به روز شده: ۱۱:۰۹ تهران - یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱

برادر حسین در واکنش به عسگراولادی، رهبران جنبش سبز را تهدید به قتل کرد

امروز: حسین شریعتمداری، نماینده رهبری در روزنامه کیهان و مدیر مسوول این روزنامه به بهانه پاسخ به نامه حبیب الله عسگراولادی از اعضای شاخص جریان حاکم بر ایران، بار دیگر در روزنامه تحت امر خود اتهام هایی را متوجه رهبران جنبش سبز کرد.
حسین شریعتمداری که از او به عنوان یکی از عوامل موثر بر نهادهای امنیتی در ایران نام برده می شود، در حالی این سخنان را بر زبان آورده است که افراد مورد اتهام واقع شده، نه تنها خود به دلیل حبس خانگی بلکه یاران و همفکران آنها نیز از امکان پاسخگویی به این اتهام ها محروم هستند.
آقای شریعتمداری خطاب به آقای عسگراولادی نوشته است: "آيا سران فتنه 88 يا به قول ايشان «فتنه زدگان» آشكارا و رسماً با منافقين، بهايی ها، سلطنت طلب ها، ماركسيست ها و همه گروه های ضدانقلاب و برانداز ائتلاف نكرده بودند و مگر مورد حمايت مستقيم مالی، سياسی و تداركاتی آمريكا، اسرائيل، انگليس نبودند، مگر نتانياهو آنان را «بزرگترين سرمايه اسرائيل در داخل كشور» ندانسته بود؟ مگر اوباما به صراحت از حمايت همه جانبه سران فتنه- با ذكر نام- به عنوان «يكی از اهداف استراتژيك آمريكا در ايران» ياد نكرده بود؟! مگر فتنه گران شعارهای رسما ديكته شده اسرائيل را به دفاع از رژيم صهيونيستی سر ندادند؟ مگر روز مبارزه با استكبار جهانی به نفع آمريكا شعار ندادند؟ مگر به ساحت عاشورای حسينی(ع) اهانت نكردند؟ مگر مسجد آتش نزدند؟ مگر تصوير حضرت امام(ره) را پاره نكردند؟! و... مگر ده ها و صدها جنايت مشابه ديگر را مرتكب نشدند؟! تمامی اين جنايات با حمايت و تاييد كساني صورت پذيرفت كه حضرتعالی سعی داريد آنها را فقط «فتنه زده» بدانيد و نه «سران فتنه»!"
این سخنان در حالی مطرح می شود که بر اساس اخبار منتشر شده در سایت های منتقدان وضع موجود در ایران، روزنامه ها و نشریاتی که در ایران منتشر می شوند در پی توصیه ها و دستورالعمل های نهادهای حکومتی، نه تنها امکان چاپ و انتشار مواضع رهبران جنبش سبز و فعالان سیاسی منتقد را ندارند بلکه امکان پاسخگویی به اتهام ها و تهمت ها از آنها نیز سلب شده است. در این خصوص از انتشار اخبار و مواضع سید محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران نیز ممانعت به عمل می آید.
با این حال روزنامه کیهان که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 همواره دیدگاه های تند خود را متوجه معترضان به نتیجه این انتخابات کرده است، در روزهای گذشته به همراه طیفی از جریان حاکم بر ایران که به طیف "امنیتی- نظامی" مشهور هستند، خواستار برخورد شدید با رهبران جنبش سبز شده اند.
فرمانده نیروی انتظامی نیز پیش از این گفته بود که آنها می خواسته اند با رهبران جنبش سبز برخوردهای جدی کنند اما رهبری اجازه این کار را نداده است. البته این مقام ارشد انتظامی که منصوب رهبری است، منظور خود را از برخوردهای جدی با رهبران جنبش سبز بیان نکرده است.
میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از 27 بهمن 1389 بدون برگزاری دادگاه در حبس خانگی بسر می برند. حبسی که به گفته فرمانده نیروی انتظامی با اجازه رهبری بوده است.
