به روز شده: ۰۸:۴۹ تهران - سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱

محبوبیت خاتمی باعث عصبانیت و کینه توزی اقتدارگرایان شده است

نویسنده: مصطفی تاجزاده

امروز: مصطفی تاجزاده در یاددادشتی به بررسی برخی مسایل جاری کشور پرداخته است.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی با اشاره به افزایش حملات اقتدارگرایان به اصلاحطلبان این فشارها را ناشی از عصبانیت آنها از افزایش محبوبیت و مقبولیت آقای خاتمی در بین مردم خوانده و پیش بینی کرده است حکومت مانند همه نظام های استبدادی به جای توجه به خواست اکثریت مردم به سمت بستن فضا پیش رود و دراین مدت شاهد بسته شدن روزنامه ها، بازداشت افراد و اعمال محدودیت های بیشتر در استفاده از اینترنت و ماهواره باشیم.

رییس ستاد انتخابات کشور دولت اصلاحات با تاکید مجدد بر لزوم حضور آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری خواهان گسترش کمپین دعوت از آقای خاتمی شده و می نویسد:" آقای خاتمی باید بداند که هرگز نمی تواند نسبت به سرنوشت میهن و آئین و آینده ایرانیان در این شرایط حساس بی تفاوت باشدو خدای ناکرده غفلت و کوتاهی کند. اقتدارگراها نیز از ترس ملت جرأت رد صلاحیت ندارند چرا که دیده اند مردم نسبت به رأی خود به ویژه در این شرایط بحرانی کنونی، حساسیت زیادی خواهند داشت."

عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت همچین در خصوص گزارش جدید احمد شهید در خصوص نقض حقوق بشر در ایران با ابراز تاسف از این که عملکرد خشونت طلبان آبروی کشور را در جهان برده معتقد است که تکذیبه های حکومت نمی تواند قضاوت های جهانی را که براساس مشاهدات عینی و واقعی شان است، تغییر دهد.

متن کامل این یادداشت در پی می آید:

در مورد کمپین دعوت از خاتمی برای نامزدی ریاست جمهوری:

هرچه نظرسنجی ها فاصله آقای خاتمی را با بقیه کاندیداها بیشتر نشان می دهد، باید منتظر افزایش حملات اقتدارگرایان به اصلاح طلبان بود. چون مقبولیت و محبوبیت خاتمی به جای واقع گرایی، متاسفانه عصبانیت و کینه توزی بیشتر آنان را به دنبال دارد و دلیل این عصبانیت این است که اقتدارگرایاننزدیک چهار سال است که از صدر تا ذیلشان از طریق تمام تریبون ها و امکانات دولتی و غیردولتی هرچه خواسته اند علیه خاتمی گفته اند و هرگونه اتهامی براو بسته اند اما امروز همه نظرسنجی ها از وزارت اطلاعات و سپاه گرفته تا صدا و سیما و مجلس نشان می دهد که انتخاب اول مردم خاتمی است و این ها هم طبعاً مانند همه نظام های استبدادی به جای توجه به خواست اکثریت مردم به سمت بستن فضا پیش می روند تا انسداد بیشتری ایجاد کنند. بنابراین احتمال این که در این مدت روزنامه های دیگری را هم ببندند و افراد دیگری را هم بازداشت کنند و محدودیت های بیشتری در استفاده از اینترنت و ماهواره فراهم کنند، بسیار است.

خبرگزاری سپاه (فارس) هم اخیرا فعال شده و خبر از انصراف آقای خاتمی داده است. این ها به حساب خودشان دارند فضای انتخابات را مهندسی می کنند. به نظر من باید کمپین دعوت از آقای خاتمی را هرچه بیشتر گسترش داد و به این ترتیب زمینه حضور ایشان را برای نجات کشور و دین و مردم فراهم کرد. اگرچه با عملکرد چند سال گذشته دولت و مجلس هرکس در انتخابات پیروز شود، قطعا با مشکلات بسیار جدی مواجه خواهد بود و دوران بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت. اما آقای خاتمی باید بداند که هرگز نمی تواند نسبت به سرنوشت میهن و آئین و آینده ایرانیان در این شرایط حساس بی تفاوت باشدو خدای ناکرده غفلت و کوتاهی کند. اقتدارگراها نیز از ترس ملت جرأت رد صلاحیت ندارند چرا که دیده اند مردم نسبت به رأی خود به ویژه در این شرایط بحرانی کنونی، حساسیت زیادی خواهند داشت.

