به روز شده: ۰۹:۵۰ تهران - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

واکنش های مختلف به حوادث 22 بهمن هنگام سخنرانی علی لاریجانی: از برادر حسین تا مجلسیان

امروز: سخنرانی ناتمام رییس مجلس در سالگرد انقلاب اسلامی و پرتاب نعلین و مهرنماز به سمت جایگاه سخنرانی واکنش های زیادی به همراه داشته است. در حالی که برخی از نمایندگان مجلس از نقش گروه انحرافی در این اتفاق پرده برمی دارند، کیهان بر این باور است که این چنین اتفاقی دنباله حوادث مجلس است که از آن به «خیانت به کشور» را رقم یاد
کرده است.

در همین حال سرمقاله نویس کیهان از ارسال پیامکی با مضمون «یکشنبه انتقام، پاسخی به یکشنبه سیاه!خبر داده است.

از سوی دیگر خانه ملت از دلجویی فاضل لنکرانی و نوری همدانی از رییس مجلس خبر داد و نوشت: ، آیت الله جواد فاضل لنکرانی در پی هتک حرمت نسبت به حرم شریف حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در یوم الله ۲۲ بهمن و اهانت به رئیس مجلس طی تماس تلفنی با دکتر علی لاریجانی این اقدام زشت را به شدت محکوم کرد و آن را در راستای اهداف دشمنان خواند.

آیت الله جواد فاضل لنکرانی با بیان اینکه نبایستی تعدادی اندک حرمت رئیس قوه مقننه و نماینده قم را در شهر مرجعیت مورد اهانت قرار دهند، حرکت این افراد را اقدامی نادرست، شنیع و اهانت به آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در یوم الله ۲۲ بهمن عنوان کرد.

همچنین آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید در تماس تلفنی با رئیس مجلس، ضمن اظهار تالم و تاثر فراوان و فاجعه بار خواندن اتفاق ۲۲ بهمن قم، اقدام افرادی را که حرمت آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و سالروز جشن بزرگ انقلاب را رعایت نکردند، منزجر کننده خواند.

آیت الله نوری همدانی همچنین از حلم و بردباری رئیس مجلس تجلیل کردند و با بیان اینکه حضرتعالی از بیت مرجعیت و روحانیت و فرزند حوزه و نماینده اول مردم قم هستید، از حوادث تلخ ۲۲ بهمن ابراز تاسف کردند.

فیلم هماهنگی موجود است

از سوی دیگر، رضا طلایی نمایند ادوار مجلس با انتقاد از اقدامات صورت گرفته در سخنرانی علی لاریجانی نوشته است: تعرض و توهین به مسوولان نظام با موازین اخلاقی و مقتضیات داخلی و خارجی کشور مغایر است. عبور از مرز انتقاد سازنده و اعتراض قانونی و تبدیل کردن فضای راه‌پیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن که روز وحدت جریان‌های سیاسی و معتقد به نظام است به حاشیه‌های مخرب در راستای تامین خوراک برای رسانه‌های خارجی، قابل توجیه نیست.

