به روز شده: ۲۰:۲۸ تهران - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱

تاجزاده: من معتقدم در دوره قبل کودتا شد

مصطفی تاجزاده در نوشته کوتاهی به بیان نکاتی پیرامون برخی فعالیتهای انتخاباتی اقتدارگرایان پرداخته است.

پادکست این نوشته را میتوانید اینجا بشنوید.

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی فعال شدن مصباح، جنتی و فرمانده سپاه را نشان از پیش رو بودن کودتای انتخاباتی دیگری دانسته و هدف از تخریبها و هتاکی های اخیر را دور کردن اذهان مردم از انتقاد به سلطنت مطلقه و اشرافیت نفتی - نظامی میداند.

عضو دربند جبهه مشارکت ایران اسلامی همچنین در مورد ویدیویی که هفته گذشته از صحبتهای وی در خصوص انتخابات از صدا و سیما پخش شد، بار دیگر با صراحت اعلام میکند :" من معتقدم در دوره قبل کودتا شد". وی تبلیغات اینچنینی از سوی حاکمیت را نشانه ضعف آنها می داند و مینویسد : "من معتقدم اگر درست و قانونی رسیدگی کنند انتخابات 88 باطل است و احمدی نژاد باید محاکمه شود و علت این که مرا در انفرادی و دور از بقیه زندانیان سیاسی نگاه داشته اند این است که می ترسند این دیدگاه منتقل شود."

این زندانی سیاسی بار دیگر با تاکید بر آمادگی خود برای مناظره با کودتاگران پیشنهاد کرده است تا وی را از انفرادی و بی هیچ سند و مدرکی در مقابل همه تیم بازجوها قرار دهند تا روشن شود مقصر اصلی رهبرو احمدی نژاد هستند یا موسوی و کروبی.

تاجزاده با اشاره به سکوت رهبری در هتاکی های اخیر به آقای هاشمی رفسنجانی این سکوت را برای دو قطبی کردن فضای انتخابات برای رای آوردن نامزد مورد نظر رهبری دانسته و معتقد است در سه سال گذشته تنها موردی که رهبری گروه های خودسر را محکوم کرده در خصوص حمله به سفارت فحیمه انگلستان بوده است.

وی در بخشی از نوشته خود آورده است: "حرف ما روشن است اگر وضع خوب است که همه باید از رهبر تشکر و به او دعا کنند که کشورمان در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا اوضاعش عالی است! و اگر وضع بد است، انتقاد اصلی متوجه ایشان است که 70% اختیارات کشور را مستقیم در دست دارد و 30% بقیه را هم غیرمستقیم اعمال می کند."

متن کامل این نوشته که در اختیار نوروز قرار گرفته است در پی می آید:

این روزها دوباره در حال احیای فعالیت های تبلیغی شان در سال 88 هستند. به اشرافیت روحانیت حمله می کنند ولی قصدشان این است که سلطنت مطلقه را از انتقاد رهایی بخشند. چون به هر حال مسبب اصلی وضع موجود اوست. حرف ما روشن است اگر وضع خوب است که همه باید از رهبر تشکر و به او دعا کنند که کشورمان در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا اوضاعش عالی است! و اگر وضع بد است، انتقاد اصلی متوجه ایشان است که 70% اختیارات کشور را مستقیم در دست دارد و 30% بقیه را هم غیرمستقیم اعمال می کند.

هدف دوم از هتاکی های اخیراین است که اذهان را از توجه به اشرافیت نفتی - نظامی که در حال شکل گیری است و رانتی ترین و آلوده ترین نوع اشرافیت پس از انقلاب است، دور کنند. این روزها هرجا که بروند صحبت از فسادهای میلیاردی است و این که چطور دولتی که ادعا می شود پاک ترین دولت های تاریخ ایران است، عملاً تبدیل شده به فاسدترین دولت پس از انقلاب؟!

