به روز شده: ۱۰:۲۱ تهران - شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱

پاسخ عسگر اولادی به نامه دوم هفت تن از اصلاح‌طلبان: مردان پخته سياست برنامه بدهند

امروز: حبيب‌الله عسگر اولادي، رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري در پاسخ به نامه دوم هفت تن از اصلاح‌طلبان ضمن گلايه از آنان به خاطر تاخير در جوابيه به سوالات آنان پاسخ داد و گفت: جايگاه اصل ولايت فقيه در دولت ديني شما كجاست؟به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي، وي افزود: شما همواره به اجراي بدون تنازل قانون اساسي تاكيد مي‌كنيد، در اين قانون اساسي شما آيا از ولايت فقيه، شوراي نگهبان، حقوق اساسي ملت و... سخن رفته است؟عسگر اولادي ضمن رد برخي از مسائل مطرح‌شده توسط اصلاح‌طلبان مي‌نويسند: چه دليلي دارد با بزرگ كردن مشكلات، پيشرفت‌هاي كشور را كه با چشم سر مي‌توان ديد انكار كنيد. متن پاسخ عسگراولادي به هفت تن از اصلاح‌طلبان به شرح ذيل است: جناب آقاي الياس حضرتي، مدير مسوول محترم روزنامه اعتماد، سلام عليكم. پاسخ شما و دوستان اصلاح‌طلب را در روزنامه اعتماد مورخ 11 بهمن 91 خواندم. پاسخ نامه قبلي شما را در تاريخ 30/10/91 دادم اما كم‌كم داشتم نااميد مي‌شدم. فكر كردم شما تمايلي به ادامه اين گفت‌وگو نداريد ولي بحمدالله مطالبي را قلم كرديد. فكر مي‌كنم با پاسخ به نامه دوم شما مي‌توان از باب روشنگري مطالبي را عرضه داشت. البته يادآور مي‌شوم در اين گفت‌وگو بنده به نمايندگي از حزب و جريان و گروه خاصي سخن نمي‌گويم. آنچه مي‌گويم مسووليت حسن و قبح آن با خودم است. فكر مي‌كنم در اين گفت‌وگوي ناصحانه ان‌شاء‌الله دو طرف خير خواهند ديد و بنده بركات سياسي و معنوي اين گفت‌وگو را منكر نيستم. ضمن تقدير مجدد مطالبي را كه به ذهنم مي‌رسد براي ادامه گفت‌وگو مفيد است، به عرض مي‌رسانم: 1- گفت‌وگو بايد ناظر به آنچه گفته شده و آنچه شنيده شده باشد. اگر فرآيند بيانيه‌يي و اعلام مواضع جديد را طي نكند هدايت‌كننده نيست لذا پاسخ شما را ناظر به مفاد مكتوب خود نديدم. شما در نامه اول سخن از استبداد سياسي و خودكامگي به ميان آورديد. بنده راه برون‌رفت از اين آفت را رجوع به آراي امام (ره) دانستم و عرض كردم امام فرمودند؛ «پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا گرفتار استبداد نشويد». شما اگر اين آموزه امام (ره) را قبول نداريد، بايد راه‌حل ديگري ارائه دهيد. مي‌گوييد دچار بن‌بست در گفت‌وگو شده‌ايم و هرچه جلوتر مي‌رويم اين انسداد بزرگ‌تر و سترگ‌تر مي‌شود. عرض بنده اين است كه اين انسداد چگونه به وجود آمده و بي‌شك راه برون رفت از آن مثل روز روشن است. گفت‌وگو اصولي دارد كه نخستين آن پذيرش دو طرف بر چارچوب مشترك است. بنده سوال كردم چرا دست اخلاص و مودت و صداقت رهبري را اعتنا نكرديد و چرا برخي از خيمه انقلاب خارج شدند. شما اصلا به اين سوال اعتنا نكرديد. توصيه كردم رهبر انقلاب را فصل‌الخطاب بدانيد، آن را بي‌پاسخ گذاشتيد و از آن عبور كرديد. بالاخره اگر موضع خود را در اين باب مشخص كنيد قطعا از انسداد بيرون مي‌رويم.