از همین رو نماینده رهبری در روزنامه کیهان در یادداشت خود با اشاره به نامه آقای عسگرولادی، در خصوص جنگ جمل نوشته است: "جناب آقای عسگراولادی به اين نكته توجه نفرموده اند كه در جريان جنگ جمل، ابتدا حضرت امير عليه السلام، اصحاب و سران فتنه جمل را نصيحت فرمودند ولی بعد از آن كه نصيحت و اتمام حجت در آنها تأثيری نكرد- و به قول آقای عسگراولادی گوششان به اين حرفها بدهكار نبود- حضرت به ميان آنها شمشير كشيدند و فتنه جمل را با قلع و قمع فتنه گران فرو نشاندند. و اتفاقا مادام كه سران فتنه جمل كشته نشده بودند دست از جنگ با آنان نكشيدند."
آقای عسگراولادی در متن ارسالی خود به کیهان نوشته بود: "حضرت علی(ع) چند دقيقه قبل از آغاز جنگ جمل فرمودند: شتاب نكنيد تا بنده حجت را بر اين گروه تمام كنم آنگاه قرآنی بدست ابن عباس داد و فرمود؛ به سوی سران فتنه برو و آنها را به قرآن دعوت كن و به آنها بگو چرا نقض پيمان كرديد و بيعت شكستيد او رفت و پاسخ هر سه رد حجت امام (ع) بود و گفتند چيزی بين ما و شما جز شمشير نيست. امام(ع) باز گفتگو را رها نكرد آنگاه حضرت رو به سپاهيان خود كرد و گفت از شما چه كسی حاضر است اين قرآن را در دست خود بگيرد و به نزد اين جماعت ببرد و با آنان اتمام حجت كند و آنان را به قرآن فرابخواند. اگر دست او را قطع كردند قرآن را به دست ديگرش بگيرد و اگر هر دو را قطع كردند آن را به دندان بگيرد. جوانی بلند شد گفت؛ من! حضرت دوباره حرف خود را تكرار كرد. دوباره همان جوان بلند شد گفت؛ من! حضرت قرآن را به دست او داد. او رفت به ميدان. فتنه گران جمل دو دست او را قطع كردند او قرآن را به دندان گرفت تا سرانجام جان سپرد. با همه اين اوصاف حضرت فرمود اگر كسی از آنها فرار كرد و جنگ را ترك كرد او را تعقيب نكنيد. طلحه كشته شد. زبير جنگ را رهاكرد. با عايشه هم طوری برخورد شد كه تا پايان عمر حضرت علی(ع)، در هيچ فتنه اي مشاركت نكرد."
اگر چه آقای عسگراولادی در نوشته خود، مشخص نکرده که آيا معتقد است، افراد معترض به نتیجه انتخابات، اقدام به فعالیت نظامی و مسلحانه علیه حکومت کرده اند یا فقط به زبان، اعتراض خود را بیان داشته اند، اما استفاده آقای شریعتمداری از این واقعه تاریخی و سپس نتیجه ای که از آن گرفته است، حکایت از آن دارد که طیفی در درون جریان حاکم بر ایران، شیوه مسالمت آمیز در خصوص مسائل سیاسی را برنمی تابند.
از همین رو حسین شریعتمداری در یادداشت خود نوشت: "استناد آقای عسگراولادی به برخورد حضرت امير(ع) در جنگ جمل با نتيجه ای كه از آن گرفته اند، همخواني ندارد و سخن همان است كه استاد گرانقدر در مصاحبه آذرماه 88 خويش به آن اشاره كرده و گفته بودند، «در حال حاضر شيب معتدل در جريان های سياسی طی مي شود - يعنی همان مدارا و تسامح با فتنه گران- تا همه به اين نتيجه برسند كه بايد چشم فتنه را كور كرد ان شاءالله» به بيان ديگر جناب عسگراولادی تاكيد داشته اند كه بعد از آنهمه نصيحت و مدارا چاره ای جز كور كردن چشم فتنه نيست."
