به روز شده: ۰۷:۲۰ تهران - دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱

پرونده سازی جدید برای ابولفضل قدیانی عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب

امروز: ابوالفضل قدیانی، روز سه شنبه هفته گذشته به دادسرای اوین احضار شد.
این در حالی است که این زندانی سیاسی منتقد رهبری به تازگی به زندان قزل حصار تبعید شده است.
ابوالفضل قدیانی که تا به حال به دلیل انتشار نامه ها و گفت و گوهای انتقادی از عمکرد رهبری به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است، بار دیگر با اتهامات مشابه و تکراری روبرو شد.
این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اخیرا در نامه ای از زندان قزل حصار در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب نوشته بود: "انقلاب ما به مقصود خود نرسید و ناکام شدیم. چرا که آنچه علیه آن قیام کردیم حکومت فردی و سلطنت مطلقه بود که اینک همان مناسبات در قالب ولایت مطلقه فقیه بازتولید و مستقر شده است. آنچه من گفته ام و می گویم و سخن همه آزادیخواهان این مرز و بوم است، اعتراضی به این ارتجاع و واپس گرایی و بازگشت به مناسبات استبدادی است که مردم علیه آن انقـلاب کـردند."
قدیانی دارای بیماری های متعددی چون بیماری قلب، کلیه، پروستات، معده و آرتوروز است و در طول دوران حبس خود چندین بار تحت عمل آنژیوپلاستی و استرس اکو قرار گرفته است.
متن گفت و گوی "جرس" با زهرا رحیمی همسر ابوالفضل قدیانی در خصوص تشکیل پرونده جدید و آخرین وضعیت همسرش در پی می آید:

خانم رحیمی! لطفا در خصوص پرونده جدیدی که برای آقای قدیانی باز شده توضیح دهید؟
روز سه شنبه هفته گذشته آقای قدیانی را به شعبه پنج بازپرسی زندان اوین بردند تا برای پرونده جدیدی که برای او باز کرده اند تفهیم اتهام کنند. این پرونده جدید هم بخاطر نامه اخیرشان بعد از انتقال به زندان قزل حصار است. بازپرس در این پرونده جدید گفته به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، نشر اکاذیب، اجتماع و تبانی نانوشته با سایت کلمه می خواهد قرار بازداشت صادر کند. در حالیکه ایشان در بازداشت هستند و قرار وثیقه صد میلیونی صادر کردند. واقعا نمی دانم یعنی چه؟ به هر جا هم مراجعه می کنیم با در بسته مواجه هستیم.

این چندمین پرونده ای است که برای ایشان تشکیل می دهند؟
این ششمین پرونده ای است که برای ایشان تشکیل شده است.
برای پیگیری به چه مراجع قضایی مراجعه کرده اید و چه نتیجه ای داشته است؟
بارها به حقوق شهروندی مراجعه کردم و نامه دادم. تنها گفتند ما پیشنهاد دادیم حالا این پیشنهاد چیست به ما چیزی نمی گویند. بارها هم مراجعه کردم تا یک وقت ملاقات با دادستان بگیرم و بپرسم برای چه و بر اساس چه قانونی آقای قدیانی را به زندان قزل حصار که زندانی سیاسی در آن نیست منتقل کرده اید؟ چرا ایشان در میان زندانیان خطرناک نگهداری می شود و تفکیک جرایم وجود ندارد؟ هیچ جوابی نمی دهند و می گویند ملاقات با دادستانی در حال بررسی است. حتی رئیس دفتر آقای آوایی می گوید از دست آوایی در این پرونده ها کاری بر نمی آید.
در پیگیری های خود با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
یکی از کارهای غیرقانونی این است که اصلا نامه های ما را شماره نمی زنند و در دفتر ثبت نمی کنند. حتی حقوق شهروندی که اسمش حقوق شهروندی است هم اینکار را نمی کند و ما برای پیگیری نامه های خود هیچ شماره ای نداریم که دنبال آن را بگیریم. بنابراین عملا پیگیری های ما بی نتیجه است.