2- گفته‌ايد دغدغه بزرگ ما حرمت و ميراث تشيع و ارزش عمومي جامعه و دولت ديني است. سوال من اين است در اين دولت ديني شما، جايگاه اصل ولايت فقيه كجاست. شما كه دغدغه ميراث تشيع و ارزش عمومي جامعه را داريد در روز عاشوراي 88 عده‌يي آمدند و شعار مرگ بر اصل ولايت فقيه دادند و حريم و حرمت شعائر عاشورا را رعايت نكردند.

شما كه دغدغه دولت ديني و حفظ ميراث تشيع داريد قطعا بايد جلوتر از همه ما سينه سپر مي‌كرديد و در برابر اين حرمت‌شكني مي‌ايستاديد.

3- فرموده‌ايد؛ «امروز نيازمند اجراي بدون تنازل قانون اساسي در تمامي اركان و سطوح هستيم.» بنده صدق شما را در اين بيان تخطئه نمي‌كنم اما سوال مي‌كنم در اين قانون اساسي شما و ما از ولايت فقيه، شوراي نگهبان، حقوق اساسي ملت و... آيا سخن رفته است يا نه، پس چرا راهكارهاي قانون اساسي را براي خروج از انسداد، دوستان شما نپذيرفتند و به اردوكشي خياباني و شورش عليه امنيت ملي رضايت دادند و هنوز هم حاضر نيستند آن اعمال را محكوم كنند.

4- شما در نامه اول خود از خردگرايي و انصاف و ميانه‌روي و اعتدال سخن گفتيد و آن را گمشده جامعه امروز ما دانستيد. از ميانداري اهل افراط بي‌ريشه ناليديد. بنده هم عرض كردم وقتي در انتخابات سال 88 عده‌يي آمدند مهر تقلب بر نتايج انتخابات زدند و با وجود پيگيري و مذاكره رهبري با نمايندگان كانديداهاي معترض و مهلت 10 روزه براي رسيدگي مجدد به ادعاي آقايان و بازشماري تعدادي از صندوق‌هاي راي و مذاكره تعدادي از مسوولان كشور با آقايان، مع‌الاسف هيچ راه‌حلي را براي اثبات حرف خود نپذيرفتند. شما آقايان چرا فرياد اعتدال و انصاف و خردگرايي سر نداديد. عرض كردم ده‌ها هزار نفر در سراسر كشور از همين معتمدين مردم طي سه دهه گذشته انتخابات را برگزار مي‌كنند اما دوستان شما به اين امانتداران راي ملت، تهمت تقلب زدند و حاضر نشدند در هيچ دادگاهي هم براي اثبات ادعاي خود حاضر شوند و كف خيابان را براي اثبات ادعاي خود انتخاب كردند. آيا اين رويكرد يك رويكرد عقلاني معطوف به اعتدال و انصاف بود.

5- در پاسخ خود به حق اشاره كرديد: «در كشور يك جريان وجود دارد كه اداره كشور را در ستيز با باورها، سنت‌ها و ارزش‌هاي تاريخي اين سرزمين معنا مي‌كند و نيم نگاهي نيز به آن سوي مرزها دارد» و نيز فرموديد گروهي وجود دارد كه «آزادي را در انكار اسلام و هويت ديني دانسته و عقل‌گرايي و تلاش براي ساخت ايران عزيز را در مقابله با دين‌گرايي و ارزش‌هاي متعالي انقلاب اسلامي مي‌داند». سوال ما اين است رفتار شما با اين جماعت كه در حقيقت ضد اسلام و ضد انقلاب هستند چيست؟ كارنامه مقابله شما با اين جريان چيست؟ نقد علمي و عملي شما با اين جريان چيست؟ مگر همين‌ها نبودند كه در 18 تير سال 78 عليه نظام و مردم لشكركشي كردند. مگر همين‌ها سربازان و افسران ناآرامي‌هاي پس از انتخابات سال 88 نبودند. اينها به بهانه دفاع از شما و دوستان شما دست به آشوب زدند. در فتنه اول به بهانه دفاع از روزنامه سلام به خيابان ريختند و در فتنه دوم به بهانه تقلب در انتخابات. اگر شما با آنها در ادعايشان هم صدا نبوده و نيستيد چرا اعلام نكرده و نمي‌كنيد.

