به روز شده: ۰۷:۵۹ تهران - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱

بالاگرفتن اختلاف اصولگرایان تشنه قدرت با افشاگری های احمدی نژاد علیه لاریجانی ها

امروز: محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت ایران در جلسه علنی مجلس که برای استیضاح وزیر رفاه و تأمین اجتماعی برگزار شده بود، با پخش نوار مکالمه ای، برادران لاریجانی را به سوء استفاده از قدرت در فعالیت‌های اقتصادی متهم کرد.

احمدی نژاد گفت که این نوار که حدود ۲۵ دقیقه است، گزیده ای "رقیق" از ۲۳ یا ۲۴ ساعت مکالمه فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی است که به طور کامل در اختیار رئیس مجلس و روسای کمیسیون ها قرار خواهد گرفت.

پخش ویدیویی از فاضل لاریجانی و مرتضوی در صحن علنی مجلس
احمدی نژاد در جریان بررسی استیضاح شیخ‌الاسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ویدئویی از ملاقات فاضل لاریجانی (برادر علی لاریجانی) و سعید مرتضوی در صحن علنی مجلس پخش کرد.
احمدی‌نژاد در خلال سخنان خود گفت: من نواری دارم که آقای سالک گفت که آن را پخش نکنید.
رییس مجلس در واکنش به اظهارات وی گفت: اگر نواری دارید پخش کنید تا بعدا چیزی نماند.
احمدی نژاد این ویدئو را در صحن علنی مجلس پخش کرد، اگرچه این ویدئو کیفیت بسیار پایینی ازنظر صدا داشت و مکالمات فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی در این ویدئو به خوبی قابل شنیدن نبود. پخش این ویدئو در صحن علنی مجلس جنجال زیادی به پا کرد.
نماینده مردم آبادان با صدای بلند فریاد می‌کشید و نسبت به این موضوع اعتراض می‌کرد که با مداخله سیدشریف حسینی عضو هیات رییسه مجلس، به بیرون از صحن علنی هدایت شد.
بعد از پخش ویدئو هم تعداد بسیار زیادی از نمایندگان نسبت به این موضوع انتقاد داشتند که علی لاریجانی در واکنش به شلوغی صحن علنی گفت: امروز روز مهمی است اجازه بدهید حرف‌هایشان را بزنند. اگر موضوعی راجع به بستگان ما بوده بگذارید در این باره حرف بزنند.
وی خطاب به احمدی نژاد گفت: شما چیزی در جامعه بیندازید و بعد مردم فکر کنند مسائلی بوده لذا وقتی گفتید نواری دارم، گفتم هر نواری دارید پخش کنید چرا سوء تفاهم ایجاد می‌کنید.
مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جلسه علنی بررسی استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی طی سخنانی به دفاع از وزیر کار پرداخت که مهمترین محورهای سخنان احمدی‌نژاد به شرح ذیل است؛
همه شما را برادران دینی می شناسم؛ قانون شریف است و تنظیم کننده رفتارهاست و باید از استحکام حداکثری برخودار باشد. قانون مبنای کار است و همه باید تلاش کنیم، قانون اجرا شود.
مسائلی که می‌خواهم عرض کنم، ارتباطی به مسئله دولت و مجلس ندارد، مسئله کلان کشور است که اگر بی توجهی کنیم مسائلی نظیر همین استیضاح پیش می‌آید.
انشاءالله در اوایل اسفند مصوبات اخیر دولت و مجلس اجرا می شود؛ بحث من فراتر از استیضاح است. چرا باید همدیگر را مدام متهم کنیم؟ ما در یک جبهه ایم و باید با هم کار کنیم.
بحث من فراتر از استیضاح است؛ چرا باید همدیگر را مدام متهم کنیم؟ ما در یک جبهه‌ایم و باید با هم کار کنیم؛ شیخ الاسلامی مومن و پرکار و بی حاشیه است و هر جا بوده، موفق بوده و جزو بهترین‌های کابینه است.
