به روز شده: ۱۱:۴۱ تهران - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱

ایستادگی تمام قد عسگراولادی در برابر برادر حسین: الان تعدادی زندانی داریم، نمی توان گفت اینها آمریکا و انگلیس هستند، باید راه {بازگشت} را برای آنها باز کنیم نه اینکه ببندیم

امروز: شب گذشته بار دیگر ضرغامی تریبون ملی را در اختیار نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان قرار داد تا با تکیه بر فرضیه های تخیلی و امنیتی خود رهبران جنبش سبز را وطن فروش و وابسته به سازمان های جاسوسی خارجی معرفی کرده و اسنادی که هیچگاه در هیچ محکمه ای نتوانست مطرح کند، به رخ بینندگان بکشد. اما این بار عسگراولادی که خود را امین رهبری می خواند در برابر ادعاهای او موضع گیری کرد و گفت که در مقابل شریعتمداری می ایستم!

به گزارش کلمه از این نشست سه ساعته، وی خطاب به شریعتمداری گفت: الان تعدادی زندانی داریم، نمی توان گفت اینها آمریکا و انگلیس هستند، باید راه را برای آنها باز کنیم نه اینکه ببندیم.

برنامه زنده نگاه یک شب گذشته بیان دو گفتمان در میان طرفداران رهبری را به نمایش گذاشت. نماینده رهبری در کیهان در برابر منتخب رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته بود. کسی که خود را نه تنها عضو هیات منصفه می داند، بلکه می گوید که مشاور و امین رهبری است و سخنان و مواضعش تاکنون با تشر رهبری رو به رو نشده است.

در این نشست حتی شریعتمداری هم که از حامیان احمدی نژاد بوده است، نتوانست در برابر نارسایی های مدیریتی وی سکوت کند و لب به اعتراض در خصوص گرانی ها و افزایش طبقاتی سخن گفت و ادعا کرد که اگر انصار حزب الله نبودند، همه یکدیگر را می خوردند!

سخنانی که با جمله معترضه عسگراولادی رو به رو شد و به او فهماند که مصلحت کشور بالاتر از موارد دیگر است و این رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام است که مصالح کشور را تعیین می کند.

در این نشست که شب گذشته شبکه یک میزبان عسگراولادی و شریعتمداری بود، هر چند نماینده رهبری در موسسه کیهان تلاش داشت حتی به جای عسگراولادی هم تصمیم بگیرد و صراحتا به وی اعلام کرد که او بعنوان یکی از استوانه های نظام، حق ندارد آبروی خود را هزینه کند! با مخالفت عسگراولادی رو به رو شد.

حبیب الله عسگراولادی با مروری به سابقه خود در انقلاب اسلامی تصریح کرد: من امین رهبری هستم و در سه یا چهار جا ایشان رسما حکم داده و من را امین معرفی کرده است. من عضو مجمع تشخیص مصلحت هستم، من برای مصلحت هستم شما برای قانون، در اینجا تقاضا می کنم که عرایض من را نفی خودتان و کم کردن ارزش موضع گیریتان ندانید. من ریگ ته جوی، من منصفه هیات منصفه، من مشاور رهبری باید برای این فضا فکر کنم، باید تقاضا کنم که مسئولان کشور بیاید به جمع مصلحت. اگر رهبری آمدند و تشر زدند و گفتند ساکت باش من خودم را آماده کردم که هر زمان تشر زدند فورا قبول کنم. اما من مقابل شریعتمداری می ایستم او را قبول دارم تحلیل هایش هم قبول دارم اما مقابلش می ایستم.

حبیب الله عسگراولادی طی ماه گذشته به لحاظ اعلام مواضعی که در خصوص میرحسین موسوی و مهدی کروبی کرده است، در صدر محافل سیاسی و خبری قرار گرفته است.

وی با تکرار مواضع اخیر خود و با تاکید دوباره بر این مساله که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند اظهار داشت: بنده هرگز نمی گویم آنها مجرم نیستند و عفو شوند و یا اینکه سبب ساز فتنه نیستند. اما تعیین جرم در اختیار قوه قضائیه است و کوچک و بزرگ بودن آن را نمی دانم.

