست نسبت به والد بزرگوارم، برادرانم، همسرم و فرزندانم می گفت و انواع تهدیدها که برخی از آنها را همچون دستگیری فرزندم و تهیه پرونده قضایی برای پدرم نیز عملی کرده است. شما به خوبی می دانید که بسیاری از این افراد از مبارزین قبل از انقلاب و سابقون در نهضتی بوده اند که انقلاب اسلامی حاصل آن بود و به دلیل همین فعالیتهایشان مغضوب رژیم گذشته بوده اند، آیا سزاوار است با چنین افراد و علاقمندان و بستگان آنها بدترین رفتارها صورت گیرد. مگر این دستور الهی نیست که: " و لایجرمنکم شنان قوم علی لا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتقوی (مائده ۸)

جناب آیت الله لاریجانی

با توجه به مطالب فوق تقاضا دارم قاضی مستقل و شجاعی را مامور فرمایید تا به شکایت اینجانب از بازجویم با نام های مستعار مهدوی- طیبی و شکایت دیگر متهمان از بازجویان نهادهای امنیتی- اطلاعاتی رسیدگی عادلانه نموده و پس از اثبات آنها را که به ادعایشان خدای متهمان در بازداشتگاه ها هستند به اشد مجازات محکوم نمایید.

محمدامین هادوی بند ۳۵۰ زندان اوین

۲۷/۱۲/۹۱-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • خانواده مصطفی تاجزاده به رئیس قوه قضاییه:آیا معنی عدالت را می دانید؟
 • صادق لاریجانی خطاب به تیم احمدی نژاد: در انتخابات تخلف کنید، تحت تعقیب قرار می گیرید
 • محمد امین هادوی: تا دادگستری اصلاح نشود هیچ چیز در مملکت اصلاح نخواهد شد
 • محمد امین هادوی: در برابر ستم مضاعف به ابوالفضل قدیانی سکوت نکنید
 • جلسه احمدی نژاد با برادران لاریجانی پس از استیضاح جنجالی
 • صادق لاریجانی هم به افشاگری های احمدی نژاد واکنش نشان داد: صحبت های وی کذب و جرم است، بخاطر رهبری سکوت می کنم/فساد اقتصادی و عملی شان را فاش خواهم کرد
 • از نتایج دیدار ناگهانی صادق لاریجانی با آیت الله خامنه ای: روزنامه تامین اجتماعی خبر آزادی مرتضوی را تیتر زد
 • دیدار غیرمنتظره صادق لاریجانی با آیت الله خامنه ای
 • روزنامه وابسته به دولت : اینکه ما دو جوان را اعدام کنیم تا مایه عبرت دیگران بشوند، اثراتی مخرب‌تر و نگران‌کننده‌تر از خود برجای میگذارد
 •  
  آخرین اخبار
 • روایت تکان‌دهنده خواهر ستار بهشتی از تهدیدهای بی‌پایان ماموران امنیتی: علنا می‌گویند می‌بریمت کهریزک
 • عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران: برج آزادی وضعیت خوبی ندارد
 • تامین پول یارانه‌های نقدی از طریق گران کردن ارز
 • فراخوان اتحادیه آزاد کارگران ایران برای اعتصاب و تجمعات اعتراضی جهت لغو مصوبه حداقل مزد
 • دکتر ابراهیم یزدی خطاب به آنگ سان سو چی: موضوع خشونت علیه اقلیت مسلمان را مورد توجه قرار دهید
 • پیام تسلیت محمد خاتمی به بازماندگان زلزله بوشهر
 • درخواست انگلستان برای لغو مجازات اعدام متهمین اختلاس بزرگ در ایران
 • پرداخت نشدن چهارده میلیارد تومان از معوقات سال قبل چایکاران
 • کلیات لایحه بودجه ۹۲ در کمیسیون تلفیق مجلس رد شد
 • اتحادیه اروپا خواستار تجدیدنظر در لغو تحریم بانک ملت ایران شد
 • ابلاغ مصوبه امنیتی به مدارس و دانشگاهها: تعطیلی کلیه مراکز آموزشی در زمان انتخابات و پس از آن
 • حبس شش ماهه «افسر جنگ نرم» و از مخالفین سرسخت سبزها به علت انتقاد از رهبری
 • تعرفه های درمانی باز هم افزایش یافت/هزینه تخت بستری در بیمارستانها ۷۰۰ هزار تومان
 • بازداشت جمیله کریمی ار اعضای شورای منطقه جبهه مشارکت استان فارس
 • افزایش مجدد نرخ بلیط پروازهای خارجی با احتساب دلاری ۳۵۴۰ تومان
 • نامه سرگشاده دهها تن از فعالان دانشجویی به محمد خاتمی: از تو انتظار معجزه نداریم اما تنهایمان نگذار
 • افزایش چشمگیر روزانه چک های برگشتی به 13 هزار برگه در روز
 • متن کامل مصاحبه اخیر فائزه هاشمی با روزنامه بهار
 • جدیدترین گزارش عفو بین الملل: ایران مقام دوم جهان و رتبه اول منطقه در مجازات اعدام را دارد
 • فاطمه راکعی: منتظر اعلام نظر خاتمی برای حضور در انتخابات هستیم
 •