به روز شده: ۰۹:۱۳ تهران - چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲

نامه حمایت 115 نفر از اصلاح طلبان کهکیلویه و بویر احمد : خاتمی تنها کاندیدای حداکثری اصلاح طلبان است

امروز: جمعی از اصلاح طلبان استان کهکیلویه و بویر احمد در نامه ای سرگشاده ، از سید محمد خاتمی خواستند تا در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود. به گزارش آفتاب صبح امید، در این نامه که به امضای صد و پانزده نفر از فعالان سیاسی اصلاح طلب این استان رسیده است، با اشاره به وضعیت جاری کشور ، انتخابات ریاست جمهوری 92 را آخرین فرصت حاکمیت برای پذیرش اصلاحات واقعی و آخرین مهلت اصلاح طلبان برای اصلاحات اثر بخش دانسته شده است. در بخش دیگری از این نامه خطاب به رئیس جمهور سابق کشورمان آمده است:" تقاضای خیرخواهانه ی ما قبول کاندیداتوری ریاست جمهوری از سوی جنابعالی است که محبوب اکثریت مردم بوده و چه بخواهید و چه نخواهید رهبر جریان اصلاحات شناخته شده اید. گمان ما بر این است که اصول گرایان سنتی و بدنه ی آنها نیز به شما اقبال دارند و بی شک اجماع اصلاح طلبان از رأس تا بدنه تنها حول محوریت حضرتعالی شکل خواهد گرفت و شما تنها کاندیدای حداکثری اصلاح طلبان هستید. بنابراین نباید مرعوب تبلیغات پر حجم و تهمت های ناروا و تهدیدهای راست افراطی و نیز انبوه مشکلات سیاسی و اقتصادی و بین المللی شد. ما خواستار حضور بی تردید و قاطع و استوار شما در این عرصه و پذیرش این رسالت تاریخی، به عنوان سیاستمداری فرهیخته و اخلاق گرا که دارای محبوبیت ملی و وجاهت بین المللی هستید، بوده تا با شعار "زنده باد مخالف من" و تبدیل معاند به مخالف و مخالف به موافق روح تازه ای در کالبد ملت ایران دمیده و در عمل اصولگرایان منصف را امیدوار کرده و با تعامل با همه ی قوای حاکم خطرات را از کشور دور و افق روشنی را فرا روی ملت گذاشته و همگان را به گذشت و بخشش یکدیگر و دوری از خشونت و انتقام دعوت کرده و فضای صلح و برادری و آشتی بر کشور حاکم کنید."

متن کامل این نامه و امضاهای آن در ادامه می آید:

حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمد خاتمی

با اهدای سلام

ما، جمعی از اصلاح طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد که خود را خیرخواه میهن و مردم می دانیم، بر خود لازم دانستیم از باب مسئولیت دینی و ملی، درخواست و تقاضایی از جنابعالی داشته باشیم که به باورمان انجام رسالتی تاریخی در شرایطی خطیر است و خیر و صلاح کشور، مردم و همه ی جناح ها و گرایش های سیاسی، از جمله اصلاح طلبان را در آن می بینیم.

جناب آقای خاتمی

نیک می دانید که شرایط داخلی کشور حکایت از آشفتگی، از هم گسیختگی و ناهنجاری در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارد. قانون اساسی، با همه ی انتقاداتی که به آن وارد است، اما به عنوان مبنای نظم اجتماعی کشور، توسط جناح حاکم به کناری نهاده شده و سایر قوانین نیز وضعیتی بدتر از قانون اساسی دارند.

قانون گریزی و حتی قانون ستیزی به رویه ای عادی تبدیل شده و از دولت به جامعه سرایت کرده است. پایه های اخلاق در جامعه سست شده و دروغ، تهمت، ریا، فساد، بی اعتمادی و بی اخلاقی سکه رایج بازار سیاست و قدرت شده است. اقتصاد ما به علت بی برنامگی و سوء مدیریت و تحریم های بین المللی در حال فروپاشی است.

