به روز شده: ۰۵:۴۳ تهران - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

احمدی نژاد تنها پس از سه روز نظری مخالف آیت الله خامنه ای خطاب به آمریکا بیان داشت: شما اسلحه را کنار بکشید من خودم با شما گفتگو می‌کنم

امروز: با تاکید بر این‌که گفت‌وگو باید در سایه احترام و عدالت باشد، نه فشار، خطاب به دولت مردان آمریکایی گفت: اگر اسلحه را از روی ملت ایران بردارید، من خودم با شما گفت‌وگو می‌کنم.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد درمراسم ۲۲ بهمن در جمع مردم تهران گفت: تولید کشاورزی تا قبل از انقلاب سالانه 25 میلیون تن، اول دولت نهم 87 میلیون و هم‌اکنون 110 میلیون تن است.

وی افزود: توسعه تلفن ثابت، سیار، گاز، آب شهری و روستایی نیز با قبل قابل مقایسه نیست.

احمدی نژاد ادامه داد: حدود 20 هزار روستا و بیش از 900 شهر از گاز طبیعی استفاده می‌کنند. در این هفت - هشت سال اخیر میزان مدرسه‌ای که ساخته شده معادل نیمی از تمام مدارسی است که طی هشتاد سال در کشور ساخته شده است.

وی گفت: ورزشگاه‌هایی که ساخته شده است نیز معادل همه ورزشگاه‌هایی است که قبل از دولت نهم ساخته شده است. این موضوع در مورد کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی و بخش‌های گوناگون صدق می‌کند. تولید کتاب نیز در این چند سال اخیر یازده برابر شده است.

وی تصریح كرد: در این بین چند کار نو و استثنایی نیز انجام شده است؛ یکی از اینها تولید داروهای نوترکیب است و در این راستا هر چقدر کشورها صنعتی و روابط اجتماعی پیچیده‌تر می‌شود مریضی‌ها نیز پیچیده‌تر خواهد شد و مریضی‌های سخت و صعب نیاز به داروهای جدید دارد که پایه این داروها زیست‌فناوری و بسیار گران‌قیمت است.یک گرم از بعضی از این داروها یک میلیون دلار در بازارهای جهانی خرید و فروش می‌شود. قبل از انقلاب ما مطلق از این داروها نداشتیم. قبل از دولت نهم، چهار دارو و امروز 29 داروی نوترکیب داریم.

وی گفت:ما از نظر تکنولوژی جزء کشورهای بر‌تر هستیم و برای اولین بار توسط دانشمندان ایرانی یک موجود زنده به فضا پرتاب شد و سالم برگشت.

وی افزود: آنهایی که اهل فن هستند می‌دانند که فرستادن یک موجود زنده به این معنا است که ما در ده‌ها رشته بر‌تر علمی در مرز علم حرکت می‌کنیم برای اینکه فرستادن یک موجود زنده بسیار کار دشواری است چراکه ممکن است با یک ضربه یا تغییر فشار هوا آن موجود با مشکل مواجه شود.

وی تاکید کرد: دستگاه پرتاب کننده محفظه، سیستم‌های ارتباطی دستگاه با زمین و سکوی پرتاب را خودمان ساختیم و همچنین دستگاه‌های ارزیابی کننده زیستی را خودمان ساختیم و در تمام طول زمان پرتاب حال روحی و جسمی آن موجود را خودمان بررسی می‌کردیم.

وی در ادامه با اشاره به ساخت هواپیمای جنگنده گفت: در این چند روز قبل پیشرفته‌ترین هواپیمای جنگنده را خودمان ساختیم و این هواپیمای همه ویژگی‌های مثبت یک هواپیمای شکاری بمب افکن را دارد.

وی گفت: در ساخت و پرتاب ماهواره همه چرخه را خودمان می‌سازیم و جزء چند کشور بر‌تر هستیم و به زودی ماهواره ایران در مدار ۳۶ هزار کیلومتر قرار می‌گیرد و از آسمان پیام‌های صلح و دوستی را برای بشریت خواهد فرستاد.