شیخ الاسلام را 27 سال است که می‌شناسم و به وی ارادت دارم. امروز دشمنان خود را برای فشار آوردن به کشور بسیج کرده‌اند. باید دست به دست هم باری از دوش مردم برداریم. فشارهایی که از داخل می‌آید با فشارهای خارجی برابری می‌کند. سه سال است دولت تحت سنگین ترین فشارهاست؛ همکاران پاک من زیر سنگین ترین اتهامات هستند. چقدر احضار و ...؛ من سکوت کردم و همکاران را به تحمل واداشتم.
بولتن چاپ می‌کنند در چند هزار نسخه که سر تا پا تهمت به دولت و همکاران ماست.
سازمان تامین اجتماعی غیردولتی و متعلق به کارگران و بازنشسته‌هاست و از پول آنها صندوقی درست شده است. نه ما و نه شما حق نداریم برایشان بدهی و هزینه درست کنیم. این نهاد غیردولتی است. حال برای تعیین رئیسش ترتیباتی اتخاذ شده است. امروز ما باید به سازمان تامین اجتماعی کمک کنیم.
حکم دیوان عدالت اداری مطرح می‌شود، صرف نظر از اینکه موضع سیاسی رئیس چیست، این دیوان باید نقطه آرامش و ثبات باشد. همین دیوان معظم، عین همین شکایت اخیر را سال 78 هم مطرح کرد. آن موقع هم بارها گفتند که رئیس سازمان واجد شرایط نیست. همین دیوان گفت چون نهاد عمومی غیردولتی است، ما صالح برای رسیدگی به عزل و نصب‌هایش نیستیم. امروز چطور صلاحیت پیدا کرده است؟ اشکالی در کار است که باید آن را پیدا کنیم.
سال 85 سازمان مالیاتی شکایتی می‌کند که طبق اصلاحیه قانون مالیات‌ها نهادهای وابسته به شهرداری‌های سراسر کشور از معافیت مالیاتی برخودار شوند، 5 سال طول کشید تا رسیدگی شود اما در موضوع اخیر فوراً رسیدگی کردند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اصل 55 قانون اساسی درباره وظایف دیوان محاسبات گفت: برخی رفتارهای دیوان محاسبت در رابطه با دولت غیرقانونی است؛ حکم دیوان عدالت اداری درباره بهمنی خلاف قانون اساسی است.
جلسه پیش که امدیم مجلس، دوستی‌ها را تقویت کردیم، پشتش یک استیضاح درآمد.
امروز آمده‌ام، با شما درد دل کنم و برای حل مشکلات کشور استمداد بطلبم؛ چطوری از دل قانون درآورده‌اند که رئیس مجلس می‌تواند بخشنامه‌های رئیس جمهوری را لغو کند.
تذکر علی لاریجانی به رئیس جمهور: لطفاً در موضوع صحبت کنید.
احمدی نژاد در پاسخ به این تذکر: دقیقاً در موضوع صحبت می‌کنم؛ رئیس مجلس نه تنها بر دولت حاکم شده، بلکه بر کل مجلس هم حاکم شده است.
اگر بنا بود رئیس مجلس بر دولت و مجلس حاکم شود، باید با رأی مستقیم می آمد و رئیس جمهور می‌شد. صحبت من خارج از اشخاص و یک بحث حقوقی است؛ اگر قرار است که قانون اساسی را عوض کنید، در خود قانون اساسی راه آن نشان داده شده است.
دولت می‌خواهد مصوبات شما را در کشور اجرا کند. اختیاراتش چیست؟ وقتی عزل و نصب‌ها هم از اختیار دولت گرفته می‌شود، دیگر چه چیزی در دست دولت می‌ماند. این بحثِ دردمندانه من است. باید بنشینیم و برایش راه حل پیدا کنیم.
من از دیوان عدالت اداری به چه کسی شکایت کنم؟ چه راهی وجود دارد؟ می‌گویند به خود ما شکایت کن.
من نوکر ملت و شما و همه هستم، اما رئیس جمهور کشورم و از حقوق اساسی ملت دفاع می‌کنم.
به ملت بگویید که رئیس جمهوری که می خواهید انتخاب کنید، تحت امر رئیس مجلس است! اگر بناست دیوان عدالت در اختیارات دولت دخالت کند، چه می‌گویند؟ ما باید برگردیم به قانون اساسی و مسائل را ریشه‌ای حل کنیم.
اصلاً بحث من دفاع از شخص آقای مرتضوی نیست، بنده درباره یک روند و حقوق اساسی بحث می‌کنم.