طبق ی سرمایه دار ملی سر درگم و از نا امنی و رانت خواری و فساد و انحصار آسیب جدی دیده است، طبقه متوسط در حال نابودی و طبقات فرو دست جامعه به لحاظ کمی در حال گسترش اما با کمری خمیده از بارگرانی، تورم، بیکاری و کاهش ارزش پول ملی در فقر و مسکنت به شکلی فلاکت بار گذران زندگی می نمایند. فساد همه جانبه و فراگیر، فحشا و اعتیاد، خشونت و تجاوز، واگرائی قومی ، دینی و مذهبی، دین گریزی و دین ستیزی، بی عدالتی، نابرابری اقتصادی و اجتماعی و ده ها ناهنجاری دیگر جامعه ما را در آستانه فروپاشی قرار داده و همبستگی ملی، اعتماد، امید، شادی، نشاط، سلامت روانی و جسمی (فردی و جمعی)را به ورطه ی نابودی کشانده است.

به لحاظ موقعیت بین المللی، کشور ما در انزوای جهانی، منطقه ای ،تحریم اقتصادی و در معرض تهدید نظامی قرار گرفته و بیم آن می رود که به بهانه ی ناروای انرژی هسته ای با اجماع کامل بین المللی و به دنبال آن حمله نظامی یا حداقل انزوایی مانند کره ی شمالی مواجه شود.

در چنین شرایطی، جناح حاکم سرمست از حذف، سرکوب، حبس و حصر اصلاح طلبان اصیل و دگر اندیشان و بستن فضای سیاسی و فرهنگی، تعطیلی رسانه های اصلاح طلب و مستقل و احزاب سیاسی و نهادهای مدنی، خود نیز گرفتار تفرقه، تنازع و افشاگری علیه یکدیگر شده اند و امنیت ملی و معیشت مردم را به فراموشی سپرده اند. این رویداد خود محصول حاکمیت فضای امنیتی - نظامی و حذف و هتک اصلاح طلبان مسدود نمودن تمامی روزنه های انتقاد و اعتراض است. والبته حاکمیت این فضای ناپایدار، جناح اصولگرای افراطی را از آنچه در بطن ومتن جامعه می گذرد ،غافل و آنان را از مسیر چاره اندیشی و دوراندیشی و فرزانگی و خردمندی به پرتگاه خطرناک استبداد رأی، حماقت و نادانی، خودفریبی و غرورکاذب کشانده است.

جناب آقای خاتمی

عدم تحقق مطالبات تاریخی ملت ایران که دست یابی به آنها را در پی ریزی و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی بهمن 57 انتظار داشتند، مضافاً رویدادهای سی و چهار سال گذشته، مردم و جناح حاکم را به سه گرایش دور از هم سوق داده است:

یکم: انسداد سیاسی و استبداد و تداوم فضای امنیتی - نظامی و خشونت با مردم و ستیزه با جهان . این رویه ای است که راست افراطی بر راست سنتی تحمیل کرده و در حال تکمیل آن است.

دوم: براندازی و انحلال نظام. تا جائی که برخی از این گروه ها در این مسیر از اشغال نظامی و تجزیه ی ایران نیز استقبال می نمایند.

سوم: اصلاح طلبی واقعی. ما بر این باوریم که اکثریت ایرانیان، در شرایط کنونی و در صورت امکان، مسیر اصلاحات را، به شرط اصلاح قوانین، ساختارها، سیاست ها و رویه ها، انتخاب خواهند کرد. اصلاحاتی که رهبران و حاملانش کرامت انسانی وحق تعیین سرنوشت، عدالت، آزادی، معنویت، توسعه و پیشرفت را حقیقتاً به عنوان هدف پذیرفته و همه ی گرایش ها و جناح ها را به رسمیت شناخته و با آنان تعامل و تفاهم و گفتگوی سازنده داشته و با عبرت از گذشته مطالبات تاریخی ملت ایران را واقع بینانه تحقق بخشیده و با نظام بین المللی عزتمندانه روابطی توأم با احترام متقابل و حفظ منافع ملی برقرار نموده، با دوستان مروت و با دشمنان مدارا نمایند. و قانون را مبنای عمل و حاکمیت ملی را سرلوحه ی کار خویش قرار داده و اخلاق، صداقت، پاکی، دوستی و مهربانی را پیشه ی خود سازند.