فقط یک نمونه از این فساد مالی که هیچ کس حاضر نیست در موردش توضیح دهد مربوط به واردات خودرو با ارز مرجع است. یعنی طبق اعلام خودشان یک سوم از دو و نیم میلیارد دلار ارز مرجع که امسال برای واردات خودروهای لوکس تخصیص داده اند، در اختیار یک نفر قرار گرفته که با دلار مرجع(هزارتومان) خود رو وارد کرده و با ارز سه هزار و پانصد تومان فروخته که اگر هیچ سود دیگری نبرده باشد، در همین معامله سود او دو هزار و پانصد میلیارد تومان بوده است. به این ترتیب ارز دارو را که حیاتی ترین نیاز روز انسان هاست به همین سادگی فدای سودجویی فردی کرده اند که دولت و مجلس جرأت ندارند نامش را ببرند!

نکته سوم این که باز هم مثل دفعه قبل رهبر در مورد هتاکی ها سکوت کرده است. دقیقاً مانند سکوتی که در قبال هتاکی های علنی در تبلیغات انتخاباتی کرد. ظاهراً این سکوت از هم اکنون برای دو قطبی کردن فضای انتخابات است تا نامزد موردنظر ایشان رأی آورد و بعد ا زانتخابات اعلام می شود که ایشان مخالف بوده است و اساساً هتاکی کار درستی نیست! و با یک انتقاد کوچک ا زمقصرین که همان جبهه سلفی - تکفیری های پایداری و منصوبان خود، دامن رهبری را به اصطلاح پاک می کنند. و به این شکل حتی ظاهر قضیه را هم حفظ نمی کنند. جالب است در سه سال گذشته تنها موردی که رهبری گروه های خودسر را محکوم کرده حمله به سفارت فحیمه انگلستان بوده است و گرنه نه در مورد قضیه حرم امام رضا و نه مرقد امام و نه راهپیمایی قدس و 22 بهمن و نه هتاکی های اخیر، نه تنها نقدی از جانب ایشان صورت نگرفته است بلکه سکوت تأیید آمیز داشته اند.

نکته چهارم در مورد انتخابات، فعال شدن مصباح و جنتی و فرمانده سپاه است که فعالیت این ها معنایش این است که کودتای انتخاباتی دیگری در راه است. مدتی بود که از تئوریسین استبداد دینی(مصباح یزدی) خبری نبود که اکنون در آستانه انتخابات دوباره به صحنه آمده و برای مردم خط و نشان می کشد. جنتی هم که باید عامل اجرای قانون باشد و مثلا رئیس داوران این مسابقه است، هنوز شش ماه به انتخابات مانده افراطی ترین مواضع را اتخاد کرده است.

نکته دیگر در خصوص فیلمی است که یکی از شبکه های صدا و سیما پخش کرده و در آن به سخنانی از من اشاره میکند. من این فیلم را ندیده ام اما همان حرف همیشگی را می زنم که هرچه تبلیغات بیشتری می کنند نشان دهنده این است که فهمیده اند که جامعه و به خصوص هوادارانشان نسبت به انتخابات 88 و عملکرد اقتدارگراها توجیه نیستند و همیشه تبلیغ یک سویه نشانه ضعف است.

من معتقدم در دوره قبل کودتا شد و قطعا رسیدگی به شکایت ما از نظامیان ابعاد کودتا را باز خواهد کرد و به همین دلیل هم از رسیدگی به این شکایت استنکاف می ورزند. ضمن این که به نظر من همان ستاد کودتا دوباره فعال شده ولی این بار دستش برای مردم کاملاً رو شده است. بنابرین نیاز به اقدامات تبلیغی بیشتر با صرف هزینه های کلان هستند. من معتقدم اگر درست و قانونی رسیدگی کنند انتخابات 88 باطل است و احمدی نژاد باید محاکمه شود و علت این که مرا در انفرادی و دور از بقیه زندانیان سیاسی نگاه داشته اند این است که می ترسند این دیدگاه منتقل شود و گرنه یک بند را در شرایطی که کمبود جا برای زندانی هایشان دارند، به من اختصاص نمی دادند و ارتباطم را با دیگران قطع نمی کردند.

