به روز شده: ۰۸:۲۰ تهران - پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۱

نامه پروین کهزادی همسر مسعود لدنی، زندانی سیاسی به صادق لاریجانی

امروز: همسر مسعود لدنی، فعال سیاسی محبوس در اهواز، طی نامه ای به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، وضعیت پرونده همسرش و شرایط زندان کارون اهواز را برای مقام ارشد قضایی کشور توضیح داده است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی، خانم پروین کهزادی در بخشی از نامه خود به ایرادات در مرحله دادرسی پرونده همسرش اشاره کرده و از جمله گفته است: ایراد بعدی این حکم اسم بردن ازکسانی به عنوان شاهد بر علیه اقای لدنی است که ما تا به حال اسمشان را هم نشنیده بودیم . بعدها من ازقاضی راجع به این اسامی پرسیدم در جواب گفت اینها اسامی کسانی است که همزمان با شما در یک شب اما در ارتباط با موضوعات دیگری دستگیر شده اند و تصادفا همه شما یک شماره پرونده دارید. پرسیدم پس چطور از اینها به عنوان شاهد بر علیه اقای لدنی نام برده اید. پاسخ دادند اشتباه شده مهم نیست ... در حالیکه قاضی مربوطه همین شهادتها را مستند محکومیت قرار داده است.

وی در پایان این نامه گفته است:من از پیشگاه خداوند طلب دادخواهی و به شما پیشنهاد حق طلبی داده و سپس به تشخیص خود عمل خواهم کرد.تا شما چه تدبیر کنید.

متن کامل این نامه به این شرح است:

به نام خداوند جان و خرد
بترسید از ستم بر کسانی که یاوری جز خداوند ندارند
جناب آقای صادق لاریجانی ریاست قوه قضاییه ایران

من پروین کهزادی همسر زندانی سیاسی مسعود لدنی هستم ایشان برای گذراندن دو سال حبس تعزیری خویش در زندان کارون اهواز محبوس است.

احتمالا شما به شدت در بحر وظیفه خویش که همانا اجرای عدالت در گستره پهناور ایران زمین است مستغرقید اما چه حیف به قول دوست و استاد شهیدم هدا صابر برای قوه قضاییه ما نه قوه مانده است و نه قضا ...

آن چه در روند دادرسی همسر من اتفاق افتاده است باعث تعجب از قوه ایست که بر ان حکم می رانید و من بر خود لازم می دانم که مشفقانه و دلسوزانه توجهتان را به روند ناعادلانه این پرونده و سیر دادرسی ان جلب نمایم و قبل از دادخواهی از مجامع بین المللی از اخرین تیر تیردان وطن استفاده کنم.

این پرونده تمامی مراحل دادرسی را طی کرده و متاسفانه هیچ دری گشوده نشده است و اینک رجوع به شما و نگارش این نامه اخرین امید من در داخل کشور برای خاتمه دادن به این محکومیت ناعادلانه است.

همسر من به اقدام علیه امنیت ملی از طرق مختلفی از جمله عضویت در جریان ملی -مذهبی، تشکیک در نتیجه انتخابات، عدم اعتقاد به ولایت فقیه و جدایی دین از حکومت به تحمل دو سال حبس محکوم شده است.

مستندات قاضی مربوطه برای صدور حکم کاملا خلاف واقع کذب محض و فاقد هرگونه درک سیاسی و حقوقی است.
اولا جریان ملی -مذهبی به عنوان یک جریان فکری ، نه یک حزب سیاسی تا کنون در هـیچ دادگاه صالحه ای محاکمه نشده و هـیچ کجا رای به غیرقانونی بودن آن داده نشده است که عضویت همسر من در این جریان مصداق عمل مجرمانه تلقی گردیده است.

میزان بی عدالتی قاضی در صدور این حکم را می توان در مستندات دیگر رای نیز مشاهده کرد.یکی از این مستندات شهادت همسر ( یعنی اینجانب ) بر علیه متهم ( یعنی همسرم ) میباشد و این در حالیست که من نه تنها در مراحل بازجویی چنین کاری نکرده ام که رای من نیز بصورت غیابی صادر شده است. دادگاه اینجانب بدون حضور خودم برگزار شد من حتا فرصت دفاع از خویش را نداشتم چه برسد به شهادت علیه ایشان.این موضوع باعث تاسف و حیرت تمامی اهل قضاست امیدوارم حیرت شما را نیز برانگیزاند ...

شگفتی بعدی تشکیک در نتیجه انتخابات و شرکت در تمامی راهپیمایی های اعتراضی پس از ان است. این استناد پایه حقوقی ندارد و بخصوص درمورد اقای لدنی اصلا و ابدا وارد نیست این اتهامی از قبل اماده شده بود که بلافاصله پس از انتخابات به فعالین سیاسی منتسب گردید و درست از روز ٢٣ خرداد عده ای به همین اتهام دستگیر شدند.

گذشته از اینکه شک اساسا سازنده و چه بسا پایه ایمان است یک فرایند ذهنی بوده و مصداق عمل مجرمانه نیست ، عجیبتر عدم توجه قاضی حتا به ظاهر متهم و ایراد اتهام است. زیرا همسر من دچار فلج پاست و خیلی قادر به راه رفتن نیست چه برسد به شرکت در تمامی راهپیمایی ها...ایکاش وقتی قاضی سعی در ساختن اتهام برای ایشان را داشت حداقل ظواهر امر را رعایت میکرد.

