به روز شده: ۰۲:۲۸ تهران - دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱

ادامه واکنش ها به سخنان ضد ایرانی فرمانده قرارگاه عمار

 همسر شهید همت: آقای طائب خودشان تشریف ببرند سوریه و شهید بشوند

امروز: همسر شهید محمدابراهیم همت با ابراز تاسف از اظهار نظر مهدی طائب در خصوص خاک خوزستان و اولویت داشتن خاک سوریه می گوید که ادبیات خشونت و جنگ در سخنان آقایان جاری است و نگران کننده است، صحبت های ایشان اشاعه فتنه و انحراف است. اگر برای این آقا دفاع از خاک سوریه خیلی اولویت دارد، بسم الله همین الان تشریف ببرد و همانجا به شهادت برسد.

به گزارش کلمه، مهدی طائب، رئیس "قرارگاه راهبردی عمار" که از نهادهای تازه‌تاسیس برای به اصطلاح «مقابله با جنگ نرم» است، روز پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در جمع گروهی از دانشجویان عضو بسیج گفته است: "سوریه استان سی و پنجم و یک استان استراتژیک برای ماست. اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم."

شب گذشته نیز همسر شهید باکری در گفت و گو با کلمه گفته بود: من نمی دانم آقای طائب چطور فکر کرده که این حرف از دهانش در می آید. من واقعا اینها را نمی فهمم ولی فکر می کنم شیطان هم بهشان کمک می کند. انسان وقتی که خیلی منیت داشته باشد بالاخره یک جاهایی اشتباه می کند. ولی خب برخی اشتباه ها مانند این اشتباه مردم را اذیت می کند. البته همه ی این ۸ سال با حرف زدن هایشان همه را اذیت کردند. چه با دروغ گفتن های شان، چه با هم دعوا کردن هایشان، چه تهمت زدن هایشان. کار خداست که امثال مهدی طائب با حرف هایش طوری عمل کنند که مردم آن ها را بهتر بشناسند.

اکنون ژیلا بدیهیان، همسر شهید محمدابراهیم همت در گفت و گو با کلمه با ابراز تعجب از تفکری که در پس این جریان کل عملکرد آن ها وجود دارد می گوید: به خصوص بعد از جنبش سبز که همه در جریانند که متاسفانه دیگر همه کاره ی این مملکت هستند.

مطرح کردن این مساله در این شرایط بحرانی کشور چه ضرورتی دارد؟

وی با تاکید بر اینکه سوال اصلی من این است که می خواهم ببینم مطرح کردن این مساله در این شرایط بحرانی کشور و مقایسه خاک خوزستان و خاک سوریه و لبنان چه ضرورتی دارد؟ می گوید: من صحبت های شان را یک جور اشاعه فتنه و انحراف می دانم. این آقا اگر خیلی اصرار است و دفاع از خاک سوریه برایش اولویت دارد، بسم الله همین الان تشریف ببرد و همانجا به شهادت برسد. مثل شهدای عزیز ما سن کمی هم ندارد که ما بگوییم در عنفوان جوانی است.

می گویند شناسایی پیکر بی سر و یک دست حاج همت ۲۸ ساله کار سختی نبوده است. صبح روز ۱۸ اسفند سال ۶۲ در همان عملیاتی که سرداران دیگری را هم در خاک مجنون جا گذاشته بود. شهید باکری، شهید کارور، شهید اکبر زجاجی. همان عملیاتی که صدام برای نخستین بار گسترده ترین حملات شیمیایی را برای در هم شکستن پیشروی رزمندگان ما به کار گرفت. عملیات خیبر.

همسر شهید عملیات خیبر در ادامه می افزاید: چیزی که در این جریان انحراف خیلی دل من را می سوزاند این است که ادبیات این ها به طوری کلی ادبیات خصومت و ادبیات جنگ است. در حالی که ما معتقدیم که پیغمبرمان رحمت للعالمین بوده است.

وی با ابراز نگرانی از اینکه با این اظهار نظر من بعید می دانم که ایشان حتی از کشته شدن ملت ما آزار هم ببینند، خاطرنشان می کند: من یقین دارم که امثال ما که متعلق به جنبش سبز و بازمانده شهدای دوران دفاع مقدس هستیم، خیلی بیشتر از اینها حرمت برای خاک و مردم سوریه قایل هستیم. مثال ساده ی همین خوزستان خودمان است، ببینید اگر برای خوزستان ما حرمتی قائل بودند این همه سال قدمی برای آبادانی آن برمی داشتند. اینها نه قدمی برداشتند و نه کار مثبتی انجام داده اند.

والله قسم همت از کشته شدن سربازان عراقی هم گریه می کرد

همسر شهید محمدابراهیم همت با تاکید بر اینکه از همه بعد انسانی به این اظهار نظر نگاه می کنم می گوید: من همسر مردی بودم که "مرد" بود. والله قسم همت از کشته شدن سربازان عراقی هم گریه می کرد. کسی بود که برای نفس انسان حرمت قایل بود. در این حالی است که خودش خط مقدم بود و در ۲۸ سالگی هم به شهادت رسید. او همیشه زندگی طوری جریان یافته که در جنگی حضور یافته که باعث شده صحنه های تلخی ببیند ناراحت بود. بلاهایی که خصوصا سر زن ها و دختران خوزستان آمده بود در راه دفاع از خاکشان. یادم می آید آخرین باری که ایشان را دیدم والله قسم گریه می کرد و می گفت دیگر الان بحث نه اعتقاد شده نه بحث زمین است نه بحث خاک است اینقدر مساله جنگ حاد شده که ما به خاطر دفاع از ناموس و جان زنان و بچه هایمان باید برویم این جنگ را تکلیفش را معلوم کنیم.

