به روز شده: ۱۲:۵۴ تهران - چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱

جوابیه خانواده مهدی کروبی به "سناریوی نخ نما شدۀ" نهادهای امنیتی

امروز: در پی پخش مستندی با عنوان "مثلث" از شبکه یک صداوسیمای جمهوری اسلامی، خانواده مهدی کروبی، با انتشار بیانیه ای در رد مدعیات دیکته شده در این برنامه، تناقضات تاریخی و ماهوی این سناریوی "نخ نما شدۀ" نهادهای امنیتی را بازگو و افشا کرد.

به گزارش سحام، در برنامه مثلث که توسط باشگاه امنیتی اطلاعاتی خبرنگاران جوان صدا و سیما تهیه شده بود، فردی که خود را محمود زمانی معرفی می کرد، ادعاهایی را در رابطه با مهدی کروبی مطرح نمود.

خانواده کروبی در پی انتشار این مستند، پاسخی را به سازندگان و سناریو نویسان این برنامه تهیه و در بخشی از آن آورده است: "ایراد اتهام و تلاش در جهت تخریب شخصیت افراد، سابقه ای به درازای تاریخ دارد و کروبی از این موضوع مستثنی نیست. او فرزند کوچک این کشور و مردم است و ادعایی جز سرباز وطن و اسلام نداشته و ندارد. روزگاری ظالمان شام امام علی (علیه السلام) را در محکمه یکطرفه خود بی نماز خواندند و بر طبل بی دینی او کوفتند و روزگار دیگر ابى عبداللّه الحسین (علیه السلام) را به خروج از دین متهم کردند. پس ایشان نه از این اتهام ها واهمه دارد و نه از هیاهوی رسانه ای جبهه تزویر."

خانواده مهدی کروبی در بخشی از این نامه، با ذکر دو خاطره تاریخی از میان یادداشت های روزانه آقای کروبی، به بخشی از پشت پرده دو ماجرای اعتراف گیری و صحنه سازی حکومت پرداخته و جریانات کنونی را پروژه ای در همان راستا دانسته است.

در بخش دیگری از این نامه که در آن پیام آشکاری برای سناریو نویسان حکومتی نهفته است؛ آمده: "روزگاری بدستور ساواک، در تیتر اول روزنامه اطلاعات مهدی کروبی (آن زمان در زندان بود) و پدرش مرحوم آیت الله شیخ احمد کروبی (جنبش فیضیه را در سالگرد آن روز حماسی راه انداخته بود) مارکسیست خرابکار اسلامی نامیده شدند. در حالیکه پدر و پسر در اوین و قصر زندانی بودند امکان دفاع از اتهام وارده از آنان سلب شد و هم اکنون هم بعد از گذشت دو سال حبس و در حالیکه قدرت دفاع و سخن از کروبی سلب شده، در سناریویی نخ نما شده مبارز صف اول انقلاب، رییس دو دوره مجلس و امین امام، مرتبط با سیستم های بیگانه خوانده می شود. توصیه می کنیم به جای توسل به این شیوه ها، دادگاهی علنی و منصفانه برگزار کنید تا این گنجینه انقلاب و کشور در کنار استماع اتهامات بی پایه، ادله خود را مبنی بر انحراف انقلاب در کنار اسرار نهفته اش فاش سازد."

به گزارش سحام، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنْ لَمْ یَکُنْ لَکُمْ دینٌ وَ کُنْتُمْ لا تَخافُونَ الْمَعادَ فَکُونُوا أَحْرارًا فى دُنْیاکُم
اگر دین ندارید و از روز قیامت نمى ترسید لااقلّ در زندگى دنیاتان آزادمرد باشید. امام حسین (علیه السلام)
دیروز رسانه ملی به سفارش دستگاه های امنیتی در برنامه ای آماتوری و پر از خطا و اشتباه با عنوان "مثلث"، اتهام هایی علیه آقای کروبی و مردم معترض مطرح کرد. در این سناریوی نخ نما شده و تکراری اینبار فردی بنام محمود زمانی، متن فیلمنامه ایی را قرائت کرد که بر اساس آن حوادث پس از انتخابات به سازمان های جاسوسی دول بیگانه ارتباط داده شد و در این مسیر ادعا شد مشارالیه به نمایندگی از آقای کروبی با اپوزیسیون و سازمان های امنیتی خارج از کشور همکاری کرده است. اگرچه محتوای این فیلم نشان از سطح دانش، درک و آگاهی آمران و تدوین کنندگان برنامه فوق الذکر داشته، اما لازم می دانیم با بهره گیری از خاطرات آقای کروبی نکاتی را در این باب و اعتراف های نمایشی با هموطنان گرانقدرمان مطرح کنیم.

