به روز شده: ۰۹:۱۵ تهران - چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۲

عسگراولادی: موضوع موسوی و کروبی قفلی است که اگر گشوده نشود در انتخابات دچار مشکل می شویم

امروز: حبیب الله عسگراولادی برای چندمین بار طی ماه های گذشته به مساله حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی اشاره کرد و گفت: در این مورد بنده فکر کردم، قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد.

سخنان پیشین عسگراولادی هر چند واکنش های منفی هم در بر داشت اما در مجموع با استقبال سیاسیون روبرو شد.

وی بر این باور است که قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می‌دادند؛ در حالی که مقام رهبری فرمودند که فتنه‌گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه‌زده تفاوت است.

در حال حاضر برخی با تفسیر سخنان رهبری حتی برای ورود اصلاحطلبان در انتخابات شرط برائت از آنچه آنان " فتنه " می خوانند، گذاشته اند.

ماه پیش عسگراولادی در گفت و گو با ایلنا در خصوص مساله میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفته بود: : اینکه گفتم آمریکا و انگلیس فتنه گر اصلی هستند و موسوی کروبی دچار فتنه شدند و این موضوع حدود دوماه پیش به ذهنم هدایت شد، به این خاطر بود که انتخابات سال ۹۲ را دارای قفل می‌دیدیم؛ در این شرایط خود موسوی و کروبی چکار کنند؟ اصلاح طلبان چکار کنند؟ آن‌هایی که اطرافشان هستند، چه کنند؟ معتقدم بالاخره باید راهی پیدا شود و راهی که من عرضه کردم این است که هر کس در فتنه بوده، ابتدا از فتنه تبری بجوید و از آمریکا و انگلیس اعلام برائت کند و در درجه بعد از اشتباهاتی که موسوی و کروبی مرتکب شدند.

عسگراولادی که تاکنون بارها تصریح کرده است که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند، پیشتر گفته بود: من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند.

وی با اشاره به هشت سال نخست وزیری مهندس موسوی در دوران دفاع مقدس افزوده است: موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست، اما راهی باز شده، باید از فتنه تبری بجویند. من باز می‌گویم که فتنه‌گر آمریکا، اسرائیل و انگلیس‌اند و باید از اینها تبری بجویند.

به گزارش کلمه، عسگراولادی که شاید اولین کسی از سیاستمداران است که آشکارا در مورد حصر غیرقانونی موسوی و کروبی اظهار نظر کرده، می افزاید: درباره حصر خانگی این دو عزیز نیز جدا از اینکه مقامات امنیتی و قضایی چه تصمیمی بگیرند، من به عنوان عضو هیات منصفه می‌گویم که این دو را مجرم نمی‌شناسم.موسوی و کروبی را در فتنه ۸۸ مجرم نمی‌شناسم.

موسوی و کروبی بیش از دو سال است که بدون هیچ حکمی در حبس خانگی بسر می برند و از حداقل امکانات و حقوق یک زندانی معمولی هم محرومند.

به گزارش فارس، حبیب‌الله عسگراولادی در جمع اعضای شورای مرکزی تشکل‌های عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه عاقبت از آن مومنین است، اظهار کرد: در جمهوری اسلامی سایه دو رهبر را داشته و داریم، شش رئیس جمهور و رئیس مجلس و چهار نخست وزیر را پشت سر گذاشتیم که در حال حاضر وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم، خواهیم دید که هر یک اقدامات مثبت و منفی داشتند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر موضع جبهه پیروان درباره کاندیداها و مصادیق مد نظر اظهار کرد: مصداق را در پایان فروردین پاسخ می‌دهم و موضع جبهه پیروان درباره کاندیداها را نیز پس از تعطیلات و زمانی که در جبهه از بین نامزدها به معدود رسیده باشیم، پاسخ خواهم داد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر استنباط از سخنان رهبری و اینکه از میان کاندیداهای احتمالی کدام یک به عنوان مصداق مشخص به معیارهای رهبری نزدیک‌تر است، گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که ایران نباید شاهنشاهی شود؛ در دوران پهلوی حتی تاریخ را هم عوض کرده بودند و درفش را می‌خواستند پرچم کنند، پهلوی‌ها هم خواستند ایرانیت را مطرح کنند تا در سایه آن اسلام را بکوبند در حالی که امام هم ایستاد و با برنامه حرکت کرد و سخت به مقاومت پرداخت و لذا از خدا خواست و ایران اسلامی شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وقتی در زمان انقلاب به اصطلاح سفید شاه و ملت در زمان پهلوی دوم بعضی از مراجع اعلام کردند که حضور در رفراندوم شاهی محاربه با امام زمان است، پس از برگزاری رفراندوم آن رژیم شاه اعلام کرد که حدود پنج و نیم میلیون نفر در این رفراندوم شرکت کردند.

وی افزود: ما که در آن زمان جوان و انقلابی بودیم خیلی ناراحت شدیم و به قم رفتیم، انگار که گرد مرگ روی چهره ما پاشیده شده باشد، خدمت امام رسیدیم ایشان با قرآن خیلی مانوس بودند و در شبانه روز حداقل دو بار خدمت قرآن می‌رسیدند و در آن وقت هیچ‌ کس را هم نمی‌پذیرفتند و کاری هم انجام نمی‌دادند به غیر از تدبر و تفکر در قرآن.