ژیلا بدیهیان در ادامه می افزاید: من زن مردی بودم که سر تا پا لطافت و اخلاق مداری بود. من زن مردی بودم که از انحراف و سقوط انسان ها زجر می کشید. در عین حال خودش را هم آدم هدایت یافته حساب نمی کرد. من خودم در ایام زندگی با او به این نتیجه رسیدم که ملاک انسانیت ها، تقوا و اخلاق و بعد انسانی افراد است.

فقط می توانم بگویم خدا به خیر کند

همسر شهید همت همچنین تصریح کرد: من امیدوارم که این برخوردها از جهلشان باشد نه چیز دیگر. وگرنه اصل این بحث که ما قرار باشد بین خوزستان یا سوریه و لبنان را خاکی را انتخاب کنیم یک انحراف بزرگ است. اینکه چرا حالا ایشان این مساله را باز کرده اند و برخی از این آقایان دامن می زند فقط می توانم بگویم خدا به خیر کند.

از ادبیات رایج برخودی این ها که خشن و جنگ زده است

وی در ادامه می افزاید: این رفتار ها برای من مصداق این است که یک دیوانه یک سنگ را انداخت در چاه هزار تا عاقل نتوانستند در بیاورند. کل جریان احمدی نژاد و این آقایان برای من فقط همین است. من سعی می کنم بیشتر از این خودم را آزرده روحی و روانی نکنم در فکر کردن به رفتارهای اینان و فقط دعا می کنم و به شهدا و به اهل بیت متوسل می شوم که انشا الله خدا آن چیزی را که صلاح ما و بشریت است رقم بزند.

همسر سردار ۲۸ ساله ی خیبر در پایان تصریح می کند: من دلم می سوزد از ادبیات رایج برخودی این ها که خشن و جنگ زده است. مگر من چند ساله بودم که همسرم را از دست دادم؟ دو تا یتیم شهید بزرگ کردم که هر کار هم که می کنم همچنان احساس می کنم عمر ما بدهکار این فرزندان شهدا است و در عین حال می گویم اگر یک آسمانی هم روی سر ما مانده صدقه سر مظلومیت بچه های شهدای ماست.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • زندگی مان را برای مملکت مان می دهیم
 • واکنش فرزند شهید باکری به اظهارات ضد وطنی طائب: آقای طائب اولویت شما هركجا باشد اولویت ما خاك ایران است
 • ضرورت واکنش فوری همه دلسوزان نظام و کشور به سخنان ضد ملی طائب/اسرائیل به سوریه حمله کرد؛ سردار سپاه کشته شد
 • طائب: اگر همزمان به سوریه و خوزستان حمله شود اولویت ما نگهداری سوریه است به جای خوزستان
 • فرمانده قرارگاه عمار: احمدی نژاد کار حرام کرد، توبه اجتماعی کند
 • همسر تاجزاده خطاب به طائب: شما شما و اربابانتان باید برای ستم هایی که به مردم روا داشته اید پاسخ گو باشید
 • طائب: اطلاعات رهبری درباره مغولستان از مسئول آن کشور هم بیشتر است!!!
 •  
  آخرین اخبار
 • علی مطهری: بالاخره بعد ۸سال سکوت رهبری درباره احمدی نژاد شکست
 • نامه احمدی نژاد به آیت الله خامنه ای
 • واکنش‌ها به انتقاد رهبری از جلسه استیضاح؛ عذرخواهی لاریجانی ها و سکوت احمدی نژاد
 • تایید حکم اعدام چهار متهم پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی
 • تقدیر محصولی از سرکوب های مرتضوی بعد از انتخابات 88
 • یک فعال کارگری: مشكلات معیشتی امروز كارگران حاصل بی‌قانونی دولت است
 • رتبه اول در ایران در منطقه در میزان نرخ تورم
 • نگرانی انبوه سازان از رشد قیمت مصالح
 • نامه جبهه مشارکت ایران اسلامی به فرزندان موسوی : شما شایستگی فرزندان معنوی آن بزرگان هستید و از بزرگی آنها بهره برده اید
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • محمد نوری زاد خطاب به آیت الله خزعلی: اینک که دست مهدی از اینترنت و قلم کوتاه است آرامش یافته اید؟
 • سریال پرونده اختلاس بزرگ: تایید حکم اعدام مه آفرید
 • تقدیر و تشکر برادران لاریجانی از حمایت های آیت الله خامنه ای
 • بحران در بازار پسته و دست پاچگی عسگراولادی
 • کش آمدن پرونده ۳۰۰ میلیارد تومان پول گمشده دوره شهرداری احمدی نژاد
 • محسنی اژه ای با مرتضوی در بازداشت یک روزه جلسه سه ساعته داشته است
 • نیمه تمام ماندن كنگره حزب«اراده ملت» با دخالت پلیس امنیت
 • ۱۵ میلیون ریال پایه دستمزد کارگران طبق درآمد سرانهٔ ملی
 • سرپرست وزارت بهداشت: احمدی‌نژاد دستور استخدام ۷۰هزار نفر را داده است اما بودجه ای نداریم
 • رهبری: دو سه بار برای مذاکره مامور دولتی فرستادیم اما آمریکایی‌ها وسط کار، مذاکره را رها کردند
 •