حال به اعتقاد ناظران سیاسی، با توجه به بحران های موجود در جمهوری اسلامی ایران و همچنین اختلافات و مشکلاتی که ادامه حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای حکومت ایران به همراه داشته است، هر یک از طیف های موجود در جریان حاکم بر ایران در تلاش هستند تا به نحوی این مشکل را حل کنند.
همانگونه که علی مطهری در نامه ای خطاب به حبیب الله عسگراولادی در حمایت از مواضع وی نوشت: "دیدگاه جناب عالی دیدگاه زجرکشیدگان انقلاب از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ و بعد از آن است، کسانی که می دانند این انقلاب با چه زحمتی به دست آمده و اگر از بین برود تکرار آن امری نزدیک به محال است، و دیدگاه مخالفان شما دیدگاه کسانی است که با کمترین زحمت سر سفره انقلاب نشسته اند و می خواهند همه را جز خود از قطار انقلاب پیاده کنند، احترام پیش کسوتان انقلاب را پاس نمی دارند و نمی دانند و بلکه نمی توانند بفهمند که اگر عسگراولادی و هاشمی- با وجود اختلاف نظری که دارند- از وحدت و همدلی و گفتگو و فتنه گر نبودن آقایان موسوی و کروبی دم می زنند برای منافع خودشان نیست، بلکه درد حفظ اسلام و انقلاب اسلامی را دارند و می دانند که اگر این انقلاب از بین برود تکرار شدنی نیست."
البته مدیر مسوول روزنامه کیهان در خصوص توجیه نظرات تند خود به یکی از گفته های آقای عسگراولادی در روز دوشنبه 2 آذرماه 88 در مصاحبه با خبرگزاري فارس اشاره کرده است. عسگراولادی در آنجا در خصوص حوادث پس از انتخابات در سال 1388می گوید: "اصل مطالب را كسانی از خارج و عوامل شان در داخل مديريت می كنند كه يك قلم مبلغ 77 ميليون دلار و يك قلم جديد مبلغ 55 ميليون دلار از كاخ سفيد دريافت كرده و سازمان و ساختار خاص خود را داشته و گوششان به اين حرف ها بدهكار نيست. در حال حاضر شيب معتدل در جريان های سياسی طی می شود تا همه به اين نتيجه برسند كه بايد چشم فتنه را كور كرد ان شاءالله."
بنابراین حسین شریعتمداری سخن خود را با این پرسش ادامه داده است: " جناب عسگراولادی عزيز! مبالغ كلان 77 و 55 ميليون دلار كه جنابعالی به آن اشاره فرموده ايد را چه كسانی در داخل كشور دريافت كرده اند؟ اين كه سخن خود حضرتعالی است. نيست؟! آيا مبالغ كلان ياد شده- كه البته فقط بخشی از بسيارهاست- وسط خيابان توزيع شده و يا آن كه براي افرادي خاص فرستاده شده است؟! مانند آن مبلغ كلان كه از سوی ملك عبدالله سعودی برای يكی از سران فتنه حواله شده بود!"
نماینده رهبری در روزنامه کیهان در یادداشت خود بار دیگر با نام بردن از میرحسین موسوی، مهدی کروبی، سید محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان کسانی که به قانون و نظرات رهبری تمکین نکرده اند، از عنوان "سران فتنه" برای آنها استفاده کرده است.
بر این اساس، ناظران سیاسی معتقد هستند که سخنان حسین شریعتمداری به عنوان نماینده شخص رهبری در روزنامه کیهان، در کنار سخنان دیگر افراد وابسته به طیف "امنیتی- نظامی" در درون جریان حاکم بر ایران، مبنی بر ضرورت برخورد قهر آمیز با رهبران جنبش سبز، می تواند برای آنان خطرات جانی به همراه داشته باشد.
استناد این ناظران سیاسی افزوده شدن حجم اتهام ها و تهمت ها علیه رهبران جنبش سبز از سوی طیف رادیکال و تندروی جریان حاکم بر ایران از یک سو و تلاش طیف معتدل در درون جریان حاکم برای آرام نگاه داشتن فضای سیاسی از سوی دیگر است.