این ها با ژست برنامه هایی همچون دیروز امروز فردا میخواهند نشان دهند که جامعه چند صدایی است ولی اگر اعتماد به نفس دارند و از افشای حقیقت نمی ترسند، همه شنودها، اسناد و اطلاعاتشان را جمع کنند و تنها یک ساعت قبلش به من اعلام مناظره کنند. مرا از همین انفرادی بی هیچ سند و مدرکی در مقابل همه تیم بازجوها قرار دهند تا روشن شود مقصر رهبرو احمدی نژاد هستند یا موسوی و کروبی که به ستم و به شکل غیرقانونی در حصر قرار گرفته اند. طبق اخبار خودشان در روزنامه ها اعلام شده علت این که برای این دو بزرگوار دادگاه نمی گذارند این است که نتیجه آن آبروریزی برایشان است.

مصطفی تاجزاده

زندان اوین-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • مصطفی تاجزاده: دیکتاتوری مذهبی بدتر است یا دیکتاتوری سکولار؟
 • درخواست تاجزاده از مهدی محمودیان برای پایان اعتصاب غذا
 • نامه مهدی محمودیان به سیدمصطفی تاجزاده؛ همراهی در روزه های اعتراضی
 • روایت سید مصطفی تاجزاده از پرونده خرم آباد و شکایت بی‌حاصل خود از لاریجانی و رئیسی
 • مصطفی تاجزاده: علت العلل مشکلات کشور روش حکومت مطلقه فردی است
 • تاجزاده: قرار بود به عدل اسلام برسیم نه این که تبدیل به فاشیستی ترین حکومت شویم
 • تاج زاده: اقتدارگرایان تبدیل به الگوی استبداد در منطقه شده اند
 • نامه دوم خانواده تاجزاده به نمایندگان مجلس/انتخابات پیش رو رسوا است
 • مصطفی تاجزاده:قرار نبود سه قوه تبدیل به سه شعبه از دفتر رهبری شوند
 •  
  آخرین اخبار
 • خاتمی تکذیب کرد: نه نامه‌ای نوشته‌ام نه هاشمی واسطه بوده است
 • روایت هاشمی از گفتگو با رهبری درباره نامه قبل از انتخابات
 • افزایش ۸۰۰ درصدی صادرات طلای ترکیه به لطف تحریم ایران
 • ترکیه روزانه 100 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است
 • افزایش بیش از 3 برابری صدقات مردمی
 • تاجزاده در پی بیماری قلبی به بیمارستان منتقل شد
 • مطهری: هاشمی درخواستم را برای نامزدی در انتخابات نپذیرفت
 • معاون دبیر کل خانه کارگر: تضییع حقوق کارگران به دلیل ضعف تشکل‌های کارگری است‎
 • مسعود لدنی فعال ملی مذهبی بازداشت شد
 • با حکم سعید مرتضوی: سمتی تازه برای قاضی تعلیق شده کهریزک
 • اخلال مسئولین در رسیدگی درمانی به زندانیان سیاسی بیمار
 • راز حصر این سه تن
 • آماده‌باش احمدی‌نژاد به وزرای اقتصادی برای فاز دوم هدفمندی
 • هاشمی رفسنجانی: شانس بقای حکومت سوریه کم است
 • اعتصاب غذای مجدد مهدی خزعلی
 • وعده جدید به کارگران پس از فراموشی یک وعدهٔ ۲۳ ساله
 • واکنش محسن هاشمی به انفرادی فائزه
 • مداخله دفتر رهبری در برکناری معاون اول احمدی نژاد
 • هشدار سیصد فعال سیاسی و مدنی به مقامات قضایی درباره وضعیت جسمانی تاج زاده
 • رحیم مشایی: موج سازی های من تنها به دلیل جذب هواداران اصلاحات است
 •