نمایندگان با من صحبت‌هایی کرده‌اند، نمیدانم برخی چیزها را بگویم یا نگویم؟

رئیس مجلس: چیزی را که لازم می‌دانید بگویید؛ لازم هم اگر می‌دانید نوار هم بگذارید.

احمدی نژاد: من و شما باید حوصله و تحمل داشته باشیم و حرف‌ها را گوش کنیم. ما کوچک شما هستیم.

ما و مجلس با هم دعوا و اختلافی نداریم. بنده کوچکترین خادم‌های ملت هستم و شما هم نمایندگان مردم هستید و می‌خواهیم با هم برای مردم کار کنیم.

پشت مسائلی از قبیل امروز، جریاناتی هم دارد می‌گذرد. حوصله کنید تا برایتان بگویم.

چندین ساعت جلسات برگزار شد، تکه‌ای که مسئله‌ای درست نمی‌کند را می‌خواستم اینجا بگذارم.

دوستانی آمدند و گفتند که بگذارید فضای کشور آرام‌تر باشد؛ من گفتم نسخه‌ای از فایل صوتی که در اختیار دارم را به رئیس و نسخه‌ای را به رئیس کمیسیون‌ها تقدیم کنیم.

علی لاریجانی: خواهش می‌کنم نوارتان را پخش کنید و بعد نگویید که پخش نشد. چیزی کم نگذارید.

صدای فریاد برخی نمایندگان در مجلس به گوش می‌رسد

احمدی نژاد پس از پایان پخش فایل صوتی: این فایل صوتی، بیست و 4 دقیقه است؛ سیستم صوتی خوب پخش نمی کند؛ به هر نماینده یک فایلش را می‌دهم. بعضی از بخش های آن را هم می‌خوانم.

لاریحانی: نمایندگان حوصله کنند، تا آقای رئیس جمهور حرفشان را بزنند. نمایندگان حساسیت به خرج ندهند. اگر راجع به بستگان بنده بوده اجازه بدهید حرفشان را بزنند.

احمدی نژاد: دوستان! مسائل ما همین هاست؛ آقای رئیس مجلس گفت پخش کنید، پخش کردیم.

لاریجانی: من اینگونه نگفتم. شما گفتید نواری دارم. گفتم حالا که حرفش را زدید، مسئله در جامعه پیش می‌آید. پس پخش کنید تا شفاف شود.

احمدی‌نژاد: اینها بالاخره سند است. ما باید چه کنیم؟ دولت تحت فشار است با همین حرف هایی که در نوار است.

ما چطور از دولت دفاع کنیم؟ شما راهش را بفرمائید ما همان را عمل کنیم. بعضی تکه‌ها را برایتان می‌خوانم.

تامین اجتماعی شرکت‌هایش را دارد، طی قراردادی به گروهی می‌فروشند؛ فردی به نام معاون مجتمع قضایی تهران، می‌گوید من با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم.

مرتضوی می‌گوید، شما ارتباط دارید. او هم می‌گوید که، بله؛ واقعاً بقیه برادران به گرد فاضل نمی‌رسند.

ببین باید خودت رک به دکتر بگیی که آقای "ز" که می‌خواهد که قرارداد ببندد، باید از قبل من به شما وصل شود. فاضل لاریجانی خطاب به مرتضوی می گوید: آن کسی که می خواهد قرارداد ببندد باید هوشیار باشد که تبلیغ نکند که من فلانی هستم.

مرتضوی هم به آقای "م" می‌گوید: بروید بیرون شما. حس می‌کند که مسائل دیگری مطرح شود، از جلسه بیرونش می‌کند؛ فاضل لاریجانی به مرتضوی می‌گوید: من می‌خواهم به گروه "ز" کار کنم. ولی ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی‌اش این باشد که می‌خواهم با او همکاری کنم.