عسگراولادی با تاکید بر لزوم توجه به مصالح ملی و عمومی ادامه داد: حد مدارا را مقام رهبری اعلام می کنند و باید طوری صحبت کنیم که تک صدایی در انتخابات نباشد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه افزود: الان تعدادی زندانی داریم، نمی توان گفت اینها آمریکا و انگلیس هستند، باید راه {بازگشت} را برای آنها باز کنیم نه اینکه ببندیم.

وی افزود: من به مسئولان می گویم که برای انتخابات آینده راهی را باز کنید تا انتخابات تبدیل به یک جشن شود.

عسگراولادی در پاسخ به سوال مجری که نظر او را درباره عبارت «انقلاب فرزندان خود را میخورد» پرسید، گفت: انقلاب فرزندان خود را نمی بلعد، بلکه امتحاناتی را بوجود میآورد که برخی چون آماده نیستند، نمیتوانند از آن عبور کنند.

اما حسین شریعتمداری مدعی شد: انقلاب فرزندان خود را نمی خورد، بلکه فرزندان ناخلف خود را کنار می زند. ممکن است در انقلاب فرانسه یا روسیه اینگونه بوده باشد ولی در انقلاب اسلامی ایران اینگونه نیست.

حبیب الله عسگراولادی با بیان اینکه رویش نیروهای انقلاب به مراتب بیشتر از ریزشهای آن بوده است؛ افزود: اما رویشها نباید به منزله آن باشد که ریزشها را نادیده بگیریم. ریزش اطراف برخی افراد همزمان با رویش اطراف ولایت فقیه بوده است. اما امام به دلیل اینکه تعدادی از جوانان اطراف برخی افراد بودند، آنها را نمی کوبیدند.

در ادامه این نشست، حسین شریعتمداری با بیان اینکه ریزش نیروهای انقلاب کم بوده است، ادامه داد: کنار روی برخی خواص به معنی کنار روی مردم نیست. الان نگاه مردم به خواص نیست و به رهبری است و خواصی که دچار لغزش شدند، رفوزه شدهاند. کنار کشیدن خواصی که مسیر را با خواست خود هموار ندیدند و کنار کشیدند، به منزله کنار کشیدن مردم نیست.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه ملاک خواص نیستند، افزود: در عین حال این را هم بگویم که انتقاد به برخی عملکردها به منزله ریزش نیست. دیروز فارنپالیسی در گزارشی نوشته است که ای کاش آمپول «صداقتگو» به خودمان می زدیم و اعتراف می کردیم درباره مردم ایران اشتباه کردیم!

وی با بیان اینکه ممکن است برخی به عملکردها انتقاد داشته باشند، ادامه داد: مثلا گرانی واقعا هست. اما چرا به مردم فشار میآید؟ چرا باید برخی در خانههای چند ده میلیاردی زندگی کنند و تابستان در سوئیس و زمستان در آلپ باشند؛ اما برخی وقتی میخواهند دو تا اتاق اجاره کنند لنگ هستند

مدیرمسئول کیهان یکباره روی سخن خود را تغییر داد و با بیان اینکه «اگر حزب الله کف خیابان نبود همه را خورده بودند»، افزود: من هم قبول دارم که بسیج بی ترمز است! چیزهایی که برای همه ترمز است مثل خانه و ماشین آنچنانی، اینها برای بسیج ترمز نیست و بسیج بیترمز است.

در ادامه برنامه «نگاه یک»، عسگراولادی با اشاره به بیداری اسلامی پیشرونده در جهان که به انقلاب ایران مین گرد، گفت: غیر از قانون باید مساله مصلحت را برای نظام در نظر بگیریم. فراموش نکنید که پیامبر برای همین مصلحت سنجی بود که به ابوسفیان امان داد تا در خانه خود بماند اما برخی راضی نمی شدند. مثل حزب الله امروز ما.

کشوری با یازده فتنه!