همانگونه که مطهری می نویسد: "چرا عده ای از این سخن حضرت عالی برآشفتند. به نظر می رسد حیات سیاسی آنها بسته به یک موجود موهوم به نام "سران فتنه" و "فتنه گران" است و اگر این تعبیرات را از آنها بگیرند دیگر نمی توانند کاسبی سیاسی کنند. به همین دلیل حاضر نیستند این به تعبیر آنها "فتنه گران" سخن بگویند و از خود دفاع کنند چون می دانند اکثر ساخته ها و بافته های ذهنی آنها در هم می ریزد."-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • دومين نامه هفت فعال اصلاح طلب به عسگر اولادی: به مردان پخته سياست نيازمنديم
 • سفیران سبز امید برگزار می کند؛ وبینار(سمینار آنلاین) بررسی جوانب حقوقی حصر رهبران جنبش سبز
 • مدیر مسئول جمهوری اسلامی: "مهندس میرحسین موسوی، مردی شریف، نجیب، درستکار، متدین و مومن است
 • نگرانی پورمحمدی از اجرای فاز دوم هدفمندی/ با مواضع عسگراولادی کاملا موافقم
 • عسگراولادی غیر مستقیم احمدی نژاد را فتنه 92 خواند/کارهای مثبت بنی صدر را هم باید گفت
 • امیدواری های تازه برای پیمودن «راه سبز امید»
 • فرشاد مومنی: شرط توسعه ‌ايران اصلاح دولت است/دولت میرحسین موسوی علم باور، مشارکت جویانه و مردمی بود
 • اطلاعیه دختران موسوی و رهنورد در آستانه سومین سالگرد حبس خانگی
 • علی لاریجانی هم از مواضع عسگراولادی حمایت کرد
 •  
  آخرین اخبار
 • وقت اصلاح هدفمندی
 • تبدیل میزان رای ملت است به میزان رای رهبر است
 • تاجزاده: رهبری با سکوت خود، دخالت سپاه در انتخابات را تایید ضمنی میکند
 • آمار اعتیاد: افزایش 35 درصدی در میان زنان
 • اعلام اتهام روزنامه نگاران بازداشتی توسط روزنامه برادر حسین: همکاری با جنبش زنان...
 • حسینی؛وزیر ارشاد: اتهام روزنامه نگاران بازداشتی اخیر مطبوعاتی نیست
 • روایت مادر صبا آذرپیک از روزنامه نگاران بازداشتی از شب بازداشت دخترش: به صورت پسرم سیلی زدند و از صبا فیلم گرفتند
 • احمدرضا احمدپور به زندانی که "هنوز افتتاح نشده بود" منتقل شد
 • اعتراض محمدامین هادوی به انتقال غیر قانونی ابولفضل قدیانی به قزل حصار
 • هشدار آیت الله دستغیب به حاکمیت: ما انقلابمان را دوست داریم، دست از این حرکات تمسخرآمیز بردارید
 • تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی بندرامام
 • دو تن از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به دادگاه انقلاب احضار شدند‎
 • تعامل دانشگاه صنعتی شریف و حوزه علمیه؛ تحصیل 200 دانشجوی شریف در حوزه!!!
 • گزارش اتاق بازرگانی ایران: بنزین 2200 تومان خواهد شد
 • کاترین اشتون خواستار توقف حکم اعدام پنج شهروند عرب شد
 • غرق شدن سازه 40 میلیون داری نفتی ایران در خلیج فارس و عدم پاسخگویی مسئولین
 • بیانیه سازمان گزارشگران بدون مرز در ارتباط با تداوم بازداشت اخیر روزنامه نگاران در ایران
 • رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: انتصاب مرتضوی به عنوان سرپرست تامین اجتماعی قانونی است
 • فقر در نزدیک به ۷۰ درصد از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
 • سریال تکراری تاخیر لایحه بودجه: مانند گذشته تصویب بودجه به سال آینده موکول شد
 •