در مورد گزارش علیه ایران برای نقض حقوق بشر:

بار دیگر در گزارش احمد شهید ایران به نقض حقوق بشر متهم شد. پیش از این هم گفته بودم که در دوره اصلاحات نام ایران از فهرست ناقضین حقوق بشر بیرون آمد و متأسفانه عملکرد خشونت طلبان آبروی کشور ما را در جهان برده است و متأسفانه در سال های اخیر اگر در هر گزارش علیه ما موارد جدیدی از نقض حقوق بشر اضافه نشود، کم نشده است. اگر همین گزارش علیه دیگر کشورها باشد، تیتر اول روزنامه ها و مستندی برای افاضات آقایان خواهد شد اما اگر نام ایران در میان باشد، گزارش گر حقوق بشر عامل استکبار و سخنگوی بی بی سی خوانده می شود! البته در این که غربی ها دنبال بهانه برای محکوم کردن ما و کشورمان هستند تردیدی نیست اما مشکل اصلی ما این است که حکومت بهانه های بسیاری در اختیار آن ها قرار می دهد. باید توجه داشت که تکذیبه های ما نمی تواند قضاوت های جهانی را که براساس مشاهدات عینی و واقعی شان است، تغییر دهد. فرض کنیم به مردم ما بگویند که در کشور مثلا دمولند دو نامزد انتخاباتی راکه بیش از یک سوم آراء مردم را طبق گزارش خود دمولندی ها به خود اختصاص داده اند، به دلیل اعتراض به نتیجه انتخابات بیش از دو سال در حبس خانگی نگاه داشته اند و حداقل حقوق شهروندی را از آنان دریغ داشته اند. مردم نسبت به آن ها چه قضاوتی خواهند کرد؟ حالا اگر حکومت دمولند ادعا کند که حکومتش آزادترین حکومت و کشورش آزادترین کشور دنیاست مردم ما به او نمی خندند؟! اگر حکم بازداشت فعالان انتخاباتی رقیب سه روز قبل از روز انتخابات صادر شود و فردای انتخابات به صورت فله ای همه آنان را دستگیر کنند و تحت انواع فشارها و آزارها قرار دهند، افکار عمومی دنیا نمی گویند که در این کشور حقوق بشر نقض شده است و حکومت برای مردم خود حق اعتراض قائل نیست؟

درمورد اوضاع وخیم اقتصادی و فراکنی های صورت گرفته:

دوباره آقای رحیمی نطق کرده و براساس این نطق معلوم شد که دوسه نفر فتنه پسته را به راه انداخته اند. پیش از این جمشید بسم الله را موجب اختلال در بازار ارز و فتنه ارز معرفی کرده بودند و حالا لابد یک بیژن بسم الله پیدا کرده اند که فتنه پسته را به او نسبت دهند و چند بسم الله دیگر را هم باعث و بانی فتنه خودرو و دیگر فتنه های اقتصادی معرفی خواهند کرد.واقعا چه دولت بی کفایتی که دو سه نفر در حد جمشید بسم الله هر روز فتنه ای ایجاد می کنند و اقتدارگراها با همه ادعاهایشان نمی توانند از پس این چند نفر برآیند. اگر هیچ دلیلی بر بی کفایتی دولت وجود نداشته باشد، همین گرانی و بیکاری و تورم و بالاخره سخنان و توجیهات معاون اول احمدی نژاد برای اثبات بی منطقی و بی کفایتی دولت کافی است!