محمود زمانی کارمند سابق بنیاد شهید و وزارت نفت بوده و در جریان انتخابات همانند بسیاری از هموطنان به دیدار آقای کروبی می آید. در آن زمان افرادی که مطالبات خود را در برنامه های ایشان می دیدند، بعد از ملاقات برای کمک و یاری به ستادهای انتخاباتی می پیوستند. آقای زمانی ۲ بار با آقای کروبی ملاقات می کند و عکسی هم برای یادگاری می گیرد، عکسی که در برنامه ی پخش شده بعنوان معتبرترین سند مستند "مثلث" بارها به نمایش در می آید. ایشان یکبار دیگر درخواست ملاقات می کند که به دلیل سخنان نامنسجم در دیدار دوم و شائبه ماموریت برای سیستم امنیتی و یا فقدان تعادل روحی، درخواست نامبرده از سوی دفتر رد می گردد. شایان ذکر است که بر خلاف ادعای مطرح شده هیچگونه کمک مالی در ستاد و یا دفتر از نامبرده دریافت نگردیده؛ ارتباط کاری با فردی که تنها دوبار دیدار کوتاهی داشته وجود نداشته و مهمتر اینکه هیچگاه این فرد نماینده آقای کروبی در کاری نبودند.

اما در باب اعتبار سناریوی نخ نما شده رسانه ملی مناسب میدانیم اکنون با رجوع به مجموعه منتشر نشده خاطرات کروبی به ذکر دو نمونه بسنده کنیم:
مورد اول:
ماجرای اعتراف سه خانم مرتبط با منافقین در ارتباط با پرونده انفجار حرم امام. ایشان در مجموعه خاطرات شان چنین نگاشته اند.
"... نزدیک به یک هفته بعد از ادعای مطرح شده در ارتباط با بمب گذاری در حرم، سه دختر جوان سرحال و آماده در سیما ظاهر شدند، هیچ شباهتی با چریکی که هفته پیش دستگیر شده و برای اعتراف روزهای سختی را گذرانده، نداشتند. جالب آنکه متهمان با اظهار ندامت به حاشیه سازی پیرامون عملیات ناموفق شان پرداختند و نحوه عملیات را با ذکر جزئیات توضیح می دانند. اعتراف ها خیلی غیر طبیعی بود. یقین کردم غیر واقعی است، جویا شدم، دیدم متولی حرم آقای انصاری هم از اصل ماجرای تلاش برای انفجار حرم بی خبر است، ... عجب نمایشی، عده ای را برای اعتراف آورده بودند. سخت ناراحت شدم و با آقای ... تماس گرفتم تا قضیه را پیگیری کنم."

مورد دوم:
ماجرای دوم قتل های زنجیره ای. ایشان چنین نوشته اند:
" ... ماجرا کشف شده بود و مسولان اطلاعات بشدت ناراحت تضعیف جایگاه سازمان شان بودند. آقای ... از مقامات اطلاعات در ساختمان عمار به دیدنم آمد، مفصل درباره موضوع صحبت کردیم. او اصرار داشت که نباید نقش وزارت در این پرونده علنی شود. او گفت از منافقین بریده چند نفر را می آوریم جلوی دوربین تا به همه قتل ها اعتراف کنند. من بلافاصله برخورد کردم و گفتم محال است بگذاریم، دوره این کار های گذشته و باید با متهمین و مسببین برخورد شود. بعد ... "
آزموده را آزمودن خطاست. کروبی با اعتقاد و ایمان بر مطالبات به حق مردم ایران و تکلیف حاکمیت مبنی بر پاسخگویی نسبت به انحراف از اصول قانون اساسی و انقلاب، استوار تر از گذشته ایستاده و در این مسیر حرکت های ایذایی خللی در اراده او ایجاد نکرده و نخواهد کرد. ایراد اتهام و تلاش در جهت تخریب شخصیت افراد، سابقه ای به درازای تاریخ دارد و کروبی از این موضوع مستثنی نیست. او فرزند کوچک این کشور و مردم است و ادعایی جز سرباز وطن و اسلام نداشته و ندارد. روزگاری ظالمان شام امام علی (علیه السلام) را در محکمه یکطرفه خود بی نماز خواندند و بر طبل بی دینی او کوفتند و روزگار دیگر ابى عبداللّه الحسین (علیه السلام) را به خروج از دین متهم کردند. پس ایشان نه از این اتهام ها واهمه دارد و نه از هیاهوی رسانه ای جبهه تزویر.
روزگاری بدستور ساواک، در تیتر اول روزنامه اطلاعات مهدی کروبی (آن زمان در زندان بود) و پدرش مرحوم آیت الله شیخ احمد کروبی (جنبش فیضیه را در سالگرد آن روز حماسی راه انداخته بود) مارکسیست خرابکار اسلامی نامیده شدند. در حالیکه پدر و پسر در اوین و قصر زندانی بودند امکان دفاع از اتهام وارده از آنان سلب شد و هم اکنون هم بعد از گذشت دو سال حبس و در حالیکه قدرت دفاع و سخن از کروبی سلب شده، در سناریویی نخ نما شده مبارز صف اول انقلاب، رییس دو دوره مجلس و امین امام، مرتبط با سیستم های بیگانه خوانده می شود. توصیه می کنیم به جای توسل به این شیوه ها، دادگاهی علنی و منصفانه برگزار کنید تا این گنجینه انقلاب و کشور در کنار استماع اتهامات بی پایه، ادله خود را مبنی بر انحراف انقلاب در کنار اسرار نهفته اش فاش سازد.