ایراد بعدی این حکم اسم بردن ازکسانی به عنوان شاهد بر علیه اقای لدنی است که ما تا به حال اسمشان را هم نشنیده بودیم . بعدها من ازقاضی راجع به این اسامی پرسیدم در جواب گفت اینها اسامی کسانی است که همزمان با شما در یک شب اما در ارتباط با موضوعات دیگری دستگیر شده اند و تصادفا همه شما یک شماره پرونده دارید. پرسیدم پس چطور از اینها به عنوان شاهد بر علیه اقای لدنی نام برده اید. پاسخ دادند اشتباه شده مهم نیست ... در حالیکه قاضی مربوطه همین شهادتها را مستند محکومیت قرار داده است.

جناب ایت الله لاریجانی
به شما عرض میکنم از این دست مطالب واهی در صدور حکم زیاد استفاده شده است. خوب است بدانید که ما در طول سالهای فعالیت خویش همواره در مسیر قانون حرکت کرده ایم.جمعیت توسعه فرهنگی و سیاسی استان خوزستان که ما در قالب آن فعال بودیم جمعیتی شناسنامه دار در فرمانداری و استانداری استان و نیز در وزارت کشور بود.

سالها ما با همین هویت فعالیت سیاسی می کردیم و در مقاطعی نظیر انتخابات بسیار هم فعال می شدیم، کاندیدا معرفی میکردیم یا از کاندیدایی حمایت مینمودیم. فعالیت انتخاباتی اخیر ما هم به نفع کاندیدایی بود که اتفاقا از معبر تنگ و پرپیچ و خم شورای نگهبان تاییدیه گرفته بود.

جناب لاریجانی
این حکم با چنین کیفیتی دردادگاه تجدید نظر هم تایید شد. تقاضای اعمال ١٨ برایش رد شد و پس از طرح در دیوانعالی کشور با این توضیح که شکایت شما از اداره کل اطلاعات استان وارد دانسته نشده به موضوع خاتمه دادند درحالیکه ما در آن مقطع به حکم و سیر قضایی آن اعتراض داشتیم نه شکایت از اداره اطلاعات استان.

اقای صادق املی لاریجانی
صحبت به عدالت و قضاوت که میکشد ذهن و دل متوجه پیشوای عدالت و جوانمردی امیرالمومنین میگردد که برکندن خلخال را از پای زن یهودی هم برنمیتافت اما هرچه بیرق اسلام علم کنیم ، ما و شما کجا و مولایمان علی کجا ؟

بدانید و اگاه باشید که ایشان با بیگناهی تمام در زندان کارون أهواز محبوس است. در مورد این زندان هم احتمالا شنیده اید، آنجا زندانی فاقد حتا پایین ترین استاندردها برای زندان و زندانی است. همسرم از محض ورود به زندان دچار سرماخوردگی و انفولانزای شدید شده و حالا هم ساس به جانش افتاده و دست و پایش را خورده است. توجه می فرماییداقای لاریجانی ؟ ساس دست و پایش را خورده است!

جناب لاریجانی فریاد مرا بشنوید که اه مظلوم و بیگناه به عرش اعلی میرسد و بنیاد بی عدالتی و ظلم را بر هم میریزد
من از پیشگاه خداوند طلب دادخواهی و به شما پیشنهاد حق طلبی داده و سپس به تشخیص خود عمل خواهم کرد.تا شما چه تدبیر کنید.

با سپاس
پروین کهزادی
بهمن ١٣٩١-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • محکومیت یک فعال سیاسی اهوازی به دو سال حبس، به اتهام تشکیک در انتخابات
 •  
  آخرین اخبار
 • آمار دو شغله ها در کشور: 9 میلیون نفر
 • حسین موسویان: ایران در «پرونده هسته‌ای» به دنبال معامله است؛ نه مقابله/مذاکره با آژانس اشتباه بود
 • عبدالجبار کاکایی: نگرانی از انتخاب مردم دامنشان را گرفته
 • پیام فرزند ارشد آیت الله العظمی منتظری در آغاز هفته وحدت: بر آتش اختلافات، آب وحدت بریزیم
 • خشایار دیهیمی: در قوه قضاییه یک مورد خلاف ثابت شود باید صادق لاریجانی عزل شود
 • دستور آیت الله خامنه‌ای برای کمک به ۱۷ میلیون نفر پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری
 • تشدید اختلاف حداد عادل و مصباح یزدی/ حداد آب گوارایی بود که وارد نهر شور شد ودیگر قابل استفاده نیست
 • پس از چراغ سبز آیت الله خامنه ای، حسن روحانی وارد انتخابات میشود
 • بهمنی:15سال قبل بازنشسته شدم/ تحقیق وتفحص ازما دلار راپانصد تومان بالابرد!
 • بازداشت 3 نفر در ژاپن به اتهام نقض تحریم های ایران
 • دیدار و گفت و گوی فعالان جنبش سبز با هیات های نمایندگی کشورهای اروپایی
 • گزارش واقعی دیدار نمایندگان از زندان اوین
 • ملاقات حضوری آیت الله خزعلی و همسرش با مهدی خزعلی
 • علی مطهری: حفظ سعید مرتضوی نشانه قانون ستیزی و لجبازی احمدی نژاد است
 • انقاد امام جمعه تبریز از عسگراولادی: با طرح انتخابات آزاد می خواهند رقص را در کشور پیاده کنند
 • کارگروه بازداشت های خودسرانۀ سازمان ملل: به بازداشت خودسرانه موسوی و کروبی پایان دهید
 • بازگشت عبدالفتاح سلطانی از بیمارستان به زندان
 • ادامه توقف دانش‌نامه ادب فارسی
 • یک کارشناس اقتصادی: تداوم تخریب کامل اقتصاد ایران در صورت پرداخت کمک نقدی به دهک های پایین
 • افزایش روز به روز نرخ دارو و بازار چند نرخی
 •