و اما سوالی هم از جبهه پایداری:

من از جبهه پایداری سوالی در مورد درآمد رئیسشان (محصولی) دارم. ثروت آقای محصولی 160میلیون دلارعنوان شده و حدود 7 سال است که او اعلام می کند من این مقدار سرمایه ندارم. خوب چرا اعلام نمی کند میزان ثروتش چقدر است؟ خوب است هم به پرسش پاسخ داده شود و هم میزان سرمایه و ثروت ایشان بعد از اتمام جنگ تا امروز مقایسه شود تا روشنگری عمومی حاصل آید.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • مصطفی تاجزاده: هتاک ترین عناصر و رسانه ها در بین نیروهای مسلمان نزدیک ترین آن ها به رهبری هستند
 • مصطفی تاجزاده: آقای عسگراولادی! فتنه همان کودتای انتخاباتی بود؛ آنها که بصیرت داشتند، فهمیدند
 • مصطفی تاجزاده: حادثه مجلس نماد سرشکستگی اخلاقی و سیاسی جناح حاکم بود
 • انتقال مصطفی تاجزاده به زندان
 • تاجزاده: من معتقدم در دوره قبل کودتا شد
 • مصطفی تاجزاده: دیکتاتوری مذهبی بدتر است یا دیکتاتوری سکولار؟
 • درخواست تاجزاده از مهدی محمودیان برای پایان اعتصاب غذا
 • نامه مهدی محمودیان به سیدمصطفی تاجزاده؛ همراهی در روزه های اعتراضی
 • روایت سید مصطفی تاجزاده از پرونده خرم آباد و شکایت بی‌حاصل خود از لاریجانی و رئیسی
 •  
  آخرین اخبار
 • حسین زمان: با تکیه بر باور‌هایمان، بدون نیاز به اینترنت می‌توان در مقابل زور زانو نزد
 • ادعای معاون قوه قضائیه: توان شناسایی پیامک‌های ضد امنیتی را داریم
 • انتقادات تند آیت‌الله دستغیب: اگر می‌گذاشتند، میرحسین برای مردم ایران امید و عزت می‌آورد
 • به مناسبت ۲۳ اسفند تولد شهید هدی صابر
 • سعید حجاریان: تفاوت‌های تاکتیکی دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، در پیروزی انقلاب ۵۷ موثر بود
 • جزییات دادگاه سوم کهریزک از زبان صالح نیکبخت
 • دیدار اردشیر امیرارجمند با احمد شهید درباره آخرین وضعیت حقوق بشر در ایران
 • شریف ساعدپناه عضوهیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت شد
 • فاطمه هاشمی:هر جا می‌خواستیم صحبت کنیم، ‌می‌گفتند برای حفظ نظام باید سکوت کنید
 • بازجویی از قائم مقام خبرگزاری تسنیم به دلیل شکایت دولت
 • مرتضوی بدون حق امضا همچنان به انتصابات غیر قانونی خود در تامین اجتماعی ادامه میدهد
 • درخواست بخش خصوصی از آیت الله خامنه ای:‌ لطفا برای سال ۹۲ شعار جدید تعیین نکنید
 • استفاده دولت از منابع غیرقانونی برای تامین یارانه نقدی
 • اعتصاب ۱۲۰۰ کارگر نورد لوله صفا ششمین روز خود را پشت سر گذاشت‎
 • اعلام ميزان افزايش دستمزد کارگران
 • ابوالفضل قدیانی به بیمارستان قلب تهران منتقل شد/هزینه انتقال و مامورین بر عهده خانواده ایشان
 • اضافه شدن نام ۹ ایرانی دیگر به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا
 • رئیس دانشگاه شریف: بیش تر دانشجویان ما جذب کشورهایی می شوند که مبالغ بالایی برای دانشجویان می پردازند
 • مسعود پزشکیان: قدرت پول کشور در 7 سال به یک سوم واقعی خود رسیده است
 • سعید مرتضوی پس از دادگاه سوم: خودم هم شاکی پرونده کهریزک هستم
 •