جناب آقای خاتمی

صریح و شفاف، سنجیده و اندیشیده و بر مبنای تجربیات تاریخی دیروز و امروز ایران و کشورهای دیگر به جنابعالی یادآور شده و به اصولگرایان هشدار می دهیم که انتخابات ریاست جمهوری 92 آخرین فرصت حاکمیت برای پذیرش اصلاحات واقعی و آخرین مهلت اصلاح طلبان برای اصلاحات اثر بخش است. پس از آن شاید دیگر فرصتی برای حاکمیت و مهلتی برای اصلاح طلبان وجود نداشته باشد و بی تردید مردم با توجه به شرایط ملی و بین المللی، مسیر دیگری را خواهند پیمود که ممکن است صلاح کشور هم در آن نباشد، اما از قوانین حاکم بر جامعه و منطق تغییر و تحولات اجتماعی گریزی نیست. براساس اجمالی که از شرایط کنونی و الزامات آن گفته شد، تقاضای خیرخواهانه ی ما قبول کاندیداتوری ریاست جمهوری از سوی جنابعالی است که محبوب اکثریت مردم بوده و چه بخواهید و چه نخواهید رهبر جریان اصلاحات شناخته شده اید. گمان ما بر این است که اصول گرایان سنتی و بدنه ی آنها نیز به شما اقبال دارند و بی شک اجماع اصلاح طلبان از رأس تا بدنه تنها حول محوریت حضرتعالی شکل خواهد گرفت و شما تنها کاندیدای حداکثری اصلاح طلبان هستید. بنابراین نباید مرعوب تبلیغات پر حجم و تهمت های ناروا و تهدیدهای راست افراطی و نیز انبوه مشکلات سیاسی و اقتصادی و بین المللی شد. ما خواستار حضور بی تردید و قاطع و استوار شما در این عرصه و پذیرش این رسالت تاریخی، به عنوان سیاستمداری فرهیخته و اخلاق گرا که دارای محبوبیت ملی و وجاهت بین المللی هستید، بوده تا با شعار "زنده باد مخالف من" و تبدیل معاند به مخالف و مخالف به موافق روح تازه ای در کالبد ملت ایران دمیده و در عمل اصولگرایان منصف را امیدوار کرده و با تعامل با همه ی قوای حاکم خطرات را از کشور دور و افق روشنی را فرا روی ملت گذاشته و همگان را به گذشت و بخشش یکدیگر و دوری از خشونت و انتقام دعوت کرده و فضای صلح و برادری و آشتی بر کشور حاکم کنید. توفیق و سعادت جنابعالی و سرافرازی ملت و کشور ایران را از خدای مهربان مسئلت داریم.