فاضل هم به مرتضوی می گوید: اخیرا علی را دیدید یا نه؛ مرتضوی: اخیرا نه.

فاضل لاریجانی می‌گوید: ایشان نظرش نسبت به شما بسیار مساعد است، می تواند کمک کند و تلطیف کند قوه قضائیه را نسبت به شما. ارتباط خود را با علی محکم کنید. یک ملاقات جدی و خودمانی در منزل ما یا بیرون از مجلس بگذارید. منزل مادر باشد، بدون سر و صدا. علی و صادق هم دست من هستند و می‌دانم که چطور جا بیندازم.

فاضل لاریجانی می‌گوید: از روی صداقت می‌گویم. هرجور صلاح می‌دونید. ما می‌خواهیم باز کار کنیم. حالا که بخواهیم ورود کنیم، چند پروژه خوب باید پیشنهاد کنیم که بیایند به حساب اینها، اگر صلاح می‌دانید، کمک‌هایی هم می‌شود کرد؛ به هر حال می‌توانیم مفید واقع شویم.

مرتضوی می‌گوید: من چه کار باید بکنم، فاضل لاریجانی هم می‌گوید: زمینه آشنایی ایجاد شود؛ توصیه کنید به آنها. احساس کنند نمایندگی شما را دارم. توصیه کنید، همکاری فلانی برای آینده ایران خوب است. منظور از فلانی، فاضل لاریجانی است.