وی افزود: ایشان وقتی ما را به این صورت در هم و گرفته دیدند گفتند امروز که خدمت قرآن بودم آیه‌ای توجهم را جلب کرد که نوشته بود اصحاب موسی از خواب که برخاستند دیدند فرعونی‌ها آنها را محاصره کردند و سپس اصحاب موسی گفتند کارمان تمام است در حالی که موسی گفت پروردگارم با من است و هدایتمان می‌کند.

عسگراولادی یادآور شد: امام همان جا گفتند که اگر خدا کمک کند در جایی قرارش دهم که نه راه پس و نه راه پیش داشته باشد نسل جوان ما اگر برایش تبیین شود مقاومت می‌کند و دیدیم که همان طوری که امام(ره) گفت، شرایط پهلوی دوم به صورتی شد که نه راه پس داشت و نه راه پیش.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: امروز هم شرایط ما سخت است ولی اینگونه نیست که نتوانیم آنها را جمع کنیم ما در حال حاضر ۴۵ کاندیدا داریم که ۲۵ نفر از آنها اصولگرا و بقیه اصلاح‌طلب و مستقل هستند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر وجود برنامه در میان نامزدهای معرفی شده توسط جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: تقریبا در حال حاضر در جبهه برنامه نوشتیم و برنامه، گفتمان و تیم و مصادیق را تعیین و به جامعتین ارائه کردیم و عجله‌ای هم نداریم.

قانون ستیزی از ضعف های دولت احمدی نژاد است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در دولت نهم و دهم مشورت پایمال شد، اضافه کرد: مشورت از نظر قرآن ارزش زیادی دارد؛ ما در دولت نهم و دهم مشورت را از دست دادیم و اینها ضعف است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه قانون‌ستیزی از دیگر ضعف‌ها در این دولت بود، ابراز داشت: چیزی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، قانون است، هم امام و هم آقا همین روال را تأیید کرده‌اند، اینکه کسی بگوید من این روال را قبول ندارم، صحیح نیست.

عسگراولادی اذعان داشت: درباره جنگ و صلح هم براساس قانون فقط رهبری می‌توانند نظر بدهند؛ نه کس دیگری و اینکه اشخاص دیگری در این باره صحبت کنند، صحیح نیست.

به گفته دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از دیگر نقاط ضعف رئیس دولت فعلی پول دادن بی‌نظارت و اسیر زنده باد و منیت‌ها شدن است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • ملاقات نوروزی دختران موسوی و رهنورد با پدر و مادر
 • دیدار اعضای جبهه مشارکت با فرزندان موسوی و رهنورد/ بر عهدی که با میرحسین بستیم، مانده ایم
 • دیدار دو فرزند میرحسین با پدر و مادر، پس از چهار ماه محرومیت از ملاقات
 • دیدار جوانان اصلاح طلب با دختران موسوی و رهنورد
 • احمد منتظری در دیدار با خانواده موسوی: حصر با نص قانون اساسی مغایر است/ مسئولان در رفتارهای خود تجدیدنظر کنند
 • محرومیت شیخ اصلاحات از امکانات اولیه
 • موسوی و کروبی به دلیل حق گویی و محبوبیت در حصر هستند
 • دختران موسوی و رهنورد منزل منزل کروبی رفتند
 • اعظم طالقانی از وضعیت رهبران جنبش سبز ابراز نگرانی کرد
 •  
  آخرین اخبار
 • بادامچیان هم از تقلب در انتخابات گفت
 • پیام نوروزی رضا شهابی؛ برای با هم بودن، بهتر بودن و بهتر زیستن
 • فراز و فرود قیمت خودرو در سال ۹۱؛ پرونده قیمت گذاری جدید همچنان باز است
 • یک نماینده مجلس: اقتصاد کشور با رشد تورم در حال فلج شدن است
 • گزارشی از از توت فرنگی ۹ هزار تومانی تا چغاله بادام ۳۰ هزار تومانی
 • تنها پس از یک هفته از سخنان آیت الله خامنه ای؛ نگارش و انتشار کتاب "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی"
 • محروم شدن برخی زندانیان سیاسی جنبش سبز از مرخصی نوروزی، با دخالت نیروهای امنیتی
 • کاهش ضربان قلب و وضعیت وخیم مهدی خزعلی
 • احمدی نژاد تنخواه ۴۱ هزار میلیارد تومانی را ابلاغ کرد
 • عماد افروغ: باید به استقبال تغییرات و تحولات برویم؛ ساختارها وحی منزل نیستند
 • انتشار جزئیاتی جدید از پیشنهاد هسته‌ای غرب به ایران
 • آخرین وضعیت فعالین کُرد بازداشتی در شهر مهاباد
 • گزارش آماری نقض حقوق بشر در اسفندماه ۹۱ در ایران؛ نقض سیستماتیک حقوق انسانی هم‌چنان ادامه دارد
 • دختر وبلاگ نویس زندانی: به دروغ به پدرم گفتند برای پزشک آماده شود، اما او را به قزل حصار تبعید کردند
 • خانواده های دراویش زندانی: زندانیان ما در آستانه مرگ قرار دارند
 • سخنگوی فارسی وزارت خارجه آمریکا: "دنبال تسلیم شدن جمهوری اسلامی نیستیم، آماده مذاکره ایم"
 • بهمنی: اسکناس های موجود در بازار که درشت نیست، اسکناس های درشت تر در راه است
 • شیوع بیماریهای عفونی و مننژیت در بند زندانیان سیاسی
 • هاشمی رفسنجانی: تحقق عملی شعار امسال نیازمند تمهید شرایط و زمینه های سیاسی، اقتصادی و مدیریتی است
 • عملکرد اقتصادی دولت تولیدکننده ها را به زانو درآورد
 •