به روز شده: ۰۰:۲۴ تهران - سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱

نامه فائزه هاشمی به علی لاریجانی؛ اعتراض به دروغ گویی و بی نزاکتی نماینده بازدیدکننده از اوین

امروز: فائزه هاشمی، نماینده مجلس پنجم شورای اسلامی و زندانی سیاسی فعلی، در نامه ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس با اعتراض به گزارش های کذب نمایندگاه بازدید کننده از زندان اوین می نویسد: متاسفانه مطالب مطرح شده توسط آقای نعیمی نماینده بازدید کننده از بند ما نه تنها آمیخته به دروغ و توهم بود بلکه از اصول اولیه نزاکت نیز تهی بود (در مصاحبه با روزنامه‌های بهار و شرق) البته این فرد بر خلاف دو نماینده دیگر در زمان حضور در زندان نیز از خود چنین رفتارهای بی‌نزاکتی بروز می‌داد. هنگام صحبت با زندانیان سیاسی زن با چهره‌ای حاکی از تمسخر و بی‌حوصلگی و انکار حرف های ما را می‌شنید در ساعت دو بعد از ظهر‌‌ همان روز هم به بهانه قضا شدن نماز ظهر و عصر با عجله دیگران را تشویق به ترک زندان می‌کرد.

به گزارش کلمه، دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که حکم شش ماه حبس خود را در بند زنان زندان اوین می گذراند، در ادامه ی نامه ی خود آورده است: در مصاحبه فوق ایشان از لفظ سرکرده به عنوان لفظ وکیل بند استفاده کرده که عنوانی مجرمانه و تحقیرآمیز است. در ادامه نیز از شکایت من از کیفیت بد غذای زندانیان می‌گوید و تفسیر و قضاوت شخصی خود را از وضعیت خانوادگی من به آن اضافه می‌کند در حالی که در طول بازدید این نمایندگان از بند زنان به هیچ عنوان کسی درباره غذا صحبتی نکرد چه من و چه دیگر هم بندانم. علاوه بر این یاد آوری می‌شود در بند زنان مدت هاست از غذای زندان استفاده نمی‌شود و زندانیان زن خود آشپزی می‌کنند. در این بخش از صحبت های این نماینده به نظر می‌رسد ایشان نه تنها دچار توهم هستند و به راحتی دروغ می‌گویند بلکه حتی نتوانسته‌اند بغض و کینه و پیش داوری خود را نسبت به من و خانواده‌ام پنهان کنند.

متن کامل این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته، به شرح زیر است:

جناب آقای علی لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید دوشنبه دوم بهمن ماه سال جاری سه نفر از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از زندان اوین و از جمله بند زندانیان سیاسی زن بازدید کردند. در این دیدار اینجانب به عنوان وکیل بند سخنگوی تعدادی از زندانیان سیاسی بودم (وکیل بند فردی است که از سوی زندانیان برای انجام برخی امور بند انتخاب می‌شود). در عین اینکه بسیاری از زندانیان خودشان هم صحبت و مسائل و مشکلات خود را با نمایندگان در میان گذاشتند. مسائل مطرح شده توسط من و دیگر زندانیان بدین شرح بود:

احکام ناعادلانه و سنگین، نقش تعیین کننده و تاثیر گذار نیروهای اطلاعاتی، امنیتی از جمله بازجویان در امور قضایی و همچنین صدور احکام، دور از شان و خلاف حقوق شهروندی بودن مجازاتی همچون شلاق برای زندانیان، عدم موافقت با آزادی مشروط زندانیان سیاسی به عنوان یکی از حقوق آنان، محرومیت از مرخصی برای افراد و گروه‌های خاص زندانی به رغم حضور پنج ساله در زندان، قطع تلفن‌های زندانیان، گروگان گیری خانواده‌ها و مجازات دسته جمعی آن‌ها به جای برخورد فردی، مجازات و آزار خانواده‌های زندانیان سیاسی، امکانات ضعیف و کمبود نیروهای کار‌شناس در بهداری زندان و بالاخره اعتراض به نصب دوربین در محوطه دستشویی‌ها و حمام بند زنان.