وی که در صفحه اول شرق یادداشت خود را منتشر کرده، می افزاید: نمی‌توان با هیچ توجیهی، ارزش‌های اخلاقی و دینی و انقلابی را برای ابراز اعتراض آن هم در سالروز پیروزی انقلاب، زیر پا گذاشت. بر هم خوردن سخنرانی رییس مجلس و نماینده مردم قم و سخنران راه‌پیمایی شهر خون و قیام، در شرایطی که رهبر انقلاب، حفظ آرامش و پرهیز از بداخلاقی‌ها را به طور صریح و مکرر متذکر شده‌اند توسط هیچ یک از مسوولان نظام و علاقه‌مندان به انقلاب و منافع ملی و مصالح عمومی قابل تحمل و پذیرش نیست. احتمال نفوذ عوامل فرصت‌طلب که در راستای منافع فردی و گروهی خود حرکت کرده و از قربانی کردن مصالح نظام و کمرنگ کردن مطالبات و انتظارات مردم ابایی ندارند، ماجرا را حساس‌تر می‌کند. حوادث تلخی مانند تعرض به مراسم دینی و ملی روز گدشته شهر قم، یک زنگ خطر به شمار می‌رود و بر همین اساس باید علاوه بر هوشمندی مردم و نیروهای انقلابی، نهادهای مسوول در این شهر و کل کشور، هشدارهای مسوولان عالیرتبه و دلسوزان و انتظارات مردم در کنترل کانون‌ها و مجاری حرمت‌شکنی‌ها و ایجاد تنش در مناسبت‌ها و مراسم دینی و ملی را جدی گرفته و پاسخگو باشند. اعمال کنترل‌های قانونی و مدیریتی در حوادث مشابه در سال‌های اخیر که توسط همین دسته از عوامل به اجرا گذارده شد، می‌توانست از تکرار چند باره پدیده‌های تلخی مانند بر هم خوردن مراسم ۲۲ بهمن در شهر قم، پیشگیری کند.

این نماینده سابق مجلس افزوده است: به نظر می‌رسد کانون‌ها و جریانات انحرافی، خرابکاران داخلی و دشمنان خارجی، بهره‌برداران اصلی بروز وقایع تلخی مانند به هم زدن سخنرانی‌های مسوولان کشور هستند که در صورت عدم واکنش قاطع، قانونی، سیاسی و مدیریتی با این‌گونه وقایع، زمینه تکرار آن وجود خواهد داشت. نیروها و جریانات سیاسی نباید در دام سناریوهای ناآرام‌سازی فضای کشور قرار بگیرند. ناگفته پیداست هرگونه حمایت آشکار و پنهان از مجاری رسمی و غیررسمی از تعرض‌ها و ناآرامی‌ها در مراسم‌های مهم دینی و ملی، می‌تواند به نهادینه شدن بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی منجر شود، لذا در مواجهه با این‌گونه حوادث غیرقابل دفاع، نباید هیچ رسانه، شخصیت و تشکلی -حتی با وجود رقابت سیاسی- به عوامل ناآرامی و تعرض‌های غیراخلاقی و مغایر با وضعیت فعلی میدان دهد. این موضوع، با امنیت ملی گره خورده و تکرار آن، مدافعان عوامل این ناآرامی‌ها را نیز از دایره پیگیری‌ها، مصون نگاه نخواهد داشت.

هماهنگی و همکاری جریان انحرافی

در همین حال، عوض حیدرپور می گوید: به نظر من این زشت ترین اقدامی بود که می توانستند انجام دهند. اخبار موثقی داریم که این کار با هماهنگی و همکاری جریان انحرافی و دستیاران این جریان اتفاق افتاد.

حیدر پور از پشت پرده جلسه جریان انحرافی برای انجام چنین اقداماتی خبر داد و افزود: اخباری از جلسات حضوری جریان انحرافی به دست ما رسیده و فیلم این جلسات را نیز در اختیار داریم. موضوع محتوی این فیلم را در جلسه کمیسیون امنیت ملی رسیدگی کرده و برخورد لازم را انجام خواهیم داد.

این نماینده مجلس، تخریب چهره مسئولان نظام را اقدامی از سوی منحرفان و برنامه ای جدید برای فتنه ای دیگر در انتخابات دانست و اظهار داشت: این گروه بازی خطرناکی را آغاز کرده اند و جریان حاکم بر دولت آن را مدیریت می کند، چراکه آنها به دنبال تصاحب جایگاه ریاست جمهوری هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگر از اظهارات خود به سخنرانی عجیب احمدی نژاد در مراسم ۲۲ بهمن ماه اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور در صحبت‌های خود در مراسم ۲۲ بهمن ماه امسال ۲ نکته را پشت سرهم اشاره کرد. اول درباره ماجرای مجلس اظهار نظر کرد و اذعان داشت که درباره این مسئله بعدا توضیح خواهد داد. دقیقا بعد از این اظهارات بود که به صورتی تند و اهانت‌آمیز درباره انتخابات صحبت کرد. صحبت های احمدی نژاد به گونه ای بود که برای انتخابات جریان انحرافی و حلقه اطراف خود را پیشگام خواهد کرد.