خانم رحیمی از شرایط زندان قزل حصار و وضعیت جسمانی آقای قدیانی پس از انتقال به این زندان برایمان بگویید؟
ایشان از مشکلات جسمانی که داشتند همچنان رنج می برند. در شرایطی هم که نگهداری می شوند نگرانی ما را افزایش می دهد و سلامت ایشان مورد تهدید است. یکی از پزشکان می گفتند بیماری های مسری در زندان قزل حصار زیاد است؛ آن هم به این علت است که معتادانی که در آنجا هستند از سرنگهای مشترک استفاده می کنند و بیماریهایی از جمله ایدز شیوع دارد. سیستم دفاعی بدنشان هم به این علت پایین است و بیماری های مسری دیگر مثل سل و اینها می گیرند. غذای آنجا هم بسیار کیفیت پایینی دارد و از ما هم هیچی قبول نمی کنند. بخاطر همین وضعیت تغذیه، بدن روز بروز مقاومت خود را از دست می دهد. متاسفانه آقای قدیانی با کهولت سن و مشکلات جسمانی که دارند در این شرایط است و ما بشدت نگران وضعیتشان هستیم.
آقای قدیانی در خصوص این شرایط چه می گویند؟
من از آقای قدیانی که در مورد شرایط آنجا و برخوردها می پرسیدیم، می گفتند آنها قصدشان این است که او را منزوی کنند تا صدایش به جایی نرسد. در عین حال نظر من را هم تایید می کردند که قصد جانشان را کرده اند. وگرنه خیلی از زندانیان هستند که به بند امنیتی منتقل شده اند تا زیر نظر باشند و از دیگر زندانیان جدا نگهداری شوند، چرا تنها آقای قدیانی را به زندانی با این شرایط فرستاده اند که جانش در خطر باشد؟ کینه جویی و انتقام گیری با چنین فرد انقلابی چه معنایی دارد؟ از مسئولین می خواهم که یک کمی بر روی اعمال خود فکر کنند که به کجا رسیده ایم که با امثال آقای قدیانی باید اینطور برخورد شود. کمی فکر کنند که با این بی انصافی، بی اخلاقی، بی قانونی به کجا می خواهند برسند؟ اگر یک ذره به قیامت اعتقاد د اشتند چنین کارهایی نمی کردند.
با تجربه ای که از زندان های دوران شاه دارید چه تفاوتهایی در برخورد با زندانیان سیاسی در قبل و بعد از انقلاب می بینید؟
الان برای حاکمیت جان انسانها بی ارزش شده است و از زمان شاه بدتر است. آن زمان زندانیان سیاسی را هیچوقت در کنار زندانیان عادی نگهداری نمی کردند. در زمان شاه از زندانیان می خواستند حقیقت را بگویند، اما الان اطلاعات غلط می خواهند و می گویند هر چه ما می گوییم بگویید! خاطرم است زمانیکه برای دستگیری من آمدند با هیچکدام از اعضای خانواده کاری نداشتند، حتی فقط وسایل شخصی من را بازرسی می کردند به هیچ جای خانه کاری نداشتند. اما الان خانه را زیر و رو می کنند و چه برخوردهایی که نمی کنند. چند وقت پیش هم خانه یک استاد دانشگاه رفتند و حتی سیفون توالت را گشتند... هر چه فکر می کنم می بینم روز به روز به سمت بی اخلاقی می رویم.
دغدغه اصلی ایشان در این روزها چیست و چه راهی را برای برون رفت از این شرایط پیشنهاد می کنند؟
آقای قدیانی جان خود را برای انقلاب گذاشته بود و بعد از انقلاب هم دنبال قدرت و ثروت نبود و تنها دغدغه اش رسیدن به ارزش ها و آرمان های انقلاب بود.
انتقاد اساسا تلخ است اما آقای قدیانی که شرایط بحرانی کشور را می بیند، نمی تواند بی خیال و ساکت باشد و انتقادی نکند. تمام حرف آقای قدیانی این است که ما باید در این شرایط سخت پایداری کنیم و نترسیم. او می گوید با خدای خود پیمانی بسته است و روی پیمان خود ایستاده است و از راه خود عقب نمی نشیند. او سرنوشت کشور و مردم را در گرو ایستادگی و نقد می داند. بنابراین دغدغه ایشان توسعه و پیشرفت کشور در راستای ارزش ها و آرمانهای انقلاب است و کوتاه نمی آید. تنها با این فشارها و به خطر انداختن جانش هزینه ای دیگر بر روی دست حاکمیت خواهد ماند.

منبع: جرس-مژگان مدرس علوم-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • ابولفضل قدیانی: راه مقابله با حاکمیتی استبدادی تاکید بر مطالبه اصولی "حق انتخابات آزادانه" است
 • همسر ابوالفضل قدیانی: جان ایشان در خطر است
 •  
  آخرین اخبار
 • محرومیت از تحصیل پیام شکیبا دانشجوی واحد علوم وتحقیقات تهران
 • افزایش اخراج رانندگان در آستانه پایان سال
 • بررسی طرح کاهش تعطیلات سالانه در مجلس
 • روزنامه‌ "مغرب" به دلیل انتشار تصویر سیدمحمد خاتمی تذکر گرفت
 • ده پیشنهاد 43 اقتصاددان ایرانی برای گذر از بحران
 • سپاه مدعی شکار یک پهپاد غیر خودی شد
 • دستگیری سه نفر در اسپانیا به اتهام جاسوسی علیه اپوزسیون ایران
 • کشته شدن سه عضو سپاه پاسداران در غرب ایران
 • پاسخ تند احمدی نژاد به سوال خبرنگار مهر که سانسور شد
 • تصویب دستورالعمل جدید ارزی
 • رئیس اتاق بازرگانی تهران: به بهانه معیشت جلوی صادرات را گرفته اند
 • رییس انجمن داروسازان ایران: داروخانه‌ها به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان با بیمه سلامت قرارداد نمی‌بندند
 • هر آنچه که احمدی نژاد دیشب در تلویزیون گفت
 • اعلام جزییات دستورالعمل نحوه پیش‌فروش سکه: مثبت 18 ها حق خرید دارند
 • شهید باکری از زبان همسرش: اخلاقمداری ایشان برای یک عده خطرناک بود
 • تلاش وزارت اطلاعات برای اعتراف‌گیری تلویزیونی از روزنامه‌نگاران بازداشتی
 • نگرانی از رشد موج سوم ایدز در ایران
 • نگرانی جمهوری اسلامی از افزایش افراطی گرایی در حوزه های علمیه
 • واکنش مصباح یزدی به نامه زرتشتیان: ما نمی توانیم برای حاکمانی چون صدام احترام قائل شویم
 • ساختمان ونک محل جدید فساد مالی تیم احمدی نژاد
 •