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه اُنیب

12/12/1391

سید باقر موسوی جهان آباد

سید ضیاءالدین رضاتوفیقی

خداداد غریب پور

علی خواجوی

سید رضا عسکری

محمد بهرامی سیف آباد

محمود منطقیان

شاپور شرافت

غلام پناه

سید علیلاهوتی

علی آرام

سعادت آقایی

مهرنوش آموزگاران

سید جمال الدین ارجمند

مریم افسری

کورش التیام خو

حسن امیریان

مختار باطولی

سهراب بنام

حمید بهادری

فرهاد بهرنگ

عزت اله بهشتی فرد

محترم بهمئی

هاشم پایکوزان

مهدی پرندوار

امیدوار پروانه

عزیزاله پناهی

سید صدرالدین پورالحسینی

مریم پورباقری

علی پورک پور

علی پوزش

محسن پیراسته کیش

هجیر تشکری

فاضل تقوی نژاد

موسی جاوید

گردیان جعفری پور

مرتضی جلال منش

خلیفه جلیل

محمد جلیل فر

گرشاسب جمشید نژاد

علی چیره نژاد

محمدحسن حسن پور

جلیل حسنی

جواد حسین خانی

سید عطا حسینی

سید علی حسینی

رجب حقانی

سید موسی خادمی

فریبرز خوبانی

عیدی خوش سرور

سعید دارابی

محمد درخشان نژاد

مسیح دموری نژاد

رضا دهبانی پور

صادق دوپیکر

کمال الدین دولت خواه

فرج اله راد

شیرزاد راد

محمود راستین

صدیقه رحیم زاده

علی محمد رزمخواه

لطیف رستاد

رضا رضایی

شیروان رضایی

اله مراد رضایی

علی زمانی زاده

سید محمود سجادیان

صدیقه سلطانی

زریر شجاعی خو

صدراله شریفی

مازیار شفایی

علی شهابی

رضا صالحی

کرامت صالحی

سید نعمت اله صدوقی

محمدعلی طاهری

قدرت اله طیب

سید عسکر عرفانی زاده

مقداد عزیزی

سید علی عسکری

هوشنگ علیبازی

مکی علیزاده

حسن فدایی

مجید فرزان

حسن قبادی

امین کاظم نژاد

مریم کاظمی

سید کرامت کریمی زاده

دارا کریمی نژاد

علیرضا کفایی

عیسی گرجی زاده

احسان گنجی

محمدرضا محبی

فتاح محمدی

سید صابر محمدیان

مجید محنایی

گل محمد مسلمی

مژگان مسلمی

محمد مظاهری

سید محمد موحد پور

ذوالفقار مویدی

سید علی فتح میر محمدی

قدمعلی نجفی

سید محمد کاظم نظری

یداله نورائی منش

سید علی نوروزی

محمد نوروزی نیا

اسفندیار نیک بین

برزو نیکدل

محمدنقی هادی زاده

غلام حسین هادیان نژاد

احسان هاشمی

فریبرز وفابین

قاسم یزدانی

زهرا یونسی زاده-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • دکتر معصومه ابتکار: خاتمی را شایسته می دانم زیرا ...
 • فرمانده نیروی قدس: در انتخابات نباید اشتباه کنیم و باید به نقش و وظیفه مان عمل کنیم
 • در خواست نرگس محمدی و ۲۳ تن دیگر از زنان فعال مدنی از محمد خاتمی برای اعلام نامزدی ریاست جمهوری
 • مادر سهراب اعرابی: آقای خاتمی! نگذارید خون شهدای جنگ و جنبش سبز به یغما برود؛ به صحنه بیایید
 • بیانیه تشکیل ستاد ملی جوانان اصلاح طلب
 • رضا خاتمی: تا قدرت اجتماعی خود را نشان ندهیم، موسوی و کروبی آزاد نخواهند شد
 • درخواست جوانان اصلاح‌طلب 30 استان از خاتمی جهت کاندیداتوری در انتخابات
 • سید محمد خاتمی: صحنه را به قصد رسیدن به هدف غایی خالی کنیم،ظالمان عرصه را پر می‌کنند
 • داریوش قنبری: اصلاح طلبان در صددند خاتمی را برای ورود به عرصه متقاعد کنند و انتظار اکثریت آن‌ها این است که ایشان به عنوان کاندیدا مطرح شوند
 •  
  آخرین اخبار
 • علی مطهری: کشور نیازمند اصلاح طلبان است
 • دیدار مهدی کروبی با خواهرش در قم/ ملاقات حسین کروبی پس از ۶ ماه با پدر
 • نماینده بوکان در مجلس: هزینه لشكركشی‌های دولت از حقوق بازنشستگان تامین می‌شود
 • زیباکلام: مردم عارف و روحانی را نماینده اصلاح طلبان در انتخابات نمی دانند/مشایی بیاید هاشمی و خاتمی هم می آیند
 • هاشمی رفسنجانی: سپاه به کمتر از کل کشور راضی نیست / حضور من به صلاح نیست
 • تماس تلفنی حسین کیانی فعال سبز پس از ده روز
 • نوجوان ۱۵ ساله اهوازی در تیراندازی ماموران انتظامی کشته شد
 • ایران از افت قیمت نفت در بازارهای جهانی ابراز نگرانی کرد
 • ساخت موشک فوق سریع توسط ایران
 • آخرین خبرها از زلزله ۷.۵ ریشتری سراوان
 • موافقت مجلس با کلیات بودجه ۹۲
 • رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: برنامه‌ای برای غنی‌سازی بالای ۲۰ درصد نداریم
 • پایان اعتصاب غذای دراویش اعتصاب کننده
 • صندوق بین المللی پول: رشد اقتصادی ایران در سال جاری باز هم کاهش می یابد
 • ثبت شکایت کانون شوراهای کار تهران علیه مصوبه دستمزد ۹۲ توسط دیوان عدالت اداری وصول شد
 • سرنگ های چینی با کیفیت پایین در بازار ایران
 • سونامی قیمت در بازار خودرو کشور
 • خسارت ۹ میلیارد دلاری آلودگی هوا به حوزه بهداشت
 • تشنج در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در بررسی لایحه بودجه
 • هشدار خانواده مهدی خزعلی به مسئولان: هر لحظه بازداشت پدرمان خطر مرگ در پی دارد
 •