فاضل لاریجانی می گوید: به آنها بگویید من مورد وثوق شما هستم. فاضل: بهترین راه این است که به آنها بگویید حضور من اطمینانی است برای آنها.
فاضل لاریجانی می‌گوید: می‌توانیم ما رفع موانع برایشان کنیم. آمادگی داریم؛ مشکلاتی که "ع- ب" دارد، در چند جهت. اولاً آدم خوبی است. 10-15 پروژه پتروشیمی دارد که نیاز به کمک دارد. ایشان چند مشکل با بانک‌ها داشت، همین فردا دوشنبه ساعت 9 با "ع" قرار دارم. جلسه گذاشتم، حل کنم. مشکلاتی در قوه قضائیه داشت و برایش مهلت گرفتم، حل شد؛ رفتم پهلوی اخوی و دستورش را گرفتم.
مرتضوی می‌گوید: این اعتبار را دارید که دستور بگیرید؟
فاضل لاریجانی می‌گوید: بله! یک جلسه هم اخوی ایشان را دید
مرتضوی می گوید: اخوی دستور دادند مشکلاتش حل شود؟
فاضل لاریجانی می گوید: خیلی از مشکلات دیگر معوقات بانکی هم بود؛ پرونده زیاد داشت. آقای "الف" آنجا بود. رئیس دادگستری فلان استان هم بود. یک عده هم شکایت کرده بودند. رفتیم صحبت کردیم، تا حدود زیادی حل شد.
مرتضوی می گوید: با سفارش به "الف" حل کردید؟
فاضل می‌گوید: بله! بله!، مسائل مالیاتی و حسابی داشت، حل کردیم؛ من کار دانشگاهی کردم تا الان. الان نوه دارم، امورات نمی‌گردد. فرصتی پیش آمده تا چند سالی است ورود داشتیم به مسائل اقتصادی؛ الان که وارد شدیم، قلق‌ها دستمان آمده است.
(محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در ادامه به قرائت ادامه متن پیاده شده از نواری می‌کند که می‌گوید فایل صوتی مذاکرات سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی است)
فردی خطاب به احمدی‌نژاد: لطفا این موضوع را ادامه ندهید آقای رئیس‌جمهور.
احمدی نژاد خطاب به فریادهای اعتراضی نمایندگان: چشم. من می‌گویم نیازی به حل مسائل از این طریق نیست. صوت و تصویر موجود است و نوار مشخص است و چندین ساعت است که اگر رئیس مجلس صلاح دیدید، همه را در اختیارتان می‌گذاریم.
مسائل جای دیگری است. چرا امروز شیخ الاسلام باید اینجا محاکمه شود؟
من به نظر مجلس احترام می گذارم. استیضاح و نظر، حق شماست و به نظر شما و قانون احترام می‌گذاریم. والسلام
پاسخ‌های لاریجانی به سخنان احمدی نژاد
لاریجانی: آقای رئیس‌جمهور تشریف داشته باشید، بیاناتی هست که برایتان مفید است.
لاریجانی: تشکر می‌کنم که حوصله کردید، رئیس جمهور همه حرف‌هایشان را زدند. رئیس جمهور گفت که نواری دارد، این هم بالاخره ژستی است. متن نوار را هم قرائت کردند.
لاریجانی: تنظیم قوا به هم نخورده آقای رئیس جمهور؛ این سلیقه شماست که نظر شورای نگهبان را به عنوان مفسر قبول ندارید.
لاریجانی: شما در این جلسه اتهاماتی وارد کردید که دارم طبق آئین نامه جوابتان را می دهم و شما دیگر حقی برای پاسخگویی از تریبون مجلس ندارید. شما سر تا پای استیضاح را به اتهام به من گذراندید.
لاریجانی: رئیس قوه قضائیه هم حق پاسخگویی دارد.
لاریجانی: آقای رئیس‌جمهور: مشکل اینجاست که شما افرادی را به عنوان یاران خود انتخاب کردید که پرونده‌هایی دارند که نمی‌گذارید رسیدگی شود. شما نمی‌گذارید رسیدگی شود. اشکال اینجاست.
لاریجانی: آقای رئیس‌جمهور! شما فرمودید که در روند کشور بن بست ایجاد می‌شود. اشتباه می‌کنید. در کشوری که ولایت فقیه هست بن بست نیست.
لاریجانی: آقای رئیس جمهور! شما در مواردی به رهبری شکایت کردید. ایشان ارجاع دادند به حل اختلاف و این هیئت نظر داد. دیگر نباید حرفی باشد.
گفتید که رئیس مجلس حاکم شده است. رئیس مجلس طبق قانون اساسی موظف شده که اگر مصوبات خلاف قانون یا روح قانون باشد، آن را رد کند.
لاریجانی: رئیس مجلس به مرتضوی کار ندارد؛ بلکه می‌گوید کاری که شما کردید و قانون را دور زدید، غیرقانونی است. این اتهامات به من، ربطی به استیضاح نداشت. اگر می‌خواستم مر قانون را عمل کنم، نباید می‌گذاشتم این صحبت‌ها مطرح شود. ولی خوب شد که این سخنان مطرح شد.