در اين صورت پس چه گله‌يي از آنها داريد كه به صورت يك لبه قيچي به جنگ اسلام و انقلاب آمده‌اند؟ در همين فتنه سال 88 حداقل 22 نفر شهيد شدند كه بنياد شهيد به آنها كد ايثارگري داده است و شهادت آنها را در ناآرامي‌ها پذيرفته است. پاسخ اين خون‌ها را چه كسي مي‌خواهد بدهد. آيا آنكه فرمان شورش را صادر كرده بيگانه است؟ اما آنكه شورش را مهار و كنترل كرده و از امنيت ملي و اقتدار ملي دفاع كرده است بايد پاسخگو باشد. در اين ناآرامي‌ها شماري از افرادي كه به هر دليل در اين ماجرا كشته شدند بالاخره هموطنان ما بودند. مسوول خون آنها كيست؟ كساني كه بر طبل آنارشيسم و هرج‌ و‌ مرج‌گرايي كوبيدند و فرمان نافرماني مدني صادر كردند مسووليت مدني ندارند؟

6- شما در پاسخ خود از يك جريان و سيئات آن نام برديد كه تنفس خود را در غوغاسالاري، شعار زدگي و افراطي‌گري مي‌داند و... فكر مي‌كنم اين مطلب را در ايامي كه مردم به جريان اصلاح‌طلبي اقبال داشتند افراطيون براي معرفي رقباي خود مي‌گفتند. ما هم به اين حرف‌ها به عنوان نمك رقابت‌ها عادت كرده بوديم و گله‌يي نداشتيم اما در يك دهه اخير كه مردم به اصولگرايان اقبال داشتند چرا بايد اين جريان منكر مردمسالاري باشد و راي مردم را تزييني بداند. چرا وقتي اصولگرايان در مصدر قدرت هستند بايد به دنبال افراطي‌گري و غوغاسالاري بروند. فكر مي‌كنم اين داوري نسبت به آنچه گفتيد صحيح نباشد. اصولگرايان هنگامي كه در دوم خرداد 76 جناب آقاي خاتمي مورد اقبال مردم قرار گرفت به او تبريك گفتند، همين آقاي ناطق نوري كه شما از آن به عنوان پخته سياسي نام مي‌بريد نامزد اصولگرايان بود به محض اينكه شنيد آقاي خاتمي راي آورده است نخستين كسي بود كه به او تبريك گفت به همين دليل كه آقاي خاتمي در خرداد 76 و خرداد 80 مورد اقبال مردم قرار گرفت. با همين دليل و مختصات آقاي احمدي‌نژاد در خرداد 84 و تير ماه 88 مورد اقبال قرار گرفت. چرا اين سنت حسنه تبريك به فردي كه مورد اقبال مردم قرار گرفت را دوستان شما رعايت نكردند و به منتخب ملت تبريك نگفتند. چرا اين پختگي كه در آقاي ناطق نوري سراغ داريد در دوستان خودتان سراغ نگرفتيد، ما كه از شما انتظار تبريك نداشتيم. گله ما اين است كه يك پيروزي حتمي ملت، يك زورآزمايي بزرگ ملت در برابر ابرقدرت‌ها و يك جشن عظيم را ناديده گرفتيد و آرايي كه مي‌توانست در سطح منطقه و جهان با قدرت‌هاي بزرگ حرف بزند را به تير تهمت تقلب آلوديد؟ نتيجه انتخابات را كه يك فرصت براي تحكيم برادري و وحدت ملي در سياست داخلي بود به صورت تهديد درآورديد. اگر قيام تاريخي ملت ايران و قدرت آگاهي و بصيرت مردم در 9 دي نبود شايد اكنون من و شما اينجا نبوديم كه آزادانه گفت‌وگو كنيم. همان‌ها كه در نامه خود مرقوم فرموديد؛ نيم نگاهي (بخوانيد تمام نگاهي) به خارج دارند و آزادي را در انكار اسلام و هويت ديني مي‌دانند، بر مقدرات كشور مسلط مي‌شدند اثري از بنده و شما نبود.