اخبار منتشر شده در رسانه‌ها از این بازدید در گزارش های مختصر آقایان محسن ثانی و دواتگری متین تا حد زیادی درست اما ناکامل بود. ولی متاسفانه مطالب مطرح شده توسط آقای نعیمی دیگر نماینده بازدید کننده از بند ما نه تنها آمیخته به دروغ و توهم بود بلکه از اصول اولیه نزاکت نیز تهی بود (در مصاحبه با روزنامه‌های بهار و شرق) البته این فرد بر خلاف دو نماینده دیگر در زمان حضور در زندان نیز از خود چنین رفتارهای بی‌نزاکتی بروز می‌داد. هنگام صحبت با زندانیان سیاسی زن با چهره‌ای حاکی از تمسخر و بی‌حوصلگی و انکار حرف های ما را می‌شنید در ساعت دو بعد از ظهر‌‌ همان روز هم به بهانه قضا شدن نماز ظهر و عصر با عجله دیگران را تشویق به ترک زندان می‌کرد.

وی در مصاحبه با روزنامه بهار به تاریخ ۳ /۱۱ / ۹۱ می‌گوید: «در بازدید از بند نسوان که شامل محکومان بهایی، فتنه، منافق و مجاهد بود، سرکرده آن‌ها خانم فائزه هاشمی به وضعیت غذای زندانیان و وجود دوربین‌های مدار بسته در بند نسوان اعتراض داشتند که به نظر می‌رسد صحبت‌هایشان به وضعیت خانوادگی‌اش بر می‌گردد. چرا که ایشان هرگز غذاهایی که همه می‌خورند را نخورده‌اند.»

در مصاحبه فوق ایشان از لفظ سرکرده به عنوان لفظ وکیل بند استفاده کرده که عنوانی مجرمانه و تحقیرآمیز است. در ادامه نیز از شکایت من از کیفیت بد غذای زندانیان می‌گوید و تفسیر و قضاوت شخصی خود را از وضعیت خانوادگی من به آن اضافه می‌کند در حالی که در طول بازدید این نمایندگان از بند زنان به هیچ عنوان کسی درباره غذا صحبتی نکرد چه من و چه دیگر هم بندانم. علاوه بر این یاد آوری می‌شود در بند زنان مدت هاست از غذای زندان استفاده نمی‌شود و زندانیان زن خود آشپزی می‌کنند. در این بخش از صحبت های این نماینده به نظر می‌رسد ایشان نه تنها دچار توهم هستند و به راحتی دروغ می‌گویند بلکه حتی نتوانسته‌اند بغض و کینه و پیش داوری خود را نسبت به من و خانواده‌ام پنهان کنند.

در این بخش از مصاحبه او از دو کلمه منافق و مجاهد در بیان ترکیب زندانیان استفاده کرده که نشان دهنده عدم آگاهی ایشان از فضای سیاسی و اجتماعی ایران است. در ضمن در همین مصاحبه وی می‌گوید: «من فکر می‌کنم زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر نداریم.» در حالی که هم اکنون ۷۳زندانی سیاسی از گروه‌های مختلف، اقلیت های قومی و دینی و روزنامه نگاران و حقوقدانان در زندان رجایی شهر به سر می‌برند.

جناب آقای نعیمی همچنین در مصاحبه با روزنامه شرق به تاریخ ۳/ ۱۱/۹۱ می‌گویند: «فائزه آنجا بود، بحث دوربین‌ها را مطرح می‌کرد. فائزه فکر می‌کرد همه چیز را خوانده اما این را نخوانده بود که دوربین‌های بند نسوان را نسوان مونیتور می‌کنند.»

در این مصاحبه ایشان چندین بار مرا «فائزه» خطاب می‌کنند. در عرف و اخلاق اسلامی جامعه ما اینگونه خطاب قرار دادن زنان پسندیده نیست به ویژه برای یک نماینده مجلس که انتظار می‌رود از سطح سواد، فرهنگ و فرهیختگی قابل توجهی برخوردار باشد.

ایشان در این مصاحبه نیز به تحریف سخنان من اقدام کرده است. چرا که اعتراض ما به نصب دوربین در محوطه دستشویی‌ها و حمام بود و نه در کل بند.

جناب آقای لاریجانی

در ادامه باید بگویم لحن همراه با توهین و تحقیر این نماینده مجلس در مطالب فوق همچنین تحریف واقعیت های موجود توسط او جای تامل جدی دارد. این در حالی است که وی به همراه گروهی از نمایندگان برای تحقیق و بررسی از زندان آمده بود و انتظار می‌رفت حقایق را همانگونه که بوده منعکس کند نه آنگونه که خودش می‌خواهد.