احمدی‌نژاد گفت: در این دوره کوتاه ۴۰ میلیون نفر سهام عدالت گرفته‌اند و شناخت این ۴۰ میلیون نفر توسط دولت انجام شد و مراحل آن درحال تکمیل است و بزودی این تعداد به ۴۵ میلیون نفر می‌رسد و مردم می‌توانند در بورس از سهام استفاده کنند و ارزش سهام آن‌ها سه برابر شده است.

وی افزود: براساس اصل ۴۴ بسیاری از فعالیت‌ها به بخش خصوص واگذار شده است و همچنین در ارتباط با هدفمندی یارانه‌ها كه با موفقیت انجام شدو در خارج از کشور نیز الان به عنوان طرحی موفق در ارتباط با اصلاح اقتصادی در ایران از آن یاد می‌شود اما برخی در بیرون و داخل تلاش می‌کنند عظمت و تلاش دولت‌ها در ارتباط با هدفمندی یارانه‌ها مخدوش کنند و فشار اقتصادی دشمن را به دوش این طرح مظلوم می‌اندازند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه عدالت باید بین همه مردم توزیع شود گفت: امیدوارم این طرح به طورکامل انجام شود و این طرح جزء طرح‌های موفق در مقابله با دشمن است.

احمدی‌نژاد با بیان این مطلب که کنترل مصرف سوخت باعث کاهش چشم گیر مصرف انرژی شده است اظهار داشت: در شرایطی که تولیدخودرو ۲ و نیم برابر گذشته است مصرف سوخت در کشور کاهش یافته است ما در سال ۸۵، ۷۵ میلیون لیتر مصرف سوخت داشته‌ایم و با اینکه تعداد خودرو و مسافرت‌ها ۲ و نیم برابر شد مصرف سوخت به کمتر از ۶۳ میلیون لیتر رسید این به معنای این است که ۱۷ میلیارد دلار در واردات صرفه جویی شد.

وی گفت: آن‌ها دیدند که ما بنزین وارد می‌کنیم در موضوع واردات بنزین تحریم کردند اما این تحریم شکست خورد.

وی افزود: صادرات غیرنفتی ما در زمان پیش از انقلاب نیم میلیارد دلار بود و تا قبل از دولت نهم ۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم اما بعد از روی کارآمدن دولت نهم این میزان به ۵۷ میلیارد دلار رسید و اگر بداخلاقی‌ها نبود از مرز ۵۷ میلیارد دلار عبور می‌کرد که اصلا نیازی نداشتیم نفت بفروشیم و وقتی می‌گویند که از شما نفت نمی‌خریم ما خودمان می‌گوییم که نفت نمی‌فروشیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به کاهش تلفات رانندگی در جاده‌ها گفت: تلفات جاده‌ها کنترل شده است و در سال ۸۴ آمار تلفات جاده‌ای ما ۲۷ هزار کشته بود اما در این چند سال با اینکه تعداد خودرو‌ها ۲ و نیم برابر شده است و میزان مسافرت‌ها نیز ۲ ونیم برابر و جاده‌ها توسعه پیدا کرده است میزان تلفات جاده‌ای ما کمتر از ۱۹ هزار نفر است که البته کشته شدن یک نفر هم در جاده‌ها خسارت بزرگی است اما بالاخره با یک مدیریت خوب و هماهنگ آمار تلفات را کاهش دادیم و اگر‌‌ همان روند قبلی ادامه می‌یافت ما امروز ۶۰ هزار تلفات جاده‌ای داشتیم.

احمدی‌نژاد گفت: همه این طرح‌های عظیم در دولت انجام شده است و امروز ایران هسته‌ای شده است و دشمنان ما از هسته‌ای شدن ما ناراحت هستند و مانع ازحرکت دولت می‌شوند و همه این فشار‌ها را به بهانه هسته‌ای شدن بر ما اعمال کردند اما ملت با لطف خدا و عنایات امام عصر پیروز شد.

وی گفت: آن‌ها موضوع هسته‌ای شدن را بهانه کردند البته اخیرا ادبیات خود را عوض کردند و با ادبیات بهتری صحبت می‌کنند و می‌گویند با هم سخن بگوییم، گفتگو کنیم، حرف بزنیم اما گفتگو هم آدابی دارد که همانطوری که مقام رهبری فرمودند نمی‌شود شما اسلحه‌ای بالای سر ملت قرار دهید و دم از گفتگو بزنید.