7- در جاي‌جاي پاسخ دوم شما تصويري از كشور و عملكرد دولت وجود دارد كه بنده آن را واقعي نمي‌دانم. نوشته‌ايد: «نه در عرصه بين‌المللي وضعيت خوبي داريم و نه در شرايط اقتصادي بساماني به سر مي‌بريم، شاخص‌ها در تمام ابعاد نگران‌كننده است». به نظر مي‌رسد اين تصويري كه از ايران مي‌بينيد همان است كه برخي مي‌خواهند به شما نشان دهند كه دل در گرو انقلاب و اسلام ندارند. ملت ما آن زمان كه بخشي از خاك خود را اشغال دشمن داشت و در عرصه بين‌المللي همه طرف متجاوز را گرفته بودند و شاخص‌هاي اقتصادي هم خيلي تعريف نداشت محكم و استوار ايستاده بود و خم به ابرو نمي‌آورد و مومنانه از انقلاب دفاع مي‌كرد.

آن روز كسي نگران چيزي نبود چون ما خدا را داشتيم. امروز كه آوازه قدرت نظامي ايران، قدرت مردم در غلبه به جنگ نرم و سخت و نيز فروپاشي ديكتاتورهاي وابسته به غرب را در منطقه شاهديم نگران چه چيزي هستيم. امروز كه توليد ناخالص ملي كشور هرگونه تحريمي را بي‌اثر يا كم اثر كرده است مردم در دشت و صحرا و معدن و كارخانجات تلاش مي‌كنند و هر روز يك خبر خوب در باب پيشرفت‌هاي كشور از اختراعات گرفته تا اكتشافات را شاهديم نگران چه هستيم. روزگاري ما براي دفاع از خرمشهر كمترين سلاحي براي مقابله با تجاوزات نداشتيم، احساس قدرت و عظمت مي‌كرديم. امروز كه در دفاع نظامي قدرت اول منطقه هستيم از چه چيز نگران هستيم. ما امروز عضو باشگاه اتمي جهان هستيم. ما امروز عضو باشگاه هوا و فضاي دنيا هستيم و جزو 10 كشور اول جهان در فناوري‌هاي نوين هستيم. شما فكر مي‌كنيد امريكا و اذنابش دست روي دست گذاشته‌اند و نگاه مي‌كنند. طبيعي است اعمالي انجام دهند كه بيشتر شبيه ديوانگي است ما نبايد از اين ديوانه بازي‌ها هراسي به دل راه دهيم. روزگاري امريكايي‌ها دست به ديوانگي زدند و نيروهاي هوايي و زميني را در طبس پياده كردند كه به امر خدا با خفت و خواري متلاشي شدند و باقي مانده آنها به پايگاه‌هاي خود برگشتند، امروز همان خدا با ماست. ما اگر شك كنيم فقط واقعيت را انكار كرده‌ايم. ما نمي‌گوييم در حوزه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و بين‌المللي مشكلات نداريم، ندانم‌كاري نداريم، اشتباه نداريم، اما چه دليلي دارد با بزرگ كردن مشكلات، پيشرفت‌هاي كشور را كه با چشم سر مي‌شود ديد انكار كرد.

مردم ما در انتخابات 84 و 88 اشتباه نكردند. اگر شما مردم روستاها و شهر‌هاي كوچك را مردم بدانيد و آراي آنها را در دفتر مردمسالاري كشور ثبت كنيد، خواهيد ديد كه مردم به ويژه محرومين و مستضعفان پشتيبان اين كشور هستند و طي سال‌هاي گذشته، شكاف سياسي دولت و ملت و نيز شكاف طبقات كمتر شده است و اين با تصويري كه شما از انقلاب و مردم داريد مغاير است. امروز گفتمان پيشرفت، عدالت و خدمت كه مقام معظم رهبري تبيين فرمودند در كشور جايگاه خود را پيدا كرده است. مشكلات و اشتباهات را هرچه قدر هم بزرگ كنيد نمي‌توانيد مثل پرده‌يي بزرگ پيشرفت‌هاي كشور را بپوشاند، اين پيشرفت‌ها به چشم مي‌آيد. اگر هم كساني بخواهند ناديده بگيرند مردم آن را ناديده نمي‌گيرند و در آراي بعدي خود در انتخابات رياست‌جمهوري اين داوري را در نوع چينش آرا نشان خواهند داد. مطمئن باشيد ايران هيچگاه در صد سال اخير به اندازه امروز نيرومند نبوده است و جمهوري اسلامي ايران هيچگاه به اندازه امروز مقتدر نبوده است.