حیدرپور در بخش پایانی اظهارات خود تصریح کرد: برخوردهای قانونی و لازم به این اقدامات باید هرچه سریعتر صورت گیرد تا هیچ خدشه ای به انتخابات سال آینده ریاست جمهوری وارد نشود.

اخلالگران در سخنرانی رئیس‌مجلس وابسته به منافقین بودند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از اقدام برخی افراد در قطع سخنان رئیس مجلس، گفت:اخلالگران در سخنرانی رئیس‌مجلس وابسته به منافقین بودند چون می‌خواستند جشن ملی مردم ایران را برهم بزنند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: افرادی که در قم سخنان رییس مجلس را قطع کردند اگرمنطق داشتند هرگز جشن پیروزی انقلاب را بر هم نمی زدند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جشن امروز ماهیت و هویت انقلاب بود، افزود: اینکه این اتفاق در روز ۲۲ بهمن رخ می دهد یقینا هدف برخی افراد در برهم زدن مراسم بود.

وی ضمن اعلام اینکه دکتر لاریجانی یک شخصیت انقلابی است ادامه داد: اخلالگران مطمئن باشند چنین اقداماتی از شخصیت آقای لاریجانی کم نمی‌کند.

تبعات روز استیضاح؟
زهره طبیب‌زاده عضو شورای مرکزی جبهه پایداری نیز با اشاره به تنش‌های صورت گرفته حین سخنرانی علی لاریجانی در قم تاکید دارد که روز جلسه استیضاح وزیر کار که به تعبیر خوب یکی از نمایندگان به یکشنبه سیاه توصیف شده بود، از سوی مجلس و دولت قابل قبول نبود؛ آقایان حق نداشتند خصومت‌های شخصی را به افکار عمومی بکشانند. اگرچه لجاجت‌های کودکانه احمدی‌نژاد و لاریجانی غیرقابل قبول و به نوعی خوش‌خدمتی به دشمنان بوده اما مردم باید صبر داشته باشند.

«کوک کدام ساز ؟!»

کیهان در سرمقاله امروز خود به قلم حسین شریعتمداری با عنوان «کوک کدام ساز ؟!» با انتقاد از این جریاننوشت: به بهانه مخالفت با مواضع رئیس مجلس و حمایت از رئیس دولت، در تلاش برای ایجاد اخلال در این مراسم عظیم و دشمن شکن بودند که با حضور موثر و هوشمندانه مردم، نقشه آنان نقش برآب شد.

در این سرمقاله به پیامکی که بعد از این جریان ارسال شد، آمده است: «یکشنبه انتقام، پاسخی به یکشنبه سیاه! دست خدا از آستین مردم بیرون آمد»! تصور می کنید این پیامک را چه کسانی بلافاصله بعد از ماجرای دیروز قم به این سوی و آن سوی ارسال کرده اند؟! خودتان دنبال کنید! و اما درباره «دست خدا» که در پیامک آمده است گفتنی است؛ اوایل انقلاب، اعلامیه ای با متن زیر در یکی از نقاط پر تردد تهران پخش شده بود «همانگونه که خدا صلی الله علیه و آله در قرآن فرموده است...»!! آیا پیامک یاد شده نوع اصلاح شده! اطلاعیه اوایل انقلاب نیست؟!