لاریجانی: از ابتدای بحث استیضاح وزیر کار، بنده وساطت کردم. آقای مظفر معاون نظارت مجلس در جریان هستند. گفتم شما استیضاح کنندگان و وزیر را دعوت کنید که به تفاهم برسند و استیضاح مطرح نشود.
لاریجانی: وزیر کار با من تماس گرفت و گفت که در ماجرای مرتضوی کاری از من برنمی‌آید. روز دوشنبه خدمت رئیس‌جمهور رفتم راجع به کار دیگری؛ اما درباره همین مسئله هم گفتم که استیضاح مطرح است؛ یا شما وساطت کنید، یا من، تا مسئله حل شود. راهش این است که مرتضوی در شغل دیگری انجام وظیفه کند. چون حضورش در سمت فعلی خلاف قانون است. ولی رئیس جمهور نپذیرفت. من می‌خواستم در کشور تشنجی ایجاد نشود.
لاریجانی: صبح امروز آقای فرزونده (معاون پارلمانی رئیس‌جمهور) گفت: پیغام فوری از رئیس جمهور دارم. گفتم بگویید بیایند؛ او آمد و گفت که بیاید موضوع را جمع کنیم، ممکن است که رئیس جمهور حرف‌هایی بزند. من گفتم که چنین روالی را من انجام داده‌ام که استیضاح نشود، ولی رئیس جمهور نپذیرفت.
لاریجانی: آقای فرزونده هم گفت که، رئیس جمهور گفته اگر مسئله حل نشود، نواری دارم از بستگان شما که پخش می‌کنم. من را تهدید کردند. من گفتم که نمی‌دانم موضوع نوار چیست؛ متعلق به هر یک از بستگان من باشد، اشکالی ندارد. من از بستگان ایشان اطلاعات زیادی دارم، ولی لازم نمی‌دانم جو کشور را متشنج کنم. من را تهدید کردند تا از استیضاح صرف نظر کنیم. ولی رئیس مجلس قسم خورده از حقوق مجلس دفاع کند.
رئیس‌مجلس: شما راجع به بستگان من هر چیزی دارید، بگویید. من هیچ مشکلی ندارم؛ ملاحظه کنید نفس این اقدام را؛ به نظر شما این یک اقدام توطئه‌آمیز علیه رئیس قوه مقننه نبود؟ مرتضوی یکی از بستگان ما را دعوت می‌کند به دفتر و فیلم می‌گیرد. نمی‌دانم دستگاه رئیس‌جمهور چگونه است، ولی ما فیلم نمی‌گیریم.
لاریجانی: این کارها نشان می‌دهد که برنامه‌ای بوده و توطئه بوده است تا روزی مثل امروز علنی کنید، ولی چه فایده‌ای دارد؟ نفس این کار مافیای و توطئه آمیز نیست؟ این اخلاق است؟ این کار در سطح یک رئیس‌جمهور است؟ رئیس‌جمهوری که مرتب دیگران را و رئیس مجلس را تهدید می‌کند.
مشکلات کشور اینهاست آقای رئیس جمهور! بنده با برادرم ارتباطی ندارم. آقای فرهنگی تماس گرفته بود با فاضل لاریجانی و در این باره صحبت کرده است. آقای فرهنگی خودتان بگویید.
محمد حسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس: بنده ظهر با فاضل لاریجانی تماس گرفتم و سوال کردم، فاضل گفت، مرتضوی مدت‌ها پیگیر این ملاقات بود. فاضل لاریجانی گفت که عمده نشست رامرتضوی صحبت کرد و گفت که ارادت خاصی به علی لاریجانی و آیت الله آملی دارد. من از او درخواست کردم که با رئیس قوه قضائیه دیدار کند. فیلم برداری در جریان نبود. بعد از جلسه با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم، ملاقات را نپذیرفت.
فرض کنید یکی از بستگان من اشتباهکار بوده است، چه ربطی به من دارد؟ اگر جلسه‌ایی که برادرتان داوود احمدی‌نژاد برادر شما با من داشت و مطالب زیادی درباره جریان انحرافی و از ارتباط با منافقین و ... گفت، فیلم می گرفتم و پخش می‌کردم، خوب بود؟ برادر شما حرف هایی زده اما چه ارتباطی با شما دارد.
مشکل اینجاست که رئیس‌جمهور ما اولیات اخلاقی را رعایت نمی‌کند. خوب شد که شما که هی می‌گویید بگم، بگم؛ این چیزها را پخش کردید و مردم با شخصیت شما آشنا شدند. عدالت باید به لفظ نباشد بلکه باید به رفتار و عمل باشد.
در حالی که رئیس مجلس از دولتی‌ها خواست که جلسه علنی را برای رای‌گیری ترک کنند، خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما در یک جلسه علنی شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید، بروید به سلامت.
رئیس مجلس: کارت‌های رای‌گیری را بین نمایندگان توزیع کنید. خواهش می کنم که نمایندگان مجلس جلسه را ترک کنند.