احمدی نژاد گفت: گفتگو برای تفاهم است و برای رسیدن به شرایط بهتر و برای همکاری است نباید از گفتگو برای تحمیل نظرات استفاده کنیم و اصلاح گفتار لازم است شما اسلحه را کنار بکشید من خودم با شما گفتگو می‌کنم.

وی گفت: هسته‌ای شدن بهانه‌ای بود برای فشار و تحمیل و همه تلاششان را کردند که جلوی هسته‌ای شدشان را بگیرند و نتوانستند من به آن‌ها اعلام می‌کنم که هسته‌ای شده‌ایم و من از سال ۸۶ بار‌ها اعلام کرده‌ام که ما هسته‌ای شده‌ایم وقتی شدیم دیگر تقابل چه معنایی دارد.

احمدی‌نژاد خطاب به کشورهای غربی گفت: امروز وقت دیگری برای تقابل نیست و در درگیری شما ضرر می‌کنید و هنوز فرصت برای گفتگو و تعامل و همکاری است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • فرانکنشتاین های خودسر، این بار در حرم حضرت معصومه/ نوبت به رییس مجلس رسید
 • منتی که احمدی نژاد بر سر آیت الله خامنه ای بعد از حوادث مجلس در 22 بهمن گذاشت/قطع سخنرانی علی لاریجانی توسط حامیان احمدی نژاد
 • نگرانی محسنی اژه ای از تیم احمدی نژاد: امروز دشمن با جریان انحرافی، شیطان جدیدی به میدان آورده است
 • احمدی نژاد در 22 بهمن: می خواهند انتخابات آینده را مهندسی کنند!!!
 • یکی از نمایندگان مجلس: اینجا رهبری حرف اول و آخر کشور را می‌زند
 • از فتح الفتوح کلمبیا تا بی محلی قاهره، محمود همان محمود است، اما...
 • بازرسی دفتر کار سعید مرتضوی توسط دادستانی
 • اولین اظهار نظر رسمی جان کری درباره برنامه هسته ای ایران: همه گزینه ها همچنان روی میز است، ایران باید انتخاب کند
 • جان کری در واکنش به سخنان آیت الله خامنه ای: ایران در مذاکرات جدی باشد، پاسخ مناسب دریافت خواهدکرد
 •  
  آخرین اخبار
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • قطع سخنرانی علی لاریجانی توسط کفن پوشان در حرم مطهر با مهر تربت و دمپایی در 22 بهمن
 • حسین زمان: موسیقی در ابتدای انقلاب مردمی بود، ولی به مرور عرصه هنر حکومتی شد
 • محقق نشدن وعده های ارزی دولت برای دارو
 • تسلیت خانواده های زندانیان سیاسی به محمد داوری، روزنامه نگار دربند برای درگذشت برادرش
 • بی خبری کامل از ساسان آقایی از روزنامه نگاران بازداشتی پس از دستگیری
 • کاهش 17 درصدی صادرات فرش دستباف ایران
 • ایران روابط خود را با بلغارستان پس از انتشار گزارش انفجار بورگاس کاهش میدهد
 • نگرانی از وضعیت سلامت سلیمان محمدی روزنامه نگار دربند
 • چرا انقلاب شد؟
 • علی شکوری راد: نااهلان و نامحرمان انقلاب ما را ربوده اند؛ ما این را نمی خواستیم!
 • بیانیه مشترک موسوی و کروبی قبل از حصر: مناسبات پادشاهی به نام دین بازتولید شده
 • تقی کروبی: بادامچیان دروغگوست، پدرم در راه خود استوار ایستاده است
 • محسن رضایی: تنها ۳۰ درصد گرانی ها مربوط به تحریم ها است
 • بودجه 92 اسفند ماه به مجلس میرسد
 • بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی
 • علی مزروعی، رئيس انجمن صنفی روزنامه نگاران ايران: می خواهند روزنامه نگاران را ساکت کنند
 • نامه ۳۰ زندانی سیاسی در دفاع از حقوق دراویش گنابادی
 • روزانه ۸۰۰ خودرو جدید به خیابان های تهران وارد میشود
 • واکنش محمدرضا عارف به بازداشت روزنامه نگاران
 •