ریاست محترم مجلس نهم

نمایندگان مجلس سوگند خورده‌اند که با تکیه بر شرف انسانی خود پاسدار اسلام، امین و با تقوا و حافظ حقوق ملت و مصالح آن‌ها باشند از شما به عنوان ریاست مجلس انتظار می‌رود که بر کار نمایندگان حین انجام ماموریت نظارت داشته باشید تا هر کسی به عنوان نماینده و از جانب مجلس به بازدید‌ها و ماموریت‌های مهم نرود و علاوه بر آن مانع از خدشه دار شدن اعتبار و جایگاه مجلس توسط چنین افرادی شوید.

فائزه هاشمی

بند زنان، زندان اوین

ششم بهمن ماه ۹۱-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • ادامه موج دستگیری ها اینبار در خوزستان: احضار و تهدید فعالان خوزستانی
 • سعید عابدینی، شهروند آمریکایی - ایرانی‌ به ۸ سال حبس محکوم شد
 • اعتراض فائزه هاشمی به سخنان مجلسیان بازدید کننده از اوین
 • لاریجانی برای لایحه بودجه مجبور شد به احمدی نژاد نامه بنویسد/بررسی لایحه بودجه قطعا به سال آینده موکول خواهد شد
 • علی لاریجانی هم از مواضع عسگراولادی حمایت کرد
 • علی لاریجانی: بازار كار برای فوق لیسانس و دكترا وجود ندارد
 • علی لاریجانی: با شعار مشکل حل نمی شود، فشار بیشتر به مردم مصلحت نیست
 • رییس مجلس: رد پای رانتهای اطلاعاتی و افراد ذینفوذ در مفاسد اقتصادی
 • علی لاریجانی: برنامه های "چراغ" و"هویت" را برای معرفی چهره دوم خردادی ها تولید کردم
 •  
  آخرین اخبار
 • پرداخت نشدن سه ماه حقوق یکی از شرکت های سپاه پاسداران
 • واکنش گزارشگران بدون مرز به موج جدید دستگیری روزنامه نگاران در ایران
 • اطلاعیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت یورش به دفاتررسانه های مستقل و بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران
 • اعتراض شورای هماهنگی راه سبز امید به سرکوب روزنامه نگاران در ایران
 • احمدی مقدم: تمرکز دشمن در انتخابات بر روی نارضایتی اقتصادی است/ احساس نا امنی کاهش یافته است
 • تجمع تعدادی از کارگران یک شرکت خصوصی
 • توافق ایران و آرژانتین برای تشکیل کمسیون تحقیق انفجار آمیا
 • دل پر محمد یزدی از انتخابات 88: محسن رضایی هم اشتباه کرد
 • ابراز رضایت نماینده ولی فقیه در سپاه از عملکرد خبرگزاری فارس: در چارچوب اصول نظام و گفتمان رهبری است
 • برکناری مدیرعامل شستا پس از 5 ماه از انتصاب
 • آشفتگی های بانک مرکزی در صدور روزانه بخشنامه های ارزی
 • جزئیات جدید از تفاوت‌نظر دولت و مجلس درکمک شب عید و اجرای هدفمندی/کمک ها 100 هزار تومان است
 • نجات یک فروند نفتکش ایرانی را از حمله دزدان دریایی توسط ارتش
 • تشکیل پرونده برای 3000 نفر به بهانه تخلف ارزی
 • سعید حجاریان: خاتمی بیاید،پیروز انتخابات است اما بعید است تایید صلاحیتش کنند
 • پرداخت نشدن سه ماه حقوق یکی از شرکت های سپاه پاسداران
 • واکنش محمدنبی حبیبی به اظهارات محمد خاتمی مبنی بر نقد رهبری
 • هاشمی رفسنجانی: باید انتخاباتی بر اساس استانداردهای مدرن دنیا برگزاری کنیم
 • سید حسن خمینی: ما نسبت به وضع امروزمان نه تنها منتقدیم، بلکه نسبت به بسیاری از قسمتهای آن معترضیم
 • سایت تابناک هم مسدود شد
 •