هر چند رهبری اتفاقات روز یکشنبه مجلس را " بداخلاقی " نامید اما شریعتمداری نوشته است: کسانی که روز یکشنبه هفته گذشته آن حرکت ناپسند و دشمن شاد کن و مصداق تعبیر «خیانت به کشور» را رقم زدند باید می دانستند دو جریان نیم نفس و مرموز فتنه و حلقه انحرافی که هیچکدام به هیچیک از طرفین ماجرا ارادتی ندارند و برخلاف آنچه به ظاهر ادعا می کنند نه تنها با یکدیگر اختلافی ندارند، بلکه در پشت صحنه دست های به هم گره خورده نیز دارند، گوش به زنگ صید ماهی مطلوب دشمن از آب گل آلود نشسته اند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • فرانکنشتاین های خودسر، این بار در حرم حضرت معصومه/ نوبت به رییس مجلس رسید
 • قطع سخنرانی علی لاریجانی توسط کفن پوشان در حرم مطهر با مهر تربت و دمپایی در 22 بهمن
 • منتی که احمدی نژاد بر سر آیت الله خامنه ای بعد از حوادث مجلس در 22 بهمن گذاشت/قطع سخنرانی علی لاریجانی توسط حامیان احمدی نژاد
 • بازرسی دفتر کار سعید مرتضوی توسط دادستانی
 • امام جمعه موقت تهران: مقصر اصلی مساله میان احمدی نژاد و لاریجانی ها در آینده نزدیک مشخص خواهد شد
 • لاریجانی ها؛ همه پسران آیت الله در سپهر سیاست
 • آیت الله خامنه ای: در آینده درباره این بداخلاقی های اخیر مسئولان با مردم صحبت خواهم کرد/مذاکره با آمریکا که با تهدید و بدون حسن نیت معنا ندارد
 • مرتضوی چرا آزاد شد؟
 • سعید مرتضوی پس از آزادی: در دستگاه قضا ثابت کردم که ذره ای از ولایت کوتاه نمی آیم
 •  
  آخرین اخبار
 • علی‌اشرف درویشیان: مشكل كاغذ مانع از تجدید چاپ «فرهنگ افسانه‌های مردم ایران» شد
 • برای بانو زهرا رهنورد؛ مادری که محروم از دیدن دخترانش است
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • احمدی نژاد تنها پس از سه روز نظری مخالف آیت الله خامنه ای خطاب به آمریکا بیان داشت: شما اسلحه را کنار بکشید من خودم با شما گفتگو می‌کنم
 • نگرانی محسنی اژه ای از تیم احمدی نژاد: امروز دشمن با جریان انحرافی، شیطان جدیدی به میدان آورده است
 • احمدی نژاد در 22 بهمن: می خواهند انتخابات آینده را مهندسی کنند!!!
 • حسین زمان: موسیقی در ابتدای انقلاب مردمی بود، ولی به مرور عرصه هنر حکومتی شد
 • محقق نشدن وعده های ارزی دولت برای دارو
 • تسلیت خانواده های زندانیان سیاسی به محمد داوری، روزنامه نگار دربند برای درگذشت برادرش
 • بی خبری کامل از ساسان آقایی از روزنامه نگاران بازداشتی پس از دستگیری
 • کاهش 17 درصدی صادرات فرش دستباف ایران
 • ایران روابط خود را با بلغارستان پس از انتشار گزارش انفجار بورگاس کاهش میدهد
 • نگرانی از وضعیت سلامت سلیمان محمدی روزنامه نگار دربند
 • چرا انقلاب شد؟
 • علی شکوری راد: نااهلان و نامحرمان انقلاب ما را ربوده اند؛ ما این را نمی خواستیم!
 • بیانیه مشترک موسوی و کروبی قبل از حصر: مناسبات پادشاهی به نام دین بازتولید شده
 • تقی کروبی: بادامچیان دروغگوست، پدرم در راه خود استوار ایستاده است
 • محسن رضایی: تنها ۳۰ درصد گرانی ها مربوط به تحریم ها است
 • بودجه 92 اسفند ماه به مجلس میرسد
 • یکی از نمایندگان مجلس: اینجا رهبری حرف اول و آخر کشور را می‌زند
 •