8- الان در شرايط طليعه انتخابات هستيم و شخصيت‌هايي كه نام برديد مورد احترام هستند اما براي اينكه قدرت بالفعل و واقعي آنان در چارچوب موازين قانوني به جامعه عرضه شود لازمه آن ارائه طرح و برنامه به مردم و دفاع از آن است و مردم هستند كه تعيين‌كننده هستند.

9- از اينكه زياد تصديع دادم عذرخواهي مي‌كنم. همچنين اگر در جايي عنان قلم از دستم رفت، جسارتي رفت پوزش مي‌خواهم. براي خودم و شما عاقبت به خيري آرزومندم.

حبيب‌الله عسگر اولادي

12/11/91

نامه دوم هفت اصلاح طلب را میتوانید از اینجا بخوانید-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • عسگراولادی:رقبای ما خطرناک نیستند،دلشان به اندازه ما برای مملکت می سوزد/برای آزادی موسوی و کروبی کاری نکرده ام
 • محمد علی نجفی: در صورت کاندیداتوری هاشمی، اصلاح طلبان از وی حمایت میکنند
 • برادر حسین در واکنش به عسگراولادی، رهبران جنبش سبز را تهدید به قتل کرد
 • دومين نامه هفت فعال اصلاح طلب به عسگر اولادی: به مردان پخته سياست نيازمنديم
 • کرباسچی:با مجموعه اصلاح طلبان هماهنگیم، اما نه با بدلی ها
 • اطلاعیه اصلاح طلبان گچساران در محکومیت تهاجم شبانه به روزنامه نگاران
 • نگرانی پورمحمدی از اجرای فاز دوم هدفمندی/ با مواضع عسگراولادی کاملا موافقم
 • عسگراولادی غیر مستقیم احمدی نژاد را فتنه 92 خواند/کارهای مثبت بنی صدر را هم باید گفت
 • علی لاریجانی هم از مواضع عسگراولادی حمایت کرد
 •  
  آخرین اخبار
 • كنش امروز معناگر گذشته
 • پاسخ محمد داوری به ادعاهای دروغ احمد خاتمی مبنی بر عدم تجاوز به زندانیان در زندان
 • وضعیت نگران کننده امید کوکبی دانشمند جوان ایرانی در زندان و تداوم فشار بازجوها
 • ابراز نگرانی دیده بان حقوق بشر از وضعیت کلی حقوق بشر در ایران
 • ادعای وزیر نفت: در سال 92 بنزین صادر میکنیم
 • مشکلات بحران ارز برای صنعت نیمه جان گردشگری کشور
 • دولت برای دومین بار در سال باز هم مجوز افرایش قیمت خودرو را صادر کرد
 • ابراز نگرانی آقایان صافی گلپایگانی و نوری همدانی پیرامون گرانی ها و فشار بر قشر ضعیف جامعه
 • مجلس ترحیم دکتر حسن حبیبی روزیکشنبه در مسجد نور
 • یک فعال کارفرمایی: حقوق کارگران بیش از یک و نیم میلیون تومان هم شود باز در فقر هستند
 • نجفی:‌ فضای انتخاباتی را برای حضور اصلاح طلبان مناسب نمی بینم/فضا بسته تر دیده می شود مثل دستگیری 15 نفر روزنامه نگار....
 • عدم پوشش بیمه ای بیماران دیستروفی/هزینه ماهانه 350 هزار تومان
 • فراخوان جبهه ملی ایران به تجمع در برابر دفتر اروپایی سازمان ملل و انعکاس صدای اعتراض مردم ایران
 • پیگیری سید محمد خاتمی در ارتباط با وضعیت رونامه نگاران بازداشتی
 • رئیس کل دادگستری استان فارس: احکام برخی متهمین به‌زودی در ملاء‌عام اجرا می‌شود
 • بیانیه گزارشگران بدون مرز در ارتباط با بازداشت اخیر روزنامه نگاران در ایران: تشدید جنگ علیه روزنامه‌نگاران توسط رهبری
 • آخرین وضعیت مجید توکلی از زبان برادرش: روحیه اش عالی است
 • زمین گیر شدن تعداد زیادی از هواپیماهای ایران
 • افشاگری پورمحمدی: رسیدگی به برخی پرونده های قضایی و مفساد اقتصادی به خاطر احتمال بروز «فتنه» و «خونریزی» متوقف شده است
 • بلاتکلیفی ۱۳۰ روزه کاوه طاهری وبلاگ نویس در زندان عادل آباد شیراز
 •