خانواده مهدی کروبی
نهم اسفند ۱۳۹۱-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • تقی کروبی: بادامچیان دروغگوست، پدرم در راه خود استوار ایستاده است
 • مناقشه جریان حاکم در خصوص رفع حصر از موسوی، کروبی و رهنورد
 • مسئولان مشخص کنند، زندان؟ حصر؟ الان در چه وضعی هستیم؟
 • مهدی کروبی پس از معاینات پزشکی به حبس خانگی برگشت
 • باز نشر پیام مهدی کروبی در روز دانشجو: دروغ، تزویر و ریا پایدار نیست
 • عدم اعزام مهدی کروبی به بیمارستان و اعلام نگرانی نسبت به وضعیت وی
 • فاطمه کروبی: نزدیک به دوسال است که در شرایط نه حصر نه زندان قرار دارند
 • انتقال مهدی کروبی به بیمارستان برای انجام "آزمایشاتی جدی"
 • پیام تسلیت خانواده مهدی کروبی به مناسبت درگذشت استاد احمد قابل
 •  
  آخرین اخبار
 • کاهش ۴۷ درصدی تولید خودرو در کشور
 • مرگ سالانه ۸۰ هزار ایرانی بر اثر آلودگی‌های محیطی
 • سفره خالی میلیون ها کارگر حاصل 8 سال عمل دولت مورد حمایت آیت الله خامنه ای
 • تایید خبر خودکشی یک جانباز توسط دادستان عمومی و انقلاب استان گلستان
 • مرخصی موقت محسن میردامادی، غلامرضا خانیان و ابراهیم بابایی
 • سفارت ايران در اسپانيا به اتهام جاسوسی کارمند خود واکنش نشان داد
 • یارانه نقدی صد هزار تومان می‌شود/ ارز در بودجه ۹۲ قیمت ندارد
 • بیانیه ایران پس از مذاکرات بی نتیجه آلماتی: مذاکرات را ادامه میدهیم
 • رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی: احتمالا بلیط ها صد در صد افزایش قیمت خواهند داشت
 • عضو هیئت رئیسه مجلس: آمارهای اشتغال زایی ارائه شده از سوی احمدی نژاد بر اساس واقعیات جامعه نیست
 • تبعید دو زندانی سیاسی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بندرعباس و سمنان
 • میلاد فدایی اصل و پوریا عالمی از روزنامه نگاران بازداشتی آزاد شدند
 • پیگرد قضایی دو مدیر نفتی به علت تخلف 70 میلیاردی
 • محرومیت از تحصیل دانشجویی دیگر؛ سیداحمد حسینی
 • دستگیری 10 نوجوان اهل تسنن اهوازی توسط نیروهای امنیتی
 • تقی کروبی در واکنش به مثلث: فقط یک عکس یادگاری داشتند و اینهمه دروغ گفتند
 • مسئول روابط عمومی کل سپاه: دخالت ما در انتخابات نظام پزشکی کاملا قانونی بوده است
 • یک مقام آمریکایی: علی رغم مذاکرات آلماتی تحریم ها علیه ایران لغو نمیشود
 • اعلام آمادگی آمریکا برای مذاکره با ایران بر اساس احترام متقابل
 • ضد انقلاب، حاکم مستبد و کسانی هستند که کشور را به این روز انداخته اند
 •