عسگراولادی در این نشست به رای اولی بودن میرحسین موسوی در شمارش اولیه آرا اشاره کرد و افزود: وقتی در ساعت ۱۰ روز رای گیری اعلام شد که آقای میرحسین موسوی در تهران، شیراز و اصفهان رای اول را دارند او فریفته شد، اعلام جشن کرد، اما خبرهای بعد را به او ندادند، به او نگفتند که مثلا در ساعت یک گزارش هایی که از عمق مناطق کشور از رای گیری ها آمده بود بیانگر چه بود؟! بنابراین ایشان مفتون شده بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اما به مهندسی آرا و دخالت نیروهای نظامی و امنیتی در انتخابات و حمایت دبیر شورای نگهبان از یکی از کاندیداها اشاره ای نکرد.

عسگراولادی با این ادعا که میرحسین موسوی فتنه زده شد، ادامه داد: رای او فتنه شد و بیگانگان نیز از این فتنه استفاده کردند. بنابراین این کلیت قضیه فتنه ۸۸ با اقای شریعتمداری موافقم اما معتقدم نباید آن را مطلق پنداشت چرا که در برخی جاها فتنه اتفاق می افتد و مفتون افرادی هستند که گم می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه فتنه ها در نظام جمهوری اسلامی تنها محدود به دو فتنه ۷۸ و ۸۸ نیست، گفت: از ابتدای شکل گیری نظام تاکنون ۱۱ فتنه داشته ایم، فتنه بنی صدر، فتنه بازرگان، فتنه نهضت آزادی، فتنه منافقین و فتنه سال ۷۸ و سال ۸۸ آخرین این فتنه ها بودند. در همه این فتنه ها هم دشمن برنامه ریزی کرده بود.

وی با تاکید براینکه فتنه را نباید چیز ساده ای پنداشت، گفت: اما فتنه ها را هم نباید مطلق دید، قیاس فتنه ها را نکنیم. من معتقدم باید این فتنه ها را آسیب شناسی کرد، فتنه بنی صدر، بازرگان را بررسی کنیم. اطرافیان آقای هاشمی فتنه به پا کردند، اطرافیان اقای خاتمی فتنه به پا کردند اینها را باید بررسی کرد که چطور اطرافیان اینها فتنه سازی کردند.

عسگراولادی نگفت چگونه ممکن است که مسئولان بلندپایه کشور با داشتن سوابق طولانی در انقلاب و نظام به جمع فتنه بپیوندند.

در ادامه عسگراولادی که شریعتمداری را سردار قلم خطاب می کرد با بیان اینکه من فن، تخصص شریعتمداری را قبول دارم و در مورد تحلیل هایم از کیهان استفاده می کنم، گفت: با این وجود من معتقدم «چو در تاس لغزنده افتاد مور رهاننده چاره باید نه زور!». من می گویم با اینکه من تفسیر شما را از واقعیات فتنه ۸۸ و ۷۸ قبول دارم تحلیل شما را از ادامه ۷۸ تا ۸۸ قبول دارم من قبول دارم که هیچ کدام از این کسانی که در فتنه به قول من مفتون کسانی نیستند که از جرائمی که به آن محکومند بتوان تبرئه کرد، اینها مجرمند.


ریزش یا رویش؟

در پایان این برنامه پرسش نشست مطرح شد که پاسخ های آن به صورت زیر است:

۱- رویش نیروهای باطراوت بخوبی جای ریزش برخی نیروها را پر کرده است ۳٫۴ درصد

۲- ریزش ها اگرچه تلخ هستند اما موجب تصفیه نیروهای انقلاب از افراد ناخالص و جا مانده شده است ۷٫۹درصد

۳- ریزش و رویش نیروها لازمه یک حرکت بالنده و رو به جلو است ۱۱ درصد

۴- همه موارد ۷۷/۹ درصد

پاسخ های داده شده به سوال مهندسی شده و غیر استاندارد پرسش نگاه یک نشان از آن دارد که حتی بینندگان سیما نیز اعتقادی به باورهای القا شده از سوی این رسانه طی چند سال گذشته نداشته اند.

نگاهی به پاسخ ها نشان می دهد که تنها سه درصد از بینندگان بر این باور بوده اند که رویش های جای ریزش ها را پر کرده است.