وزیر برکنار شد

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه با 192 رای موافق، 56 رای مخالف و 24 رای ممتنع از مجموع 272 رای استیضاح وزیر تعاون و کارو رفاه اجتماعی موافقت کردند.

نمایندگان مجلس رای اعتماد خود را از وزیر کار برداشتند و او از وزارت رفاه برکنار شد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • شیخ الاسلام رای نیاورد
 • تذکر نماینده مجلس به هیئت رئیسه: استیضاح وزیر صنعت با 44 امضا همچنان اعلام وصول نشده است
 • علی مطهری: استیضاح وزیرکار فردا در مجلس صورت میگیرد
 • ادامه افشاگری های سایت بازتاب درباره تیم احمدی نژاد: کلاه نهصد میلیارد تومانی دلال نفتی بر سر بیت المال
 • وزیر کار یکشنبه هفته آتی در مجلس استیضاح میشود
 • یک مقام دولتی: وجود افراد خاص در لیست مفاسد دلیل کتمان لیست ارسالی احمدی‌نژاد به قوه قضاییه
 • حمیدروحانی:لطف خدابود که هاشمی رهبر نشد/در این نظام هر که در راس کار قرار می گیرد رفوزه می شود/احمدی نژاد در سقوط است
 • تحرک تیم احمدی نژاد با توسل به شیوه های گذشته در آستانه انتخابات: توزیع ۱۶۵ میلیارد تومان بین گروهی از کارگران
 • تداوم افشاگری های سایت اصولگرای بازتاب علیه مفساد اقتصادی تیم احمدی نژاد
 •  
  آخرین اخبار
 • نیمه پنهان یک مناظره؛ اعتراف گیری تلویزیونی «سردار قلم» از «استاد»
 • گزارش سوم دفتر تحکيم وحدت به احمد شهيد: حبس و محروميت از تحصيل دانشجويان ادامه دارد
 • بیانیه جمعی از نمایندگان ادوار مجلس در محکومیت یورش به دفاتر مطبوعات و بازداشت روزنامه نگاران
 • معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه: روزگاری عربستان و ترکیه متعلق به ایران بودند
 • تجمع بازنشستگان ذوب آهن مقابل ساختمان مجلس
 • رکورد زنی مجدد قیمت خودرو
 • توافق مجلس و دولت: كمك های 70 تا 100 هزار تومانی تا پیش از نوروز92
 • عضو کمیسیون صنایع: با تاخیر در ارائه لایحه بودجه، مجلس خود طرحی برای بودجه 92 تهیه میکند/اگر امروز وزیر رأی نیاورد، دولت باید برای کابینه مجدداً رأی اعتماد بگیرد.
 • منتجب نیا: نخبگان هیچ‌گاه نمی‌توانند جای مردم را بگیرند
 • انحلال كارخانه ایران پویا/ بلاتكلیفی كارگران در آستانه بازنشستگی
 • ایستادگی تمام قد عسگراولادی در برابر برادر حسین: الان تعدادی زندانی داریم، نمی توان گفت اینها آمریکا و انگلیس هستند، باید راه {بازگشت} را برای آنها باز کنیم نه اینکه ببندیم
 • واکنش تند پناهیان به هاشمی رفسنجانی: بعضي‌ها براي انتخابات‌ با استاندارد‌هاي بين‌المللي سينه چاك مي‌كنند و خودشان را براي انتخابات آزاد و نظامات سياسي غربي مي‌كشند، اين نشانه سطحي‌نگري آنهاست
 • واکنش کدخدایی به سخنان اخیر رفسنجانی: انتخابات ما فراتر از استانداردهاي جهانی است!!!
 • ناطق نوری: کاندیدا نمی شوم چون احساس وظیفه نمی کنم
 • هاشمی رفسنجانی: امام و مردم به هم اعتماد داشتند
 • جو بایدن: رهبر معظم آماده باشد با ایران گفتگوی مستقیم میکنیم/لاوروف: رژیم ایران را مطمئن کنیم که نیتی برای تغییر این رژیم وجود ندارد.
 • بازداشت رئیس سابق بانک مرکزی در آلمان با چک 70 میلیون دلاری
 • آیت الله خامنه ای: زندان انسان را مصمم تر می کند، سخت گیری نتیجه معکوس دارد
 • نگرانی روزنامه جمهوری اسلامی از کمبود عکس امام خمینی در 22 بهمن در مقابل عکس های آیت الله خامنه ای
 • برنج آلوده هندی قربانی می گیرد:‌ هر ماه ۵۰ نفر از ایرانیان!
 •