این در حالی است که تبلیغات رسانه های اقتدارگرا در صدد القای این گزاره است که نیروهای با طراوت به جای ریزش ها به بدنه نظام پیوسته است. در طول برنامه نیز شریعتمداری مدعی بود که رویش های زیادی وجود داشته و انقلاب فقط فرزندان ناخلف خود را بلعیده است!-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • پاسخ عسگر اولادی به نامه دوم هفت تن از اصلاح‌طلبان: مردان پخته سياست برنامه بدهند
 • عسگراولادی:رقبای ما خطرناک نیستند،دلشان به اندازه ما برای مملکت می سوزد/برای آزادی موسوی و کروبی کاری نکرده ام
 • تعریف و نصیحت و تهدید آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط برادر حسین در سر مقاله امروز کیهان
 • برادر حسین در واکنش به عسگراولادی، رهبران جنبش سبز را تهدید به قتل کرد
 • اعلام اتهام روزنامه نگاران بازداشتی توسط روزنامه برادر حسین: همکاری با جنبش زنان...
 • دومين نامه هفت فعال اصلاح طلب به عسگر اولادی: به مردان پخته سياست نيازمنديم
 • نگرانی پورمحمدی از اجرای فاز دوم هدفمندی/ با مواضع عسگراولادی کاملا موافقم
 • عسگراولادی غیر مستقیم احمدی نژاد را فتنه 92 خواند/کارهای مثبت بنی صدر را هم باید گفت
 • علی لاریجانی هم از مواضع عسگراولادی حمایت کرد
 •  
  آخرین اخبار
 • انحلال كارخانه ایران پویا/ بلاتكلیفی كارگران در آستانه بازنشستگی
 • واکنش تند پناهیان به هاشمی رفسنجانی: بعضي‌ها براي انتخابات‌ با استاندارد‌هاي بين‌المللي سينه چاك مي‌كنند و خودشان را براي انتخابات آزاد و نظامات سياسي غربي مي‌كشند، اين نشانه سطحي‌نگري آنهاست
 • واکنش کدخدایی به سخنان اخیر رفسنجانی: انتخابات ما فراتر از استانداردهاي جهانی است!!!
 • ناطق نوری: کاندیدا نمی شوم چون احساس وظیفه نمی کنم
 • هاشمی رفسنجانی: امام و مردم به هم اعتماد داشتند
 • جو بایدن: رهبر معظم آماده باشد با ایران گفتگوی مستقیم میکنیم/لاوروف: رژیم ایران را مطمئن کنیم که نیتی برای تغییر این رژیم وجود ندارد.
 • بازداشت رئیس سابق بانک مرکزی در آلمان با چک 70 میلیون دلاری
 • آیت الله خامنه ای: زندان انسان را مصمم تر می کند، سخت گیری نتیجه معکوس دارد
 • نگرانی روزنامه جمهوری اسلامی از کمبود عکس امام خمینی در 22 بهمن در مقابل عکس های آیت الله خامنه ای
 • برنج آلوده هندی قربانی می گیرد:‌ هر ماه ۵۰ نفر از ایرانیان!
 • عارف: هنوز شرایط اصلاح طلبان را برای حضور خودم در انتخابات مناسب نمی بینم
 • تبدیل شدن تشکل‌های کارگری به ابزار سیاسی مدیران دولتی
 • ۵۳ کارگر رسمی مجتمع موقوفه متقین از سوی اداره اوقاف استان تهران اخراج شدند
 • بیانیه اعتراضی ادوار تحکیم نسبت به بازداشت گسترده رونامه نگاران
 • برادر احمدی نژاد: در قیامت حساب ما را از آیت الله خامنه ای می پرسند/جریان انحرافی مرتبط با مجاهدین خلق است
 • رویترز: کشورهای آسیایی خرید نفت از ایران را 12 درصد کاهش میدهند
 • امام جمعه مشهد: دادن مسئولیت به زنان در سمت های مردانه انحراف است
 • یک عضو جامعه روحانیت مبارز: صداقت، اخلاق و تحمل مخالف از اساسی‌ترین اصول اسلام است که متاسفانه هم اکنون در جامعه ما نیست
 • واکنش های ضد و نقیض نمایندگان به بازداشت روزنامه‌نگاران
 • کانونعالی انجمنهای صنفی کارگران ایران: حداقل دستمزد متناسب با خط فقر برای کارگران ۱۸ میلیون ریال است
 •